Láska nebeská v polském kabátě. Je 24. prosince, tedy den, kdy se narodila Annie Lennox, ale také Ježíš Kristus, jak svým posluchačům připomíná moderátor populárního varšavského radia Zet Mikolaj. Když mu zavolá posluchačka Doris, která se marně touží zamilovat, vymyslí si pro ni na místě duchaplnou historku. A jako by tím narýsoval plán zázračného dne, ve kterém se protnou osudy pěti mužů a pěti žen...
24. prosince, v den, kdy se dějí zázraky, se protnou osudy pěti mužů a pěti žen. Psycholog Szcepan zachraňuje sebevrahy a celý svět, zanedbal však svoji rodinu. Jeho žena Karina má milence, pro dceru Majku není otec žádnou autoritou. Ale osud podivuhodně zasáhne a Szcepanovi vrátí roli otce. Karinin příležitostný milenec Melchior, který na Vánoce dělá v obchodním centru Arkadia Santu, obšťastňuje mnoho žen, jednou z nich byla i bohatá a krásná Betty, která toužila pouze po jediném, po dítěti. A vytoužený syn se jí právě na Štědrý večer narodí. Do nemocnice ji odvezou rodiče Wladiho, ředitele Arkadie. Stále marně čekají, až je syn seznámí se svou partnerkou. Wladi konečně tedy v tento den rodičům představí lásku svého života, kterou je - muž. Malgorzatě, krásné a dokonalé sestře Betty a šéfové radia Zet, zdánlivě nic nechybí. Její manžel Wojciech ale přivede na Štědrý večer domů Tosiu, malou uprchlici z dětského domova. Mikolaj, který pracuje v radiu Zet, by chtěl svému synkovi Kostkovi, se kterým po smrti své ženy žije sám, na Štědrý den vynahradit všechny večery, které musí trávit v práci. Jeho přísná šéfová Malgorzata ho ale nekompromisně odsoudila sloužit i na Štědrý večer. Během dne však Mikolaj několikrát potkává Doris, která se spřátelí s Kostkem, a protože je to den, kdy se dějí zázraky, zaklepe večer Doris na dveře jejich bytu... (Nova Cinema)

René.girl odpad!

Respektuju názor druhých, ale podle mě každý, kdo film viděl a dal mu 2 a více hvězd musel bejt na drogách nebo minimálně zhulenej - jinak to totiž nechápu! ()

runner85

Zase raz jedna rozprávka pri ktorej som sa trošku zasníval, zvlášť po včerajšej Vianočnej párty kde som si užil dosť zábavy, dokonca takej po ktorej som si zas pár vecí uvedomil. Ono tento film je aj tak vo veľa veciach reálny, záleží na tom ako máme otvorené srdce ... ()

kajas

Podívala jsem se až po zhlédnutí české verze, což je asi kámen úrazu, protože čeští herci a české reálie mi pochopitelně vyhovují více. Můj dojem příliš nevylepšil ani český dabing. Hodnotím ale smířlivě, protože se jedná o neurážející podívanou, která v adventním čase mnoho lidí potěší. ()

easaque

1* z hodnocení je patrné jaký pocit ve mě vyvolal tento polský vánoční povídkový film. Chápu, že každý si přeje na Vánoce příjemný pozitivně laděné pořady, ale tohle už na mě bylo opravdu moc. Tak vyumělkovaný, přeslazený, podbízivý a zkomercionalizovaný evropský film plný klišé jsem už hodně dlouho neviděl a doufám, že se jim budu i nadále vyhýbat. Tomuhle dílku nemůžu dát ani 2 hvězdy, jak jsem byl při jeho sledování zděšený, takže mu musí stačí jen jedna totálně umělá vánoční hvězda. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Aljak

Značná inšpirácia u Love Actually. Aj keď v tomto prípade to nebolo až tak úplne perfektné, no táto spleť príbehov sa mi aj tak veľmi páčila, hoci všetko bolo až príliš idealistické (teda najmä konce všetkých vetiev príbehov). Ale presne takéto príjemné smutno-pekné filmy mám rád, aj keď to miestami všetko pôsobilo až rozprávkovo, teda dosť ďaleko od reality. Ale tak, dajme tomu, že zázraky sa naozaj dejú a akurát v tomto filme sa ich zhodou náhod udialo toľko, že ani na dvoch rukách by sa nedali spočítať. Takže vysoko optimistický film plný zázrakov. Miestami ma to až dojalo (hlavne príbeh o tom dievčatku bez domova) a oceňujem, že boli do filmu zakomponované aj menej šťastné osudy. Pretože Vianoce sú pre smutných a osamelých ľudí ešte deprimujúcejšie ako iné dni v roku... Nebude komín, nebudú Vianoce. ()

johny89

Vážně dobrý, kvalitních vánočních filmů je málo, ale tohle je rozhodně jeden z nich. Škoda, že u nás do kin takovéto filmy nepřijdou na nic jiného než speciálně zaměřené festivaly a podobně. Celkem mě překvapilo to, že i když ve filmu účinkuje asi 8 hlavních postav tak se v nich člověk neztrácí. ()

Zbyisek

Nečtěte zde uvedený "oficiální text distributora", protože to je jeden velký spoiler. Jinak je film pěkný, takový dojemně Vánoční. ()

pakobylka

Decentní vánoční komedie, která ví své. Podobá se sněhové vločce, jejíž křehká krása se může v mžiku rozplynout. Se srdcem na dlani si jen tak brouzdá ulicemi velkoměsta a plná víry ve šťastné konce naplňuje lidské osudy, neboť její drogou jsou láska a porozumění. ()

U_S_O

S poľskou kinematografiou sa stretávam snáď prvý krát a niežeby som ju chcel podceňovať ale pochybujem, že majú lepší film podobného žánru ako sú Listy do M. Na porovnanie mi ihneď napadla britská Láska nebeská, s ktorou sa to aspoň podľa mňa v mnohých ohľadoch dosť podobalo. Hudba, príbehy, sympatický herci a najmä celkový feeling... Či to dosahuje kvality spomínanej klasiky, to je už na individuálnom posúdení každého z vás, mne ale každopádne pribudol do zoznamu vianočných filmov jeden skvelý neopozeraný film, čo sa v posledných rokoch veru nestávalo, aby sa mi nejaký nový vianočný film dokázal takto vryť do pamäti. ()

Juto

Ja som vedel že Poliaci vedia natočiť dobrý film.Skoro všetci sme sa zhodli že tento film sa podobá na film Láska nebeská ale iba z časti tento príbeh je o trošku smutnejší . Sú tam vtipné gegy,ale malo.Filmu to,ale nezaškodilo.A aby som nezabudol na scénu keď chlapec hodí snehovú guľu do dievčiny a tá spadne na zem je na popukanie. 7/10 ()

zette

Jeden z mala filmu, kde mi ten kyc kolem Vanoc nevadil. A snad to neni jenom tim, ze jsem film videl az na konci ledna.-). Za me povedena komedie s dostatkem pribehu a postav, kde si snad kazdy divak najde tu svou. Nebal bych se podivat zase. ()

AdaMM

a tak jo, dám plný počet, protože ve svém žánru to bylo fakt dobré a bavil jsem se i dojímal docela dost :) ideální pro sledování pod peřinou v zasněžený večer :) ()

Mrkvič

Rovnou se dáme do srovnávání s Láskou nebeskou. Moc moc mi chybí herecké obsazení, ale to je můj boj, a nějaké mamině nebo slečně neholdující toliko filmům to bude šuma fuk. Vtipu to má rozhodně méně, což už pocítí každý. Jenže. To jak to do sebe zapadne, jak jsou nějaké osudy sestaveny a ty silné scény, kterých tu není málo, to je o třídu jinde než v Lásce Nebeské. Objektivně bych tedy snad i tvrdil, že jde o hodnotnější film. Subjektivně mi ale schází herecké obsazení a tak tohle zůstane dvojkou na romantické vánoční večery. ()

Lachtaan

Baví mě experimentovat s filmy zahraniční produkce zemí, které nejsou veřejností přijímány tak samozřejmě jako záležitosti USA, Velké Británie, Francie nebo u nás i ty naše české. A čím jsem starší a objektivnější, tím více zjišťuju, že spousta kinematograficky nevýrazných končin dokáže plodit pamětihodné klenoty. Pokud pominu Bolka a Lolka, jakživ jsem nezabruslil do čistě polské produkce. A v rámci mého předsevzetí se letos v prosinci věnovat vánoční tematice jsem se sešel rovnou s tím nejpovedenějším počinem našich severovýchodních sousedů. Já osobně nechci brát Listy do M jako středoevropskou variaci na Lásku nebeskou. Protože u mě ji svou čirostí, scenáristickou genialitou a nenuceným dojetím dokonce převálcovaly. U představitelky Doris bych se dokázal přiznat k lásce na první pohled. ()

lucascus

Když jsem si pouštěl tento film, vůbec nic jsem od něho nečekal, říkal jsem si, že shlédnu další lehkou oddychovku ve vánočním kabátě. Mé překvapení však neznalo meze...tento film je plný emocí, vtipu a příjemného humoru, smutku, romantiky, vánočních koled, a to vše na pozadí 116 perfektně natočených a zahraných minut. Polské filmy nikdy nebývaly moc dobré, ale za poslední dva roky se poláci nějak vzchopili a točí samé perly a to je ta největší z nich...na tento film budu pět ódy ještě dlouho a doporučím jej (hlavně v čase vánoc) mnoha svým blízkým, protože jak by řekl polák: "Warto zobaczyć!" Takže všem doporučuji! ()