Záhada Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

Horor / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2000, 90 min

• Matros

Vyzdvihl bych těch pár odkazů na první díl a konečné zjištění toho, co se vlastně postavám v tomto ,,druhém" díle stalo. No vlastně se celkem stydím (kvůli tak dokonalé jedničce) za to, že tohle nese stejný název. Vcelku je to prostě dost podprůměrná, zamotaná, nudná a rádobystrašidelná vykrádačka. Nedoporučuju ! Můžete si zkazit zážitky a dojem z prvního dílu...(28.7.2009)

• WolfR

Záhada Blair Witch 2, je naprosto zbytečný film. Já nevím, ale přijde mi to celé takové nějaké pošahané. Kouzlo a atmosféra prvního dílu zmizeli. Navíc dvojka byla natočena normální kamerou, bez roztřesených záběrů, což se mi k Blair Witch nehodí. Nulový děj, špatní herci, trapná závěrečná pointa. Byla to prostě nuda. Rozhodně nedoporučuji. 1 hvězda za pár “moudrostí“, které vyslovila ta žena v černém.(10.10.2010)

Moje 3 hvězdičky hodnotí film jako samostatný. Pokud ho tak vemu nebylo to zas tak hrozný. Celkem normální horor s docelá vymaštěnym koncem. Pokud ho ale vezmu jako pokračování tak je to hrůza. Na takový film jako je jednička se prostě další díl nemůže vydařit. Navíc super strašidelná atmosféra z jedničky je tata. Celkově z toho mam smíšený pocity. Kdyby se to aspoň jmenovalo jinak =((6.1.2010)

• Káronoš

The Blair Witch Project je zcela určitě: nejlepší a nejoriginálnější hororový počin 90. let. Za to Book of Shadows: Blair Witch 2 je souhrn nedomyšlených nápadů, kterým schází logika, barvitý příběh či poutavější pointa. Přesto vše se hrdě "hlásí" jako pokračování již zmíněného mrazivého horuru? Já bych ho spíše označil jako: shit, který těží z dobrého jména jedničky a uráží celou záhadu děsivé čarodejnice z Blairu. Pokud si chcete ponechat otřesné zážitky z prvního dílu, vyhněte se tomuto ostudně nevydařenému komerčnímu tahu obloukem!!! Hodnocení: 0/10.(24.8.2008)

• honajz2

CELÝ TENHLE KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILERY! Hned na začátku jsem měl varovný nápis: NEZAPOMĚNTE SE PODÍVAT NA DODATEK K FILMU, JE HNED PO TITLUKÁCH. Super, řekl jsem si, možná mě čeká nějaké super překvapení. Ale to až později. Pět nějakých lidí se vrací do bajných lesů, kde se dva muži v minulosti ožrali k smrti a taky jedna baba, kterou umlátily palicí. Máme tu gotičku, čarodějku věřící v přirodu, dva muže a ještě jednu ženu. Jeden větší blb než druhej a celou hodinu je to totálně o hovnu. Pak se něco konečně děje, ale za nic to nestojí, kromě posledních 10 minut, které jsou, to přiznávám, skutečně zajímavé. A titulky. Konec komentáře. Čarodějnice byla jedna z těch holek, která ostatní nutila provádět (orgie?) při kterých jedna neš´tastná umřela. Dám 1 hvězdičku za těch posledních 10 minut, protože jinak je to nekoukatelná sračka. Konec. Nic víc už nedostane. Ne, nic nečekejte. Moment... Ne, nic. I když... ne. A teď už k tomu dodatku: Máme tu "skutečné" záběry z filmu, které jsou znepokojivé. Prvně je tu zvláštní police, na který je ukryt pentagram... Vyměnili police při natáčení, ale pořád za to může ta čarodějnice!!!!!! Podruhé se tu objeví ksicht na okně, údajně ksicht oběti. Ne, pouhá malba, udělaná čarodějnicí přece!!! A po třetí tu máme velké odhalení filmu: sledujte pozorně písmena v pravém dolním rohu, a poté přetáčejte dozadu. Nepřetáčel jsem, ale vypsal si písmena. Pozpátku z toho byla slova: door, rug, grace, miror, water. Pokud vás zajímá, co dál, odhalte to sami. Ale já na to přišel a řeknu vám to. Ano, čarodějnicí, která za všechno mohla, byl režisér.(31.8.2016)

• - Původní záměr režiséra Joa Berlingera bylo ztvárnit snímek s nadsázkou a humorem. Pozdější změna na pozici marketingové ředitelky produkční společnosti Artisan ale znamenala také změnu v pojetí filmu a Berlinger musel rezignovaně upustit od satiry a vytvořit snímek plný krve. Špatné přijetí hororu pak Berlingerovi způsobilo mnoho osobních a psychických problémů. (nakiniki)

• - Natáčení snímku probíhalo v Baltimore v Marylandu, ruiny domu Rustina Parra byly postaveny z polystyrénu a scény z tohoto místa byly natočeny v Gwynns Falls Leakin park (Maryland), scény z nemocnice se natáčely v opuštěném sanatoriu (opět Maryland). (fiLLthe3DD)

• - Spoiler: Na žádost studia Artisan byly na poslední chvíli natočeny dvě scény - první je ta, ve které je Jeff (Jeffrey Donovan) na psychiatrii a druhá je ta, ve které jsou zavražděni turisté, kteří přijeli do Marylandských lesů pátrat" po čarodějnici z Blair (tato scéna byla dokonce natočena jen pouhý týden před uvedením filmu do kin). (fiLLthe3DD)