Láska nebeská v polském kabátě. Je 24. prosince, tedy den, kdy se narodila Annie Lennox, ale také Ježíš Kristus, jak svým posluchačům připomíná moderátor populárního varšavského radia Zet Mikolaj. Když mu zavolá posluchačka Doris, která se marně touží zamilovat, vymyslí si pro ni na místě duchaplnou historku. A jako by tím narýsoval plán zázračného dne, ve kterém se protnou osudy pěti mužů a pěti žen...
24. prosince, v den, kdy se dějí zázraky, se protnou osudy pěti mužů a pěti žen. Psycholog Szcepan zachraňuje sebevrahy a celý svět, zanedbal však svoji rodinu. Jeho žena Karina má milence, pro dceru Majku není otec žádnou autoritou. Ale osud podivuhodně zasáhne a Szcepanovi vrátí roli otce. Karinin příležitostný milenec Melchior, který na Vánoce dělá v obchodním centru Arkadia Santu, obšťastňuje mnoho žen, jednou z nich byla i bohatá a krásná Betty, která toužila pouze po jediném, po dítěti. A vytoužený syn se jí právě na Štědrý večer narodí. Do nemocnice ji odvezou rodiče Wladiho, ředitele Arkadie. Stále marně čekají, až je syn seznámí se svou partnerkou. Wladi konečně tedy v tento den rodičům představí lásku svého života, kterou je - muž. Malgorzatě, krásné a dokonalé sestře Betty a šéfové radia Zet, zdánlivě nic nechybí. Její manžel Wojciech ale přivede na Štědrý večer domů Tosiu, malou uprchlici z dětského domova. Mikolaj, který pracuje v radiu Zet, by chtěl svému synkovi Kostkovi, se kterým po smrti své ženy žije sám, na Štědrý den vynahradit všechny večery, které musí trávit v práci. Jeho přísná šéfová Malgorzata ho ale nekompromisně odsoudila sloužit i na Štědrý večer. Během dne však Mikolaj několikrát potkává Doris, která se spřátelí s Kostkem, a protože je to den, kdy se dějí zázraky, zaklepe večer Doris na dveře jejich bytu... (Nova Cinema)

amlug

Překvapivě povedená romantická komedie. Srovnávání s Láskou nebeskou je vcelku namístě. Samozřejmě je to slaďák ale některé scény jsou opravdu výborné a nápadů měli scenáristi dost, některé bohužel vyšuměly poněkud naprázdno, ale jako celek stále dobré. ()

Maratonec

Srovnání s Láskou nebeskou je všudypřítomné.Ale víte,co?S tím jsem do toho šel a byl jsem mile překvapen.Po všech těch amerických umělých limonádách na stejné téma má tohle místy velmi svěží a opravdovou příchuť a té pachuti je tam méně než by se čekalo.Mohl bych namítnout,že ne všichni protagonisté hrajou prim,ale ve výsledku to nakonec funguje a jsou zde i originální pasáže,které zahřejou u srdíčka.Zvlášt teď před Vánoci je to obzvlášť fajn. ()

Linn

Škoda srovnávání s Láskou nebeskou. Ano, kostra filmu stejná, ale jinak je tento středoevropský pohled na propletené příběhy lidí reálnější, postavy obyčejnější a tudíž divákovi bližší. Asi tak v půlce filmu se mi to sice celé začínalo zdát dlouhé a unylé, ale než jsem si toho stihla všimnout více, příběhy se začaly rozmotávat a druhá půlka filmu celkově náladou a spádem ještě lepší než první. Moc milý (nejen) vánoční film. ()

artlover

Ak som niečo nečakala viac ako fakt, že Poliaci točia fakt dobré odľahčené filmy, tak to, že ma donútia púšťať si v lete tie s vianočnou tematikou. Poľština je v humorných situáciách fakt skvelý jazyk a herci nijak nezaostávajú. Viac, prosím! ()

APLSMLS

Polská variace na Lásku nebeskou - sice mainstreamem nasáklá, ale fajn. Romantické linky jsou tu až nesnesitelně neoriginální, ale naopak chválim dobrou práci se vztahy dospělý - dítě, ať už parádní duo vdovec táta s malým synem, malej lotr co ukradne mobil velkýmu lotrovi, nebo ztracená holčička co najde nové rodiče. ()

MatoPalkes

Poľská Láska nebeská, ktorá rovnako ako britský originál nesmie na Vianoce chýbať. Skutočne úžasná záležitosť s výborným soundtrackom. ()

Nellaron

Je to síce kópia námetu Lásky nebeskej, ale poliaci to zvládli paradoxne lepšie. V Láske nebeskej mi vadí ten Colinov sextrip do Ameriky.  Na druhej strane v Noci plnej zázrakov je príbeh (a najmä prvé stretnutie) medzi Malgorzatou a Tosiou tak silný, že proste emócie nemožno držať na uzde každý krát, čo film pozerám. Vďaka tomu Noc plná zázrakov je o stupienok vyššie. Nehovoriac o tom, že poliaci nemali v zálohe zvučné herecké mená. ()

Sejkorka

24. prosince, v den, kdy se dějí zázraky, se protnou osudy pěti mužů a pěti žen. Pět hvězdiček a šuplík tiptop první dobrou. Bravo, bratři Poláci! A díky Katarzyna Bujakiewicz, dovedla mne svojí filmografií k tomuto filmu přes Staré báje Vikingů. PODRUHÉ 14-12-23 Ještě víc, než napoprvé. Film minimálně na úrovni Lásky nebeské. Milé pokoukání, slabší povahy slzí. Mě nejvíc dojímá ta malá holčička z děcáku, to orosí oko i otrlým matadorům. ()

ferika

Za film samotny by som dal aj 5 hviezdiciek. Sladak na vianocny vecer ako vysity. Ale polske Vianoce so samymi anglicko/americkym pesnickami? To uz Poliaci zabudli na vlastnu kulturu? Alebo sa uz nielen v politike, ale aj v tradiciach musia strkat americanom do prdele? Slaba utecha - Svata noc  z rakuskych koncin. A este to cele doprcat so "Somewhere over the rainbow" toho havajskeho tlstocha (chudinka Judy Garland). Bolo vidiet snahu prerazit aj za velkou mlakou, inac si to prznenie polskych krestanskych tradicii neviem vysvetlit. Aj ten export "Santu" na Vianoce - no fuj. U nas chodil na Vianoce Jezisko a Svaty Mikulas (alebo oficialny Dedo Mraz) chodil na Mikulasa! To len Americania v ramci perverznych neo-tradicii US biznisu pomleli vsetko dokopy, al ze Poliaci? Som ateista, ale toto? Wojtyla prebud sa, tvoj narod sa zblaznil! ()