Praxis

Zabijácký Bryan potřetí a snad už naposledy. Rozhodně lepší než jeho šílené výlevy v Istanbulu, ale na druhou stranu stále slabší než geniální jednička. Akční sekvence ušly, i když nápad s rozstřesenou kamerou ve mně místy vyvolával epileptické záchvaty. Neeson je stále děsně výbornej zabiják, od kterého si přeju, aby mě adoptoval, a to hodně rychle. Scénář už trochu pokulhával, ale celkově lepší průměr. 65% ()

erased

Bez zmínky o Megatonovi se, zdá se, komentář k jakémukoli jeho filmu neobejde, ale odbydu si to rychle: když jsem si na jeho epileptický střih zhruba po půl hodině zvykl, a přestalo mi z něj být fyzicky špatně, na nejoblíbenější výtku k poslednímu Taken jsem rázem zapomněl. Při konverzacích sice stále rušil a ani ta akce díky němu není zrovna na žánrové špičce, nicméně když už na ni dojde, dá se u ní lehce zabavit. Co mě ale začalo rušit mnohem víc byl prázdný a nudný scénář, a to se mi jako zapřísáhlému fanouškovi Bessona píše zatraceně těžko. Té zmíněné akce je totiž v táhnoucích se dvou hodinách v poměru k nezáživným naháněčkám a rodinným peripetiím zoufale málo. Zachraňuje je jen Forest Whitaker reprízující si svou roli z The Last Stand, jenže to je slabá záplata na to, jak nezajímavá je poslední nástavba na Millsovy osudy. ()

kaylin

Kdyby to bylo jen trochu drsnější, kdyby nebyly ty akční scény tak sterilní a celé se to nesnažilo získat dostupnost pro třináctileté, byl by to výborný akční film. Takhle jen Liam Neeson dělá skutečně co může, a to nejpřekvapivější se stane jen po několika málo minutách. I tak jsem si ale tuhle jízdu užil. ()

Rakosnicek77

Tak3n byl opět zklamání převeliké! Nejenom že jsem čekal daleko víc, ale on mě ten film docela nebavil! A má to jediný důvod. Megaton je prostě mega blb, protože ten šílený střih, je v celém filmu a zejména v jeho akčních scénách naprosto všudypřítomný! Je to opravdu až na hranici vkusu! Nechápu co Megaton sledoval tím, že veškeré akční sekvence, se střídají v maximálně vteřinových intervalech! Je naprosto šílené to sledovat a člověku to začne velice brzy vadit! Druhá věc je ta, že celkové pojetí filmu není zase až tak špatné, ale prostě to Megaton opět nezvládl! Měla přijít změna režiséra, třeba by se nestalo to, že dnes už trilogie by nedostala tenhle krkolomý propad! :-( Tři hvězdy s velkým sebezapřením :-( ()

Thomassi

Postavu Bryana Millse mám hodně rád. Když se objevil první díl, byla to akční pecka po dlouhých letech a nebylo pochyb, že budou následovat další mise. Dvojka špatná nebyla, ale kvalit jedničky nedosahovala no a do třetice se dalo očekávat, že to půjde ještě níž. Děj se odehrává ve Státech a po Bryanovi jdou snad všichni, na koho si vzpomenete. Holt, nemá to jednoduchý. Příběh bavil, ale problém je v tom, že už nemá nabídnout nic nového. Pořád ta stejná situace, jen se změní lokace. Jednoduše této sérii došel dech, proto je dobře, že je konec. Nicméně 96 hodin bude vždy akční jízda, první, druhá nebo třetí. ()

salalala

Na to, jaké jsem měl obavy z třetího dílu, to tak zlé nebylo, nicméně nejde o kdovíjak zdařilou žánrovku. Lehká změna konceptu se rozhodně vyplatila, asi nejvíc mě ale překvapilo, že film má docela solidní atmosféru, částečně disponuje i napětím a je docela svižně natočený, takže jsem se moc nenudil. Neeson už je se svým charakterem natolik sžitý, že mu stačí jet na neutrál, občas "nahodit" nějaký výraz, zahlásit a všichni jsou spokojeni, tentokrát navíc dostal k ruce výborného protihráče Foresta Whitakera, jehož postava sice není dobře napsaná, ale on z ní dělá docela zajímavý charakter a je vesměs sympatický. Ostatní tak samozřejmě proti nim nemají šanci. Je paradoxní, že film funguje nejvíc, když se jenom povídá nebo něco řeší, protože akce je hodně špatná. Souboje jeden na jednoho a přestřelky ještě jakž takž ujdou, ale automobilové honičky jsou tragické, špatně sestříhané, tím pádem nepřehledné a zcela zmatené a zbytečné. Výsledku ani neprospívá to, že hlavní hrdina přežije všechno, ze všeho vyjde bez škrábance a záporáka pak odpraví jedinou ranou, což je nechtěně směšné. Taken 3 tak IMHO o trochu překonal hloupou a nepovedenou dvojku, za famózní jedničkou ale daleko zaostává. Ve výsledku tak jde o slušnou a docela zábavnou jednohubku. 60% ()

Derek

prvy taken je genialny vo svojej jednoduchosti a primociarosti, dvojka je viac menej kopia ale stale zabavna (napriek zmene rezisera ktora filmu vobec neprospela), tretia cast je vsak totalne sklamanie. tatam je jednoduchost a zabavnost (uniesli ste mi rodinu a za to vas vsetkych postrielam), tatam je dokonca i akcia (dockame sa len dvoch vacsich akcnych pasazi), co je vsak najhorsie je navrat oliviera megatona na rezisersku stolicku. ten chlapik je jednoducho hrozny a hlavne jeho zasluhou a i vdaka jeho strihacovy je film pri najlepsom len chaoticky (chapem ze liam ma uz cez 60tku ale preco 3 sekundovu scenu skoku z okna a kontajnera dogurvit 8 strihmy????? to len dodava na neprehladnosti a rozbolieva hlavu). strasna skoda ze cela seria po vynikajucej jednotke vyprchala do prazdna... ()

gegina31

Přemýšlela jsem, jestli dát 3 nebo 4 hvězdičky. Ale myslím, že to byl povedený akčňák. I konec mě překvapil. Na to že to je třetí díl, tak dokázali vymyslet zase něco nového. Jediný co mi vadilo bylo, že když spadl autem v budově, tak nevím, jestli by stihl tak svižně vylézt než to vybuchlo. Dále ten pád auta ze skály byl taky trochu úlet, to taky nevím, kdy stihl vylézt a ten ohňostroj co to auto potom předvedlo..... Ale stejně mě to bavilo. A to je asi u takového filmu nejdůležitější. ()

FilmFan24

Scénář třetího filmu s vysloužilým agentem Bryanem Millsem tak trochu připomíná slavný TV seriál a posléze snad ještě slavnější thriller "Uprchlík". Oproti prvních syrových a velmi nepředvídatelných 96 hodin se nyní jedná "pouze" o solidní akční film, kde zběsilý a roztřepaný střih nahrazují to, co filmu zoufale chybí - lepší příběh. ()

vegetol.mp

Upřímně, čekal jsem větší katastrofu. Olivier "OVEREDITED" Megaton žene film ve slušným tempu a ani na chvíli to nenudí. Dialogový scény jsou v pohodě, kameru to má fajn a výběr herců je zdařilej. Jen jsem čekal, že Andrew Howard bude mít větší prostor. Pak bohužel přijdou akční scény, Megatonovi rupne v bedně a není nikdo, kdo by ho zastavil. Některý scény jsou jakž takž ustříhaný v pohodě, jako přestřelka mezi Millsem a hlavním ruským mafiánem. Některý jsou střihem dokurvený, jako např. úvodní útěk Millse pře policí, kde je ve čtyřvteřinový scéně skoku z okna 16 střihů. WTF? To samý honička na dálnici, kde jsou evidentně natočený solidní obrázky destrukce, který si bohužel divák nevychutná, protože mu kadence střihů způsobí epileptickej záchvat. Možná by měl Megaton natáčet výhradně thrillery, kde není žádná akce a bylo by to v pohodě. Což mě přivádí k myšlence, jak by to asi vypadalo, kdyby Taken 3 režíroval třeba Renny Harlin? To se ale nikdy nedozvíme, protože Besson a kravaťáci ve studiích jsou evidentně smířený s myšlenkou, že prachy investovaný do akčních atrakcí v tomhle filmu se ztratily pod nánosem nesmyslnýho pikosekundovýho střihu. ()

sssssycak

Jednička je naprosto excelentní film, který patří mezi mé nejoblíbenější a rád se na něj znovu podívám. Proto nedokážu pochopit, jak se série mohla takto zvrtnout. Již druhé pokračování bylo tragické, ale zoufalá trojka tomu všemu nasazuje korunu. S původním "Taken" to má společné již jen postavy. Děj, akce, napětí, to vše už nesahá jedničce ani po kotníky a stává se z toho hodně zoufalé a slabé "béčko". Scénář nudný a naprosto předvídatelný, režisér hodně slabý - za ten jeho střih by ho měl někdo taky "Taken". Akorát bych neposílal žádného Neesona na záchranu, jen ať si ho Albánci a podobná verbež nadobro nechá, všem fandům akce se uleví. Tato série tak pro mě vlastně jedničkou začíná a končí, protože samostatně funguje nejlépe a neničí mu pověst jeho zpackaná pokračování. Dvojka s trojkou rozhodně za opakované shlédnutí prostě nestojí. Vlastně nestojí ani za to první shlédnutí, ale čas už nevrátíme. ()

stuntmanMIKE

Ako pokracovanie skvelej jednotky to stoji za vyliz prdel podobne ako dvojka. Ako samostatny film z Niisnom by to nebolo az take na draka, no tomu Megakokotovi by mali zakazat pouzivac strihacie naradie... je to skurveny masiar, ktoreho by mali zastrelit. Tak dojebany strih sa vidi malokedy. Skoda... zaporaci ma bavili... ()

IceQueen

Tri dni ma naháňali, aj tak ma nedostali, ešte ma tri dni budú aj tak ma nedostanú... a nejaké to pif paf a bum bum. ()

Eldrick

Besson pořád umí napsat tyhle akční fast-foody (i když teda scénář trojky je hrozně průhlednej už od začátku). Nesmrtelný Liam opět zasahuje a zastaví černym Porshe dokonce i letadlo. Z přeživších akčních důchodců dneší doby působí Neeson kupodivu nejuvěřitelněji. Celý to drží pohromadě Bessonem protěžovanej Megaton, jenž je sice rutinér, ale chytře kopíruje tonyscottovský vizuální look, takže ačkoliv se jedná o debilní béčko jak vyšitý, na vyčištění mozku po náročnym hákování v kanclu to působí asi jako Neurol, na což se nedá říct ani popel. ()

dyfur

..... ozaj silené......a tá ruská mafia s vycvikom v Speznaz také ozaj hoodne sprofanované klišé....originality ani za jedno deko..... ()

ilemas

Přiblblé komentáře zde na csfd mě neodradily od návštěvy kina a film jsem si pěkně užil. Liam Neeson po třetí opět nezklamal, líbila se mě dvojka, vsadil jsem na trojku, ale uznávám, že je z celé trilogie nejslabší. ()

maverick10

Back to the 90' s hubenejsim a starsim Segalem v neoriginalni kulajdě, plne rodinnych hodnot, poslusnych dcérek a jednoho seniora machajiciho pred sebou kyčelní náhradou. Jeste by mohli natocit T4ken s nestárnoucím Woody Allenem v roli ultra zabijaka na koleckovem kresle snazice se ochranit svoji prapravnucku ze spárů tyranského kapitána fotbalového týmu na americké střední. ()