Plivu na váš hrob 2

• USA I Spit on Your Grave 2

Katie pracuje jako číšnice, ale chtěla by se stát modelkou. Když se dozví o možnosti nafocení castingových fotografií zdarma, neváhá a navštíví studio. To patří třem bratrům, z nichž se jeden rozhodne Katie znásilnit a za pomoci zbylých dvou i zavraždit. Násilníci ale udělají chybu a pomsta na sebe nenechá dlouho čekat... Katie je mladá číšnice, která pracuje v New Yorku a snaží se stát modelkou. V restauraci se sejde s jednou ženou z modelingové agentury. Ta jí řekne, že by si měla nechat udělat profesionální fotky, aby uspěla. Katie vidí inzerci, která propaguje studio, které profi fotky dělá zdarma. Katie se rozhodne zavolat na inzerovanou nabídku, domluví si schůzku a druhý den dopoledne přijde do studia. Tam jsou tři muži, bratři. Fotograf Ivan ji fotí, ale pak chce něco víc, jinak jí fotky zadarmo nedá. Katie se svléknout nechce a odejde.
Druhý den přijde za Katie domů George, který asistoval u focení. Omlouvá se a dá jí fotky na flash disku. Večer Katie vynese smetí a nezabouchne si dveře. V noci, když spí, se u ní objeví George. Katie je vyděšená a omráčí ho paralyzérem. George ji ale dohoní a v pokoji zbije a sváže.
Volání o pomoc uslyší její soused a kamarád. Když vejde do pokoje, George ho několikrát bodne nožem a zabije ho. Poté Katie znásilní. Pak zavolá bratrovi, aby mu pomohl, protože si uvědomil, co udělal, a neví, co s tím. Na místo přijede jeho bratr Ivan a další bratr Nicolay. Ivan chce zahladit stopy. Společně uklízejí místnost a pak Katie předávkují.
Katie se probudí kdesi ve sklepě, kde je opět znásilňována, tentokrát Nicolayem. Ve sklepě je nahá a připoutaná k trubce. Opět dostane drogy, protože ji chtějí někam převézt. Ty ale tajně vyzvrací, a když ji George chce oblékat a odpoutá ji, praští ho do hlavy a uteče. Na ulici narazí na policisty a ty ji vezmou na stanici. Zjistí, že je v Bulharsku. Na policejní stanici pak přijede žena jménem Anna a tvrdí, že vede azylový dům pro ženy, kterým se stalo něco podobného. Pak Katie veze na americkou ambasádu. Jenže ji odveze zpět do sklepa tří bratrů. Je to jejich matka... (TV Prima)

Bobik9

Rozumím tomu, že slečna Katie začala nejvíce brečet, když zjistila, že je v Bulharsku. Člověku jako mě to tam bylo ale tak nějak blízké. Připadalo mi, jako by ta holka běhala po Žižkově a její americká produkce z toho dělala nejhorší světový syfl. Ale vážně. Myslím si, že obecně to bylo lepší než první díl, který mě tak nějak více na*ral. Nicméně si myslím, že Sarah Butler byla lepší badass než Jemma Dallender. Jemma totiž jako drsňačka vypadala poněkud komicky. Ostatní herci byli ale určitě fajn. Scénáristi se docela vyblbli s jednotlivými pomstami a jediné co mě rušilo, byly podle mě trochu nesmyslné střihy. A nakonec, nepochopil jsem, proč by, byť bulharský, klub měl hajzlíky, kde do jednoho lidi čůrají, přesto, že neodtéká a do druhého s*erou dokud jejich průjem nepřeteče a neohodí celou kabinku. ()

Angelic-77

Celé měsíce jsem se musel brodit průměrnými, nudnými, stereotypními filmy jako přes kopírák, které mi začaly znechucovat celý filmový svět jako takový, protože mi připadalo, že to nejlepší z filmografie jsem již viděl, než jsem narazil na tenhle snímek. Chvílemi se mi sice zdálo, že se někdo snažil natočit znovu jedničku, akorát že s mnohem menším rozpočtem a jako by se jí tak nějak pokoušel nafouknout. Ale celkově to na mě působilo mnohem více emotivně a realističtěji, než právě první díl. Proto dávám tomuto pokračování o hvězdu víc. Máte-li chuť na zvrácenou, místy až nechutnou podívanou, nakonec jak jinak než s tragicky pojatým happy endem ve stylu jedničky a vlastně i všech podobných "rape and revenge" titulů, doporučuji I Spit On Your Grave 2 (aka Srpski film 2 :). ()

zdenny

Tak toto je učebnicový příklad filmu, který naprosto popírá a zadupává do země logičnosti a zákonitosti svého žánru. Mé následující vysvětlení bude jen pro ty, kteří již film viděli, aby ti, kteří tímto ještě netrpěli, náhodou o něco nepřišli. Tak za prvé - jak je možné v dnešním světě převézt zdrogovanou dívku z USA do Bulharska? Připomínám současná přísná bezpečnostní opatření na letištích. Za druhé - proč ti vidláci podstupovali tak vysoké riziko, které obnáší únos dívky z jednoho kontinentu na druhý (přes oceán!), když ji potom zakopali pod zem? To ji přece mohli zakopat ve Státech. Holky se unášejí pro finanční profit. Za třetí (mimo jiné) - proč se film jmenuje tak, jak se jmenuje, když je v zásadě naprosto jiný? Původní filmy z roku 1978 a jeho remake z roku 2010 (když už teda musel být) vypovídaly o něčem naprosto jiném. Snad o právu ženy své zostuzení pomstít jakýmkoliv způsobem. Tady tento brak byl natočen jen proto, aby si divák užil (a nechal se jimi překvapit) dalších způsobů vendety. Proto můžeme počítat s dalším minimálně jedním pokračováním. Tvůrci se z toho zřejmě snaží udělat „Saw“. Jenže tam to mělo alespoň hlavu a patu. Zde už se v některých fázích jednalo o fake snuff, a s tím já souhlasit nemůžu. Protože i takovýto typ filmu (myslím tím exploitation revenge horror) by měl mít nějaký rozumný základ a ctít určité logické zákonitosti. Z těchto důvodů se velice divím tak vysokému hodnocení. Všem lidem, kterým se to opravdu tak velice líbilo možná ani nemohu doporučit původní film z roku 1978, protože by jeho podstatu zřejmě nepochopili. PS: Jednu hvězdu za to, že se všem těm zmetkům alespoň dosytosti pomstila. ()

Brain-D

Slabší než první díl, ale přesto velmi zdařilé. Nenavazuje to jako trojka a jde si sama epizodní cestou. Ať už díky jiné postavě či příběhu mimo návaznost. 70% ()

KASUGI odpad!

Exploitation je brakový hororový subžánr, což potvrzuje i tento film a shazuje tak bohužel i pár povedenějších děl tohoto žánru. Díky necharizmatické nesympatické hlavní hrdince, špatnému načasování scén, stupidnímu uvažování všech zůčastněných postav a především! na tento typ filmu abnormálně neúnosné smrtící stopáži z toho rejža udělal jen přehlídku týrání. Nevadí mi brutalita v těchto filmech, pokud si to obhájí pomstou a happyendem. Tady je však každá scéna týrání a mučení neúnosně natahovaná (a to i v případě záporáků) dýl, než je k vyprávění a navázání trýznivé atmosféry nutné, takže ve finále nepociťujete žádné zadostiučinění a jen funíte, kdy už to skončí, protože nejste devianti, ale duševně zdraví fanoušci hororů. A je to blbé až to bolí. Monroe se vyžívá v obsazování 40tikilových křehotinek, které na konci tahají 100kilové chlapy. Znásilněná, zmlácená holka, na pokraji fyzického vyčerpání nepotřebuje nemocnici, stačí nabídka cizí ženy na čisté ručníky a obvazy. Vyšetřování policií na úrovni "poškrábal mi někdo lak na autě". Nikdo nic neví, bulharský poliš neřeší , jestli dojela v pořádku na ambasádu, zkrvavená polonahá dívka bloumající za bílého dne městem a křičící o pomoc, bez jakéhokoliv mediálního humbuku zmizí (Nova by to už měla v hlavních zprávách). A ta naivní, bez jediného zádrhelu fungující pomsta beze svědků... Apropó: jak ji sakra proclili z NewYorku až do Bulharska?!!!!! A že prej TOP OF ALL... LOL ()

blackJag

"VENGEANCE IS MINE" Že by se tu rýsovala dlouhodobá alternativa k zdánlivě nekonečným torture a slaughter sériím jako SAW nebo FINAL DESTINATION? Je tu ten potenciál? Pro zlepšení určitě. Navození "atmosféry" je vedeno ve skličující a (dejme tomu) uvěřitelné rovině, závěrné defilé už ovšem trochu skřípe. Ne že by bylo zbaběle skoupé k detailu (varlata ve svěráku by mohla vyprávět), jsou tu ale navíc takové "atrakce" jako chápavý pop, zpytavá švestka nebo děsně přehrané mstící se alter ego nebohé oběti (jako by podmračený pohled měl vyvolávat něco jiného než salvy smíchu). 50% ()

zolo23

Steven R.Monroe vsadil na istotu, keďže prvý diel mu vyšiel nad očakávanie dobre. Nechcem porovnávať jednotku a dvojku pretože sú to vlastne dva rovnaké filmy, nejde o žiadnu nadväznosť čo som očakával, pretože by bola sranda, keby si babenka z prvého dielu užila to isté :) Iné prostredie, iný násilníci, "iná" pomsta a celé to funguje veľmi dobre. Stotožnujem sa s užívateľom J*A*S*M, že prvá polovica je lepšia, predsa len som bol zvedavý ako ,kto a prečo urobí dievčatku to čo urobí....druhá polovica jasne len o tom ako a s akým prekvapením vykoná dievča svoju pomstu. "Exploiťák" taký aký má byť, takže rovnaké hodnotenie ako pri prvej časti. ()

DeathTheKid

Lepší díl. Rychlejší náběh. Vymazanější dementi. Nelogický transport. Nepochopitelná policie. Pochybný kněz. Hlupák spolubydlící. Servírka naivka. Dupatelnější hrdinka. Super zadek. Dobrý kozi! Kariéra modelky :) ()

BMAJTZ

Dvojka prakticky kopíruje jedničku, jenom se změnily postavy a místo dění. Navíc se trochu ubralo na razantnosti a není to až taková nechuťárna, ale rozhodně to není pro všechny. ()

kenkaku

oproti #1 se přitvrdilo ve fyzickém násilí a došlo i na mučení a bití. Jinak vše při starém. Oběť/mstitelka zmodelkovatěla (asi aby se při těch násilných scénách bylo víc na co koukat... jinak nechápu) a naučila se celkem dost dobře zvládat zimu a změny tlaku nebo hladomor (Z New Yorku se dostane do Bulharska v bedně = v nákladovém prostoru buď letadla kde není nejpříjemněji, nebo lodí což není není zrovna chvilka). Co oceňuji je ironii výkladu bible. Celkově ale moc nechápu důvod vzniku tohoto pokračování (krom úchylnosti režiséra nebo snahy vydělat pár dolarů navíc na jiných kterým dělá radost se na podobný film podívat). Takže za sebe víc než dvě nedám. ()

Forsberg11

Neskutočne nechutný a brutálny masaker, ktorý spĺňa presne to čo som od neho očakával a možno ešte o trošku viac. Preto nemám problém aj druhej novodobej časti tohto kultového exploitation flicku dať plný počet. Jednoducho film, ktorý si ide od začiatku do konca priamočiaro za tým, aby človeka zhnusil, znechutil a prinútil ho zakrývať si oči rukami. Niektoré momenty boli už skotočne moc aj na mňa, a to som zvyknutý na všeličo. Hlavne prvá polovica, teda "rape" je natočená maximálne surovo a autenticky. Neviem si ani len predstaviť, že by sa takéto niečo mohlo odohrať v realite. Slabšie povahy a väčšina žien od tohto ultranásilného snímku ruky preč. Môže spôsobiť vážnu ujmu na psychickom zdraví. ISOYG 2 je jeden z najbrutálnejších "rape and revenge" snímkov aké boli kedy natočené. Len ťažko ho už bude niečo prekonávať. Toto je over the top!! Top 5 v 2013!! 90 %! ()

sedm.1

Přestože se i druhé pokračování parádního remaku I Spit on Your Grave řadí k té naprosté špičce daného subžánru, právě třeba k úplně vrcholnému opojení z jedničky mi tu ale bohužel něco málo chybělo, ikdyž v podstatě nedokážu ovšem vůbec definovat, co to vlastně přesně bylo. Na začátku musím tedy hodně ocenit, že přestože oba filmy natočil stejný režisér a v obou dílech se jednalo v podstatě o totéž, neboť obě zápletky mají takřka identický sled událostí, ve výsledku to vůbec nevadí. Divák sice po celou dobu moc dobře ví, co bude následovat, ale zpracování je opět natolik parádní a dechberoucí, že nelze jinak, než ho opěvovat. Stejně jako v jedničce se každopádně povedlo to nejdůležitější, a to obsazení hlavní postavy herečkou, která je opět velice sympatická, pohledná a které se dá jak veškeré její utrpení, tak následné uspokojení z pomsty naprosto uvěřit, prostě v tomto ohledu jasné vítězství a trefa do černého, upřímně jsem holčině fakt fandil. Typologicky zvráceně se podařilo obsadit i násilníky, kteří jsou též uvěřitelně slizcí, vypatlaní a kteří si nic jiného, než kurevsky bolavou smrt nezaslouží. O zápletce se tu jinak nemá smysl příliš zmiňovat, žádnými šokujícími zvraty, či neočekávanými momenty film nedisponuje, odehrává se tam vše postupně tak, jak je očekáváno, a já jsem přesvědčen, že je to tak v naprostém pořádku. Atmosféru má pak I Spit on Your Grave 2 více než působivou, syrovost z ní doslova přetéká, je nátlaková, emočně destrukční, prostě v tomto ohledu hodně peckoidní záležitost :-). Napětí tu pak sice kvůli dějové průhlednosti příliš nefunguje, ale to je v tomto případě úplně jedno. Nejzásadnějším rozdílem mezi oběma díly je každopádně rozdílné zpracování a působivost mezi „akcí a reakcí“. Zatímco remake ISOYG z roku 2010 se totiž soustředil především na pomstu, která byla naprosto luxusní a masakrálně působivá a efektní, v pokračování z roku 2013 se tvůrci zaměřili spíš na kvalitu zobrazení a působivosti násilí na nevinné dívčině, je tomu navíc věnovaná i podstatná část stopáže a její zpracování svou kvalitou skutečně převládá nad zbytkem filmu. To násilí je tu totiž podáno vskutku nekompromisně, drsně a tak intenzivně, že si nepamatuji, že by jakákoliv postava, natož pak ženská, dostávala v nějakém filmu takovéto nekonečné kapky, fakt hustý a nepříjemný zážitek. Nicméně, tím rozdílovým momentem mezi oběma díly je ale asi každopádně prvek zobrazení brutality, kdy mi toto pokračování přišlo krapet umírněnější, nejdoucí až na dřen, což je poměrně škoda, ale i tak působivost celého snímku je stejně na maximálních otáčkách. Zkrátka, o totální, ultimátně působivý, nářez nejde, ale v rámci žánru dostane na 100% každého. ()

Tejkina

Hodně slušné pokračování jedničky. Pár nelogičností tam bylo, hlavně to přemístění hlavní hrdinky, ale jinak jsem byla spokojená. Hlavní hrdinka mi byla moc sympatická, proto pro mě byla první polovina filmu utrpení, druhá polovina mi to ale dostatečně vynahradila. Na trojku už se ale raději dívat nebudu, nechci si to kazit.. ()

bari68

Beriem naspäť čo som napísal v komentári prvotného filmu (remaku), resp. že podžáner torture porn, či explotation dostáva nový rozmer a hranice sa posúvajú. Ako už býva zvykom u remakov, sequelov i voľných pokračovaní, naberajú na intenzite energie prítomného žánru, aj keď väčšinou na úkor kvality. A toto práve nebol problém tohto filmu. Explicitné scény sú pre fajnšmekrov žánru pošušňáníčkom a dej je zaujímavý, má spád a to pravé napätie. Trochu nezbytnej ireality a nelogičnosti tu nechýba, ale to už je akosi tak trochu ,,normálka,, , ktorú za chvíľu ani nebudeme brať vážne. Film, čo chcel ponúknuť a čoho dosiahnuť, to splnil. ()

Corpsegrinder

Konečně zde máme exploitation film s kvalitním vojetím se všim všudy. Film se nikde nezdržuje a po kratším úvodu se jde hned na věc a na scénu přichází pravděpodobně nejsyrovější znásilnění od... no asi od původního snímku z roku 1978. Samozřejmě že film se nedrží zpět takže tady máme vše od análu až po pochcání. Remake z roku 2010 se držel zbytečně zpátky co se tohohle týče a i když měl k dispozici sympatičtější prostředí odlehlý chatky v lese tak toho plně nevyužil. Zde se začíná v bytě velkoměsta což je možná ještě víc znepokojující a pochybnej pokus souseda o záchranu hlavní hrdinky bohužel skončil taky jeho vopícháním ovšem v tomto případě nožem. Jakmile se strany obrátí a film se pustí do revenge části jede to jak kráva a taková scéna kastrace mě trošku zašimrala na zádech. Palec nahoru, takhle maj vypadat rape/revenge filmy. ()

MareT.

Velice prijemne prekvapeni! Myslel jsem si, ze dostaneme povarene situace a pribeh, ale ono je to vsechno trosku jine nez prvni dil. Musim taky uznat, ze reziser a scenarista umeli vytriskat napeti z danych situaci (predevsim v prvni pulce). Prostredi Bulharska nam opet ukazalo, ze amerika vidi stredni Evropu jako nebezpecne misto ( spise vyuzivaji faktu, ze americane ani nevedi, ze nejake Bulharsko existuje). Druha cast uz je malinko slabsi, ale po tom, co Miss Katie prozila, jsem ji fandil, at se poradne vyradi! Jinak brutalita je o stupen vyssi. (Ne)prijemny zazitek!!! ()

kery-

Jednička dokázala hodně šokovat, tady snaha taky byla, ale až moc křečovitá. Celý film jsem se nemohl zbavit dojmu, že to jde hrozně rychle, nesmyslně, bez nápadu, bez náboje. Ani tý herečce jsem to zdaleka nevěřil...Myslím si, že i kdybych jedničku neviděl, stejně by to můj názor nezměnilo.. Btw. by mě zajímalo (mimo spoustu jiných věcí), jak se dá dostat zfetovaná američanka z centra New Yorku až do nějakého zapadákova v Bulharsku bez povšimnutí? ()

Hanys_

Ještě víc nelogičností než v jedničce. První půle ještě celkem fain (ikdyž možná zbytečně dlouhá), ta druhá v Bulharsku (??) už je celkem suchší. 4.5/10 ()

rostlinka

Kvůli tomu jejímu šílenýmu jecaku musím chtě nechte jednu hvězdičku ubrat, lezl mi na nervy tak moc, ze jsem to malem kvůli tomu nedokoukala. Jednička byla podle me mnohem lepší, tohle byl takový slabý chudý odvar. A mohl mi by někdo vysvětlit, jak se dostala z ty bedny?! ()