Záhada Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

Horor / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2000, 90 min

Moje 3 hvězdičky hodnotí film jako samostatný. Pokud ho tak vemu nebylo to zas tak hrozný. Celkem normální horor s docelá vymaštěnym koncem. Pokud ho ale vezmu jako pokračování tak je to hrůza. Na takový film jako je jednička se prostě další díl nemůže vydařit. Navíc super strašidelná atmosféra z jedničky je tata. Celkově z toho mam smíšený pocity. Kdyby se to aspoň jmenovalo jinak =((6.1.2010)

• novoten

Pojetí geniální jedničky je pryč a do marylandských lesů se vydává parta anonymních teenagerů, kteří si chtějí užít tamní atmosféru. Přestože je snímek tematicky zaměnitelný s jakýmkoli nevydařeným horrorovým nesmyslem, získává cenné body právě tím, že není ani tak regulérním pokračováním, jako částečnou poctou prvnímu dílu. Ten mám totiž ve vzpomínkách tak hluboko zakořeněný, že když začnou postavy mluvit o tom, že jsou přesně v těch místech, která znají z filmu, tak to na mě funguje. Chtělo by to ale na konec pointu a ne jen nesměle pomrknout a chtít zaujmout. Ve stránce mytologie Blair Witch se totiž povedlo dobře navázat. 50%(21.8.2007)

Upřímně tohoto hodnocení je mi líto. Asi tvůrci spěchali v doufání, že ukousnou, co nejvíce slávy z rok staré pecky. To taky způsobilo většinovou diváckou kritiku. Tvůrci měli počkat déle aspoň 3-4 roky než se Záhada Blair Witch ztráví a fanoušci dostanou hlad. Hlad vám způsobí větší toleranci. Není found-footage je to normální film na motivy legendy. Proč ne. Rozšíření záhady, zajímavý herci, duchovno, mystika a rituální vraždění. Jednoduchá, čarodějnická jednohubka. Musel jsem to dopsat kvůli novému pokračování z 2016, které u mě naprosto vybouchlo. Na tohle se tenkrát koukat dalo, ať si myslíte, co si myslíte. 65%(31.10.2016)

• WolfR

Záhada Blair Witch 2, je naprosto zbytečný film. Já nevím, ale přijde mi to celé takové nějaké pošahané. Kouzlo a atmosféra prvního dílu zmizeli. Navíc dvojka byla natočena normální kamerou, bez roztřesených záběrů, což se mi k Blair Witch nehodí. Nulový děj, špatní herci, trapná závěrečná pointa. Byla to prostě nuda. Rozhodně nedoporučuji. 1 hvězda za pár “moudrostí“, které vyslovila ta žena v černém.(10.10.2010)

• Nivenx

To co první díl dělalo skvělým dílem je pryč. Místo toho nám nasolili neobyčejný bordel, kde na konci se to snažili autoři lepit jak se dalo. Ale prostě to nešlo. Horor to vlastně ani není, protože tam není čeho se bát! Ano kdyby tento film nenesl jméno Blair Witch, tak si myslím, že to mohlo být ohodnoceno lépe, ale zkrátka Berlinger je jako režisér zároveň málo talentovaná osoba a vůbec se nechytá. Když je první díl pecka, tak nelze to dělat tak, že máme jméno a jdeme to natočit, takhle to opravdu dělat nelze! 30%(31.8.2012)

• - Role Kima Diamonda je inspirována extravagantním metalovým zpěvákem Kingem Diamondem. (WolfR)

• - Původní záměr režiséra Joa Berlingera bylo ztvárnit snímek s nadsázkou a humorem. Pozdější změna na pozici marketingové ředitelky produkční společnosti Artisan ale znamenala také změnu v pojetí filmu a Berlinger musel rezignovaně upustit od satiry a vytvořit snímek plný krve. Špatné přijetí hororu pak Berlingerovi způsobilo mnoho osobních a psychických problémů. (nakiniki)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 4. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (martin1m2)