Láska nebeská v polském kabátě. Je 24. prosince, tedy den, kdy se narodila Annie Lennox, ale také Ježíš Kristus, jak svým posluchačům připomíná moderátor populárního varšavského radia Zet Mikolaj. Když mu zavolá posluchačka Doris, která se marně touží zamilovat, vymyslí si pro ni na místě duchaplnou historku. A jako by tím narýsoval plán zázračného dne, ve kterém se protnou osudy pěti mužů a pěti žen...
24. prosince, v den, kdy se dějí zázraky, se protnou osudy pěti mužů a pěti žen. Psycholog Szcepan zachraňuje sebevrahy a celý svět, zanedbal však svoji rodinu. Jeho žena Karina má milence, pro dceru Majku není otec žádnou autoritou. Ale osud podivuhodně zasáhne a Szcepanovi vrátí roli otce. Karinin příležitostný milenec Melchior, který na Vánoce dělá v obchodním centru Arkadia Santu, obšťastňuje mnoho žen, jednou z nich byla i bohatá a krásná Betty, která toužila pouze po jediném, po dítěti. A vytoužený syn se jí právě na Štědrý večer narodí. Do nemocnice ji odvezou rodiče Wladiho, ředitele Arkadie. Stále marně čekají, až je syn seznámí se svou partnerkou. Wladi konečně tedy v tento den rodičům představí lásku svého života, kterou je - muž. Malgorzatě, krásné a dokonalé sestře Betty a šéfové radia Zet, zdánlivě nic nechybí. Její manžel Wojciech ale přivede na Štědrý večer domů Tosiu, malou uprchlici z dětského domova. Mikolaj, který pracuje v radiu Zet, by chtěl svému synkovi Kostkovi, se kterým po smrti své ženy žije sám, na Štědrý den vynahradit všechny večery, které musí trávit v práci. Jeho přísná šéfová Malgorzata ho ale nekompromisně odsoudila sloužit i na Štědrý večer. Během dne však Mikolaj několikrát potkává Doris, která se spřátelí s Kostkem, a protože je to den, kdy se dějí zázraky, zaklepe večer Doris na dveře jejich bytu... (Nova Cinema)

Merenre

Jsem velmi mile překvapen. Je zajímavé, že i když to bylo přeslazené a místy absurdní, tak to bylo takovým příjemným a nevtíravým způsobem, že mě to spíš potěšilo než nasralo. Úplně jiné než vynucené holyvůdské vydírání. Rozjezd trochu pomalejší, ale vyklube se z toho opravdu pěkný film. ()

kolly13

Pěkná televizní pohádka á la US filmová distribuce. Člověku zůstane milý úsměv, ale toť asi vše. Nejlepší část pro mne je příhoda s holčičkou s děcáku, to mi přišlo uvěřetelně neuvěřitelné a hlavně vánočně milé. Plus sympatický hlavní pár s ne špatný scénářem. Leč netáhne to. ()

RomanT

Byl jsem dopředu dostatečně varován (Láska nebeská v polském kabátě), ale nedával jsem tomu až takovou váhu. Varováním pro mě nemělo být to, že je to polské, jejich filmy mám v poslední době v oblibě, ale to, že se to co se týká kýče a trapností opravdu podobá Lásce nebeské. ()

Goumen

Vzhledem k tomu, že od poláků jsem opravdu nevěděl co čekat a Láska nebeská je jeden z mála mých oblíbených romantických filmů, tak jsem od toho moc nečekal. V závěru jsem ale začal uvažovat nad tím, jestli není ještě lepší než Láska nebeská, kterou se tento film určitě nemálo inspiroval. V porovnání s ní to působilo více lidsky a obyčejněji (v tom nejlepším smyslu). Opravdu krásný optimistický film, opět seskládaný z mnoha menších, ale v závěrů dost propletených příběhů. Větší roli oproti Lásce nebeské tu hrají děti, ale to je jen dobře, protože většina vtipných scén je pravě s nimy. ()

luk4ss

Zatiaľ čo u nás sa zmôžeme iba na rôzne Paneláky a Ordinácie, tak za kopcom v Poľsku dokážu natočiť film, ktorý v ničom nezaostáva hoci aj za takou klasikou, akou je Láska nebeská. ()

Callie

Již třetí rok, takže se u mě zařazuje do bývalé nej trojky - nyní NEJ čtyřka - Láska nebeská, Notting Hill, Prázdniny + Noc plná zázraků. Správná dávka patosu, vánoční nálady, lásky a dobrých konců. Při polepšení, roztátí sněhové královny a zpěvu Tiché noci i slzy ukáply. Plná palba. Tak to má o vánocích být. ()

LencaN

Toto bylo pro mě velkým překvapením a jsem ráda, že se pořád dá narazit na dobré neznámé filmy. Jak je psáno i zde, jde o "polskou Lásku nebeskou" a Poláci se nemají vůbec zač stydět. S Láskou nebeskou to má společnou tu vztahovou pavučinu, kdy se lidé znají tak krkolomně a neprovázaně, že to stejně nakonec ale dopadne jako super puzzle. Příběhy jsou úplně jiné, ale ne o nic horší. Hned na začátku mě dostal ten vyjednávač na střeše, tím mě Noc plná zázraků naplno upoutala. Jedna zajímavější postava než druhá. Krásné herečky, to jsem i jako ženská koukala, kde jich tolik vzali. A chlapi sympaťáci, výrazní, dobří herci, snadno zapamatovatelní, takže i v takové spojovačce, jakou jsme viděli, bylo lehce poznat, kdo je kdo. Byly tu naivní momenty, které nakonec dopadly správným sarkastickým způsobem, takže jsem se rozhodně bavila. Byl tu ale i odvrácený obraz lidských osudů, těch, které ani vidět v takových filmech nemusíme, ale tady to naopak napomohlo tomu pozitivnímu zbytku. Jednoznačně palec nahoru :) ()

zigy

Příliš mnoho příběhů, plynoucích vedle sebe.....a málo sympatií ke všem postavám......takže zbydou takové lehce zábavné skeče, které na Vánoce trochu zahřejou u srdce, ale v srdci nezůstanou. Sterilní, šablonovitý příběh a postavičky zcela bezvýrazné. ()

heger

Výborná rozprávka pre dospelých. Keď už sentimentálny gýč, tak nech je aspoň dobre napísaný a nakrútený. ()

bonovox

Vo vianočnom čase jedna hviezda naviac. Inak ide o kvalitnú mozaiku ľudských príbehov, ktoré sa prelínajú rôznym spôsobom počas štedrého dňa. ()

Kozlowski8

Láska nebeská v polském kabátě. Menší porce humoru oproti curtisově "předloze", ale jinak - podobně velice pěkně sestavená koláž několika lidských příběhů, odehrávajících se během štědrého dne. Vesměs velmi milí a sympatičtí herci, jejichž filmové postavičky si vás velice rychle získají. Láska nebeská je jenom jedna, ale Poláci odvedli dobrou práci a zaslouží velký palec nahoru. 80%. ()

JirkaMisa

proč poláci umí udělat oddechovou vánoční komedii tak, aby nepůsobila trapně. proč máme nad poláky pocit nadřazenosti, když tohle není jediná věc, se kterou nás strkají do kapsy? ()

jenina

Je pár filmů, které chci po shlédnutí vidět okamžitě znovu. Film Noc plná zázraků k nim patří. Slovansky vřelé, milé. Hrdinové všichni příjemní a sympatičtí. Na rozdíl od Lásky nebeské, kde mi některé postavy připadaly dost eklhaft. No, tak jo, jenom jedna, ale ta zato velmi moc. Dětští herci film sunou ještě do větší vřelosti. Ani hlavně to nebyli nějací američtí spratkové. Zkrátka milý film. PS: Přečetla jsem si komentáře. Koukám, že to na většinu působilo stejně mile. ()

charles3

NIKDY bych nečekal, že se NĚKDY NĚKOMU (a tím méně bratrům Polákům) podaří tak dobrá variace na Love actually. Film nejenže skvěle funguje, ale (až na u nás neznámé herce) dokonce vypadá hollywoodštěji než americká produkce. Jediné co mi tam maličko vadilo, bylo opakování amerických songů, profláknutých už z jiných filmů. Pro mě ale jinak televizní překvapení roku! ()

Pythonator

Poláci se zase jednou vytáhli a natočili film schopný konkurovat Lásce nebeské či hollywoodské produkci. Dokázali mě vtáhnout do děje, rozesmát, okouzlit i dojmout a to vše v takové kvalitě, že kdyby tam občas nebyla zmínka o Varšavě a nebyly tam polská jména postav, tak mám pocit, že se dívám na hollywoodský film s neznámými herci. A taková Roma Gasiorowska je docela okouzlující půvabná herečka. Zbývá už jen dodat, že soudruzi z České republiky se nejspíš na takový film nikdy nezmůžou. Poláci dohánějí v současné filmařině Rusáky, jenom Češi točí stále stejně ubohé polofilmy. O kokotsky amaterské slovenské tvorbě radši ani nemluvit:-) ()