Plivu na váš hrob 2

• USA I Spit on Your Grave 2

Katie pracuje jako číšnice, ale chtěla by se stát modelkou. Když se dozví o možnosti nafocení castingových fotografií zdarma, neváhá a navštíví studio. To patří třem bratrům, z nichž se jeden rozhodne Katie znásilnit a za pomoci zbylých dvou i zavraždit. Násilníci ale udělají chybu a pomsta na sebe nenechá dlouho čekat... Katie je mladá číšnice, která pracuje v New Yorku a snaží se stát modelkou. V restauraci se sejde s jednou ženou z modelingové agentury. Ta jí řekne, že by si měla nechat udělat profesionální fotky, aby uspěla. Katie vidí inzerci, která propaguje studio, které profi fotky dělá zdarma. Katie se rozhodne zavolat na inzerovanou nabídku, domluví si schůzku a druhý den dopoledne přijde do studia. Tam jsou tři muži, bratři. Fotograf Ivan ji fotí, ale pak chce něco víc, jinak jí fotky zadarmo nedá. Katie se svléknout nechce a odejde.
Druhý den přijde za Katie domů George, který asistoval u focení. Omlouvá se a dá jí fotky na flash disku. Večer Katie vynese smetí a nezabouchne si dveře. V noci, když spí, se u ní objeví George. Katie je vyděšená a omráčí ho paralyzérem. George ji ale dohoní a v pokoji zbije a sváže.
Volání o pomoc uslyší její soused a kamarád. Když vejde do pokoje, George ho několikrát bodne nožem a zabije ho. Poté Katie znásilní. Pak zavolá bratrovi, aby mu pomohl, protože si uvědomil, co udělal, a neví, co s tím. Na místo přijede jeho bratr Ivan a další bratr Nicolay. Ivan chce zahladit stopy. Společně uklízejí místnost a pak Katie předávkují.
Katie se probudí kdesi ve sklepě, kde je opět znásilňována, tentokrát Nicolayem. Ve sklepě je nahá a připoutaná k trubce. Opět dostane drogy, protože ji chtějí někam převézt. Ty ale tajně vyzvrací, a když ji George chce oblékat a odpoutá ji, praští ho do hlavy a uteče. Na ulici narazí na policisty a ty ji vezmou na stanici. Zjistí, že je v Bulharsku. Na policejní stanici pak přijede žena jménem Anna a tvrdí, že vede azylový dům pro ženy, kterým se stalo něco podobného. Pak Katie veze na americkou ambasádu. Jenže ji odveze zpět do sklepa tří bratrů. Je to jejich matka... (TV Prima)

stration

Velice dobře natočené. Syrovost jednotlivých scén je opravdu až mrazivá a konečné zúčtování fakt stojí za to. Ale ničím mě film nepřekvapil, nebyla žádná scéna, kterou bych si opravdu zapamatoval a která by se nějak vymykala. Konec je potom takový divný. Rozhodně jde ale o dobré pokračování, které hororovým fandům udělá radost. ()

Hadža

Jak se něco přesune do Bulharska,Rumunska a podobných prdeli,tak to taky v prdeli skončí! Atmosféru prvního dílu to nemá ani zdaleka,jenom neuvěřitelně vřeštící hlavní hrdinku! ()

JohnMiller

Tento film sa rozdeľuje na dve zásadné časti. Je to predsa subžáner exploitation filmu Rape and Revenge takže pochopiteľne je najprv rape a potom revenge. Začnem rap-eom.. prvá polovica filmu bola nechutná shockploitation prasárna s ktorej mi nebolo veľmi dobre. Násilie a ponižovanie bolo spolu s hereckými výkonmi veľmi silné. Neviem prečo sledujem tieto filmy keď ich nemusím ale čo už. Skvelo nakrútená hodina pri ktorej sa len čaká ako sa znásilnená paní kruto pomstí. Druhá časť revenge ma totálne sklamala. Násilníci ktorý trávili mnoho času v pivnici zakopú ženskú pod zem. Rakva sa s ňou prepadne pod kanál a oni to ani neskontrolujú niekoľko týždňov. nebudem spoilovať vraždy sú priam luxusné (smrť na hnilobu obzvlášť brutálna) ale celé to už bolo nereálne zo znásilnenej ženy sa stal doslova Rambo ktorý ovláda elektrotechniku. Nebojí sa ukázať sa pred násilníkmy a v súboji 1x1 zmláti v pohode statného chlapa. Keby bol film zo 70 alebo 80 rokov zožral by som to... dneska už nie ()

runner85

Oproti prvému dielu vidím v niektorých bodoch zlepšenie, tak napríklad v jednotke ukázali aké sú muži svine, no tu ukázali že niektoré ženy tiež videa byť svine, tiež ukázali že hlavná hrdinka je kutilka, čiže to že dokáže robiť sofistikované pasce je uveriteľnejšie, no a tým som vlastne skončil. Prvý diel ma vážne omnoho viacej bavil. No nedá sa povedať, že by to nebolo autentické, dievča sa bráni a kričí o dušu, ale je to vážne brutálne, nechutné, ukričané a to úplne takmer celý film ! P.S ale určité svetielko nádeje tu nájdeme a to že ženy si najprv poriadne zistia všetky informácie o modelingu či ponúkanej práci kým do toho pôjdu ! ()

TominoLa

Jedničku jsem si docela užil a od dvojky jsem čekal něco podobného. Svým způsobem to je, ale narozdíl od jedničky mi tohle přišlo, že to nemá konce. Nemělo to žadný nápad. Znásilňování a mučení té maděry a její věčné řvaní sežere většinu stopáže. Když se rozjede pomsta tak jeden z bratrů byl pomalejší "dement", ale nějak mi přislo, že v téhle rodině to nepálilo nikomu včetně detektiva, který má mozek velikosti varle fotografa Ivana. :-) .... Dost kritizování. :-) Za to mi tahle hovadina nestojí. Stevene, prosím trojku už ne!!!!! ()

Trevor

Z filmu plynie obrovské ponaučenie. Po prvé, čisté hajzle sú iba v štátoch nacistických. Lebo tie v Bulgárii sú tak špinavé, že by na ne nešlo ani prasa z JZD Slušovice a nieto plná diskotéka mladých ľudí, ale takto nejako magori zo štátov vidia východnú Európu (Hostel,I spit on Your grave 2).Po druhé, ak si budete dať potrebovať vybetónovať "deku" na dome, tiež nepoužívajte bulharských stavbárov, lebo 50 kilová americká číča ktorú zakopete v kartónovej škatuly Váš betón prerazí. O tom, že si katakomby pod vlastným domom ani nevšimnete, nehovoriac. A vlastne ani nebudete vedieť ako sa americká číča dostala po 11.septembri cez všetky hraničné kontroly. Potom sa nečudujme, že majú silvestra každú chviľu. Toľko o fantazmagóriach sráča menom Monroe. Inak je film iba trochu upravenou kópiou tej prvej časti a podstatne slabšou. Stále sa však, narozdiel od tretej časti ešte ako tak pohybuje v rámci B triedy hororov a nie je vyslovenou stratou času. ()

stuntmanMIKE

Zbytocne... vykradacka prveho dielu pokial ide o namet (co sa aj dalo cakat), avsak prvemu dielu to nesiaha ani po clenky. Kym Sarah Butler bola vynaliezava v tom ako gangbagistov pochytat a mucit, spermobanka z dvojky si ide priamo za svojim, co je problem... ma totiz 160 cm a 45 kg a kto jej ma uverit, ze dokaze utopit chlapa v hajzly ? Vsetky sceny, kde chyta svojich nabijakov su rovnake... vzdy sa zrazu objavi za nimi... Pokial ide o samotne kuchanie, cert to ber... gore je dobre, ale treba ho vediet aj predat... so scenarom by sa bolo dobre trosku vyhrat... Nakolko ide o volne pokracovanie filmu z roku 2010 a v mnohych veciach je to ako cez kopirak, budem prisny... 20% ()

OG_Swifty

Jestliže jsem prvnímu "dílu" dal hvězdičky dvě, tak tomuhle bych měl dát tak -2 (slovy mínus dvě) hvězdičky. To bylo něco strašnýho... V prvním díle alespoň pobavil rape, debilové byli relativně uvěřitelní, lokace taky. Tohle bylo neuvěřitelný ve všech směrech. Hlavní herečka by byla dobrá jako kámoška na facebooku nebo sousedka (lovila by nám v ulici potkany, to se vždycky hodí), ale v tomhle filmu hrála úplnýho mentála (a hrála jej jako úplný mentál). Bulhaři mě taky serou a přál jsem jim to, ale jako celek je to prostě příšerný. Ale pokud jste úchylové, co rádi dráždí genitálie elektrošoky a užíváte si sex během menstruace dívky, tak si přičtěte další jednu nebo dvě hvězdičky (podle toho, zda se Vám líbí to první, druhé nebo obojí). ()

SonG

Do třetice, a zase do těch samých sraček. ISONG z roku 78 byl strašná kravina, nicméně kdo to v té době viděl, zažil jeden z největších šoků svého života, takže tam by se dalo ještě přimhouřit oko. ISONG vol. 2 byl zbytečný remake, který měl jediný klad, a to sympatickou Sarah Butler. V tomto (a doufám, že posledním) díle nefiguruje už ani herečka, který by byla trošku k světu, o hereckém nadání ani nemluvě. A navíc vydává zvuky jako když skřípají panty u dveří, a to nejen, když někdo ubližuje jí, ale i když mučí v druhé polovině filmu někoho ona. Navíc je ve filmu tolik nepochopitelných šlápnutí vedle (SPOILER! Převést holku v krabici přes půlku světa, aniž by si toho kdokoli všiml..really? KONEC SPOILERU), že nemůžu jinak, než i tento díl poslat nemilosrdně do kytek, jako tomu ostatně bylo i v předchozích případech. ()

ilemas

Nevím, který díl byl lepší, zda jednička či dvojka, ale rozhodně jsem nebyl zklamán. Pořádná dávka brutality při znásilňování a mučení Katie, pomsta mě pak už nepřipadla tak překvapivá i přes svou brutalitu, jelikož už jsem byl „namlsaný" z prvního dějství. A za to, že se po rozdrcení kulek zvedl ubírám jednu hvězdičku dolů. Stále stejné otřepané klišé. Jako krimi, thriller výborné, horror si prožila spíš Katie. ()

M.i.k.e

pokračování podle přesně stejné šablony jako originál i 3 roky starý remake.Není sice nouze o solidně brutální scény,ale narozdíl od již zmiňovaného reamku mě tohle u srdce nechytlo.Už jen proto,že "dvojka" opravdu nemá čím překvapit a navíc hlavní hrdinka do své přechůdkyně značně ztrácí...60% ()

peiton

I Spit on Your Grave alebo inými slovami ,,pomsta býva sladká."Nedokážem skryť svoje nadšenie.Po dlhšej dobe jedno z tých príjemnejších prekvapení.O čo mala ISoYG 1 vo svojej 2. polovici rafinovanejšie pastičky,prichádza ISoYG 2,ktorá bola o to v 1.polovici brutálnejšia a viac ma chytila za srdce.Toto je presne ten typ príbehu,ktorý môže mať X pokračovaní (Wrong Turn,Final destination...) a napriek tomu,ak sa neunaví inšpirácia,môže byť stále zaujímavým a môže stále baviť vo svojej podstate.Hl.hrdinka,dievča nešťastnica bola ozaj hrdinkou,kedy dokázala znášať také príkoria a teda bolo jej dopriate riadne,pričom sa mi potvrdilo také moje nepísané pravidlo silných žien v takýchto druhoch filmu..kedy dokážu vstať ako fénix z popola,oprášiť sa a ísť dalej...Viac niet čo k tomu dodať-sme silné ženy :) ()

zbyshek

Více nechuťáren už jsem ve filmu dlouho neviděl, jestli vůbec někdy. I tak to neberu jako negativum, i když v některých případech bych si přál, aby tvůrci byli více shovívavější. Rozhodně to tomu dalo velmi realistický nádech a to ve filmech podobných tomuto není tak časté. Velmi dobře zpracované po všech stránkách, tomu náleží 70%. ()

Martin741

Vyborne pokracovanie slusneho exploitation I Spit on your Grave z roku 2010. Reziser Steven R. Monroe nazbieral reziserske skusenosti, scenar slape naplno, a hororovy fanusik si pride na svoje. 76 % ()

Havaj8

Na to že to dělal stejnej režisér, tak je to hrozný. Jelikož to nebylo ani pokračování, ani klasická dvojka, ale prostě další remake. Ve srovnání s jedničkou herci nezaujali, prostředí taky nic moc. A bylo to naprosto to samý jako původní první film, v každý hloupý zápletce, akorát béčkovější. Jenom ta odplata pro slečnu Katie byla sladká, to je tak celý. ()

Figu

Dvojka v podstatě předpovídala to, že už nemá čím překvapit, ale ono joooo. Nejde zde o výlet do osamělé chajdy uprostřed lesa, ale o focení a následný únos z Ameriky do Evropy. Dále postižená neuplave, ale je zaživa pohřbena, což se nemusí vždy vyplatit. Jestli v jedničce dominovaly chutné operace mladé citlivé dívenky na svých pacientech, tak tady člověk nemusí mít strach, že se hlavní hrdinka neučila z přírůčky této zdravotní sestřičky! Opravdu opět lahůdky. Vím, že vejce se můžou podrbat, jsou na měkko, nebo na tvrdo, ale na placato né z pánvičky, ale ze svěráku jsem je měl naservírované prvně. Ještě, že nééé moje vlastní! 70% ()

Rodriguez

Na slabého předchůdce můžeme rychle zapomenout, protože v boji proti tyranii vyrazila mladá servírka, co se zapletla se špatnou sebrankou. V bulharských katakombách provozuje svoji pomstu a ta rozhodně sladká nebude. Vyprávění o znásilnění a pomstě spadající do kategorie exploatačních filmů! 100% ()