Záhada Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

Horor / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2000, 90 min

• Argondia

Oproti předchůdci, u kterého mi tuhla krev v žilách, je tohle průjmíček bez špetky napětí a nápadu. Špatní herci, hloupý příběh, hromada klišé a trapných hlášek, příšerná kamera a jako třešnička na dortu idiotský konec. Hercům se trapně nechala skutečná křestní jména (příjmení se jen lehce zkomolila), scénárista byl zřejmě znavený vymýšlením tak brilantního příběhu, plného překvapení a originálních momentů. Jak skvělý je první díl, tak uhozené a hrozné je tohle pokračování. Jediné, co se mi tu líbilo, byl soundtrack, ve kterém zazněl i můj oblíbenec Marilyn Manson. Jako jeho ženský protějšek vypadala Kim Director. Přemalovaná, bledá vampířice prostě v "povedených" hororech nikdy nesmí chybět!(13.9.2014)

BLBCI STE !! pozitivní věc je, že se to pokouší podat jako nějaké davové šílenství z očí lidí ze vnitř kruhu, které je pak konfrontované kamerovým záznamem vně kruhu.. v tomto ohledu to jakš takš funguje a nevidím problém v tom, že se to přisálo na úspěchu jedničky.. opravdu nechápu ty z vás(a že tu takových idiotů je plno), kteří jste naštvaní protože jste očekávali "něco" jako originál Záhady Blair Witch a jeho bububu pokračování ...................jinak to má samozřejmě v některých věcech rezervy a chyby/blbosti..ale v zajímavostech sem se dočetl, že to původně měla být částečně komedie tedy spíš satira a tohle si myslím, že by pro ni byl výborný podklad bohužel to nevyšlo při změně produkční.. škoda(25.3.2012)

• Frajer42

Hrozně se mi líbilo, jak v samotném závěru jeden z hlavních hrdinů dokonale definoval tento snímek slovy "Tohle je blbost!". K tomu není moc co dalšího dodávat. Lépe bych to neřekl. Nijak závratně se mi nezamlouval ani díl první. Tohle bylo snad ještě o stupínek horší. Přesto bude moje hodnocení stejné. Na celém snímku mě nejvíce neiritoval ani tak totálně debilní příběh, nýbrž spíše herečka Kim Director, respektive postava, kterou měla ztvárňovat a především poté její neuvěřitelně odporný vzhled ve stylu Gothic, jestli ten nesmysl pojmenovávám správně. A vůbec, sympatie ode mne nesklidí žádný ze zúčastněných herců. Tohle byl nefalšovaný amaterismus. Něco takového bych si osobně netroufl prezentovat ani jako studentský film. Je to opravdu zpraseno v každém ohledu. Na film jsem koukal, jakožto na předskokana k Blair Witch numero tres, která nás v roce 2017 bude údajně čekat. Už se na ni netěším. Ošklivá hvězda!(24.11.2015)

• WolfR

Záhada Blair Witch 2, je naprosto zbytečný film. Já nevím, ale přijde mi to celé takové nějaké pošahané. Kouzlo a atmosféra prvního dílu zmizeli. Navíc dvojka byla natočena normální kamerou, bez roztřesených záběrů, což se mi k Blair Witch nehodí. Nulový děj, špatní herci, trapná závěrečná pointa. Byla to prostě nuda. Rozhodně nedoporučuji. 1 hvězda za pár “moudrostí“, které vyslovila ta žena v černém.(10.10.2010)

Záhada Blair Witch 2 je ukázkovým příkladem promarněného potenciálu jen proto, že tvůrci se rozhodli, že místo, aby vymysleli nějaký pořádný příběh, mnohem snadnější je svézt se na vlně úspěchu prvního dílu. Takže sem naházeli všechny ingredience tak, aby tento film nebyl nic jiného, než jen hodně slabým a laciným odvárkem oproti Projektu Blair Witch. Počínali si zdařile. Máme zde snad tu nejohranější ukázku skupinky teenagerů, jaká v hororu jen může být. Drsnou Gothic Girl, zapálenou vyznavačku Wiccy a přírodních magií, tuctovou těhotnou blondýnku a jejího přítele a organizátora celé akce, frajera. Zcela krátce by se dal příběh popsat asi tak, že tato parta mládeže byla v průběhu celé noci v opojení alkoholu a omamných látek a dělala v lese bordel. Ráno se probudí a nic si nepamatují. Všechno je divné. A všude okolo je bordel. Tuctová blondýna potratí. V nemocnici uvidí přízrak. Nechce tam zůstat, několik hodin po ošetření proto docela bez potíží s přáteli opouští objekt. Jeff je zavede do svého obyvatelného skladu, kde se ubytují. Pak přicházejí klasická schémata s přízraky, hlasy, lekačkami a postupným šílením určitých členů této sebranky. Vše vyústí v docela utnutý konec, který zaútočí na diváka tak rychle, že si může říkat, jestli je to opravdu všechno, co nám tvůrci nachystali. Nutno pochválit Kim Director, která je coby vyznavačka black metalu fakt "dost hustá borka.":) Takže pokud to v závěru všechno byla práce Elly Kedward, bylo by zajímavé, kdyby se nějaký díl zaměřil na její osobu a zabrousil do minulosti. Třeba The Blair Witch: Elly Kedward Story by mohl být nářez, kdyby se toho chopily šikovné ruce:)(31.3.2013)

• - Režiséri prvého dielu (Daniel Myrick a Eduardo Sánchez) sa o filme vyjadrili pomerne pochvalne. Podľa ich názoru sa jedná o dobrý hororový film, pokiaľ sa berie samostatne. Ako pokračovanie ich však úplne neuspokojil. (Avathar)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 4. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (martin1m2)

• - Na soundtracku k filmu je zastoupena i česká kapela Sunshine s písní Streamlined. (aseedi)