Lego: Batman

• USA LEGO Batman: The Movie - DC Superheroes Unite (více)
Trailer
Animovaný / Dobrodružný
USA, 2013, 71 min

Jon Burton

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), (více)

David A. Goodman

Oslava na počest gothamského Muže roku Bruce Waynea se v mžiku změní v chaos, když na scénu vtrhne Joker bok po boku s partou ničemů, jako jsou Riddler, Catwoman či Two-Face. Temný rytíř se dává do díla, aby se vypořádal s nezvanými hosty, jenže jeden z přítomných zločinců mu uniká – Lex Luthor. A spolu s ním také dekonstruktor, tajná zbraň, která by v Gothamu dokázala navždy změnit rovnováhu sil! Zdá se, že ani s pomocí Robina nebude Batman na zločineckou bandu Lexe Luthora a Jokera stačit. Ale od čeho tu jsou Superhrdinové? Přidejte se k tažení proti zlu a vrhněte se spolu se Supermanem, Wonder Woman, držitelem prstenu Green Lanternem a Ligou spravedlivých do akce. Můžete tak zachránit nevinné, osvobodit Gotham a ještě si užít zábavu! Díky prvnímu filmu LEGO®: Batman objevíte zbrusu nové napínavé scény, které ve videohře dosud nebyly k vidění. A kdo ví, možná se trochu pobaví i Batman! (oficiální text distributora)

Trailer

Shakers

Animák Lego Movie ma presvedčil o tom, že Lego animácia môže fungovať aj na filmovom plátne. Pre fanúšikov Batmana, DC komiksu a lego určite povinná jazda. Poteší nie len animácia, postavy a akcia, ale aj humor a soundtrack, ktorý sa nahrával v Bratislave. Zbesilá akčná jazda od začiatku dokonca, ktorá letí do cieľu rýchlejšie ako Superman. Škoda, bral by som aj viac, takto je to len príjemná hodinka strávená s nahlaškovanými hrdinami DC komiksu. 70% - 3* ()

honajz

Náš pětiletý syn si to pouští pořád dokola, takže jestli je film mířen na tuto věkovou skupinu, má to dobrý. Mně osobně nikdy LEGO nepřišlo nijak úžasné, natož aby se krkolomnou animací s těmi kostkami dělaly filmy. Ale jinak děj docela ujde, je tu pár hlášek, namyšlený Batman a Superman ve spoďárech, který Batmanovi zachrání kejhák, koukat se na to dá. Jen ty "transformers" efekty si mohli odpustit. ()

TeeAge

|| Scenár: Jon Burton, David A. Goodman | Hudba: Rob Westwood, Danny Elfman (Batman Theme), John Williams (Superman Theme) | Distribúcia: Warner Premiere, Warner Bros. Pictures | Štúdio: TT Animation || Celkom slušný animák, ktorého najsilnejšie kvality sú v spracovaní lego elementov do animovanej podoby. Je to vlastne skúšobná verzia neskoršieho celovečerného Lego Movie. Príbeh jednoduchý, na deckú kategóriu zameraný, bez výstavby psychológie postáv, nakoľko krátka metráž je obsiahnuta čirou akciou. Každopádne, i toto dielo ma len utvrdzuje v tom, že digitálne lego neobsahuje to reálne kúzlo, ako keď je fyzicky hmatateľné. Keď som sa dostal k počítačovému lego simulátoru, zistil som, že možností je možno viac, ale zážitok je len zlomeninou pôvodnej skúsenosti. Film ok, teším sa na Lego Movie. 60% | Blu-Ray, THX, EN DTS | ()

T2

Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,902,911 //počet predaných kusov 90,026Tržby za predaj DVD v USA $3,486,794 //počet predaných kusov 216,510║ tak toto ma prekvapilo, som myslel že to bude vatový žváchanec ale nakoniec ide o podarenú bžundu, ktorá má čosi do seba, graficky, príbehovo vydarený úlet, plný tých najtrefnejších gagov, plus vydarená akcia, oddychovka ako sa patrí /80%/ ()

klerik

Prekvapivo uletené a parodujúce, ale aj poctivé. Skvelý mix Burtona, Nolana i Schumachera, ktorý dokonalo funguje. A ani to vlastne nie je sólo Batmanovka - úlohu tu zohráva (okrem Robina) aj Superman a Liga spravodlivých. Zápletka príjemne jednoduchá, akcia pompézna, kopa vedľajších postavičiek potešujúca. Hlášky a vtipy častokrát neskutočne odrovnávajúce. Keby neexistovali SUPERMAN: DOOMSDAY a BATMAN VS. RED HOOD, išlo by o najlepší DC animák... ()

• O hudbu k filmu sa zaslúžil aj Bratislavský symfonický orchester. (MikaelSVK)
  • Film je založen na videohře "Lego Batman 2: DC Superheroes". Většina scén se pak inspirovala přímo hrou. (TwoFace)