Záhada Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

Horor / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2000, 90 min

• Káronoš

The Blair Witch Project je zcela určitě: nejlepší a nejoriginálnější hororový počin 90. let. Za to Book of Shadows: Blair Witch 2 je souhrn nedomyšlených nápadů, kterým schází logika, barvitý příběh či poutavější pointa. Přesto vše se hrdě "hlásí" jako pokračování již zmíněného mrazivého horuru? Já bych ho spíše označil jako: shit, který těží z dobrého jména jedničky a uráží celou záhadu děsivé čarodejnice z Blairu. Pokud si chcete ponechat otřesné zážitky z prvního dílu, vyhněte se tomuto ostudně nevydařenému komerčnímu tahu obloukem!!! Hodnocení: 0/10.(24.8.2008)

• Phobia

WTFuck?!? Co mělo tohle být, kurwadrát? Parodie na jedničku? Hrubě nepovedený "horror", stupidní a chabý od začátku do konce. "Komedie" by se patřilo napsat do záhlaví filmu, nebo "tragédie", protože ani zasmát se tomu nešlo, spíše marností zaplakat. 10% ze soucitu:-(. A hovno, žádný soucit, jen to przní kultovní jedničku. 2%(14.1.2009)

• Tosim

Z příjemného žánrového experimentu jedničky pokračujeme k udýchanému, naprosto fádnímu stylu teen vyvražďovačky, která je občas přerušena rádobystrašením, televizními záběry, které by přesvědčily jen cvoka, že je to skutečná událost, a nějakým tím sexem. A kecama o čarodějnicích. To ta holka celá v černým byla spíš punkerka.(17.8.2005)

• WolfR

Záhada Blair Witch 2, je naprosto zbytečný film. Já nevím, ale přijde mi to celé takové nějaké pošahané. Kouzlo a atmosféra prvního dílu zmizeli. Navíc dvojka byla natočena normální kamerou, bez roztřesených záběrů, což se mi k Blair Witch nehodí. Nulový děj, špatní herci, trapná závěrečná pointa. Byla to prostě nuda. Rozhodně nedoporučuji. 1 hvězda za pár “moudrostí“, které vyslovila ta žena v černém.(10.10.2010)

• Likan7

Nic víc než parazit. Nepokládám se za nějak velkého fanouška jedničky, ale jeho kvality uznávám, o to více, protože to byl ten první found footage. Dvojka je ale regulérní omáčka bez chuti, která se snaží přiživit a vytřískat nějaký drobný. Strach z neznáma je najednou fuč, protože tady ty věci vidíme. Jednička si hrála se zvukem, tmou, nic si neviděl, a proto jsi byl posranej až za ušima, tady na konci čarodějnice dokonce přijde aby si s partou dementů pohrála. Ikdyž to celý nedává smysl, a zaslouží si to asi odpad, tak od propadáku to zachraňuje pouze jedna scéna na konci, kde se dementi dozvídají, co a jak dělali a celý se to nějak vysvětluje. I když to totálně ztrácí význam a kolem a kolem to je fakt kravina, je to známka nápadu, který zbytek filmu totálně postrádá, proto 1*.(26.4.2016)

• - Původní záměr režiséra Joa Berlingera bylo ztvárnit snímek s nadsázkou a humorem. Pozdější změna na pozici marketingové ředitelky produkční společnosti Artisan ale znamenala také změnu v pojetí filmu a Berlinger musel rezignovaně upustit od satiry a vytvořit snímek plný krve. Špatné přijetí hororu pak Berlingerovi způsobilo mnoho osobních a psychických problémů. (nakiniki)

• - Rozpočet filmu: $15,000,000. Tržby celosvětově: $47,737,094. (Káronoš)

• - Role Kima Diamonda je inspirována extravagantním metalovým zpěvákem Kingem Diamondem. (WolfR)