Lego: Batman

Animovaný / Dobrodružný

USA, 2013, 71 min

Jon Burton

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), William Moulton Marston (komiks), John Broome (komiks), Gil Kane (komiks), Robert Kanigher (komiks)

David A. Goodman

Nemůžu si pomoct, ale mě se tyto filmy prostě líbí. Clutch Powers byl taky moc dobrej a já už netrpělivě čekám na Lego Příběh (2014). Tady, jako fanda Batmana všech vydání jsem si vážně přišel na své. Zklamal mě pouze dabing, ale nemohl jsem to sehnat v původním znění. Všechny postavičky skvěle animovány, lego má úžasné kouzlo. Zábava, akce, fakt paráda! Jen málo chybí k 5*...(31.3.2014)

"Jdeme za Lexem Luthorem. A kdo jste ? Co vy nás nepoznáváte, já jsem Superman a tohle je Batman. Aha a příjmení ? I jeho recepční je zlá ! My nemáme příjmení, jako Madona .." Jenom kousek hlášek které se objevují v celém filmu. Je to vtipné, je to svižné a je to z kostiček. Je to LEGO Batman. TOP(26.4.2014)

Je to vtipné, hravé, nahláškované, krásně animované a dost zábavné. K tomu navíc ve filmu hraje originální hudba z Burtonovských Batmanů a klasicků Supermanů s Christopher Reevem. Akorát mě trošku mrzí, že jsem hrál hru dřív než jsem viděl tenhle film, neboť jsem většinu scének znal již ze hry :-). 4* 80%(26.5.2014)

Překvapivě dospělý a dobrý příběh, od filmových bratříčků si půjčuje efektní kamerové průlety a originální hudební motivy (což určitě potěší), a nebojí si to ze sebe dělat legraci. Když si odmyslím samotné lego postavičky, které asi nesednou úplně každému, tak jde o povedený animák a zajímavou alternativu k filmovým zpracováním. Superman: Hey, guys. Need a hand? Batman: With what, parking?(6.9.2014)

• Zidas_35

Tak si to shrňme. Lego Batman je tu za blba, Lego Robin se chová jako teplouš (politicky korektnější by bylo napsat „zmatený Gay, který rozumu moc nepobral“), Lego Superman jako idiot, a mnoho vtipů je tak verbálních, že by pobavily hlavně chovance ústavu pro mentálně zaostalé. Včetně toho, do nekonečna opakovaného o „vymňouknutí“ v souvislosti s Lego Cat Woman. Jistě, tento film je určený hlavně dětem, ale špetka inteligence by neškodila. Jediné co zde potěší, jsou odkazy na komiksovou, či filmovou předlohu (včetně klasických hudebních motivů), nicméně tyto slabé plusy jsou rychle utopeny v záplavě infantilních sraček.(2.7.2013)

• - Film je založen na videohře "Lego Batman 2: DC Superheroes". Většina scén se pak inspirovala přímo hrou. (TwoFace)

• - O hudbu k filmu sa zaslúžil aj Bratislavský symfonický orchester. (MikaelSVK)