Lego: Batman

Animovaný / Dobrodružný

USA, 2013, 71 min

Jon Burton

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), William Moulton Marston (komiks), John Broome (komiks), Gil Kane (komiks), Robert Kanigher (komiks)

David A. Goodman
  • Axident

Nevidět Lego Movie, asi bych nebyl tak skeptický, ale Lego Batman není nijak zvlášť vtipný ani zábavný, takže jediné, co potěší je precizní animace a skvělé lego postavičky. Pro děti je to příliš odkazující na Batmany, které zřejmě neviděly, takže nebudou většinu postav chápat a pro dospěláka (narozdíl od Lego Movie) je to děsná nuda...(7.7.2014)

Měla jsem to štěstí, že předtím než jsem zhlédla tento film, tak jsem dohrála původní hru Lego Batman: DC Superheroes, takže mám s čím srovnávat a navíc je mi jejich humor známý. Když se začalo říkal, že dnešní hry představují konkurenci pro filmový průmysl, nikoho snad nenapadlo, že by někdo takhle skvěle recykloval herní tvorbu. Báječně jsem si užila jak hru, tak i tento film, který mi doplnil některé scény a skvěle můj zážitek ucelil. Zbožňuji Lego humor! :)(12.8.2013)

Nemůžu si pomoct, ale mě se tyto filmy prostě líbí. Clutch Powers byl taky moc dobrej a já už netrpělivě čekám na Lego Příběh (2014). Tady, jako fanda Batmana všech vydání jsem si vážně přišel na své. Zklamal mě pouze dabing, ale nemohl jsem to sehnat v původním znění. Všechny postavičky skvěle animovány, lego má úžasné kouzlo. Zábava, akce, fakt paráda! Jen málo chybí k 5*...(31.3.2014)

Hlášky: Lex: "Myslel jsem že je poněm." Joker: "Kdybych tak dostal dolar pokaždé když toto říkám." / Batman: "Ahoj Jime." Robin: "Ahoj Jime." Batman: "Pro tebe vždy pan Gordon." / (Celá formace ligy spravedlivých v jedné scéně.) Robin: "Potřebujeme pomoct, zkus to říct." Batman: "No dobrá potřebujeme pomoct." (Superman radostně vzlétne.) Superman: "To myslíš vážně? vážně mne žádáš o pomoct?" Batman: "No vlastně jsem žádal Green Lanterna." / Joker: "S kým si budu hrát když Batman zemře?" Lex: "S Robinem?" Joker: "To nebude ono." / Superman: "Jdeme za Lexem Luthorem." Recepční: "A kdo jste?" Superman: "Co vy nás nepoznáváte, já jsem Superman a tohle je Batman." Recepční: "Aha a příjmení?" Robin: "I jeho recepční je zlá!" Batman: "My nemáme příjmení, jako Madona." - Mám slabost pro DC Universe a miluji temného rytíře. Byla to pěkná podívaná, hudba z Burtonovských Batmanů a klasicků Supermanů s Christopher Reevem potěšila. Na The Lego Batman Movie 2017 to ovšem nemá... Ten je o level vejš - 60%.(31.3.2017)

"Jdeme za Lexem Luthorem. A kdo jste ? Co vy nás nepoznáváte, já jsem Superman a tohle je Batman. Aha a příjmení ? I jeho recepční je zlá ! My nemáme příjmení, jako Madona .." Jenom kousek hlášek které se objevují v celém filmu. Je to vtipné, je to svižné a je to z kostiček. Je to LEGO Batman. TOP(26.4.2014)

• - Film je založen na videohře "Lego Batman 2: DC Superheroes". Většina scén se pak inspirovala přímo hrou. (TwoFace)

• - O hudbu k filmu sa zaslúžil aj Bratislavský symfonický orchester. (MikaelSVK)