Šest cizích lidí ve vězení budoucnosti, které tvoří nekonečná řada vzájemně propojených cel ve tvaru kostky. Psycholožka, policista, profesionální zloděj a dospělý autista netuší, kde jsou a jak se tam dostali. Ale brzy zjistí, že každý z nich má schopnosti, které jim mohou pomoci k úniku. Napětí však vyvolává konflikty a jejich společné úsilí dostává trhliny. Přežijí, jen když odloží stranou vzájemnou nevraživost a začnou spolupracovat. Je to jediná cesta ke svobodě. Spojí své síly nebo zahynou? Kdo se dostane ven? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Amputace

Velmi slibný námět zabíjí diletantství. Na ty herce se nedalo dívat, scénář se i přes zajímavou premisu vyvíjel dost nezajímavě a koneckonců ani nevýrazná režie situaci příliš nevylepšila. ()

RaggamuffinSVK

Perfektný horor pri ktorom som ani nedýchal a naskakovali mi zimomriavky. Jedna z posledných viet Wortha v podstate vystihla o čom celý film bol. O ľudskej povahe a zle, ktoré v ňom sídli. A radšej ostanem v nevedomosti, kto stojí za tajomnou kockou, než si pokaziť zážitok pokračovaniami. ()

Ravi

Chybí tomu jen nějaká hlavní myšlenka, jinak perfektní. Ale hlavní myšlenka je hlavní myšlenka, proto se jí říká hlavní. Bez ní to nejde. Ale je to originál, všechna čest. Určitě stojí za podívání 65%=3/5 ()

Roseinka

Velmi zajímavý nápad na psycho horor. Trošku takový starší Saw. Ze všech tří dílů je ten první nejlepší, což asi není žádným překvapením. Po vizuální stránce opravdu dobrá podívaná. Herecké výkony průměrné. Nemůžu si pomoct, ale úplně nesnáším ty dveře do dalších kostek, prostě si vždy představím, jak se zavřou v půlce lezení a rozlomí někoho vejpůl. Fuj, asi bych měla problém jít vůbec někam. :D Závěr mě trošku zklamal, ale to jsem tak nějak čekala. ()

Dreadd

Na počátku všeho byl zajímavý nápad na minimalistický thriller. Vizuální zpracování je díky němu velmi jednoduché, levné a neztrácí tím na efektivitě, uvítal bych více statickou kameru (pokusy o nájezdy na obličej a podobné mi přišly nadbytečné), největší problém jsem však měl s postavami. Postavy tvoří v Kostce elementární složku celého příběhu, vzhledem k tomu, že příběh se vyhýbá sebemenší demýtizaci Kostky, respektive jejího účelu, nikoliv její podoby, a jejich výběr se může v první chvíli zdát zajímavým nebo opodstatněným, je však velmi záhy jasné, kdo ze skupiny je psychicky narušený (autista jím není) a ani bych neřekl, že jsem viděl hlubokou sondu do lidské psychologie, pouze několik lidí zavřených z neznámých důvodů v Kostce, hledajících neexistující cestu, přičemž mezi nimi dochází ke konfliktu (nečekané). Nepochopil jsem rovněž, jak nejméně inteligentní jedinec ze skupiny dokázal v závěru dostihnout ostatní, absence vysvětlení chyběla samozřejmě i zde. ()

Kosmik 1

Stejně jako platí u Saw, tak i u Kostky je první díl tím nejlepším, co můžeme z celé série vidět. S dalšími díly v podstatě jen ztrácíme čas. U tohoto prvního dílu na mě zapůsobila originalita, psychadeličnost, sklíčenost z malých prostor a vychytané popravy jednotlivých postav. Jen to rozuzlení mohlo být trochu propracovanější. Takhle musím dát jen 4* a 75%. ()

Dagoussek

Matematika není můj šálek kafe, tak jsem v počtech plavala. Film napínavý s velkým očekáváním, jak to dopadne, ALE chyběl mi důvod a pointa vytvoření Kostky. ()

Jaro.Krafcik

Za malo peňazí veľa muziky . Lacný horor v ktorom sa ocita pár ľudí vo väzení v tvare kocky. Skvela atmosféra a vyber hercov hlavne ten černoch ktorý tu hral ozaj dobrého blázna. Chýbalo mi tu viac vrážd a pascí. Aj keď človek nemá rad matiku tak tých veľa číselných kódov ktoré tu boli prežije v pohode a v poriadnom napätí. Ako hororove sci-fi ozaj vydarené. 4* ()

vyfuk

Kocka je trochu jinde. Kdo by řekl že el ojo bude mít předchůdce už v devadesátých letech. Akorát toto není  ani tolik liberálně otravné jako spíš psychologicky a asi i atmosférou. Myšlenka tam někde je, ale možná čím méně ji hledáme, tím lepší  zážitek máme. Zde se vydáváme na cestu skrze kostky a ve výsledku můžeme mluvit, že i když jako jednohubka, tak to funguje dobře. Závěr je ale trochu mimo jen zbytečně s tím, že je urychlený v několika scénách, které se seběhnou, tak rychle, že se i divíte, co se sakra stalo. Finále i dává smysl a je jasné. Obešli jsme se i bez nějakých zbytečných konspiracích a vysvětlováních. Možná jen dobře. Zvláštní jednohubka. Ale fungující. ()

Death

Chvilemi bylo videt, ze rozpocet nebyl nejvetsi, ale s kvalitnim scenarem to zas tolik nevadi. Znal sem sice zakladni schema filmu (ktere uz je samo o sobe napadite a originalni), ale i tak me Kostka dokazala na nekolika mistech prekvapit. Prijemne je i to, ze film udrzi pozornost divaka celych 90 minut. No a co se tyka zaveru, tak ten u me dopadl tak 50 na 50. Na jednu stranu povedeny, na druhou by si clovek preci jen pral odhalit, co za tim vsim bylo. Je ale fakt, ze vetsinu filmu s originalnim scenarem vetsinou vysvetlujici zaver dost zarizne, takze tvurci asi udelali lepe, kdyz to nechali takhle. Asi se s tak perspektivniho nametu dalo vycucnout i vice, ale ja sem i vzhledem k tomu, ze film nebyl zrovna vysokorozpoctovy trhak spokojen. ()

manonfire

Skvělý nápad. Originální příběh a tomu odpovídající specifická atmosféra. Tahle šílenost si zaslouží vysoké hodnocení. 80% ()

Specs

Hlášky: Quentin: - "Máš manželku, holku nebo tak něco?" Worth: - "Ne, stačí mi si občas pustit porno." & Leaven: - "Tahle místnost se pohybuje na 0, 1 a -1 na X-ový souřadnici. 2, 5 a -7 na Y a 1, -1 a 0 na Z." Quentin: - "A co to znamená?" Leaven: - "Jseš blbej v matematice?" & Worth: - "Nemám tam proč žít." Leaven: - "Co je tam venku?" Worth: - "Nekonečná lidská blbost." Leaven: - "Myslím, že s tím dokážu žít." ()

IMPAIRED

Dívka s úžasnými matematickými schopnostmi potřebuje 3 sekundy aby se rozmyslela jestli číslo končíčí pětkou nebo dvojkou je prvočíslo... Do toho otravná uječená stařena, existencionalistické momentky v nejnevhodnější chvíli a naprosto nesnesitelně ukníkaný retard, kterýho měli probodnout už na začátku. Z poloviny nemístný dailogy, děj se točí v kolečku, popravdě 2 pěticípý sou za nápad a provedení. ()

giovanni3

Velice povedený film jehož 90 minut uteklo jako voda, ač jde vlastně vesměs stále o to stejné = hledám zda je místnost čistá, či ne. Co dodává filmu na zajímavosti je i psychologický vývoj postav a jejich změna rolí. Zvláště u policisty se je nač dívat, ač mne herecky zrovna neuhranul (ostatně jako všichni herci). Jen dumám nač tam byla ta Psycholožka.. leda skrze toho autistu jinak mne nenapadá její přičinění v rámci skupiny. Konec filmu nebyl úplně dotažený, ale ušel. Celkově dávám pěkné 4z5 ()

venca163

Dobrej nápad nestačí, pokud ho nedomyslíš do konce. Vidět po miliontý závěr typu "Mohlo to být jakkoliv, to si divák dosadí sám" mě akorát tak po miliontý nasere. Všechno, co se stalo do tý doby, se tim zahazuje, protože to ztrácí na jakýkoliv uvěřitelnosti. Proto o dost víc boduje Saw, protože směrem k finále víc a víc poodkrývá o co vlastně jde. Další věci, který to shazujou: debilní ala-plukovník Carterová kecy o matematice (Y U MAKE NO SENSE), málo postav (takže málo smrtí), nedozrálí herci. Kult vyčpěl. (45%) ()

Melios

Jodnoduché ,ale účinné. Film s tak nízkym rozpočtom ,že som od neho nečakal nič ,no nakoniec som bol z výsledku len udivený. Nebudem rozoberať herecké výkony ,pretože boli všetky perfektné. Pasti skvelo vymyslené a na moje prekvapenie je ich tam menej napchatých ako v sérii Saw (čo som len rád). Film odporúčam si pozrieť sám ,pretože v partii je to nuda - samích vás to bude baviť omnoho viac. Ani sa neskúšajte predpovedať koniec filmu ,pretože sa dočkáte veľa nečakaných zvratov a koniec filmu na prvé pozretie asi nepochopíte. I tak som rád ,že som si tento film pozrel a odporučím ho aj iným ľuďom. Dávam 80% a dvojku a trojku si už znovu nepozriem ,lebo to sú sračky. Skvelo zabitých 80 minút. ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra