Bývalý agent CIA Frank Moses (Willis) dává znovu dohromady svůj svérázný tým elitních agentů, aby s jeho pomocí vypátral ztracenou přenosnou jadernou zbraň. Aby uspěl, bude muset odolat hordám zabijáků, teroristů a mocichtivých vládních úředníků, kteří se superzbraně snaží zmocnit. (Bontonfilm)

Marys

Vo všeobecnosti jedno veľké akčné klišé. S parádnym obsadením, no nijak výnimočné. Keď si uvedomím, že si vôbec nepamätám, o čom bola jednotka, na dvojku zabudnem dvakrát tak rýchlo. Anthony Hopkins skvelý, no Catherine Zeta-Jones skutočne v súčasnosti vyzerá hentak? Potešil úryvok z Given up od Linkin Park, okrem toho ale zabudnuteľný počin. ()

aLPaC

Já bohužel nadšení řady zdejších uživatelů nesdílím. Jediným kladem je pro mě John Malkovich, který je super, jinak je to ale slabota. Akční důchodci mě baví v Expendables, kde to těm i když přestárlým pořád děsně nabušeným týpkům alespoň trochu věříte (a v mém případě) máte dané herce rádi. Tady ne, že bych neměl rád Johna nebo Anthonyho, ale na tyhle typy postav už se absolutně nehodí a zvláště Hopkins, jehož herecký potenciál je tady samozřejmě absolutně nevyužit, za to po fyzické kondici vypadá, že se každou chvíli složí a například scéna s nožem je vyloženě vtipná (nechtěně). O Helen a jejích kung-fu schopnostech se nemá cenu bavit a Bruce moc nemusím. Nevím, to osazenstvo mi zkrátka nesedí, děj je nezáživný a o akčních sekvencích jsem mluvil. Expendables prosím ano, další Red prosím už ne. ()

Yardie

Stejně jako jednička takových slušných 70%. Zdálo se mi to o něco málo vtipnější i akčnější. Slušná partička, odlehčený tón, absolutní nadsázka a totálně unreal akce. Prostě taková pohodovka na pobavení. Nebylo to špatné, není to žádné terno, ale na odreagování OK. Dostal jsem to, co jsem čekal. Howgh! ()

Zombi

Slabší než jednička, některé scény zábavné, některé míň, ale hlavně ten příběh takovej slepenec, jen aby se něco dělo, cestovalo po světě apod. a celý to nedává moc smysl. Malkovichovy grimasy a koulení očima fajn, ale už je zde taky menší pošuk než v prvním díle. Willis v pohodě a nejlepší nástupy má Helen Mirren, vždycky s nějakou obrovskou krochnou. 3 hvězdy. ()

laepus

Skvělá zábava s kompletní plejádou herců z jedničky a k nim navíc jakovždyvynikající sir Tonda Hopkins a krásná Katka Zed Jonesová. Sice už se vaří ze stejných ingrediencí a stejnými postupy jako u jedničky, ale ještě pořád to funguje a i nečekaných zvratů tady několik bude. Je to tak akorát na té úrovni, kdy si říkáte "ano, ještě to jde", ale bojím se, jestli se odhodlají do trojky, to už asi bude hodně rozvařený lógr... snad nebude. ()

Mr.curry

Jednička představovala pásmo směšných záběrů na známé tváře v naději, že takto vznikne úspěšná akční komedie. Ve dvojce už známých tváří přibylo, scénárista dostal příplatek za prokreslení jejich charakterů (speciální dík za Malkoviche) a celkově vzato lokace i se zápletkou nabyly na objemu, takže jediná novinka v kinech nad 70 % se pozná. ()

Erik7595

Red 2 má oproti jednotke celkom závažný problém - a to ten, že nedokáže patrične dejovo strhnúť. Už od začiatku sa tu strieda jedna lokácia za druhou, ale s tým by som nemal žiadny problém. Veď aj v Red jednotke sa dej premiestňoval z jedného miesta na ďalšie - avšak zatiaľ, čo v predchádzajúcom filme mal dej patričné obrátky a dokázal veľmi dobre strhnúť už od samého začiatku, tu sa také nič nedeje. Nedokázal som sa včas naladiť a začal som sa baviť približne asi až v polovici filmu. Čo je veľká škoda. Pretože sa opäť stretla skvelá herecká zostava aj s niektorými novými posilami - mňa jednoznačne najviac potešil Byeong-heon Lee. K záveru to naberá na obrátkach so slušnou akciou a práve to vyzdihlo film na ľahký nadpriemer. Pozretie neľutujem, v niektorých miestach som sa dobre pobavil, ale na údernosť jednotky to rozhodne nedosahuje. Takže odo mňa len veľmi slušné 3*. (64%) ()

Gore

Po skvělé jedničce, přichází o dost horší dvojka. Na vině je zejména změna na režisérské stoličce, kdy vcelku šikovného němce (který si letos trochu pošramotil reputaci s R.I.P.D.) vyměnili za televizního patlala. Už několikrát se Hollywood spálil v tom, když se rozhodl ušetřit peníze na režisérech v pokračování úspěšných hitů, tak snad jim to brzy dojde, že režisér je pro film dost důležitý. Jinak herci odváděli své vysoké standardy, jen měli moc volnou ruku a nikdo je nevedl. Škoda - potenciál tu byl. ()

Nolanofil

Nakoľko jednotku mám celkom rád a nepripadá mi nudná. U svižnej dvojky je to naopak. Nie že by bola zlá, len na miestach, kde jednotka fajn fungovala, dvojka len parafrázuje. RED 2 má bližšie k G.I.Joe, než RED: Vo výslužbe a extrémne nebezpeční. Cítiť posun k teen - age publikum, pri tom je herecké obsadenie situované viac k old-school fanušíkom. Ďalej mi osobne veľmi vadila použitá hudba, moc digitálna a rocková časť zase nepasujúca do auto-naháňačky. Akcia fajn, len je vidieť scény nakrúcané pred zeleným pozadím a hrozný strih kontaktných súbojov. Parisot je oveľa horší režisér, ako zručný Schwentke. Herci výborný, hlavne Hopkins a Malkovich. ()

Rondell

Parádní nuda. Film prostě nejde složit z pobíhání po lokacích. V realnym životě by asi takovej postup dával smysl, ale o tom film prostě neni. ()

arcticsky

Naprosto povedené pokračování...různé zvraty, vtípky, hlášky. A opětovně bezvadné obsazení. Nově Hopkins - "to jsem doopravdy nečekal". Už aby byla trojka. ()

Thomm

Z poslední scény mi bylo na zvracení, z Mary-Louise Parker aneb "tý pindy z Weeds" jsem se málem posral a z Malkoviche mi bylo jen klasicky nevolno. Jinak je Red 2 jen průměrně špatnej film. Hopkins si to dává. ()

majo_svk

RED 2 našťastie nedopadla tak zle ako iné pokračovania. Je to stále rovnako štýlová, vtipná a akčná komédia, ktorá pobaví. Nepotrebujete riešiť to, že oproti jednotke je chaotickejšia, nelogickejšia a príbehovo roztrieštenejšia. Je to oddychovka pre nás, ktorí Willisa poznáme od detstva a nevideli sme ho len ako páprdu z piatej smrtonosnej pasci. RED 2 je coolová klasika so všetkými predstaviteľmi. ()

Flopik

Tak treba povedať že je to akurát to isté ako 1 no pre mňa lepšie a s ďalšími super tvárami tipu Catherine Zeta-Jones a Byeong ktorý boli super.Akcie od prvej minúty a to myslím naozaj vážne.Dvojka mi prišla viac vtipnejšia , akčnejšia a sympatickejšia ale fakt len o malý kúsok inak sú to naprosto na vlas podobné filmy.Ale v závere som spokojný a hurá pome do tretice. ()

Greg25

Sólo pro Johna Malkoviche, kterému překvapivě ze všech zúčastněných nejvíce nestačí Bruce Willis. Dvojka Red není špatná, má pár stylových scén, pár skvělých hlášek (a všechny nepřekvapivě patří Malkovichovi), ale vcelku to nějak není ono. Jakoby to místy připomínalo spíš zlatou éru devadesátkových akčních filmů než jedničku točenou s neskutečnou nadsázkou, což není špatně jen jsem u Red 2 čekala něco trochu jiného, než jsem nakonec dostala a obávám se, že ne sama. 65% ()

toi-toi

Tazko hodnotit tuto geriatricku hru. Ako vyhypovana komedia, so skvelymi hercami je to posobive. Avsak chyba uvolnenost prveho dielu, ktory prijemne prekvapoval. Tentokrat sa z hercov dokazal asi len Hopkins skutocne odviazat. Bohuzial ako spionazny akcnak az privelmi hlupe a naivne. Z filmu ostane dobry pocit a usmev na perach. Ten dobry pocit dava hlavne myslienka, ze nie si az tak blby ako ti co pisali scenar. ()

waits

Takové ty odlehčené a přitom drsné komedie, stojící na hláškách a nuceně cool atmosféře jsou ošemetná záležitost, poněvadž najít správnou míru umírajících lidí a současně zábavných dialogů není lehké. Ono zvesela se zasmát během střílení do lidí není lehké a každý to neumí tak dobře podat jako Tarantino, takže výsledky jsou často křečovoté (Můj soused zabiják 2). Red 2 je v tomhle docela v pohodě, obsazení perfektní (nejvíc mě bavil Hopkins) a celé je to slušná sobotní oddychovka na jedno použití. ()

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

29.05.2012

Hrdina je jen natolik dobrý, jak kvalitního zlosyna dokáže zdolat. Pokračování komiksových hitů dostala v tomto směru mimořádně vydatné posily. Penzionovaní agenti ze složky Red (vrátí se Bruce… (více)

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci