T2 Trainspotting

• Velká Británie T2 Trainspotting (více)

Na počátku byla příležitost... a pak přišla zrada. Uplynulo dvacet let. Mnohé se změnilo, ale stejně tak zůstalo mnohé při starém. Mark Renton (Ewan McGregor) se vrací na jediné místo, které mu kdy bylo domovem. Čekají tu na něj: Spud (Ewen Bremner), Sick Boy (Jonny Lee Miller) a Begbie (Robert Carlyle). Očekávají ho i další staří známí: smutek, ztráta, radost, pomsta, nenávist, přátelství, láska, touha, strach, výčitky, heroin, sebedestrukce a smrtelné nebezpečí, ti všichni stojí ve frontě, aby ho uvítali a společně to všichni naplno rozjeli. (Falcon)

Helo

Tatam je hořká sladkost a sladká hořkost jedničky. Zbyl jen sympatickej humor, videoklipová režie a chemie mezi postavama, což jsou naštěstí věci, který film dokážou utáhnout a nedá se tak díky tomu říct, že by byl špatnej. Jen už to není TEN Trainspotting. Možná to byl záměr, možná nebyl, každopádně "přišla příležitost... a pak přišla zrada". Zrada na divákovi. PS: This is England, který mi při sledování týhle dualogie dost často vyvstával na mysli, se s generačním posunem vypořádal mnohem líp. ()

Colby Sawyer

Téměř stejně skvělé jak jednička. Film natočený pro fanoušky. Návraty starých známých málokdy udělají takovou radost jako zde. Renton, Spud, Sick Boy a Begbie jsou zpět, pořád ve skvělé formě jako před lety. ()

Hamaradža

Dôstojná prehra. Vynikajúco zhmotnený priemerný scenár, ktorý svoje najsilnejšie momenty čerpá z jednotky. Boyle sa takmer nepokúša o nič viac než nostalgické ohliadnutie sa na kult ktorý stvoril a ktorý tak dokonalo zadefinoval škótsku generáciu 90s. Dnes mi to stačilo. A bavil som sa. Scéna s klokanmi ma vizuálne úplne dostala. Ale ako pokračovanie Trainspottingu to neberiem a nevidím jediný dôvod pozerať ho znovu, čo sa o prvom dieli určite povedať nedá. 3,5* ()

JohnMiller

Rozpačité pocity mám, čo vám poviem. Film, kamera či dialógy neboli zlé, návrat k starej známej firme plnej feťákov mohol byť však keby prišiel skoršie alebo by pozmenili nosnú časť deja. To stretnutie po rokoch mi prišlo ako slabá zámienka na pokračovanie. Proste scenáristický vývar z bujónu) No keď sa cez toto prenesiem tak išlo o celkom solídny nárez ktorý mal v sebe mnoho hlášok, kvalitných dialógov na ktorých sa dalo slušne nasmiať aj nostalgicky zaspomínať. ()

dom156

Jak se mi první díl líbil, tohle je hodně špatný. Sice zde máme staré dobré obsazení, ale také tu se po celou dobu filmu vyskytuje jakákoliv absence děje. Celou dobu jsem byl svědkem náhodných dialogů, které všechny směřovali k původnímu snímku. Nějaký nápad či hlavní dějová linka nikde. Bohužel ani dané dialogy nebyly nikterak zajímavé a nápadité. Za mě zklamání. ()

Vědma

Naprosto přirozené pokračování, kterému nelze vyčítat nostalgii, protože ta je u návratů do mládí normální. Mladí si nedovedou představit, jak moc rychle uběhne dvacet let. Ale jen o nostalgii tady určitě nejde. Film je současně smutný, dojemný, humorný a zároveň je v něm i naděje. a co je hlavní - celou dobu mě bavil. ()

Aleee89

Návrat, který se povedl. Vtipný, a přesto tak nostalgický film plný odkazů, našlapaný soundtrack a hravá, trochu hyperaktivní a psychedelická režie. Mně se to líbilo. Možná i proto, že jsem se od jedničky v podstatě oprostila. ()

Dont

Scénář není výjimečný, celkově Danny Boyle hrozně těží z kultovní jedničky, ale film mě bavil. Drží si solidní tempo, opírá se o výborný hudební doprovod, pomáhá si dobrými herci a nabídne několik humorných scének (nejlepší jsou asi hudební vystoupení a setkání na záchodě). ()

PP66

Pěkná jízda jako před 21 lety, ale tentokrát téměř bez tripu, však výšek jedničky nedosahuje. ()

Eldrick

Trainspotting mě nezklamal, nevaří totiž z vody, ale z nostalgie a je to kurevsky dobře natočený. Kamera a střih berou dech. Chvílema málem uroníš slzu, jak to brnká na city. Hlavně při flashbacích, kdy do toho hrajou podprahově zremixovaný Born Slippy.... Spousta scén je schválně natočená tak, aby evokovaly původní kult, ale zároveň film dýchá vlastním životem. Na druhou stranu plně chápu nedocenění či až zklamání, protože pokračování není věrné Porno předloze a opravdu se hraje hlavně na tu nostalgickou strunu než na nějaký vývoj. ()

Mikarda

Scéna na WC a s 1690 bezkonkurenční!!! Miluji zvukovou složku v Boylových filmech. Příjemná zábavná nostalgie, 4 a půl hvězdičky :) "Choose life..." ()

dee-key

A tak se všichni vrátili zpátky, žít svý posraný životy... Nevěřil jsem, že se tenhle comeback podaří, ale vyšlo to. ()

Huntelaar

Pro mě je první díl Trainspottingu etalonem devadesátých let na britských ostrovech. Tak jak jsem to v té době vnímal já, divák z druhé strany „opony“, tak si myslím i ostrovní domorodec, co měl co dočinění s životem v Království v sedmdesátkách a osmdesátkách. Na to pak byla nabalena většina filmu „ze života edinburghské smažky“ s malou a nevinou kličkou na konci o balíku peněz. Díky tomu podle mě vzniklo jedno z nejlepších „vytrucovaných/vysněných“ pokračování klasik, kde tvůrci ladně využili dvacetileté výluky mezi díly (na mě to bilancovaní hrdinů, co jsme dělali tehdy a co nám to přineslo teď, strašně sedí). A od toho aby to neztratilo ke konci šťávu, tak tam byl samozřejmě ten balíkem peněz. Prostě „nice“. ()

Tygrys

Jediné co je na T2 koukatelné jsou flashbacky, což je ku*evsky málo.Tady tomu vysokému hodnocení se hodně divím, to nikdo z vás pí*usů neviděl jedničku nebo co?... ()

Petroff

Víte vy co? Podívejte se na to alespoň 4x... Kolikrát jste viděli jedničku, co? Poprvé je to fajn, ale ... je to (jako) heroin! Nikdy jsem ho neměl. Nebo jednou. Nebo jsem na něm jel 10 let, možná 20. A nebo jsem se změnil! Změnil? Dospěl? Zestárl? Zmoudřel? Strašně moc jsem potřeboval tuhle poslední dávku! Choose life! ()

OG_Swifty

Trainspotting uz neni o Trainspottingu, zustalo z nej jen par starejch dedku co horkotezko poskladalo film. Daj si v prubehu filmu shot, aby se jako nereklo, ale jinak uz resi novodoby problemy - erektilni dysfunkci a prachy. Uz to nesokuje, ty "punkovy" sceny (resp. tech par co zbylo) nepusobi uveritelne a tak nezbyva nez jen pridat par odkazu na prvni film a happy end. Ale abych jen nekritizoval, dve sceny me pobavily - zpivani na protestantskym vecirku a prvni setkani Sick Boye s Rentonem. Presne jak psal Superpero - je to jako Snezenky a Machri po 25 letech. Kdyby se McGregor nechal vomrdat Bulharkou do analu jako nejakej deviant, aspon by to bylo necekany. Takhle fakt prumer. ()

Fíla

Kdybych chtěl srovnávat první díl se druhým, řekl bych, jak dvojka zůstala pouze stínem dílu prvního. Pro mě, je to průměrný film, s průměrnými hereckými výkony, kterým bohužel nepřidá na atraktivitě ani "božský Ewan." Danny Boyle, natočil průměrný britský film, se starou partou herců, která excelovala ve dvacet let staré jedničce, ale ve druhém díle, hrají zcela jinou roli. Handrkují se tu skoro o ničem a že by se dělo něco, co by Vás vytrhlo z křesla, se říci nedá. Nejlepším prvkem, pro mě jednoznačně skvělý Ewen Bremner. To je zcela pozitivní postava na filmu, který vypadá jako depresivní akční komedie, která ale není depresivní, není to ani komedie, za to je trochu akčního původu. Někoho to může bavit, nikoliv uchvátit. Já se do této skupiny jedinců nevešel. ()

applause

No nic moc. Vůbec mě ten film nebavil a málem jsem u něj usnula. Měl jen světlé chvilky, jinak byl o ničem. Pokračuje nevázaně jako předchozí díl. Jde vidět, že někteří se nepoučí nikdy ani po 20 letech. Konec vyplyne do ztracena. Hodně slabé, nedoporučuji. ()

kombajn

Po recenzich jsem skoro navstevu kina zrusil. Chyba. Mozna to muze pusobit depresivne na lidi, co nezazili devadesata leta, nevim. Ale ja se bavil. ()

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Trainspotting 2 potvrzen

Trainspotting 2 potvrzen

06.12.2015

Danny Boyle (Sunshine) vypustil do kin Stevea Jobse a začíná se soustředit na svůj další projekt, pokračování Trainspottingu. Dlouho se předpokládalo, že půjde o adaptaci knižního sequelu od Irvinea… (více)

Čeká nás Trainspotting 2?

Čeká nás Trainspotting 2?

08.09.2015