Lego: Batman

Animovaný / Dobrodružný

USA, 2013, 71 min

Jon Burton

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), William Moulton Marston (komiks), John Broome (komiks), Gil Kane (komiks), Robert Kanigher (komiks)

David A. Goodman

"Jdeme za Lexem Luthorem. A kdo jste ? Co vy nás nepoznáváte, já jsem Superman a tohle je Batman. Aha a příjmení ? I jeho recepční je zlá ! My nemáme příjmení, jako Madona .." Jenom kousek hlášek které se objevují v celém filmu. Je to vtipné, je to svižné a je to z kostiček. Je to LEGO Batman. TOP(26.4.2014)

Je to vtipné, hravé, nahláškované, krásně animované a dost zábavné. K tomu navíc ve filmu hraje originální hudba z Burtonovských Batmanů a klasicků Supermanů s Christopher Reevem. Akorát mě trošku mrzí, že jsem hrál hru dřív než jsem viděl tenhle film, neboť jsem většinu scének znal již ze hry :-). 4* 80%(26.5.2014)

• Axident

Nevidět Lego Movie, asi bych nebyl tak skeptický, ale Lego Batman není nijak zvlášť vtipný ani zábavný, takže jediné, co potěší je precizní animace a skvělé lego postavičky. Pro děti je to příliš odkazující na Batmany, které zřejmě neviděly, takže nebudou většinu postav chápat a pro dospěláka (narozdíl od Lego Movie) je to děsná nuda...(7.7.2014)

Prekvapivo uletené a parodujúce, ale aj poctivé. Skvelý mix Burtona, Nolana i Schumachera, ktorý dokonalo funguje. A ani to vlastne nie je sólo Batmanovka - úlohu tu zohráva (okrem Robina) aj Superman a Liga spravodlivých. Zápletka príjemne jednoduchá, akcia pompézna, kopa vedľajších postavičiek potešujúca. Hlášky a vtipy častokrát neskutočne odrovnávajúce. Keby neexistovali SUPERMAN: DOOMSDAY a BATMAN VS. RED HOOD, išlo by o najlepší DC animák...(21.6.2013)

Nepomátl jsem se. Já vím, že to není dokonalý film a je určený pro mladší publikum, ale přesto jsem se skvěle bavil. Spojení LEGA a populárního světa Batmana fungovalo ve hrách a funguje to i ve filmu. Nový LEGO Batman obsahuje celou řadů odkazů, parodií, nepostrádá vtip a hlavně baví svým zjednodušením celého děje. Je to trochu Batman z šedesátek přestrojený do LEGA, ovšem je stále rádost jej sledovat. Ať už pro svou stylovost, pro celou řadu charakterů (zábavný Superman) nebo třeba věrné hudební motivy.(7.6.2013)

• - O hudbu k filmu sa zaslúžil aj Bratislavský symfonický orchester. (MikaelSVK)

• - Film je založen na videohře "Lego Batman 2: DC Superheroes". Většina scén se pak inspirovala přímo hrou. (TwoFace)