Jack Ryan: V utajení

• USA Jack Ryan: Shadow Recruit (více)

Vzhledem k nízkému věku toho má Jack Ryan za sebou poměrně dost – těžké zranění z války v Afghánistánu, které ho málem doživotně zmrzačilo, náročnou rekonvalescenci, doktorát z ekonomie a práci ekonomického analytika v CIA, kterou před svým okolím a dokonce i před vlastní ženou (Keira Knightley) úspěšně tají. Když zachytí nestandardní operaci provedenou ruským finančním gigantem, pošle ho jeho řídící důstojník (Kevin Costner) do Moskvy, aby na místě zjistil, co se děje. Jack se hned po příletu musí proměnit z finančního úředníka v akčního hrdinu se vším všudy, protože jeho přítomnost v ruské metropoli není vítaná a jeho původně přátelský průvodce mu to dá dost jasně najevo tím, že se ho pokusí zlikvidovat. První kolo Jack přežije a postoupí do druhého – k setkání s oligarchou Viktorem Čerevinem (Kenneth Branagh), který osnuje plán, jenž může zásadně otřást světovou stabilitou. Zdánlivě má k dispozici všechny trumfy, včetně Jackovy ženy, která se impulzivně rozhodla manžela na moskevské služebce překvapit. Pokud má Jack Ryan zachránit svět i svou Kathy, bude se muset z roztřeseného zelenáče proměnit v chladnokrevný stroj, který se nebude bát myslet a střílet najednou. (CinemArt)

mosnak

Nevím jak to ten Chris Pine dělá, ale musím se přiznat, že filmy s ním mě docela berou. Měl by dostat nějakou fakt super roli, ať začne v Americe hrát hlavní housle - jinak film je čistý průměr okořeněný plochoprsou gymnastkou Keirou Knightley - 50% ()

Phorbo

Schwarzenegger zmládnul a Jamie Lee Curtis přišla kompletně o prsa. Jack Ryan není nic jiného než Pravdivé lži v novém hávu a s méně vystřílených projektilů. Novinka žádná a kyberterorismus už je v dnešní době docela nuda... žádný odvaz. Prostě nuda... ()

Zombi

Průměrnej thriller, kterej vyložení neurazí, ale ani nenadchne. Jacka Ryana mám rád v podání Forda, a ty filmy jsou super. Tady je fajn Costner, Pine se sice snaží, ale ten příběh a jeho podání prostě nenadchnou. ()

Ollie235

,,You're not just an analyst anymore. You're operational now." Obyčejný akční film, který nemá příliš čím překvapit nebo zaujmout. Chybí tomu nápad, napětí i lepší scénář. Na druhou stranu to ale ani neurazí a jako oddychovka, u které se vůbec nemusí přemýšlet, to poslouží úplně v pohodě. ()

Illy

Vakastrovanej Jack Bukev Ryan. Šedivě průměrné, beze stopy invence, bez drajvu. Herci mi přišli obzvlášť zoufalí. Nelíbilo. ()

Nolanofil

Producenti Bondoviek našli recept na úspech dávno. Režisérovy povedia nech si robí s filmom čo len chce, pokiaľ bude mať pekné exteriéry, tri veľké akčné scény a krásne ženy. V Jackovy Ryanovy nič také nieje, má to len prostý príbeh, bez zvratu a nápadu a.. a nič viac. Stálo to 60 mega a ten film je prázdny ako Kaukazká Národná Banka. Toto bolo odsúdené na neúspech už na papiery, aneb tuneluje sa už aj v Hollywoode. ()

Flopik

Jáaaj veľká škoda taký potenciál a tak zadupaný do zeme.Skvelé obsadenie herci sympatický a Chris Pine mi príde strašne v pohode.Krásna Keira a oldschool Kevin Costner to všetko je tam super .No film sám osebe nudí.Hudba by sa celkom dala v niektorých miestach super.Strašne málo akcie ale zase naopak Thriller skvelý.Koniec by mal byť o dosť viacej dramatickejší takto to bolo priemerné no na 57% to určite nevidím.U mňa 75% a 4*. ()

BlackHood

Z první hodiny bylo ajímavé jen zřícení vrtulníku a zabití negra. Dalších 4o minut se už to sice rozehrálo, ale i tak to byla strašná politická nuda. ()

Brejlil

Nemastné neslané. Jack Ryan mi prošuměl před očima. Co se dá ještě napsat? Děsivá ruština z úst nažloutlého Kennetha, herecké výkony nevýkony, hlavně Keira byla nějak mimo. Celkem solidní výprava a hudba a jedna nebo dvě trochu lepší scény. Běžný hollywoodský průměr a moc nechápu, proč je pod ním podepsán zrovna Kenneth Branagh. ()

molcan2

Herecké výkony boli dobré, interakcia medzi postavami tiež dobrá, bojové scény a efekty boli na úrovni. Rusi, Číňania a Kórejci sú v týchto dňoch najobľúbenejší protivníci a to čo sa stalo v Krime, dodáva tomuto príbehu váhu. Nebol to druhý Mission Impossible, ale skôr taká mužská verzia Saltovej. ()

Wardan

Nejspíš jsou to asi tučnější tři hvězdy než dává většina okolo, protože mě to slušně bralo. Je to sice docela hovadina, nemá to žádný zvrat a má nezajímavé prostředí, ale i tak jsem se dostatečně bavil. A záveřečná hektická dvacetiminutovka mi silně rozproudila krev v žilách. Režie bezva, herecky fajn a Patrick Doyle to boostuje na max. Nemám s tím problém a klidně bych si dal sequel. ()

joudas

Proč? Nejsem sice žádný expert přes Clancyho a Ryana, ale vždy jsem tyhle filmy považoval za dobré, chytré a poměrně realistické. Tak proč udělali z nového Ryana takovou přiblblou naivní slátaninu? ()

Matli

Thriller jak má být, svižný od začátku do konce. Nemělo to sice tu šťávu jako Bourne nebo Hunt, ale i tak se mi to líbilo. Keira i Kevin zahráli na výbornou.73% ()

Chundys

Ahoj já jsem Jack Ryan, jsem pouze analytik, ale v průběhu filmu hravě zvládnu zneškodnit všechny nepřátele a ještě zachránit Ameriku a celý svět od bankrotu. Jojo není to Jason Bourne. Prostě průměrný akční film :-) ()

Bozvav

Filmu chybělo napětí, nějaká ta ostřejší akce, dialogy co by dávaly smysl a hudba, která by to celé nepohřbila. V podstatě fádní televizní podívaná. Námět stokrát omletý (to by samo o sobě nevadilo), ale celkové pojetí nic moc. Snad jen hlavní záporák měl něco do sebe, jinak nuda. Za mne 50%. ()

Puol

Aj napriek súčasnej téme sa jedná o skôr starosvetský špionážny thriller. Chris Pine, mi prišiel dosť nevýrazný. Zato zbytok hereckej zostavy je fajn, či už je to démonický ruský Záhorák v podaní K.Branagha, krásna doktorka K.Knightly alebo charizmatický K.Costner. Celkom by ma zaujímalo, čo na tejto téme zaujalo "shakespearovského" režiséra/herca Kenetha Branagha. ()

Filmový Rainbow Six je na cestě

Filmový Rainbow Six je na cestě

17.01.2023

Studio Paramount čerstvě oznámilo novou adaptaci Toma Clancyho. Tentokrát se bude jednat o román Rainbow Six, jenž bude navazovat na snímek Tom Clancy: Bez výčitek a tudíž se v něm vrátí i Michael B.… (více)

Rainbow Six obsazuje hlavního hrdinu

Rainbow Six obsazuje hlavního hrdinu

21.09.2018

Herec Michael B. Jordan (Black Panther, Creed) získal hlavní roli v chystané sérii filmů podle knih Toma Clancyho od studia Paramount. Jordan by tak měl ztvárnit postavu Johna Clarka, a to nejprve ve… (více)

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Rychlý a zběsilý Bourne?

Rychlý a zběsilý Bourne?

12.11.2013

Bez Matta Damona už to tak trochu nebylo ono. Jeremy Renner je sympaťák, ale Bourneův odkaz zaznamenal ve srovnání s finále původní trilogie citelný pád tržeb (Ultimátum utržilo celosvětově 445… (více)