Případy Anniky Bengtzonové (TV seriál)

• Švédsko

Švédsko / Německo, 2012, 8 h 53 min

Předloha:

Liza Marklund (kniha)

Adam Nordén

Malin Crépin, Björn Kjellman, Leif Andrée, Kajsa Ernst, Erik Johansson, Felix Engström, Richard Ulfsäter, Elvira Franzén, Edvin Ryding, Andreas Rothlin Svensson, Hanna Alström, Philip Martin, Marika Lindström, Anna Azcárate, Antje Traue, Per Graffman, Björn Granath, Ia Langhammer, Karl Linnertorp, Anna von Rosen, Johan Holmberg, Pia Johansson, Saga Gärde, Jackie Jakubowski, Nils Grönberg, Sofia Rönnegård, Daniel Träff, Alexander Öhrstrand, Yngve Dahlberg, Max Lapitskij, Thomas Ritter, Keith Foster, Catherine Graffte, Moa Gammel, Josephine Bornebusch, Maria Kulle, Göran Stangertz, Gustav Levin, Jakob Hultcrantz Hansson, Malin Buska, Anneli Martini, Anna Åström, Mia Benson, William Legue, Peter Jansson, Anna Littorin, Sannamari Patjas, Niki Nordenskjöld, Jonathan Lundberg, Daniel Larsson, Leonard Terfelt, Anders Ahlbom, Johannes Albin Alfvén, Madeleine Martin, Ana Gil De Melo Nascimento, Mats Blomgren, Anna-Lena Hemström, Jannike Grut, Rasmus Troedsson, Klara Bendz, Emelie Rosenqvist, Jimmy Lindström, Nicholas Olsson, Alexej Manvelov, Christoffer Svensson, Rolf Degerlund, Göran Forsmark, Per Ragnar, Albert Lazzo, Tommy Andersson, Annika Hallin, Stina Ekblad, Magnus Ehrner, Magnus Mark, Catherine Parment, Mats Bergman, Maja Runeberg, Stefan Sauk, Maya Parment Schwarz, Jonas Hedlund, Niklas Larsson, Jarinja Thelestam-Mark, Linnea Schumacher, Ellen Jelinek, Jonas Malmsjö, Sandra Andreis, Christopher Wollter, Tanja Lorentzon, Niklas Åkerfelt, Peter Carlberg, Christopher Wagelin, Magnus Krepper, Ruth Vega Fernandez, Gerhard Hoberstorfer, Jonatan Rodriguez, Lisa Henni, Fatima Adoum, Charlotte Fich, Julia Sporre, Rico Rönnbäck, Lennart R. Svensson, Fredrik Wagner, Ester Sjögren, Abderrahman Ben Yahya, Tom Schacht, Nelly Lundahl, Isabel Lagrilliere, Gustav Idsäter, Manuel Alonso Bernal, Ayoub El Hilali, Belebied Hassan, Anna Lindmarker, Malin Toverud, Robert Rhodin, Alexi Carpentieri, Janice Picconi, Johan H:son Kjellgren, Charlotta Gurestam, Paula Brandt, Robin Stegmar, Jonathan Szücs Blomqvist, Ann-Christine Zachrisson, Peter Gardiner, Kristina Törnqvist, Anders Palm

Komentáře uživatele Johnny.ARN k tomuto TV seriálu

Stále viac a viac sa mi začína páčiť švédska produkcia. Napätie, ale v normálnej forme, nič prehnané, vyšetrovacie metódy blízke realite, obsadenie príjemné ( švédska dvojníčka JLo bola skvelá ). Scenár a prevedenie pozerateľné. Teším sa na ďalšie časti. 3 z 5(31.3.2013)

Ďalšia zo série severských krimi, ktoré potešia. Príbeh nie je veľmi komplikovaný, čo je možno trochu škoda. Zase raz musím povedať, že sa mi páči realistické spracovanie, žiadne tlačenie na pílu a hlavne rozumná minutáž. Ako príbeh postupuje, odkrývame aj viac z Annikynej minulosti, takže to začína naberať aj hlbší rozmer, nie je to také povrchné, ako by sa po prvom diely mohlo zdať. Teším sa na ďalšie. 3 z 5(5.4.2013)

Tretia a zatial najlepšia časť. Séria začína gradovať. Nielen po emočnej stránke, ale aj čo sa vzťahov týka. Pridal sa prvok strachu, realistického prevedenia, žiadne hrdinstvo. Anikku začína jej práca pohlcovať a stráca rodinu. Stopovanie sériového vraha, spolupráca s policajtmi, záhadné listy a hlavne zvrat v závere, to všetko tomuto dielu vynieslo 4 z 5.(14.4.2013)

Ďalší kvalitný diel, po scenáristickej stránke. Réžijne trochu z môjho pohľadu nezvládnutý. Opakujúce sa scény bez väčšej emočnej výpovede, ale na druhej strane, faktor strachu spravený fakt zaujímavo. Anikka opäť pichne do osieho hniezda, zase odhalí špinu tentoraz na najvyšších policajných miestach. Minutážne trochu prestrelené, prvá polovica máličko nudí. Záver ako v RedWolfovi plný napätia a realisticky prevedenej akcie. Nie zlý diel, ale boli už lepšie. 3 z 5(18.4.2013)

Tak tento diel sa rozhodne oplatilo vidieť. Opustili sme chladné Švédsko a zamierili do slnkom zaliatej Malagy, Gibraltáru a Maroka. Anikka opúšťa rodinu a cestuje za svojím článkom. Spoznáva sa s miestnym švédskym policajtom, ktorý jej slúži ako informátor. Prišla tam písať o smrti jednej rodiny, ale po nočnej akcii proti pašovateľom drog sa jej pozornosť obráti iným smerom a veci začínajú do seba zapadať .... Skvele napísaný scenár, námet, ktorý ani nepotrebuje komentár. Prevedenie dynamické, pekné lokácie, strih potešil. Tu na rozdiel od predošlých dielov režisér trochu popracoval na vykreslení atmosféry a aj gradácia bola lepšia. Sieť vzťahov sa na okamih zamotala aby sa mohla Anikka ukázať v tom správnom svetle. Doslova nemám čo vytknúť. Ako film by to bola štvorka ale čo sa série týka 5 z 5.(26.4.2013)