Případy Anniky Bengtzonové (TV seriál)

• Švédsko

Annika Bengtzon

• Německo

Ein Fall für Annika Bengtzon

Krimi / Drama

Švédsko / Německo, 2012, 8 h 53 min (Minutáž: 88–90 min)

Předloha:

Liza Marklund (kniha)

Adam Nordén

Malin Crépin, Björn Kjellman, Leif Andrée, Kajsa Ernst, Erik Johansson, Felix Engström, Richard Ulfsäter, Elvira Franzén, Edvin Ryding, Andreas Rothlin Svensson, Hanna Alström, Philip Martin, Marika Lindström, Anna Azcárate, Antje Traue, Per Graffman, Björn Granath, Ia Langhammer, Karl Linnertorp, Anna von Rosen, Johan Holmberg, Pia Johansson, Saga Gärde, Jackie Jakubowski, Nils Grönberg, Sofia Rönnegård, Daniel Träff, Alexander Öhrstrand, Yngve Dahlberg, Max Lapitskij, Thomas Ritter, Keith Foster, Catherine Graffte, Moa Gammel Ginsburg, Josephine Bornebusch, Maria Kulle, Göran Stangertz, Gustav Levin, Jakob Hultcrantz Hansson, Malin Buska, Anneli Martini, Anna Åström, Mia Benson, William Legue, Peter Jansson, Anna Littorin, Sannamari Patjas, Niki Nordenskjöld, Jonathan Lundberg, Daniel Larsson, Leonard Terfelt, Anders Ahlbom, Johannes Albin Alfvén, Madeleine Martin, Ana Gil De Melo Nascimento, Mats Blomgren, Anna-Lena Hemström, Jannike Grut, Rasmus Troedsson, Klara Bendz, Emelie Rosenqvist, Jimmy Lindström, Nicholas Olsson, Alexej Manvelov, Christoffer Svensson, Rolf Degerlund, Göran Forsmark, Per Ragnar, Albert Lazzo, Tommy Andersson, Annika Hallin, Stina Ekblad, Magnus Ehrner, Magnus Mark, Catherine Parment, Mats Bergman, Maja Runeberg, Stefan Sauk, Maya Parment Schwarz, Jonas Hedlund, Niklas Larsson, Jarinja Thelestam-Mark, Linnea Schumacher, Ellen Jelinek, Jonas Malmsjö, Sandra Andreis, Christopher Wollter, Tanja Lorentzon, Niklas Åkerfelt, Peter Carlberg, Christopher Wagelin, Magnus Krepper, Ruth Vega Fernandez, Gerhard Hoberstorfer, Jonatan Rodriguez, Lisa Henni, Fatima Adoum, Charlotte Fich, Julia Sporre, Rico Rönnbäck, Lennart R. Svensson, Fredrik Wagner, Ester Sjögren, Abderrahman Ben Yahya, Tom Schacht, Nelly Lundahl, Isabel Lagrilliere, Gustav Idsäter, Manuel Alonso Bernal, Ayoub El Hilali, Belebied Hassan, Anna Lindmarker, Malin Toverud, Robert Rhodin, Alexi Carpentieri, Janice Picconi, Johan H:son Kjellgren, Charlotta Gurestam, Paula Brandt, Robin Stegmar, Jonathan Szücs Blomqvist, Ann-Christine Zachrisson, Peter Gardiner, Kristina Törnqvist, Anders Palm, Martin Rutegård

Jsou tu již samostatné příběhy. Toto je jen shrnutí zatím šesti natočených příběhů. A Place in The Sun, Lifetime, Prime Time, The Red Wolf, Studio Sex a Nobels Testament.(18.4.2013)

Knižní předlohy Lizy Marklundové jsem přečetla před x lety. S odstupem času, kdy už jsem stačila zapomenout, kdo to udělal, jsem se podívala na televizní zpracování. A nejsem zklamaná. Anniku ztvárnila perfektní představitelka. Příběhy jsou samozřejmě zkrácené, ale přesně, jak je třeba. I ostatní charaktery sedí. Velmi dobrá zábava.(9.3.2020)

• - V 55. minutě je vidět na dveřích pověšený plakát k dokumentárnímu filmu o posledním koncertu skupiny The Band Poslední valčík (1978), který natočil Martin Scorsese. (Terva)

• - Prvý diel série, ktorý sa neodohráva vo Švédsku, a taktiež prvý, kde sa nestretneme s postavou švédskeho vyšetrovateľa, ktorý Anikke (Malin Crépin) pomáhal na predošlých prípadoch. (Johnny.ARN)