MasterChef

(pořad)

Najväčšia svetová kuchárska šou MasterChef prvýkrát vstupuje na Slovensko a do Česka! Vášeň pre jedlo, odvaha, talent a odhodlanie zmeniť svoj život – to sú základné vlastnosti tých najlepších slovenských a českých amatérskych kuchárov, ktorí budú týždne pod dozorom odborníkov z oblasti gastronómie bojovať o titul MasterChef. Fenomenálnu kulinársku show moderuje známa modelka a milovníčka varenia Daniela Peštová. (oficiální text distributora)

xxxvodnikxxx

Nejhorší co bylo, pro mě bylo utrpení v podání TV Nova, které se ze všeho snaží udělat velkou show, někdy až zbytečně, celkově nápad na soutěž výbornej, ale podání trošku pokulhávající. Neznámá porota, spousta reklamy, a tradá, poloviční paskvil je na světě, vaření super,, nicméně pokud budu brát v potaz celkovej dojem, je to horší ()

nessbeal odpad!

MasterChef je licencovaný formát britskej produkčnej spoločnosti Shine TV, jeho prvým vysielateľom bola v roku 1990 verejnoprávna BBC One. Lokalizované mutácie odvtedy vznikli vo vyše 30 krajinách a šou sa vysiela vo viac ako 150 teritóriách. Jej distribútorom je firma Ziji Productions. V americkej verzii stanice Fox účinkuje známy britský šéfkuchár Gordon Ramsay, finále prvej série dokázalo v priamej konkurencii poraziť aj šou America’s Got Talent na NBC. Amatérski kuchári sa v rámci šou postupne zdokonaľujú pod dohľadom profesionálov. Ich výkony bude hodnotiť porota, ktorá má byť zložená z najuznávanejších osobností slovenskej gastronómie. ()

artas

Slovenský porotca je neuveriteľný, arogantný hulvát, ktorý jedná s ľuďmi ako s handrami. V relácii o varení sa z varenia ukáže pár minút, inak drísty a znova drísty. Skvelí kuchári sú podozrievaní z toho, že sú profesionáli, amatérom vyčítajú neprofesionalitu. ()

gonga odpad!

Porota potopila celý pořad. Banda ubožáků jejichž jedinou viditelnou kvalifikaci je, ze se nerozpakuji křičet a vulgárně soutěžícím nadávat. Tv zNova opět dokazuje, že neodvratně směřuje ke dnu, na kam již dávno patří. ()

Košoun

Formát soutěže je v podstatě totožný s americkým originálem, soutěžící neprofesionálové vaří jídla nejvyšší kvality a předkládají je špičkám v oboru. Střih z vaření, dojmů soutěžících apod. je opravdu dobrý, obdobný zahraničí. Kde se ale stala chyba je výběr porotců - profíků. Jeden vyloženě iritující blbeček s hlasem, který ve mě vyvolává vražedné pocity, další dva nemasní, neslaní, prostě nijací. Americký Masterchef má trojici naprosto špičkových charismatických nekompromisních kuchařů, ze kterých sálá autorita i znalosti. Zde jen předstíraná arogance a znatelná touha přiblížit se té americké trojici. Když si k tomu ještě přidám "moderátorku", která tam je asi jen proto, aby sr*la lidi + naprosto odporný product placement (zoomovací záběr na značku sporáku, porotci držící utěrky vždy s logem Jaru ke kamerám, všude logo Billy...), tak z toho vyjde další český pokus o úspěšnou show, který je však jen pokusem. Přitom ti soutěžící a samotný formát není vůbec špatný. Škoda! ()

andaa

Nechápu, že americká verze má o tolik lepčí hodnocení. Porota tu nemá být sympatická, ale nepříjemná, takže plní účel. Formát je zajímavý, jak se odehrává vyřazování a jendotlivé soutěže. Peštová je fakt děsná, ale jinak se na to vesměs koukat dá. ()

JohnnyB.

Ten kdo se dodíval do konce (12/2012) a nehodnotil pořad v srpnu snad nemůže napsat, že to nebylo o vaření. Finálová trojka (nejen) neuměla vařit? Neukazovala to pořadu?Zde tolik kritizovaná porota mi přišla úplně v pohodě. A že je tam všudypřítomná reklama na Billu? No a? V americké sérii se mi zdály reklamní řeči horší - necitlivě zasazené přímo do vaření, kdy jeden z porotců vysvětloval soutěžícímu, že to proč se mu maso tak dobře opéká a nepálí je díky nějakému thermo..., kterou ta daná pánev disponuje. U obou verzí to v klidu skousnu. Holt borci zde to je jiná liga. ()

CiPR odpad!

Česko znovu dokázalo zprasit takovou soutěž, jako je právě Americký Masterchef. Chtěli jsme si zase hrát na to, čím nejsme, připadalo mi, že se pání šéfkuchaři chtěli moc napodobit stylu ala Gordon Ramsay, nebo stylu Joe Bastianich, což zde vede k totálnímu propadáku. Zkouknul jsem pouze 2 díly a už jsem měl dost. Amerického Masterchefa sleduji a a těšil se, že tuto soutěž uvidim i zde, ale bohužel, musim dát nejnižší hodnocení. // 5%.. ()

constrictor.boa odpad!

Tři kuchaři-porotci dlouho koukali na originál a snažili se okopírovat chování Ramseyho, Elliota a Bastianiche. Házení talířů na zem, dlouhá odmlka po ochutnání jídla než vysloví verdikt, nasrané xichty atd. Jenže v originále to nepůsobí tak trapně, nepřirozeně a křečovitě. Česko-slovenská banda rádoby šéfkuchařů k tomu přidala ještě křik a urážky. ()

danek22 odpad!

Kdy v televizi konečně pochopí, že už lidi nebaví se dívat na ponižování a urážení soutěžících. Porotci chtějí být drsní za každou cenu, ale jsou maximálně tak trapní, navíc postrádají charisma, škoda originál tohoto pořadu je zajímavý. ()

alambert

Na jednu stranu jsem si taky říkal, že to porotci fakt přehání. Jenže pak jsem si uvědomil dvě věci. Za prvé, že pokud tam fakt přijde někdo, kdo vařit umí, tak na něj hnusní vážně nejsou. A za druhé, že se jim vlastně ani nedivím. Jako pokud do soutěže, kde hledají někoho kdo UMÍ vařit; ne, že zvládne upatlat UniverzázlníHnědouOmáčku podle receptu, ale někoho, kdo je schopen něco vytvořit; a lidé tam nosí kuře zapečené s broskví... to je prostě výsměch. V podstatě nejen porotě, ale i mě, jako divákovi. Takže dobře jim tak. Problém je jen v tom, že porotci trochu postrádají něco univerzálního (mezi chválou a nadávkami) a ne zbytečně urážlivého pro lidi, jejichž výtvor sice je k jídlu, ale něco tomu chybí - tam by mohli být trochu slušnější... No a další kapitola jsou pak tupci, co se s nimi hádají, ty bych taky hnal vidlema... Další, co mi ale vadilo, bylo, jak to bylo sestříhané; občas ani nebylo vidět, co dotyčný uvařil a někdy jsem zas musel koukat na životopis soutěžícího, který mě minimálně v téhle fázi pořadu absolutně nezajímal. I přesto, že tento pořad má zásadní nedostatky a např. do pořadu Na nože má hodně daleko (Pohlreich a Vaněk jsou uplně jinde nejen jako porotci, ale také, co se charakteru týče), ho ale musím hodnotit lépe než....Recept na bohatsví. Tady jsou totiž aspoň v porotě kuchaři!!! Na Barrandově nezvládli ani to. ()

gumbo

Pořád je to licence Masterchef, tudíž tam muselo zůstat trochu kvality originálu, proto nedávám odpad! Jinak je to tragedie, chybí tomu gradace i napětí a porotci jsou příšerní. Viděna polovina první epizody, dál už mě to neláká. 20% ()

KuZd

Nechápu tu kritiku zde! Vždyť to má vše, co má taková soutěž mít! Protivnou porotu a hezky jídlo! Tak iistě, to má své mouchy - např. Peštová jako moderátorka působí extrémně roboticky a zfetovaně. Ale prostě mně baví koukat na to, jak někdo vaří, takže prostě mne baví i toto, no! ()

Olík

Už to tady bylo a to nejen jako australská, britská nebo americká verze. I naše tuzemská kotlina již totožný formát, v podobě Pohlreichova Na nože!, televiznímu diváku nabídla. A to je hlavním problémem české verze osvědčeného pořadu, srovnávání s Gordonem Ramsayem potažmo Zdeňkem Pohlreichem. I když problém, porotci Štift, Šubrt a Korbelič , alespoň dle mého názoru, obstáli celkem se ctí. Nebylo to sice na aranžování bust na jejich rodných domech, ale zčásti za to může vysoko nastavená laťka pány Ramsayem a Pohlreichem. Něco jiného bylo účinkování „moderátorky“ Daniely Peštové. Kdyby dramaturgie místo ní postavila před amatérské kuchtíky dvě smrkové šišky, tak minimálně ušetří na výdajích a je dost možné, že ještě získá na kvalitě. Samotné schéma pořadu, je jak už jsem se zmínil dostatečně prověřené a jako takové nemá problém si najít svého cílového diváka. Pro mne osobně platil vzorec patek večer rovná se MasterChef. ()

nopud

Tenhle pořad jsem naprosto nepochopil. Jaký to mělo proboha smysl? Kdyby tam alespoň dali nějaké recepty! Někdo může oponovat, že Ano šéfe! je to samé, jenže to je alespoň vtipné a učí českého konzumenta vyšším požadavkům. Tohle byla fakt nuda. ()

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj