Lego: Batman

Animovaný / Dobrodružný

USA, 2013, 71 min

Jon Burton

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), William Moulton Marston (komiks), John Broome (komiks), Gil Kane (komiks), Robert Kanigher (komiks)

David A. Goodman

Když jsem do tohohle šel, naprosto nepolíbený jakýmikoli jinými Lego snímky, myslel jsem si, že je to jen ptákovina, kterou nemyslí tvůrci schválně. Ukázalo se, že ji schválně skutečně moc nemyslí, protože se mimo jiné jedná o velmi zdařilou parodii. A to je na tomhle snímku to nejlepší. Nebere superhrdiny až tak vážně a některé vtipy - třeba ten ve výtahu - jsou opravdu dokonalé.(29.10.2013)

Lego Batman si žije ve vskutku jedinečném universu. Nic dechberoucího to není, ale má to takový svůj feeling, který většinu charaktérů a jejich vzájemnou interakci posouvá do nových, neviděných a tím pádem relativně zábavných rovin. Působilo to na mě jako taková zajímavě vyosená směska Burtonů, Schumacherů a šedesátkových tv show.(23.4.2014)

Hodně jsem se rozhodoval, jestli dát 3 nebo 4*. Nakonec jsem si řekl, že ty 3 jsou asi adekvátnější - už jsem až příliš zhejčkanej LEGO Příběhem, se kterým to tu taky budu srovnávat. Zprvu jsem se zhrozil nad dýlkou filmu - ani ne hodina a čtvrt už se spíš blíží delšímu dílu seriálu, než normálnímu filmu, ale nakonec mi to ani nepřišlo, i když jistý pasáže tim asi utrpěly a byly uspěchaný. Lego animace mě prostě baví a líbí se mi, i když opět, v LEGO Příběhu byla posunutá o úroveň výše, protože tam se vztahovala na vše. LEGO Batmanovi schází ten ostrej a vlastně i drsnej humor, kterej se mi tak líbil na LEGO Příběhu. I tak jsem se ale dobře bavil a LEGO Batman je hodně slušná součást rodiny LEGO filmů. Teď jsem zvědavej na verzi 2017, která by si z obou zmiňovaných měla vzít to nejlepší.(25.12.2016)

CITÁT - Ty se bojíš, Supermane?.................... Legovsky pojatý příběh o Batmanovi jeho společníku Robinovi a kámošovi Supermanovi, kterak bojují proti všem možným záporákům, jako je Lex Luthor, Joker, Hádankář nebo krásná Catwoman. CITÁT - Jenom ti vymňouknu peněženku........... Akční, srandovní, výbušné, dobrý příběh, povedená hudba a kouká se na to líp, než na Temného rytíře. CITÁT - Je to aktivní pitomec........... Perfektní je scéna okolo 37 minuty. Batman tam sedí na silnici, přichází Robin a povídá: Jééé, kde máš auto?.................. Spousta hlášek a ironických poznáme, které dokáží polechtat bránici. Máme jen křestný jména, jako třeba Madonna. Scéna, kdy Batman a Superman čekají na zastávce na autobus mě dostala. CITÁT - Mám žetony......... Jo, tenhle příběh se povedl.(9.10.2013)

Měla jsem to štěstí, že předtím než jsem zhlédla tento film, tak jsem dohrála původní hru Lego Batman: DC Superheroes, takže mám s čím srovnávat a navíc je mi jejich humor známý. Když se začalo říkal, že dnešní hry představují konkurenci pro filmový průmysl, nikoho snad nenapadlo, že by někdo takhle skvěle recykloval herní tvorbu. Báječně jsem si užila jak hru, tak i tento film, který mi doplnil některé scény a skvěle můj zážitek ucelil. Zbožňuji Lego humor! :)(12.8.2013)

• - Film je založen na videohře "Lego Batman 2: DC Superheroes". Většina scén se pak inspirovala přímo hrou. (TwoFace)

• - O hudbu k filmu sa zaslúžil aj Bratislavský symfonický orchester. (MikaelSVK)