Láska nebeská v polském kabátě. Je 24. prosince, tedy den, kdy se narodila Annie Lennox, ale také Ježíš Kristus, jak svým posluchačům připomíná moderátor populárního varšavského radia Zet Mikolaj. Když mu zavolá posluchačka Doris, která se marně touží zamilovat, vymyslí si pro ni na místě duchaplnou historku. A jako by tím narýsoval plán zázračného dne, ve kterém se protnou osudy pěti mužů a pěti žen...
24. prosince, v den, kdy se dějí zázraky, se protnou osudy pěti mužů a pěti žen. Psycholog Szcepan zachraňuje sebevrahy a celý svět, zanedbal však svoji rodinu. Jeho žena Karina má milence, pro dceru Majku není otec žádnou autoritou. Ale osud podivuhodně zasáhne a Szcepanovi vrátí roli otce. Karinin příležitostný milenec Melchior, který na Vánoce dělá v obchodním centru Arkadia Santu, obšťastňuje mnoho žen, jednou z nich byla i bohatá a krásná Betty, která toužila pouze po jediném, po dítěti. A vytoužený syn se jí právě na Štědrý večer narodí. Do nemocnice ji odvezou rodiče Wladiho, ředitele Arkadie. Stále marně čekají, až je syn seznámí se svou partnerkou. Wladi konečně tedy v tento den rodičům představí lásku svého života, kterou je - muž. Malgorzatě, krásné a dokonalé sestře Betty a šéfové radia Zet, zdánlivě nic nechybí. Její manžel Wojciech ale přivede na Štědrý večer domů Tosiu, malou uprchlici z dětského domova. Mikolaj, který pracuje v radiu Zet, by chtěl svému synkovi Kostkovi, se kterým po smrti své ženy žije sám, na Štědrý den vynahradit všechny večery, které musí trávit v práci. Jeho přísná šéfová Malgorzata ho ale nekompromisně odsoudila sloužit i na Štědrý večer. Během dne však Mikolaj několikrát potkává Doris, která se spřátelí s Kostkem, a protože je to den, kdy se dějí zázraky, zaklepe večer Doris na dveře jejich bytu... (Nova Cinema)

Olík

"Hou hou hou", tak tady máme co dočinění s hodně zdařilou záležitostí. Polskou tvorbu jsem od zlatých let pánů Machulskiho a Stuhra nikdy neměl tendenci podceňoval, ale tohle si, co se žánrově spřízněných snímků, nezadá s tou nevyspělejší světovou kinematografií.....například nadstandardně kladně přijatá Curtisova Láska nebeská, tak za mne řadím Noc plnou zázraků o dvě kategorie výše. Tahle polská předvánoční mozaika zkrátka funguje. Nulový výskyt antisympatických postav, žádná do očí bijící vata, žádná lacinost (ač by téma k tomu doslova vyzývalo).....opravdu dokonale zapadající skládačka. Tady už nezbývá, než popřát "šťastné a veselé". ()

Wargoo

Najväčšie vianočné prekvapenie 2015 ! Veľmi sympatické postavy, príjemný dej, vtipné scénky... 4**** a 71,982% ()

burton

Dokoukala jsem to a nebudu moc mrmlat, páč dvě hvězdy hovoří za mě. Každopádně, vánoce a příchod - u Poláků chodí Santa? Ne Ježíšek? - no to je jedno - a příchod Santy s dárky a ozdobený stromeček má největší kouzlo pro děti. A když je rodina komplet a všichni se mají rádi, jsou zdraví a nakonec v pohodě, je to dárek největší. Tenhle film není vůbec tak veselý, jak se tváří. Je pěkně smutný. Nebudu jmenovat proč, seděli bychom tu do vánoc. Podívejte se a uvidíte. Dvě hvězdy. ()

Rathalos

Poliaci zabodovali naplno,uzasne krasny vianocny film,ktory ma uplne ocaril,hlavne ta zaverecna cast bola nadherna,odporucam kazdemu,kto ma rad tento zaner,budete nadmieru spokojni...:-) ()

Luisis

Wow!!Takhle příjemnou a vtipnou vánoční komedii jsem opravdu nečekal.A z Polska?Dávám do oblíbených, každoročních "mustseen" movies - 87% ()

siloalampa

Pravé nefalšované americké Vianoce cez poľský kopirák. Bol som milo prekvapený, pretože po filmárskej stránke bolo všetko zvládnuté na výbornú, dokonca mi aj asi 3x prišlo smiešne, ale na druhej strane som si musel priznať, že neoriginálnejší film som už veľmi veľmi dlho nevidel. Áno, aj soundtrack bol pekný, ale povedzme si... V koľkých filmoch už všetky tieto obohrané skladby dokopy odzneli?!? ()

Rockerman

Ano zdá se to být podobné, jako slavná "Láska nebeská", ale z plagiátorství bych Poláky nepodezříval. Naopak v mnohém to je originální a dokonce lepší, než slavná komedie. Vánoční příběhy začínající na pěti místech se navzájem prolínají až dospějí do šťastného finále. Ale tady se to právě liší od "Love actually". Ty happy-endy nejsou dokonané, tvůrci filmu nechávají na divákovi, jak ten který příběh bude pokračovat, je tady jen naznačeno, že by to mohlo pokračovat správným směrem, ale jisté to není. Jistě je úsměvné, že pravověrný rocker dává takovéto "limonádce" pět hvězd, ale věřte, že i rocker potřebuje občas pohlazení po duši. S realitou našich životů má tento film pramálo společného, protože je to téměř pohádka a ta, na rozdíl od skutečného života končí většinou dobře. ()

IXOXI

Navzdory zdejšímu hodnocení jednoznačně lepší, než původní předloha. Vtipný a pozitivně laděný vánoční film s romantickou zápletkou pro zlepšení nálady. ()

Darckol

No paráda! Poľskí bratia dokázali položiť na kolená všetky tie preafektované ,,vianočné" filmy, ktorými nás kŕmia posledné roky komerčné televízie. Malo to humor, malo to romantiku, malo to atmosféru - všetko prirodzené, bez zbytočného tlačenia na pílu. 8,5/10 predsalen, na romantiku veľmi nie som, ale toto sa ozaj podarilo :) RTVS potvrdila, že aktuálne na slovenskom trhu ponúka jednoznačne najlepší výber točených diel. ()

Torgal

Poľská odpoveď na Lásku nebeskú, a kupodivu veľmi vydarená. Niektoré dejové línie sú síce trocha temnejšie než by sa mi páčilo (samovrah, čo následne unesie svoju rodinu do lesov takto na papieri pôsobí priam hrozivo), ale nakoniec sa mozaika príbehov sa pretne v správne dojemnom finále. Anglický predobraz ostáva síce neohrozený (na to je až príliš dokonalý), ale poliaci vedľa neho obstáli so cťou. 8/10 ()

Razzor_82

"Nikdy není pozdě aby jste začali snít." Pohodová Vánoční romanťárna s kapkou sentimentality. Propletený příběh lidí, kteří chtějí být milováni v tento sváteční den. Příjemné herecké obsazení, které šlape jako hodiny. Chvilkami je to přeslazené a předvídatelné ale proč nevěřit na zázraky? 8/10 ()

ER

Taková Láska nebeská na polský způsob,ne až tak "komplikovaná" s více veselejšími místy. Příběhy plynou příjemným tempem a přitom stihnou vypovědět o pár lidských vztazích vše podstatné. A byť český překlad evokuje něco kouzelného, nakonec dochází na obyčejné strasti, které nás provází životem,ale občas s tím chceme něco udělat a Vánoce jsou k tomu vhodnou příležitostí. ()

haWranka

Něco tak neskutečně milýho se jen tak nevidí. A už vůbec bych to neřekla do Poláků! Ne, že bych byla znalkyní polských filmů, ale tak nějak jsem si myslela, že jejich kinematografie je na podobný úrovni jako naše filmy. To jsem se ale šeredně spletla. Tady co herec, to moc dobrý výkon, scénář vtipný i dojemný přesně tak akorát, hudební podkres přesně podle mého gusta. Kéž by i naši uměli takovou příjemnou a přirozenou romantiku... ()

Kotsour

Srovnání s Láskou nebeskou se zde člověk nemůže vyhnout, ale který film obstál lépe je těžké říct. Oba filmy jsou si tak podobné, ale přesto jde každý svou cestou, Listy do M. více "evropsky"... S hodnocením jsem si moc nevěděl rady, nakonec jsem se přiklonil ke čtyřem hvězdám, protože mi poměrně dlouho trvalo, než jsem se s filmem naladil na stejnou vlnu. Člověk ho musí brát dosti nadneseně, protože si jinak nedokážu představit, že bych jako chlap v nejlepším věku naložil do auta cizí holčičku, celý den ji vozil desítky kilometrů a nakonec si ji nechal doma. A o to tu právě jde - je to noc plná zázraků a jakmile člověk pochopí, co film vlastně sděluje, je to fakt super zážitek. Chytí a srdce a donutí se zamyslet, zároveň je to ale příjemná a nenásilná podívaná. Víc takových filmů! ()

lakart

Podobnost se snímkem Láska nebeská je více než evidentní, ale i přesto tento film staví nad svých základech a je hodně evropský, místy velmi překvapující a nečekaný, hodně se hraje s emocemi a snahou vyvolat opravdu vánoční atmosféru. Všechno jako celek funguje dobře a jednotlivé příběhy stojí pevně nohama na zemi. Celkově se jedná o kvalitní snímek, který určitě stojí za shlédnutí, už jenom kvůli tomu, že se jedná o polskou produkci. 85% ()