Vzácná starožitnost, která patřila carskému rodu Romanovců zmizí z Moskvy. Agent Secret Service ji získá, ale pronásledovatelé ho smrtelně poraní. James Bond (Roger Moore) díky dražbě okamžitě poznává, kdo ji chce za každou cenu dostat zpět. Dostává se tak do hry kde jde kromě diamantů i o mnohem nebezpečnější věc. Vstupuje do ní totiž šílený generál Orlov (Steven Berkoff). Chce útočit na Německo, ale jeho nadřízení jsou proti. To však neznamená, že by se Orlov vzdal. Bond by mohl získat potřebné informace v nepřístupném sídle ženy s tetováním chobotničky (Maud Adams). Tato žena je ale stejně krásná, jako nebezpečná. (PB Publishing)

Besyn

Hodně solidní Bond se Sandokanem v roli záporáka a dvojčaty,kteří to s nožemi setsakramensky dobře umí. ()

Barak

(13) Zmatené jak cip, nezajímavé.. já mám u těch posledních Moorových bondů problém s tím, že ty příběhy jsou pro mě takové o ničem, ale vždycky jsou v nich skvělé akční scény a celkově mě to zaujme a bavím se u toho.. jde vidět, že mi to docela stačí.... ;) (7/10) ()

bif

Je to neskutečně přehnané, až to hraničí s totální blbostí, bitky jsou trapné a nelogičností jsou tam stovky, jenom tak pro informaci kůń dohoní letadlo, Bond se udrží na leticím letadle provadějícím výkrut, Kabir Bedi klidně vyleze ven s letadla, no blbostí jsou tu desítky možná až stovky, ale! je tu jedno velké ALE. Když zapomenete na logiku, dostanete to, co jsem dostal já, neuvěřitelně vtipný film, s desítkami suchých vtipů, jako opice útočící na Bonda, vojáka co vidí tři ženy na sobě jak se snaží dostat do pevnosti a koukne se jestli mu to nezpůsobila jeho lahev s chlastem, ale největším jokem filmu jsou ty bitky, jsou tak hloupé, až jsou dokonalé, třeba když u vlaku Bond rozpojí hadici, tak pára jde jen z jednoho konce atd atd. Je to skvělé a neuvěřitelně vtipné! __________ Po dalším shlédnutí musím být střízlivější, zas tak dobré to neni, Roger Moore už je prostě moc starej, stopáž je dosti dlouhá a první polovina se vleče, od vodního paláce dál je to ale boží. ()

maaan

"I wondered when you might arrive. So you are the mysterious Octopussy. - And you are James Bond. 007. License to Kill. Am I to be your target for tonight? - Not necessarily. Depends how much you tell me about jewelry smuggling." ()

Jakubik

No Moore už je hodně starej a je to tu dost vidět. Přemýšlel jsem nad plným počtem, ale nakonec ho neudělím. Už je to trošičku otřepané a chtělo by to něco napínavého. Akce byla super i zábavné to bylo. Škoda, že Octopussy nedostala více prostoru, protože jako představitelka je to hodně pěkná „bondgirl“ jedna z těch mých oblíbených… ()

tranquill

"Plnou, prosím!" Méně akce (ale nechyběla originální honička v motorových rikších), zato více humoru, který tentokrát fungoval. ()

Jajar

Akce ubylo, dialogů a špionáže přibylo, Moore hrozně zestárl (stejně jako bondgirl), ale jinak se Chobotnička zuby nechty drží zažitého schéma. Po letech je znát, že série jede na setrvačník, který se zadrhává. Atmosféra exotické Indie (zjevná inspirace dobrodružstvími Indiana Jonese) a několik vydařených scének (např. bitka ve vlaku) ale pořád vystačí na průměrnou zábavu. ()

Biopler

Po sérii slabých dielov s Mooreom prišiel celkom svieži diel, ktorý reflektoval dobu a filmy, ktoré priniesla, a mnohé prvky z nich skompiloval (Indiana Jones či Tarzan). Mínusom je, že Bond ako človek sa odtrháva od reality a divák necíti jeho ohrozenie, črtajúce sa nebezpečenstvo je preň výzva skôr ako brzda na premyslenie ťahu. Na druhej strane si vie vystreliť aj sám zo seba, keď sa musí stať až klaunom, aby zabránil katastrofe. Smiešnym je však fakt, že rozkáže tigrovi v džungli, aby si sadol a on ho ozaj poslúchne. Pre príbeh je rozvinutie línie so SSSR a crazy generálom vcelku fajn, avšak celkové vyústenie v závere je fail. To ako dokážu ženy obalamutiť a zmlátiť mužov už ťažko prežúvam. Podobne ako sa akože nenápadne prestrihneme z nočného boja do poludňajšej naháňačky k vrtuľníku a neskôr k boju v ňom. Na 2* to vyťahuje ozaj veľa dobrých akčných nápadov odohrávajúcich sa v prvej tretine stopáže v Indii. ()

MeaCulpa

Chobotnička patří ke slabší polovině bondovek. Přitom první hodina se rozjíždí velmi dobře a slibuje kvalitní podívanou. Bohužel jako většina bondovek s Moorem Chobotnička ztrácí po hodině tempo a narozdíl od jiných 007 filmů, tuto povinnou oddechovou pasáž už nedožene. Ze záporáka se vyklube jen blouznivý vlastenec, Bedi je jako překupníkův sidekick totálně nevyužitý a málo nebezpečný (navíc jeho závěrečný souboj s Bondem je tragický). Největší výhrady mám k samotnému 007. Moore je výborný Bond, když jde o nadsázku a odlehčenější scény, ale během akce naprosto selhává. Proti Connerymu, Daltonovi by neměl nejmenší šanci (před Craigem by raději utekl). Jeho kaskadéři se sice snaží, ale sebeparodický ton tehle bondovky, která akci shazuje mě totálně nesedl (přitom u Vyhlídky na vraždu mě vůbec nevadil). 5/10 ()

kwaicheng

Nevím, čím bych začal. Jedna z nejlepších honiček v kinematografii vůbec, indické taxíky po okraj naplněné padouchy s kinžály všech možných zakřivení kontra 007 s kumpánem ozbrojeni pouze tenisovou raketou, skvělý audio doprovod a prostřihy na otáčející se hlavy diváků jako při tenise, svazky bankovek padající do klína žebrajícím...prostě parádně promyšlené:D Následuje nasraný fakír, kterému Bond zničil lože z hřebíků a hned za ním Sandokan s nevídanou bambitkou... Co naplat, přese to všechno mě poněkud zaskočilo tarzanovo volání, se kterým Bond prchl v džungli pomocí lián.. Škoda že hlavní bondgirl byla již penzionována dva roky před natáčením, věřím, že za rozpuku sil to byla sexy kost, ale ve filmu...sákryš, měla spíš zpytovat svědomí a starat se o sepsání testamentu než houpat bokama a jinýma částmi těla (těmi zejména - i díky blahodárnému vlivu gravitace) našemu špionovi před nosem. Dále musím vyzdvihnout Jamesův rafinovaný převlek za krokodýla, není divu, že Sean Connery jako Bond žárlil na Mooreovo zubatou bestii když vyfasoval pouze opelichanou slípku. Co se mi ještě vtisklo do paměti byla parta nájemných indických vrahů, kteří mě svou vizáží tlupy homo neandrtálos značně rozesmáli. Indičtí bouchači se na fušku plíží zásadně oděni pouze do pochybné bederní roušky, zřejmě, když dojde na boj zblízka, použijí na ubití nebohé oběti své pyje...jako kyje. To ale jen v případě, že poztrácí své originální primární zbraně, totiž lešenářskou trubku, klacek a přenosnou cirgulárku. To by jeden vážně nevymyslel..:D:D:D ()

andosdre

Průměrná Bondovka s Rogerem Moorem,kde se opět(stejně jako v Muži se zlatou zbraní) setkáváme s Maud Adams.Záporák mi v porovnání s dalšími díly přijde až hodný a směšný.Efekty jsou průměrné a děj je ochuzený(zvláště kvůli (ne)padouchovi.Úvod taktéž průměrný.Film proto obohatilo hlavně prostředí Indie,kde Bond doposud nebyl.Ke 4 hvězdičkám mě přiměla až úplně okrajová scéna:Když je přepaden palác Octopussy jeden z útočníků rozbije(nebo spíš je vhozen) akvárium s chobotnicí,která se mu nalepí na obličej skoro jako malý Vetřelec.Takže 4 hvězdy. ()

Sasakr

K tomuhle filmu mám trochu zvláštní vztah. Viděl jsem to ještě jako capart v angličtině, takže jsem neměl páru, o co jde, ale vzhledem k tomu, že to patří k těm drsnějším filmům série, tak to na mě tehdy dost zapůsobilo. Přeci jen chlápek s cirkulárkovým jojem, chobotnice přisátá na ksichtě... Z dnešního pohledu to ve výsledku není nic moc, příběh za moc nestojí a navíc závěrečná scéna s letadlem...víc ujetej byl už jen pan Tau. Ani těch pár plusových bodů za milfku Chobotničku nestačí... ()

Acrobat

Najstereotypnejšieho predstaviteľa JB v histórii – Roger – tentokrát veľmi slabo a len v poslednej polhodine zachraňuje John Glenn, u ktorého sa vytratila kamsi do neznáma charizma bokombriadok a intenzívnej akcie. Unudeniu sa k smrti u väčšiny divákov možno oddiali až klaunovský svižný deadline a hneď za tým feministický útok, ktorý (aj predtým) spĺňa podmienku sexychtivosti. Všetko je v zotrvačníku predošlých dielov, len prvok sebaparódie tu je až nezdravo zastúpený (nielen JB proti Zoo). Prebehne to ľstivo, fádne, možno rýchlo(?) a na konci len pocit, že všetko je to akosi v „pussy“, v pamäti nič čo by stálo za reč, a Craig ešte v nedohľadne. (videné 23.12.2012, JOJplus) ()

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch