Lego: Batman

Animovaný / Dobrodružný

USA, 2013, 71 min

Jon Burton

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), William Moulton Marston (komiks), John Broome (komiks), Gil Kane (komiks), Robert Kanigher (komiks)

David A. Goodman

Nemůžu si pomoct, ale mě se tyto filmy prostě líbí. Clutch Powers byl taky moc dobrej a já už netrpělivě čekám na Lego Příběh (2014). Tady, jako fanda Batmana všech vydání jsem si vážně přišel na své. zklamal mě pouze dabing, ale nemohl jsem to sehnat v původním znění. Všechny postavičky skvěle animovány, lego má úžasné kouzlo. Zábava, akce, fakt paráda! Jen málo chybí k 5*...(31.3.2014)

Když jsem do tohohle šel, naprosto nepolíbený jakýmikoli jinými Lego snímky, myslel jsem si, že je to jen ptákovina, kterou nemyslí tvůrci schválně. Ukázalo se, že ji schválně skutečně moc nemyslí, protože se mimo jiné jedná o velmi zdařilou parodii. A to je na tomhle snímku to nejlepší. Nebere superhrdiny až tak vážně a některé vtipy - třeba ten ve výtahu - jsou opravdu dokonalé.(29.10.2013)

Náš pětiletý syn si to pouští pořád dokola, takže jestli je film mířen na tuto věkovou skupinu, má to dobrý. Mně osobně nikdy LEGO nepřišlo nijak úžasné, natož aby se krkolomnou animací s těmi kostkami dělaly filmy. Ale jinak děj docela ujde, je tu pár hlášek, namyšlený Batman a Superman ve spoďárech, který Batmanovi zachrání kejhák, koukat se na to dá. Jen ty "transformers" efekty si mohli odpustit.(16.7.2013)

Lepsie nez som cakal. Pribeh aj spravanie postav je trosku detske, predsalen cielova skupina nie su primarne dospelaci, no i tak sa naslo kopec pozitiv. V prvom rade forma - paradna HD animacia, super kamerove nalety, dobre CGI efekty, akcna rezia. Atmosferu dobre dotvara originalna hudba zo starsich filmov Batmana a Supermana (tzn. hudba od Dannyho Elfmana a Johna Williamsa - zaujimavostou je, ze tieto zname znelky boli znovuzahrane nasim Bratislava Symphony Orchestra). Prekvapeny som bol aj ucastou snad vsetkych znamych postav z DC univerza - zisli sa tu Batman, Robin, Superman, Lex Luthor, Joker, Two-face, Bane, Penguin, Cat-Woman, Riddler, Penguin, Jim Gordon, Green Lanter, Flash a dalsie postavy z Justice League...dokonca Joker ma takmer totozny smiech, aky mu vnukol Heath Ledger v The Dark Knight. Naslo sa aj par dobrych napadov, ci hlasok. Nakoniec jedinou vytkou je prave ta detskost. Keby bol tento LEGO Batman v Nolanovom style, tak by to bola uplna bomba. Takto je to slusna zabava na 70 minut. 7/10(11.1.2014)

|| Scenár: Jon Burton, David A. Goodman | Hudba: Rob Westwood, Danny Elfman (Batman Theme), John Williams (Superman Theme) | Distribúcia: Warner Premiere, Warner Bros. Pictures | Štúdio: TT Animation || Celkom slušný animák, ktorého najsilnejšie kvality sú v spracovaní lego elementov do animovanej podoby. Je to vlastne skúšobná verzia neskoršieho celovečerného Lego Movie. Príbeh jednoduchý, na deckú kategóriu zameraný, bez výstavby psychológie postáv, nakoľko krátka metráž je obsiahnuta čirou akciou. Každopádne, i toto dielo ma len utvrdzuje v tom, že digitálne lego neobsahuje to reálne kúzlo, ako keď je fyzicky hmatateľné. Keď som sa dostal k počítačovému lego simulátoru, zistil som, že možností je možno viac, ale zážitok je len zlomeninou pôvodnej skúsenosti. Film ok, teším sa na Lego Movie. 60% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(13.4.2014)

• - O hudbu k filmu sa zaslúžil aj Bratislavský symfonický orchester. (MikaelSVK)

• - Film je založen na videohře "Lego Batman 2: DC Superheroes". Většina scén se pak inspirovala přímo hrou. (TwoFace)