Lego: Batman

Animovaný / Dobrodružný

USA, 2013, 71 min

Jon Burton

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), William Moulton Marston (komiks), John Broome (komiks), Gil Kane (komiks), Robert Kanigher (komiks)

David A. Goodman

Člověk by ani nevěřil jak i po těch letech tenhle nejen dětský svět dokáže překvapit... a navíc to dobře funguje, co do akční stránky až po lechtání bránic. Ono fungující interaktivní vesmír ve kterém není nemožné vytvořit i nemožné" Aby to taky nefungovalo. :) Když si navíc k tomu připočítáme velmi povedený DC svět opepřený hutnou dávkou humoru. není co řešit. Člověku pak ani nepřijde naprosto infantilní když si postavičky mezi sebou mění údy a až dětinsky se neustále špičkují. :D Já se bavil. 80% A to se na nás ještě řítí ten Kino HIT. Hmm... no pořád lepší než když někoho napadlo,( nejspíš po neúspěšné lobotomii mozku) s filmovat Angry birds. Bože můj.... kam ten svět spěje? :D :) B) .... Ps: ondon: Tak zkus taplety, líp to klouže... B)(6.1.2014)

Hodně jsem se rozhodoval, jestli dát 3 nebo 4*. Nakonec jsem si řekl, že ty 3 jsou asi adekvátnější - už jsem až příliš zhejčkanej LEGO Příběhem, se kterým to tu taky budu srovnávat. Zprvu jsem se zhrozil nad dýlkou filmu - ani ne hodina a čtvrt už se spíš blíží delšímu dílu seriálu, než normálnímu filmu, ale nakonec mi to ani nepřišlo, i když jistý pasáže tim asi utrpěly a byly uspěchaný. Lego animace mě prostě baví a líbí se mi, i když opět, v LEGO Příběhu byla posunutá o úroveň výše, protože tam se vztahovala na vše. LEGO Batmanovi schází ten ostrej a vlastně i drsnej humor, kterej se mi tak líbil na LEGO Příběhu. I tak jsem se ale dobře bavil a LEGO Batman je hodně slušná součást rodiny LEGO filmů. Teď jsem zvědavej na verzi 2017, která by si z obou zmiňovaných měla vzít to nejlepší.(25.12.2016)

"Jdeme za Lexem Luthorem. A kdo jste ? Co vy nás nepoznáváte, já jsem Superman a tohle je Batman. Aha a příjmení ? I jeho recepční je zlá ! My nemáme příjmení, jako Madona .." Jenom kousek hlášek které se objevují v celém filmu. Je to vtipné, je to svižné a je to z kostiček. Je to LEGO Batman. TOP(26.4.2014)

Náš pětiletý syn si to pouští pořád dokola, takže jestli je film mířen na tuto věkovou skupinu, má to dobrý. Mně osobně nikdy LEGO nepřišlo nijak úžasné, natož aby se krkolomnou animací s těmi kostkami dělaly filmy. Ale jinak děj docela ujde, je tu pár hlášek, namyšlený Batman a Superman ve spoďárech, který Batmanovi zachrání kejhák, koukat se na to dá. Jen ty "transformers" efekty si mohli odpustit.(16.7.2013)

Překvapivě dospělý a dobrý příběh, od filmových bratříčků si půjčuje efektní kamerové průlety a originální hudební motivy (což určitě potěší), a nebojí si to ze sebe dělat legraci. Když si odmyslím samotné lego postavičky, které asi nesednou úplně každému, tak jde o povedený animák a zajímavou alternativu k filmovým zpracováním. Superman: Hey, guys. Need a hand? Batman: With what, parking?(6.9.2014)

• - Film je založen na videohře "Lego Batman 2: DC Superheroes". Většina scén se pak inspirovala přímo hrou. (TwoFace)

• - O hudbu k filmu sa zaslúžil aj Bratislavský symfonický orchester. (MikaelSVK)