Plivu na váš hrob 2

• USA I Spit on Your Grave 2

Katie pracuje jako číšnice, ale chtěla by se stát modelkou. Když se dozví o možnosti nafocení castingových fotografií zdarma, neváhá a navštíví studio. To patří třem bratrům, z nichž se jeden rozhodne Katie znásilnit a za pomoci zbylých dvou i zavraždit. Násilníci ale udělají chybu a pomsta na sebe nenechá dlouho čekat... Katie je mladá číšnice, která pracuje v New Yorku a snaží se stát modelkou. V restauraci se sejde s jednou ženou z modelingové agentury. Ta jí řekne, že by si měla nechat udělat profesionální fotky, aby uspěla. Katie vidí inzerci, která propaguje studio, které profi fotky dělá zdarma. Katie se rozhodne zavolat na inzerovanou nabídku, domluví si schůzku a druhý den dopoledne přijde do studia. Tam jsou tři muži, bratři. Fotograf Ivan ji fotí, ale pak chce něco víc, jinak jí fotky zadarmo nedá. Katie se svléknout nechce a odejde.
Druhý den přijde za Katie domů George, který asistoval u focení. Omlouvá se a dá jí fotky na flash disku. Večer Katie vynese smetí a nezabouchne si dveře. V noci, když spí, se u ní objeví George. Katie je vyděšená a omráčí ho paralyzérem. George ji ale dohoní a v pokoji zbije a sváže.
Volání o pomoc uslyší její soused a kamarád. Když vejde do pokoje, George ho několikrát bodne nožem a zabije ho. Poté Katie znásilní. Pak zavolá bratrovi, aby mu pomohl, protože si uvědomil, co udělal, a neví, co s tím. Na místo přijede jeho bratr Ivan a další bratr Nicolay. Ivan chce zahladit stopy. Společně uklízejí místnost a pak Katie předávkují.
Katie se probudí kdesi ve sklepě, kde je opět znásilňována, tentokrát Nicolayem. Ve sklepě je nahá a připoutaná k trubce. Opět dostane drogy, protože ji chtějí někam převézt. Ty ale tajně vyzvrací, a když ji George chce oblékat a odpoutá ji, praští ho do hlavy a uteče. Na ulici narazí na policisty a ty ji vezmou na stanici. Zjistí, že je v Bulharsku. Na policejní stanici pak přijede žena jménem Anna a tvrdí, že vede azylový dům pro ženy, kterým se stalo něco podobného. Pak Katie veze na americkou ambasádu. Jenže ji odveze zpět do sklepa tří bratrů. Je to jejich matka... (TV Prima)

ti88na

Film založený len na nechutnosti a zvrátenosti v najvyššej možnej miere, ktoré skrz naskrz prekročili hranice mojej znesiteľnosti. Všetko okolo mi bolo ukradnuté, a bolo to ukradnuté aj režisérovi a scenáristom, pretože film sa nedá po žiadnej štandardnej stránke hodnotiť. Áno znásilnenie je najhorší zločin voči ženskej integrite a jeho páchatelia si zaslúžia nemilosrdné zaobchádzanie, ale je nutné takto to zobrazovať vo filme? Steven R. Monroe si myslí, že asi áno, a zrejme s tým neskončí, ja jeho ďalšiu tvorbu obídem, lebo si nie som istá, kam až bude v tej zvrátenosti schopný zájsť. ()

Gogo333

Jednička se mi líbila a tak sem byl zvědav na dvojku. Děj se přesunul z lesa do města, jinak je to prakticky to samé. Herecky slabé, chybí tomu trochu atmosféry, co byla v jedničce. Chování některých postav podivné. Dívat se na to dá, ale druhá polovina filmu je docela slabá a tak spíš příjde zklamání. Škoda. 50% ()

Sayko

První díl měl úspěch, takže si tvůrci řekli, že by se dalo vyždímat ještě nějakej peníz. Stejný námět, nic inovujícího, nic co by člověka zaujalo, nuda. ()

AdamesWWE

[6/10] Výborná jednotka a pokračovanie takisto dosť dobré. Príbehovo podobné ako prvý diel, v inom prostredí s inými hercami. Hororové scény dosť brutálne a premyslené, herecké obsadenie v pohode. Síce dej nestúpal takým tempom ako by človek očakával a bohužiaľ si človek nevytvorí veľké puto k hlavnej ženskej postave, stále to bolo dosť dobré a nuda to rozhodne nebola. Nieje to prevrat vo svete hororov, ale kľudne sa to dá pozrieť viackrát. ()

ondrula

O dost slabší než první díl. "Úvodní" obtáhnutí Katie zabralo asi dvě třetiny filmu, což je naprosto skandální, neboť každýmu je jasný, že film těží svůj potenciál právě z tématu následný pomsty. Katie pak násilníky celkem bez nápadu a dost překotně zmastí a celej film vyzní tak nějak do prázdna. Skutečnost, že se film odehrává v Bulharsku, zcela jasně naznačuje, jakej je to low cost a krom toho se pak fimem potácí nějaký zbytečný postavy (pravoslavný pop, bulharský detektiv, matka náslníků aj.) a to jsem vážně moc nechápal, co jako má jejich výskyt znamenat. Konec je ještě debilnější, než se dá vůbec rozumně očekávat. Ode mě dvě slabý ** a to ještě jen jako úlitba za trošku toho gore. ()

Teabag

Vcelku průměrná záležitost. Atmosféra jedničky mi přišla mnohem stísněnější a drsnější. Nevím, čím to bylo, protože i hlavní hrdinka druhého dílu si prošla hodně nehezkými věcmi... ()

iampatrik

60% Docela jsem lekl, když jsem viděl "pokračování", ale ono to nakonec nedopadlo tak špatně. Vše zde šlape, tak jak by u daného subžánru mělo. "Pěkně" a realisticky vše vypadá, herecké výkony nejsou toporné i prostředí se poměrně hodí a jen tu špinavost snímku podtrhuje. Jen to nemá takové tempo, jak bych očekával a teď zpětně po několika dnech můžu říct, že si na film skoro nepamatuju a to je asi ta největší slabina, prostě ten zážitek vyprchá. ()

peetriss

Prakticky totožné schéma jen venkovská samota daleko od pomoci, umocňující tísnivost a beznaděj situace, byla vyměněna za neznámé prostředí Bulharska. Druhý díl "plivání na hrob" na mě působí dojmem, že jej Monroe natočil jen proto, aby mohl dát naplno volnost svým sadistickým choutkám, které v prvním filmu ještě svým způsobem držel na uzdě. Ale především Monroeovi kamsi utekla logika, která už je na tom o poznání hůře, Jemma Dallender vypadá sice jako slaďátko, jako mstitelka naopak jako totální šílenec, ale herecky za svou předchůdkyní Sarah Butler znatelně zaostává. Na druhou stranu umí neskutečně přesvědčivě řvát a naříkat, což je naopak plus. Ostatní role byly obsazeny totálními neherci a v násilnické i revenge části filmu je již vše podřízeno naturalisticky sadistickým mučením nejprve oběti, poté ještě syrovější, krvavější a drsnější smrtící tortuře násilniků plné "chuťovek". Atmosféričnost sice není nulová, ale je o třídu horší. ()

lucijelucije

Brutalita, brutalita, brutalita. A do toho je to nechutné a zvrácené, a mnohem víc neadekvátnější, než Grave číslo jedna. Každopádně účel byl splněn, a já jen doufám, že se nebude točit trojka =) ()

Shimargh

Tohle by mělo sloužit jako odstrašující příklad a varování, protože takovejchhle chorejch zmrdů běhá po světě víc než by mi bylo milý. Velice znepokojivej snímek, o to víc tím, že tohle se prostě může stát a v různejch obdobách se taky děje... ()

Perverz

Jemma Dallender nude, s chloupkama na podpřišku, pěkné. Taky jsem ji chtěl znásilnit. Né, nechtěl. No, možná jo. Když máte nakoukáno nějaké ty perverznosti, tak vás už toho moc nepřekvapí. Katie si ale svoji odplatu užívala dost, a navíc dobře hraje. Dost hustý je tady ten popisek k filmu... :D No, velice koukatelné, a vlastně jsem dostal to co jsem očekával. Jenže. Žádné napětí, žádné budování atmosféry, prostě nic co vás nějak dostane do filmu. Nevychytané postavy, některé debilní, jiné zbytečné.. Jen prosté-znásilnění-útěk-odplata.. Ale jako žánrovka Rape and Revenge nadprůměr. A ještě je tam Jemma Dallender, nahatá. ()

Paldiny

Druhý Grave má príliš veľa minút, a preto sa sadistické porno miesi aj s nudou. Teda ešte aj s logickými lapsusmi, ktorých je tu na A4ku. Ale zas my nevieme ako to funguje v Bulharsku, možno je tam bežné, že keď sa v baráku prepadne podlaha do mestskej kanalizácie, tak si to nikto z domácich nevšimne, rovnako je bežné uniesť človeka aerolinkami na iný kontinent, či z policajnej stanice pred zrakom policajtov. Samotné pátracie a orientačné schopnosti slečny ukričanej sú tiež závideniahodné. Ak sa však cez tieto otázniky prenesiem, film opäť ponúka slušnú nádielku zverstiev všetkého druhu a to jak páchaných na fotografke, tak na chlipných jedincoch, ktorí si to zase kompletne odserú. ()

Prochy38

Velmi chabý odkaz jak na originál tak na remake z roku 2010. *** v podstatě za krásu ale v přední řade herecký výkon J. Dallender. ()

Ricky_CZ

Obdobný průběh děje jako u jedničky mi nevadil, vlastně naopak. Člověk se pak alespoň těší na to, co jistě přijde.. Hlavní hrdinka opět prošla fázemi ze sexy slečny po maniakální zvířátko.. Asi už to nebude holka na vdávání :) ()

LuckyStar

Vengeance is mine. Výukový program jak je pomsta v životě důležitá a proč byl Gándhí jen životem nezkušený idiot. ()

Phorbo

Na jednicku to v zadnem pripade nema. Vsechno je tady nucene, hrozne nucene. Nektere zabery tady chybi, nektere zabery jsou tady navic. Napriklad bych ocenil, kdyby se objevil zaber jak si Katie uziva rezani s Georgym a ne celkove kastrovani Ivana. Bohuzel nic inovativniho. Zase jenom kozy,sperma,krev a hnis. ()

mira007

Tak oproti jedničce se zobrazováním nahoty nedělá vůbec žádný problém , ale jinak je to všechno ve stejném duchu - zneužitá mladá krasná žena se pomstí na svým prznitelích nevídaným brutálním způsobem, který zabere polovinu filmu. Tady to ještě okořenili tím, že se mezi tím probudí deset tisíc kilometrů od domova. Nejsem fanda exploiťáků, protože stačí vidět jeden a ví se co bude v dalších ale jednu hvězdu dám za hezkou Jemmu. ()

bobstock

Tvůrci si tentokrát vyhráli temněji a výživněji, hlavně co se týká špinavé Sofie, nepřetržitého a detailního mučení, živin z vajec. Co se týká toho, jak dostali Katie nepozorovaně z USA do Bulhara?? To je fuk, o to tady přece nešlo. 65% ()

poet

Slabší odvar predošlého dielu v ktorom režisérska invencia končí pri hľadaní orginálnejšieho spôsobu mučenia.... Ked skrížite pani pomstu a saw 3 v zlom pomere tak sa dostanete k niečomu podobnému ako bol tento film :) ()