Život je ples

Rodinný / Komedie
Česko, 2012, 15 h 16 min (Minutáž: 57–58 min)

Režie:

Petr Slavík

Scénář:

Irena Obermannová

Kamera:

Petr Koblovský

Radoslav Brzobohatý, Adam Mišík, Lenka Vlasáková, Iva Janžurová, Daniela Kolářová, Petr Lněnička, Vilma Cibulková, Igor Bareš, Berenika Kohoutová (více)

Epizody(16)

Seriál Život je ples vypráví příběhy hrdinů různých generací, kteří se potkávají ve skalickém domově seniorů, jako jeho klienti nebo zaměstnanci. Právě sem nastupuje nová klientka Rozárka Malá (Daniela Kolářová). Její zeť ji sem přiváží, aby zde v pohodlí přečkala rekonstrukci bytu. Postupně se ale ukazuje, že jeho vztah k Rozárce není tak hezký, jak se zpočátku zdálo. (Česká televize)

honz

Je pravda, že vcelku nešlo o nic světoborného, ale pro mě to byl moc milý a příjemný seriál, u kterého jsem si odpočinul a docela se těšil na další pokračování. Fenomén stáří, potažmo problematika stárnutí, nemoci a smrti pojaté jako obyčejné příběhy obyčejných lidí, a hlavně žádné kopírování ani napodování americké škváry, což je v posledních letech téměř vzácné... ()

klúčik

Svoj názor píšem po odsledovaní 15 časti. Seriál ma zaujal svojím hereckým obsadením. Hrá tu generácia českých hercov na ktorých som vyrastal. No musím napísať, že tvorcovia aj keď vytvorili príjemnú atmosféru , určite nevyužili obrovský potenciál , ktorý im vznikol. Preto je toto dielo priemerné , aj keď som strávil 15 príjemných večerov. Dávam 55%. ()

Merkin

Samostatných 5 hvězd za text Jiřího Suchého k písni Kdykoliv kdekoliv(soundtrack) Ten, kdo žije, tomu známo jest, že život má dlaň, ale taky pěst. A tou dlaní nás občas pohladí a jindy pěstí ránu zasadí. Život je někdy klenot, jindy šmejd a my už víme, že to tak má bejt. Život je tunel, kterým se řítí vlak a neví se kam a proč a nač a jak? Pan průvodčí nám změří krevní tlak a předepíše cestu do oblak. Zatím však ještě jedeme po zemi, šedej kmen si zdobíme růžemi. Co zmůže růže to dobře znám- voní i bodá jako život sám. Kdykoliv, kdekoliv, když slunce zajde a vyjde zas tak je to div. Kdekoliv, kdykoliv, vždy si mě najde to potěšení, že jsem živ.(odposloucháno) ()

Paity

Nemám vůbec nic proti starým lidem, ale tohle je na mě trochu moc. Hromada zavřených seniorů, která jako by vykukuje z oken ústavu. To je pro mě Život je ples". ()

ivamka odpad!

Jak tak koukám na to obsazení....hladová zed´našich herců. To už fakt je škoda proudu na takovou sračku z domova důchodců a základní školy. ()

Rizek75

Pro někoho "sračka" (fuj...!), pro jiného nic neříkající téma. Ale lidi, každý jednou zestárneme a musíme si uvědomit, že i senioři se chtějí bavit, žít důstojně podzim života. Proč to tedy nepřiblížit všem, bez rozdílu věku, třeba touto formou. Myslím, že se to docela povedlo, i herecké obsazení je vynikající. ()

anitae

První díl dobrý, zajímavý námět, ale pak je to peklo, snad nejhorší je výuka seniorů internetu8( 2* za námět, ta třetí za výběr herců + nevadila mi píseň od pana Suchého, kterého nemusím. ()

tranquill

Herecké obsazení kvalitní, scénáristicky a režijně ale nedotaženo. Spousta situací je nevyřešena nebo nevysvětlena. Škoda... ()

Ozzy2

Oddechový seriál z jiného prostředí, než je pořád nějaká idiotská policejní služebna ve kdejaké díře s partou idiotů, co si hrají na zloděje a "kriminalisty".Velmi příjemná změna.herecké Obsazení vynikající, ještě doba, kdy jsem mohli být pyšní na nějaké české herce.Bohužel nám jeden za druhým pomalu odcházejí. ()

tančísvlky odpad!

Desivý nápad a muselo to stáť skutočne dosť financií túto zostavo zaplatiť. A vyhodiť toľko peňazí do kanálu, to sa mi zdá skutočne hazardovanie s povesťou hercov a divákom u obrazovky. Pýtam sa znovu a znovu prečo ??? ()

quixote

Vůči jiným, podobně nezvládnutým seriálům z produkce ČT (např. Cukrárně) je hodnocení tohoto dílka plus minus 45% opravdu až příliš milosrdné. Je až neuvěřitelné, jak se dá z námětu, který je sice dobrý, ale trestuhodně špatně uchopený a dokonale rozplizlý, vypotit celých 16 dílů. Kdyby se to sestříhalo do sedmi, bylo by to ažaž a aspoň by to mělo náznak spádu. Po odvysílání dopručuji deponovat v nejhlubším sklepě na Kavkách a zalít betonem. ()

milaneg

Celé je to slabší průměr (i přes autorství kvalitní scénáristky, herectví spousty nových i zkušených hvězd,...). Škoda, že to bylo šité horkou jehlou a předpokládám, že zamýšlené jen jako výplň programu-myslím, že s ideou i hereckým potenciálem se z relativní ztráty času (diváků i tvůrců) mohl stát další nezapomenutelný český seriál, jakých není nikdy dost...! ()

VeeDee

A mě to bavilo a nestydím se za to. V porovnání se všemi těmi "Růžovkami" a "Ulicemi" a bůh ví, jakými dalšími seriály z české dílny, které jsem si díkybohu raději nechala ujít, byl tenhle seriál zábavný, občas trošku přitažený za vlasy, ale měl myšlenku, několikrát mě dojal a závěrečné moudro jsem si vždy ráda vyslechla... a k tomu všemu jsem si oblíbila i písničku pana Suchého. ()

johhny007

Nenadchne ani neurazí solidní průměr na české poměry celkem slušná věc ikdyž scénář je napsán tak trochu prooknutelně.Snižuji na 3 hvězdy ()

montenegro

No nic proti tématu seniorů- proč ne...ale byli někdy tvůrci v domově důchodců??? Asi těžko, protože takové krásné, načesané, módně oblečené a hlavně dobře MYSLÍCÍ dámy tam teda určitě nepotkáte. Jestli takový domov někde je, tak si tam dávám žádost hned zítra:-)) ()

Evushe

Při sledování mám pocit, že takový seriál bych dokázala napsat, zrežírovat a možná i zahrát taky.. Ale pořád je to nadprůměr - v porovnání s tím, co se děje na Nově :) ()