Záhada Blair Witch 2

• Austrálie

Book of Shadows: Blair Witch 2

Horor / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2000, 90 min

Nie je to až také nešťastie. Záhada Blair Witch sa stala fenoménom najmä vďaka spracovaniu celého nápadu a v tom sa už nedalo pokračovať. Hm! ...a ani to úplne odignorovať. Takže zvolená premisa tu bola asi najšťastnejším riešením. Jasné, že dvojka nie je to pravé orechové, ale ani sa nejedná o bezduchú vyvražďovačku. Apoň mňa osobne nemálo oslovilo varovanie v podtexte tohto príbehu, plynulo naväzujúce na presah jednotky.(20.7.2005)

• -bad-mad-wolf-

Tady někdo ošklivě zavraždil potenciál. Celý ten nápad, podle kterého dvojka na původní film nenavazuje, nýbrž přistupuje k němu právě jen jako k filmu, má obstojné ambice. Hlavní hrdinové jsou jedni z tisíců nadšenců, kteří Záhadě Blair Witch uvěřili a vydávají se do lesů, aby si pořídili vlastní záznamy a pokusili se cokoliv odhalit. Akce se zvrtne v nezřízenou kalbu, ze které si nikdo nic nepamatuje. Začíná paranoia, hrůza a smrt. Haha. Mohlo to být přinejmenším velice zábavné béčko, do finále se ovšem prodrala nepříliš logická taškařice s laciným obrazem a mizernými herci. Myšleno úplně jinak, než u prvního dílu...(20.12.2008)

• castor

Atmosféra je pryč a předkládá se před námi pouze jeden z těch kousků, který jen vydělává na divácích, kteří si první díl oblíbili. Mladí lidé navštěvují místa, kde se odehrála jednička, ráno neví, co se dělo, z natočeného videozáznamu jsou jen prázdné pásky, postavy umírají a diletantské zpracování a rádobystrašení jen podtrhávají to, že jde o regulérní průšvih.(26.3.2019)

"Jako vtip to není vůbec k smíchu !!" - "To není vtip.." Bál jsem se špatného vtipu v tradičním duchu sequelů, zvlášť když první The Blair Witch Project mám opravdu hodně rád, ovšem tohle pokračování nepostrádá smysl a co do čisté filmařiny dokonce rozhodně předčí svého legendárního předchůdce.. Byť to vlastně logicky v tomto ohledu tvůrci neměli příliš těžké.. Velmi zajímavý, inteligentní i invenceplný biják..(1.7.2016)

• Nivenx

To co první díl dělalo skvělým dílem je pryč. Místo toho nám nasolili neobyčejný bordel, kde na konci se to snažili autoři lepit jak se dalo. Ale prostě to nešlo. Horor to vlastně ani není, protože tam není čeho se bát! Ano kdyby tento film nenesl jméno Blair Witch, tak si myslím, že to mohlo být ohodnoceno lépe, ale zkrátka Berlinger je jako režisér zároveň málo talentovaná osoba a vůbec se nechytá. Když je první díl pecka, tak nelze to dělat tak, že máme jméno a jdeme to natočit, takhle to opravdu dělat nelze! 30%(31.8.2012)

• - Sepsání scénáře k filmu trvalo 6 týdnů, obsazení rolí pak týdny 3. (nakiniki)

• - Menší roli ve filmu ztvárnil režisér Joe Berlinger. (nakiniki)

• - Spoiler: Ve filmu jsou rozmístěna slova, která dohromady dávají větu „Seek me no further or.“ Tato věta navazuje na slova Tristine Skyler, která pozpátku říká „The children will again walk free.“ (Xyozux)