Vzácná starožitnost, která patřila carskému rodu Romanovců zmizí z Moskvy. Agent Secret Service ji získá, ale pronásledovatelé ho smrtelně poraní. James Bond (Roger Moore) díky dražbě okamžitě poznává, kdo ji chce za každou cenu dostat zpět. Dostává se tak do hry kde jde kromě diamantů i o mnohem nebezpečnější věc. Vstupuje do ní totiž šílený generál Orlov (Steven Berkoff). Chce útočit na Německo, ale jeho nadřízení jsou proti. To však neznamená, že by se Orlov vzdal. Bond by mohl získat potřebné informace v nepřístupném sídle ženy s tetováním chobotničky (Maud Adams). Tato žena je ale stejně krásná, jako nebezpečná. (PB Publishing)

Martensson35

Mám rád Bonda, a mám rád i Rogera Moora jako Bonda s jeho typickým nadhledem. Bohužel heslo "nikdy neříikej nikdy" už stěží rozdýchával Sean Connery ve stejnojmenném filmu. Prvním problémem je pochopitelně již značně sešlý Moore, který se sice snaží působit vitálně seč může ale už mu to stěží kdo uvěří, včetně jeho samého. Druhým a markantnějším je až přespříliš infantilní styl některých scén: Cirkusácké prostředí, závěrečná bitva na hradě, agenti převlečení za KLAUNY. To už je i mimo Mooreovskou škálu snesitelnosti. Na druhé straně zůstaly na výši kaskadérské kousky a akční scény, které jsou místy působivé a dechberoucí - průlet hangáru nebo bitva na letadle, a humorné a nápadité prvky - letadélko v koňské zadnici, honička tug-tugů, "krokodýl", opět Q a jeho dílna a pár dobrých hlášek. Po skvělém "Jen pro tvé oči" přichází poněkud rozpačitější snímek, nicméně stále slušný příspěvek k bondovské sérii. ()

diodoros

Bond tentoraz v Indii a bojuje proti zlým zapredancom Rusom, ktorí chcú (znovu) vyvolať tretiu svetovú vojnu pričom v boji mu pomáhajú dobrí cirkusáci a poctiví pašeráci diamantov... a navyše záporákovho poskoka hrá Sandokan. Hudba OK, kamera výborná, efekty sú väčšinou kvalitné, dej je miestami príliš zamotaný, ale našťastie sa rozuzlí, človek sa zorientuje a veľa logických WTF momentov tu nie je - okrem záveru na streche lietadla, ktorý je aj na bondovku príliš nereálny. O vtipnosť Bond našťastie neprišiel, aj keď v pár scénach to už scenáristi dohnali do extrému - napr. naháňačka v meste spojená s bojom s celou indickou kultúrou a útek z pevnosti spojený s bojom s indickou prírodou, pričom do cesty sa mu postaví každé indické klišé, o akom človek kedy počul atď. Moore to viac menej herecky ešte zvláda, vek naňho ale pochopiteľne dolieha a v akčných scénach už je "trošku" spomalený, ale pozerať sa na to dá, keďže srandičky vyvažujú každý bondovský neduh. Aj keď ten záver v Západoberlínskom cirkuse s klaunsky namaskovaným Moorom už predsa len bol trochu od veci... ()

danny_21

Další z průměrných bondovek s Moorem tentokrát z Bollywůdu, akčnější než předchozí díl, ale ten klaun co pobíhá na západo-východní Evropské hranici, borec s ruční cirkulárkou a letadlové přistávání je už dost úlet. No příště se vrací Connery, uvidíme, bližíme se pomalu do devadesátek - 50 % ()

Ceberus

K mému překvapení nejvtipnější bondovka vůbec (tankování letadla, firemní indický vůz, "chci ještě", Tarzan, krokodýlí maskování, auto na kolejích a mnohé další scénky). 😃 ()

Inozuka

Sandokan vs. Agent 007 .... děj v Indii převážně se odehrávajícího soupeření dravců ze sovětského generálního štábu a západních tajných služeb je nápaditý a poměrně dobře napsaný. Celkovému dojmu trochu ubírá už hodně vyžilý Moore, naopak dodává sexy milfka Maud Adams. Na žraloka tentokrát nedojde, ale na scénu se vrací krokodýl a jako novinka titulní chobotnička, takže manýra vraždění oponentů zvířaty zachována ... ()

Likan7

Celou dobu jsem doufal, že k tomu nedojde. Celý film jsem na to tak trochu myslel, až se to stalo skutečností a oni nacpali 007 do klaunského oblečku. S odstupem času (a s vědomím kam Bonda dostal Craig) je mi až hanba, čím si James musel projít, aby dostál současnému respektu. A je také vtipné nadávat na Moorea a jeho dědkovství, když Daniel je jen o pár let mladší u své závěrečné bondovky....a furt vypadá skvěle. ()

Belmondicek

"Máte nepříjemný zvyk, všechno přežít!" Tentokrát agent James Bond zachraňuje svět před šíleným ruským generálem Orlovem, který hrozí výbuchem atomové bomby. Bond se během akce, která začala kvůli jakémusi drahocennému předmětu z pokladu carské rodiny, setkává s řadou žen. Jedna z nich si říká Chobotnička, je krásná, ale také dost nebezpečná. Do jejího sídla je těžké proniknout, ale agentovi, který samozřejmě míří do ložnice, se to podaří.... Další napínavou a atraktivní bondovku natočil opět John Glen, dodal slušný náboj, svěží tempo a vsadil na exotické lokace. Roger Moore je tady sice už starší, ale s pomocí kaskadérů to zvládá s britským šarmem, nonšalancí a důvtipem. Poskoka hlavního záporáka se ujal nám známý "Sandokan" Kabir Bedi, v úloze bondgirl se tu podruhé objevila Maud Adams (předtím v Muži se zlatou zbraní), ale mě se víc líbila sexy, neznámá Kristina Wayborn. ()

Dexx

Rozhodně dobrá bondovka, s příjemnou - hodně vysokou - mírou nadhledu a humoru. Roger Moore tomu všemu dodává správný, težko popsatelný švih Bonda před důchodem:-) ()

Tiiso

Ačkoliv je zřejmé, že se tvůrci velmi snažili a psali scénář na tělo Moorovi, jelikož smlouva je smlouva, nedokázal již postarší zástupce Bonda tempu a zastupující dubler měl práce více než dost. Na kvalitě filmu je to bohužel vidět. Někomu to možná nepřijde tak rušivé, ale mě ano. Vidět skoro v každé scéně jak Moore je pomalý a pak najednou v nepovedeném střihu jeho zástupce nabere jednou tolik větší rychlost je věc, která by se ve snímku o agentovi 007 neměla objevovat. Na to je kult kolem tohoto fenoménu už moc rozsáhlý. Člověk pak totiž nabývá dojmu, že tvůrci neberou diváka vážně. Chobotnička obsahuje dějovou linku, která svou špatně budovanou atmosférou mě nedokázala dostat do správné nálady náležející k filmům s nálepkou James Bond. Bohužel to, že právě snímky s dvojitou nulou se neustále hromadí dochází v mých očích k nechtěnému, ale přesto uskutečněnému srovnávání. A tady Chobotnička prohrává svůj boj o místo na slunci. Kdyby byl film samotný na světě bral bych ho jako zajímavou recesi. Tak jako lidstvo bralo Dr. NO. Ale takhle. Zápletka slabá, záporná postava slabá, Bond slabý. Nu což. Naštěstí tento film není jediný o MI6. ()

donkocicak

Velmi pestrá bondovka se spoustou nápadů - vraždící cirkusové duo, kšefty se šperky, honičky v Indii na slonech... je toho opravdu mnoho a nechybí spousta nadsázky a humoru, tak to mám rád. Potěší Kabir Bedi (Sandokan) jako padouchova pravá ruka. ()

Gromit

Pro mě je to ta nejlepší bondovka s Rogerem Moorem a jedna z nejlepších bondovek vůbec. Že je trochu překombinovaná, to mi vůbec nevadí, hlavně že tu nechybí nadsázka, exotická prostředí, krásné ženy a šarmantní agent 007. ()

MRPitivier

Třináctý díl této velkolepé série je moje srdeční záležitost. V hlavní roli se objevuje stárnoucí Roger Moore, ale jeho nadsázka a šarm zachraňují jeho matné pohyby! Výborná předehra s agentem 006, který je zabit při útěku z představení vražednými dvojčaty Miškou a Griškou, ale i přes zranění doručí vzácnou starožitnost, zlaté vejce, která patřila carskému rodu Romanovců! Začíná hra s hlavním záporákem Kamalem Chánem s originálním vejcem a falsifikáty v londýnské akční síni, která se přenese do Indie. 007 v aukční síni riskuje v napínavé dražbě, kterou nakonec vyhraje Kamal Chanám, ale James Bond při ukázce zlatého vejce promění originál za kopii! V indickém kasinu agent jejího veličenstva hraje opět vysokou hru, tentokrát kostky a sázka je Bondovo vejce, které vyměnil! Po výhře na sebe samozřejmě upozorní, je uvězněn v Chanámovu paláci, kde se poprvé potkáme s hlavním přisluhovačem Gobindem. Z paláce se dostane pomocí hraček z oddělení Q s vysoce cennými informacemi o plánu Kamala Chanáma, které ho zavedou na ostrov tajemné ženy, Chobotničky, ze které se nakonec nastane Bondgirl. I když v plánu Chanáma hraje ústřední roli, je jím později zrazena a jeho sovětským spojencem generálem Orlovem, který pronese šílený výklad o útoku na Evropu, kde exceluje herec Steven Berkoff! Generál Gogol je ostře proti, ale to generála Orlovo nezastaví...plán je mazaný, zbohatne na diamantech za ruské klenoty a pomocí atomové bomby vybuchlé na americké základně v Západním Německu odzbrojí bez výstřelu západní Evropu! Poté sovětské divize rozdrtí zbývající síly Západu a získá nadvládu nad Evropou. Atomovou bombu dopraví na americkou základnu cirkus Chobotničky, která ale vůbec nic netuší! Myslí si, že její úkol je přepašovat diamanty ze sovětského území na Západ! Závěrečné akční scény v cirkusu jsou plné zmatku, který v divácích na druhou stranu vyvolají napětí, protože vlastně moc neví, co se děje a co se stane! V Indii prožijeme zdlouhavé dobývání Chanámovo paláce. K shrnutí, film je dobře obsazen, i když 007 stárne, pořád dokáže bavit, což je nejdůležitější! Tento díl je plný akčních scén, které mají spád a režisér John Glen zvolil výborné prostředí! Chobotnička mi přirostla k srdci, protože to byl můj první shlédnutý 007, oblíbil jsem si jeho hračky a motiv padochů mě tehdy okouzlil! ()

kyLuke

Povedená bondovka,která plně využívá spolupráce tajných služeb a jejími agenty. Ale do plného hodnocení zase nejdu !! Tak dokonalé to není !!! ()

TommyDiamond

James Bond číslo třináct. Rogeru Moorovi podle mého začíná pomalu docházet dech. Akční scény jsou na dobré úrovni. Líbí se mi honičky i bojové scény, ale na bondovku (když zavzpomínám na předchozí filmy) je to slabé. Stále víc se ve filmu objevuje q a jeho vynálezy. I Bondův typický suchý humor a klaunský úbor u mě bodují. Ale na víc než průměr to prostě není. Celkově 65% ()

Kariya

Toto je druhá nejlepší bondovka s Moorem a určitě Top 5 mezi všemi bondovkami. prostředí orientu je zde tak úžasně ztvárněno, že se vám to s tímto s filmem spojí - v dobrém. Děj je typicky špionážní plus je zde užito pár pravých bondovských vychytávek. Je to de facto model bondovky, jak si ji představuji. Kam se na toto hrabe třeba Casino Royale! Je to napínavé, akční, komické, zábavné a skvělé! ()

karlee

Jedna z lepších Bondovek, má všechny potřebné ingredience: solidní scénář, zajímavé prostředí, dobré hlášky i šarvátky, nechybí ani Sandokan. Bondgirl už je sice postarší, ale Bond taky, přejme mu umění ocenit zralou ženu. ()

Godhaj

,,I wish you weren’t in such a weaken condition.“ Další bondovka mě nejprve příjemně překvapila. Záporák byl charismatický s krásným hlasem, prostředí Indie bylo využito na výbornou, akční scény hýřily nápady, vtipem i výbornými kaskadérskými výkony. Z herců mě dále potěšil Kabir Bedi, jenž byl sice málomluvný, ale stylový. Přesto i tento film trpí stejným neduhy jako ostatní filmy o Bondovi. Je enormně dlouhý, při čemž poslední půlhodina ve stylu cirkusu je trochu trapná. Bondgirl je tentokrát taková nemastná neslaná a její účast mi přišla trochu nucená. Úvodní znělka mi taky přišla odbytá a neoriginální. A konečně na Mooreovi už byl hodně znát jeho vysoký věk. Takže ve výsledku pro mě byla Chobotnička jen dalším průměrnou bondovkou. ()

Knor

Další bondovka, která postrádala pořádnýho záporáka. Jinak film slušně odsejpá, akce je dobrá a pár scén nezapomenu, jako tankování s letounem nebo únik džunglí. Taky je to první bondovka, kde se mi nelíbila žádná bondgirl. ()

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch

Zemřel původní Boba Fett Jeremy Bulloch