Šest cizích lidí ve vězení budoucnosti, které tvoří nekonečná řada vzájemně propojených cel ve tvaru kostky. Psycholožka, policista, profesionální zloděj a dospělý autista netuší, kde jsou a jak se tam dostali. Ale brzy zjistí, že každý z nich má schopnosti, které jim mohou pomoci k úniku. Napětí však vyvolává konflikty a jejich společné úsilí dostává trhliny. Přežijí, jen když odloží stranou vzájemnou nevraživost a začnou spolupracovat. Je to jediná cesta ke svobodě. Spojí své síly nebo zahynou? Kdo se dostane ven? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Anticque

Skvostné, velice obyčejné, bez bůh ví jakých triků, nebo efektů, už od začátku je to skvostné dílko. Všude ve filmech se objevuje lejzr, který člověka nakrájí k obědu, ale tady to vyřešili klecí, pak kyselina do ksichtu, přesně a trefně udělané herecké obsazení, ten chytrej maník byl slušnej, nedivim se , že jako jedinej přežil. Ale stále se ptám na informace o Kostce, které jsou chabé, člověk neví co si má myslet. Nechtěl bych skejsnout v takový díře. Atmosféra se každou minutou stupňuje až na konci praskne, krásné nabodnutí na hák, a potom efektní rozemletí černouška ke zdi, kde zbude jen mastná skvrna. Dost dobrý. ()

sedm.1

Cože?OK,za nápad bych mohl,ba dokonce měl dát hodnocení vyšší,ale za to zpracování?Ani nápad.Naprosto nudné a nevyužité.Mluvím především o atmosféře a napětí.Ničeho z toho se mi zde nedostalo ani minimum,přitom šance k tomu byla a to prakticky v každé místnosti.Uzavřený prostor,nicnetušící oběti,nastražené pasti.Vše naprosto nevyužité.Bez spádu,bez dramatických momentů.A Náběh na psychologii postav?Kdeže!Opět:Nevyužito!Ten se chová tak a ten zas jinak,všichni nicméně předvídatelně(vzhledem k výběru a typologii postav) a zároveň i dost hloupě.Tohle má být kultovní originální snímek?Ale no tak :)?! ()

Lencha

Jsem v kině. Začíná film. Koukám, jak jsou všichni ve filmu zmatení, ocitli se kdesi a neví kde a proč. Kino mlčí a jen zírá. Lidi ve filmu zkouší místnost po místnosti, aby se posunuli někam dál, k východu. Nikdo neví, kde východ je, ale ví, že ne každá místnost je bezpečná...tfuj, tahle byla hnusná, rozložilo to tam kohosi na kostičky, ble.............kino končí. Nikdo se nezvedá, nikdo skoro nedejchá, každej rozjímá, cože to teď vlastně viděl, co to mělo znamenat... ()

Obivan

Na Kostce mě lákalo to,že to bylo něco nového. Hororem bych tenhle film v životě neoznačil. Já bych ho bral jako psychologický thriller. Film nebyl sice nejlepší, ale ve srovnání s dvojkou jasně vede. ()

The Viper

Tak na potřetí a přeci se mi to líbilo. Samozřejmě nejvíce diváka osloví ten nápad a i když to nedopadlo tak jak jsem doufal já, tak vesměs nepatřím k těm kteří by tím byli dotčeni. Jak tu někteří kritizují, tak ani to, že se jedná o poměrně levný snímek, tak to vůbec nevadí. ()

OughJay

Rozhodně se ze mě nestane fanoušek tohohle filmu, ale aspoň už vim, kde vzal inspiraci Saw. Pro lidi trpící klaustrofobií je Kostka určitě větším zážitkem, než pro mě. Na můj vkus tu bylo až pramálo pastí a psychologie postav byla taková moc primitivní. Naštěstí má film rozumnou stopáž a tak skončil dřív, než by mě začal otravovat. ()

pavcas

Tomu říkám horor. Svého času neotřelý nápad, který dneska už točí kde kdo,ale před těmi 16 lety fakt bomba. ()

herr_carter

Mít tenhle film ještě větší podporu herců a netvářit se tak béčkově, mohlo to být fakt dokonalé, zajímavý nápad a trošku inspirace pro následující smršť SAW.................moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

PALINO

Kocka je v dobrom zmysle slova divný film. Ponúka originálny námet, no svoj potenciál nevyužila naplno. Už od prvých minút dokáže navodiť zaújimavú klaustrofobickú atmosféru, ale postupným putovaním z kocky do kocky na mňa vyhŕkol nevítaný stereotyp. Svoju cieľovú skupinu fanúšikov si však určite nájde. ()

BluT

Hodně zajímavá záležitost. Přemýšlel jsem nad pěti hvězdama, ale po chvíli vystoupily nedostatky. Tak trochu mi vadilo, že se vlastně vše odehrávalo v jednom jedinym prostředí. Ňáký flashbacky jednotlivejch postav nebo třeba co se děje na povrchu jejim příbuznejm, by film neskutečně oživily. Takhle to vypadalo jako černobílej film ze 40. let, kde se jenom měněj barevný filtry, aby to vypadalo trochu jinak. Taky jednotlivý postavy nebyly perfektní, určitě by si zasloužily větší psychologickou vrstevnatost. Ale jinak jsem se bavil. Samotnej nápad s kostkou je úchvatnej. Takže přes některé chybky 4,5*. ()

jondoe

Konecne nieco nove pod slnkom. Postavy sa spravaju prirodzene k situaciam a to sa ceni ale do piatich hviezdiciek mi nieco chybalo. ()

see_sawandrew

Vykonstruovaná, přesto však strhující metafora absurdity moderních technologií. Jedna velká otázka, zabalená do nízkorozpočtového thrilleru... a naštěstí nezodpovězená. Nedoceněný film. 90% ()

Kratas558

Nebylo to špatné, byl to originální "příběh", ale nemůžu si pomoct - něco tomu chybělo. Je mi fuk jaký byl záměr, ale potřebovala jsem rozzuzlení, možná víc pastí, větší napětí, promyšlenější charaktery a celkově pomalejší a ráznější průběh. ()

Zagros

Velmi povedený minimalistický film, který krásně dokazuje, že lze i s minimem prostředků, neznámými herci a s povedeným scénářem a režií vytvořit dobrý film. Hned od začátku film dokáže napnout a napětí až dokonce obstojně budovat. V některých místech lehce drhne, ale jako celek držím výborně. Byl jsem překvapen, jak rychle utekl. Rozhodně jej doporučuji, jen bych ho neřadil do škatulky horor, i když se u něj bát zřejmě budete. "Jen" tři hvězdy dávám proto, že pro mě funguje jen na poprvé a opakované zhlédnutí již takové napětí nevyvolá. Jde zkrátka o výbornou jednohubku. ()

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra