MasterChef

(pořad)

Najväčšia svetová kuchárska šou MasterChef prvýkrát vstupuje na Slovensko a do Česka! Vášeň pre jedlo, odvaha, talent a odhodlanie zmeniť svoj život – to sú základné vlastnosti tých najlepších slovenských a českých amatérskych kuchárov, ktorí budú týždne pod dozorom odborníkov z oblasti gastronómie bojovať o titul MasterChef. Fenomenálnu kulinársku show moderuje známa modelka a milovníčka varenia Daniela Peštová. (oficiální text distributora)

bubblebobble

Už je to fakt trápne ako mi Tv Odpadkíza (spolu s TV Hnoj) chce ukazovať, že musím byť akože strašne abiciózny, tváriť sa strašne arogantne a keď sa nestanem prezidentom USA alebo slnečnej sústavy, tak som iba obyčajná sračka a mal by som sa ísť odstreliť. Videl som jednu časť a stačilo mi. Najviac ma rozosmiala romantická vsuvka - nemám rodičov- ala Modré z neba. Strašne ma to rozosmialo v kontexte s tým, že sa tam iba varí. :D Poučenie: Ešte som nikomu nerozpával svoj životný príbeh pri šúpaní zemiakov. Must try! ()

miawallacova odpad!

kam ten svět spěje? Lidi snad baví dívat se na to jak se parta lidí nechává okřikovat od party alibistickejch pseudo kuchařu?Ne díky, tahle show není nic pro mě ()

MrGregor

Porotci: hrozní, příšerní, arogantní, nesnesitelní, ale co mi vadí asi nejvíc je, že neumí normálně mluvit. Když už mluví tak pouze tím jejich trapným naštvaným hlasem, který mi tak akorát rve uši... Moderátorka: ... jestli se jí vůbec tak dá říkat, protože její moderátorský projev je katastrofální. Opět se vybrala radši holka hezká na pohled, než aby ze sebe dovedla vydat jedno nestrojené slovo... Koncept soutěže: možná je stejný, jako u originálu, ale stejně mi to přijde zvláštní... přeci jen jsou to "amatéři" a taková husí játra nebo striktně vyvolená kuchyně není pro každého a rozhodně se tím neukáží jejich skutečné schopnosti... Soutěžící: sympatčtí, milí, snad jediný klad této soutěže, jen kvůli nim jsem shlédl postupně 3 díly této hrůzy, ale už v tom nehodlám pokračovat. ()

karinakari odpad!

Ach jo. Kdy bude československá produkce schopná vzít celosvětově úspěšnou reality show, dát jí tuzemský kabátek a přivést jí na obrazovky stejně kvalitně?! Popravdě jsem po prvé, čekala, že to takový průser nebude. Asi jsem byla moc rozmazlená Primou a Polhraichem, který když přivedl pořad Na nože, sice dost upravil pravidla, ale show měla nějakou úroveň! O tomhle pořadu se to opravdu říct nedá. Dala jsem mu šanci, přesně 3 díly a myslím, že to bylo až, až. Nejvíc mě samozřejmě vytáčí ti tři namachrovaní porotci, co sežrali všechny kulinářský poznatky na světě. Jejich snaha o napodobování nekompromisního Joea Bastianichiho je naprosto trapná a směšná! Teď mi v hlavě zní hysterický záchvat jednoho z nich :" Za hodinu si stihl udělat vyschlý kuřecí maso a brambory"..:D Dále nerozumím moderování Daniely Peštový, resp. proč tam vůbec je? Vždyť tam není vůbec zapotřebí..:D A taky jsem vůbec nepochopila, proč jim dali v eliminačním testu upéct ne moc známý dezert s receptem? Tak to snad radši domácí štrúdl, jehož recept by měl každý znát a uvidíme, jak se s tím poperou. Na závěr řeknu snad jen, že miluju amerického Masterchefa, hlavně díky skvělým porotcům a tohle se sice jmenuje Masterchef, ale nesahá originálu ani po kotníky. Ramsey by blil, kdyby věděl, z jakýho hnusu mu jdou prachy. ()

Vencik89

Ono je to těžký, když Ramseyho nahradí ten plešatej vojín vomáčka a udělá se z toho jedna velká reklama na blázny a Billu. Je to pro mě rozhodně jedna z těch horších soutěží s vařením v pozadí. I tak jsou ale na svetě horší věci, takže tak... ()

UniqueNett

Mě to baví. Ale pořád nemůžu pochopit, co tam dělá Peštová? Tak trošku mi připomíná Gavriely v Hotelu Paradise. Ale jinak fajn, čekala jsem to horší, ovšem dá se na to koukat. Baví mě ta pestrost kuchyně a baví mě i porotci. Všichni tři. Jen se obávám, že je vítěz předem daný. Nečekaně. ()

sarkareifova odpad!

Tohle je snad ta nejhorší reality show co sem viděla. Vůbec nechápu jak se tam mohl někdo přihlásit. Porotci ze začátku jen kritizovali a vyhazovali i ty lidi, keří podali dost dobrý výkon. Na Nově museli být už hodně zoufalí, když se to rozhodli už jen natočit. ()

papaguy

ČS/SK klon této kulinářské megashow se snaží. Tím klady bohužel končí. I přes pokus o bombastičnost, která z obrazovky teče proudem, to naši téměř v každém detailu pohnojili a zplodili nemastnou neslanou provinční show, která USA verzi nesahá ani po kotníky (australský originál jsem bohužel neviděl, takže mohou srovnávat jen s americkou verzí). Zpocené obličeje porotců ve znělce jsou bohužel jen začátek. Trio Korbelič, Šubrt a Štift jsou možná na naše poměry borci v gastronomii, charismatem ale právě neoplývají. A tak se alepoň snaží o show, nebojí se rozbalit machostyl a sem tam hodí talířem na podlahu, občas na nějakou pohlednou soutěžící zaharaší (nebo se alespoň uculují jako malí kluci, což jen zvyšuje pocit trapnosti). Respekt k jídlu a oboru, který je pro MC typický se zde nějak vytratil. Daniela Peštová, obsazená do role moderátorky, je kočka, ale je tam jaksi navíc a bohužel neumí mluvit - chybná výslovnost zatahá za uši téměř v každém slově. Hudební režije je asi úplně ohluchlá - necitlivě vkládaná hudba nejvíc burácí v nejméně vhodnou chvíli. Například když se k porotě belhá další soutěžící ve vyplandaném tričku hraje hudba jako v klíčové scéně nějakého hollywoodského trháku. Chodba z dřevěných palet má zřejmě připomínat americký styl MC, zde se ale vůbec nezastírá, že jde o kulisu. Naši umělci si tam ještě přidali točící se makety větráků evokující nějaký B-čkový film z 80. let a světlomety jako na diskotéce. Vážená poroto, myslíte, že je toto dostatečně dobré na MasterChef? ____ Dojmy z druhého dílu: Přes děsný úvodní díl a počáteční nedůvěru to vypadá koukatelně. Prvním úkolem je známé krájení cibule, na kterém teče pot, slzy a občas i krev. Narozdíl od zvyklostí v MC, je i v případě neúspěchu možnost probojovat si místo ve finále zpět. To mi připadá jako dobrá inovace. Alespoň na cibuli zbytečně nepropadne nějaký extra talent. Stopáž přes hodinu a půl je nicméně na hranici únosnosti - pánové Korbelič, Šubrt a Štift ani omylem nedokáží bavit stejně dobře, jako trio Ramsay, Bastianich a Elliot. Diváci také mohli shlédnout pár muzejních kousků z výbavy armády SR. Možná to mělo nějak napodobovat výjezdy soutěžících do základen U.S. Army. Ale v tomto případě to dohromady s komentářem působilo spíš jako nějaký vtípek. Co si porotci mohli úplně odpustit, bylo trapné zvyšování hlasu na soutěžící. Je to jejich chyba, když jim tam prolezl někdo, kdo tam nepatří. Šatník porotců by také stálo za to trochu poladit. P.S.: Pozdravujte medvěda. P.P.S.: Začínám mít alergii na slovo "vychucený". ____ S celkovým hodnocením si počkám po shlédnutí pár dílů, zatím to je tak na dvě hvězdy. Zlatej MasterChef US. Zajímavý komentář: dewil21, Ondra603 ()

dalziel

Sporadicky pri zbesilom prepínaní kanálov keď varia niečo zaujímavé tak sa zadívam. Ale že by som to priamo vyhľadával sa teda nedá povedať. ()

sarfian odpad!

Traja dúležití kokoti sa hrajú na dokonalých šéfkuchárov. Chcel by som ochutnať žrádlo aspoň od jedného z nich...verím tomu že by to bola poriadna grcka. Párkrát som jedol v takých reštikách a bol to hnus a porcia čo akurát zajebe tanier a my ostávame hladný. Najlepšie je domáce jedlo alebo reštiky kde varia obyčajné domáce gazdinky a nie banda kokotov. A čudujem sa tým snaživcom čo sa tam trepú aby ich tí namyslení čuráci zhadzovali...aspoň keby im tam niekto prijebal...tak prihodím jednu hviezdu. VIDENÝ 1 diel a dosť. ()

FireTight

Po prvním dílu zatím nemám odvahu hodnotit, ale jak tak koukám na ostatní komentáře, moc daleko od většinového názoru nejsem... Československý MasterChef má totiž několik zásadních chyb. Tou největší a pro mne osobně nejzásadnější je porota, na kterou jsem dost často až čuměl s otevřenou hubou. Protože takhle namistrovanou a důležitou trojku jsem fakt hodně dlouho neviděl. Snaží se shodit skoro každého, sází tam ty svoje rádoby drsný hlášky, pak při vaření té jedné slečny celou dobu mlčí (???) a v rámci udržení akčnosti tam pak před všemi naprosto bez milosti ztrapní jednoho týpka, co se prostě netrefil svým receptem (na druhou stranu, aby někdo přišel s Kuřetem s broskví, to chce vážně koule). Nevím, jestli budu mít sílu to sledovat dál, ale pár dílů ještě asi vydržím. ()

Italiano

Nevím, co proti tomu všichni máte? Je to sice jenom další z milionu reality show o vaření, ale i když je to jenom soutěž, tak má hlavu a patu...Mě to přijde celkem vtipný! :-) ()

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj