Sword Art Online

• Japonsko Sôdo Âto Onrain (více)
Japonsko, (2012–2020), 37 h 59 min (Minutáž: 23–48 min)

Režie:

Jošijuki Fudžiwara, Tomohiko Itó, Manabu Ono, Takaši Sakuma (více)

Předloha:

Reki Kawahara (kniha)

Kóiči Jamadera, Takehito Kojasu, Ken Narita, Tomokazu Seki, Jošicugu Macuoka, Natalie Hoover, Cherami Leigh, Ajahi Takagaki, Tóru Ókawa, Terujuki Tanzawa (více)

Série(4) / Epizody(96)

Andrew_Deer

Hodnocení budu upravovat podle postupu příběhem. Kirito Kirigaya je obyčejný hráč. Stane se jedním z tisíce beta testerů novinky "Sword Art Online," která nakonec vydá pouze 10 000 kopií. Hra funguje přes jakýsi nervegear, který si oskenuje hráčovo tělo a pak promítá hráči do mysli průběh klasické MMO hry. Očividně akorát funguje jinak, nepotřebuje klávesnici ani myš, proste používá hráčovy myšlenky. Úžasné, nemyslíte? Vše se ale zvrtne ve chvíli, kdy hráči zjišťují, že byli ve hře zavřeni a jakkoli se pokusí dostat ven, s vyjímkou dokončení hry, znamená smrt. Protože je Kirito betatester, má výhodu - informace jsou moc - zná veškeré bezpečné cesty, vyzná se v dungeonech. Zkrátka ví, jak se dostat na vrchol co nejrychleji. Pomůže mu to? --- 15.7. - Čím dál víc se mně to trefuje do vkusu! --- 23.7. Cítím se dost hloupě, když v MMO hrách umřu a znovu ožiju nebo mě oživí někdo jiný. Připadám si natolik šílený, že bych si SAO i zahrál. XXXXXXXXXXXXX Konečné hodnocení: Moc pěkné, nechá vás to přemýšlet, jak to skončí, bohužel díly, které neseznamovaly s prostředím SAO a ALO za nic moc nestály, animace byla v pozdější fázi průměrná, škoda toho, a do určité doby se nic nového nestalo. Přesto ale 4* za pěkně zpracovaný nápad, ač to mohlo být lepší. ()

animaxis

Po delší době k tomu napíši delší komentář.Myšlenka virtuálního světa,ve kterém uvíznou všichni hráči,pokud ji nedokončí a když zde zemřou,zemřou i v realitě mi přijde originální a skvělá.Je tu spousta akce a navíc jak je v jakýchkoliv anime zvykem,tak i tady funguje dramatická stránka.Po vizuální stránce je seriál skvělý a určitě dal hodně práce.Hlavní hrdina je sympaták a všechny jeho dobrodružství jsem doslova žral.Pokud se chcete jen bavit doporučuji,pokud hledáte něco na delší dobu(já to mě dokoukané za dva dny) doporučuji též. ()

dee-key

Nápad mi nepřišel zas tak originální. Je to v podstatě Matrix, akorát že tady lidi vědí, že můžou raz dva zkapat. Ale souboje, styly a postavy byly fakt docela dobré. Velkým plusem je i to, že navzdory vyvražďovací nátuře příběhu se v ději najdou i četné romantické pasáže, což je oproti jiným válečným anime příjemné zpestření. Aniž bych cokoli prozrazoval, v polovině seriálu přijde děsivý zvrat. Tak děsivý, že jsem měl sto chutí zaklapnout noťas. Nakonec jsem se ale překonal, ty debilní víly jsem vydržel a tak jako tak musím říct, že si to pět hvězd zaslouží. ()

Hees

Spojenie hier a anime je úžasný premyslený ťah. Veľa hráčov pozerá anime a vice versa (a opačne). Celkovo anime Sword Art Online je veľmi kolísavej kvality nie len čo sa týka jednotlivých dielov, ale hlavne toho, že každá séria začína dobre a premyslene a potom druhá polovica tej série je totálna blbosť až niekedy nepozerateľná, zrýchlená, spomalená, nepremyslená, alebo absolútne zbytočná. Takto sa to deje v každej jednej sérii Sword Art Onlinu a potom divák hodnotí celú sériu zle, lebo druhá polovica v ňom zanecháva zlý pocit! Samozrejme ja tu sériu SAO (ako sa zvykne nazývať) sa nesnažím zvoziť pod čiernu zem, naopak ja som celkom fanúšik SAO a dokonca aj jej romantických liniek ...aj prvej série a všade sa nájde nejaká kvalita. Veľa ľudí má za to, že SAO je proste odpad ja si to nemyslím a skôr si myslím, že SAO je príliš veľký mainstream, alebo aspoň toto anime do neho zo začiatku patrilo, ale čo je dôležité jednotlivé série ma bavili z rôznych dôvodov. ()

Angelos

Mne osobně změna seriálu po 14 díle neprišla tak drastická, abych nějak významně snižoval hodnocení. Jako celek mi to přišlo výborné, a i přestože bych našel pár okamžiků, kdy mě to tolik nebavilo, tak dám plné hodnocení. Velmi originální nápad s geniální myšlenkou smrt ve hře = smrt i v reálném životě, jsem ještě neviděl a NerveGear by mohl být budoucností herních konzolí :D ()

Galerie (1 093)

• První ze tří závěrečných písní „Iris“ nazpívala zpěvačka Eir Aoi. Druhou „Forget-me-not“ nazpívala zpěvačka ReoNa, která též nazpívala i tu třetí, „Niji no Kanata ni“. (CarnTheNunya)
  • První ze dvou závěrečných písní „Yume Sekai“ nazpívala zpěvačka Haruka Tomatsu. Poslední ze dvou závěrečných písní „Overfly“ nazpívala zpěvačka Luna Haruna. (CarnTheNunya)
  • První ze tří úvodních písní „Ignite" nazpívala zpěvačka Eir Aoi. Druhou píseň „Courage" nazpívala zpěvačka Haruka Tomatsu, která zároveň nazpívala i poslední „Separate Ways“. (CarnTheNunya)