Pod černou vlajkou

USA, (2014–2017), 35 h 12 min (Minutáž: 49–65 min)

Hudba:

Bear McCreary

Toby Stephens, Luke Arnold, Clara Paget, Mark Ryan, Hakeem Kae-Kazim, Jessica Parker Kennedy, Patrick Lyster, Langley Kirkwood, Jeremy Crutchley, Tom Hopper (více)

Série(4) / Epizody(38)

Píše se rok 1715 a nad piráty se začíná pomalu smrákat. Světové mocnosti jim vyhlašují  absolutní válku, protože ohrožují prosperitu zámořského obchodu. Obávaný bukanýr, kapitán Flint, přibírá do své posádky mladého nováčka Johna Silvera a společně se vydávají na výpravu za obřím pokladem, který by mohl zachránit upadající pirátskou základnu… (TV Prima)

carodejb

Poviem to takto: tento seriál je dobrý. Tvorcovia sa snažia, šikovne miesia históriu a fikciu, má to veľa dobrých postáv a dychberúcich scén. Akcia je špičková. LEN miestami je to tak ukecané. Všetko je vysvetľované dopodrobna. Je to skoro až lieterárne, akoby dialógy písal niekto, kto pred tým písal veľké romány a nie scenáre. Fakt by mi nevadilo, keby to malo o sériu menej a bolo to "akčnejšie" a nahustenejšie, lebo niektoré časti kde postavy dokola debatujú a rokujú o tom istom boli na nevydržanie. Všeho všudy 75% odomňa ()

LeChouan odpad!

Nebyl to můj nápad „dát si oddechový, dobrodružný“ seriál, ale přijala jsem. Hodnotit filmové dílo po zhlédnutí pár (necelých tří) dílů by bylo nemístné, kdyby ovšem šlo o filmové dílo. Nevím jak nazvat tuto urážku – ani ne tak dobrého vkusu, ale dozajista morálních a právních norem evropské civilizace. Nejde než o o adoraci zlodějů a vrahů. Pardon, ale příběhu o pirátech by dostačoval jediný díl, ukazující jejich konec – třebas podobný, jaký pirátům slíbil a také poskytl Gaius Julius Caesar – nechal je ukřižovat. Pachuť se musela odstranit zopakováním si některého z dobrodružství Horatia Hornblowera. ()

Barghest

Black Sails je jedna z oněch vzácných výjimek, který s postupujícími sezónami nejenže nepadá řetěz, ale naopak nabírá na obrátkách. Divácky vděčný téma pirátů stojí na pevných základech v podobě dobrýho scénáře a skvěle napsaných postav, mezi nimiž vyčnívá jednoznačně kapitán Flint (pro mě asi nejlepší a nejzajímavější postava, kterou jsem v seriálu viděla za hodně dlouhou dobu). A velkou měrou je to zásluha fantastickýho Tobyho Stephense, kterej si tu roli neskutečně dává a člověk mu toho prohnanýho a nesmlouvavýho pirátskýho kapitána žere i s navijákem. A i když jsem u pár postav měla s jejich obsazením že začátku trošku problém, postupem času si na ně člověk buď zvykne (John Silver, Anne Bonny) nebo si je dokonce oblíbí (Jack Rackham). Jen ten Černovous mohl dostat víc prostoru, protože Ray Stevenson do tý role neskutečně seděl. Přihoďte si k tomu patřičně tučný a šťavnatý bitvy (ať už na moři nebo na souši), atraktivní lokace, úžasný lodě a výbornej soundtrack Beara McCrearyho s naprosto boží úvodní sekvencí a dostanete výživnou pecku, která by si zasloužila podstatně víc pozornosti. V tomhle světě by Jack Sparrow nepřežil ani půl hodiny. ()

ellessar01

No tak po prvnim dile spokojenost, zadni pirati z karibiku se nastesti nekonaji a vypada to vic nez slibne...ted jen pockat na dalsich par dilu jak se to bude vyvijet dal. Po 4. dilu muzu rict, ze jde o jeden z mala serialu u kterych se kvalita zvysuje s kazdym dilem...nemuzu se dockat, az vyplujou...:-) A finale...Az na par drobnosti, jeden z nejlepsich serialu letosniho roku...nemuzu se dockat druhe sezony... A dalsi update: druha serie zatim ve vsem lepsi nez prvni...#teampirates!!! Druha serie az na homoromanek naprosto skvela a posledni dil mi vcelku vyrazil dech. A ted zase rok cekat ()

Luckyboy

"Tuctový" seriál, na který se dá koukat. Pozitivní na něm je, že je v něm poměrně dost zvratů, což je ve většině seriálů, jenže zvraty v tomhle seriálu nejdou příliš předvídat. Chvílemi to sice hraničí s uvěřitelností, ale kouká se na to dobře, a člověk je napjatý a v očekávání, co se stane (resp. kdo umře) příště. Nezbývá než se těšit na další sérii. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Hodnocení po posledním díle. Jako ucelené dílo je to mnohem lepší, než jen akční pirátské drama s politikařením. Sice by se celku hodil větší nadhled, zejména z pohledu "civilizovaná" Británie, versus "necivilizovaní" piráti, ale jinak i v něčem otevřený "happy end" celek hezky uzavřel. Dialogy, které byly v prvních sériích spíše na obtíž, měly zejména v poslední sérii vzrůstající tendenci a větší hloubku. Dobrý seriál, který mi bude chybět, ale pořád lepší ukončit ho záměrně a promyšleně, než po pádu sledovanosti. ()

matolos1

Umenie obkecať štyri série do zaujímavého a napínavého seriálu, tak to som ešte nikdy nevidel a Black Sails to doslova umí. Skutky, postavy a ich motívy sú tu predostrené hneď pri príchode každej z nich, vždy to v podstate iba prechádza z jednej na druhú a posledné tri epizódy sa dostaví výsledok. Prečo to nie je taká nuda, ako sa na prvý pohľad zdá? Lebo ľode, lebo sem tam príde niekto nový a s ním problémy, lebo skvostné bitky s hromadou strelného prachu, výbuchov a ohňa, lebo skvelé postavy (nie každé), lebo famózne prostredie aj keď všetko skoro efekty. Flint si to od začiatku všetko berie na seba a až po druhú sériu(hlavne v nej), je to najlepšia postava spolu s Anne. Postupom času sa z toho stáva mix, kedy má navrch vždy niekto iný. Ešte Charles Vane v tretej sérii dominuje ( škoda ho, ten patril do tej skupiny schopnejších). Skromnosť tohto seriálu sa bohužiaľ odráža na niektorých hereckých výkonoch. Eleanor a Max, to je kopa amatérizmu ( vždy, keď Max vysvetluje niečo dlhšie, tak začne jej pri tom poskakovať obočie). V dialógoch mi často vadila tá zbytočná emočná frustrácia postáv, ktorá viedla niekedy k nekonečným myšlienkovým pochodom, ktorých podstatu sme dávno pochopili (obkecávanie). Kedže seriál svojím potenciálom sa nezaradí do vysokej priečky, ja ako skromný divák ho ale musím odporúčiť. Pretože druhá a tretia séria boli fakt vydarené! ()

kyrysar

Někdo, kdo má rád intriky, tak se mu to bude líbit určitě. Děj se sice hýbe dopředu, ale strašně pomalu a ty intriky mi tam vadí celkem dost. Né že by tam nemuseli být, ale chtělo by to i něco jinýho. Čekal bych od toho to dobrodružství. Zatím je to nuda!!! Seriál o pirátech si představuju trošku jinak. Můj typ je ten, že to bude mít tak dvě tři série a konec (teď mě nenapadá o čem by další série byli). Zkuste si vzpomenout na seriál Hvězdná brána: Vesmír. Dvě série intrik a nic jinýho. Tady asi taky fanoušci chtěli něco jinýho.... Další věc, která asi zůstane, je ta, že casting je takový divný, až moc typu seriálů Xena Hercules. Namakaní skoro všichni. Ženský jsou jedna kočka vedle druhý. Všichni jsou tak upravený a čistý. Všichni mají tak bílí zuby, že si říkám, jestli to tak opravdu bylo, ani jeden kaz. A je toho víc. Zatím dám dvě hvězdy za zajímavost a uvidíme jak se to rozjede. Jestli ne, tak ty dvě hvězdy bude moc. Po pátým díle přidávám hvězdu navíc, tzn. třetí ()

cortez

Boha jeho. Nemůžu to úplně zatratit a poslat do oněch tmavých míst v našich spodních částech, protože se občas najdou alespoň pěkné záběry lokací nebo lodí a téma celkem zajímavé. Nicméně neustále žvanění (o ničem), toporné projevy komparzistů, kteří se tváří jakoby drsně a jejich repliky, natahovaný děj, atd. ten seriál hodně deklasoval. Prostě očekávání bylo větší. Čekal jsem že to bude více napínavější, více pirátských akcí z té doby během jednoho dílu. Mimo to ale jeden brutálně natahovaný děj a jediné napínavé na něm je to že, klasika, na konci jednoho dílu nechají otevřený konec, který se v dalším dílu rozmnoží na další dva otevřené konce, atd. atd. To podle mě dobrý seriál nedělá, to nutí se lidi dívat ne proto, že by seriál měli rádi, ale protože je k tomu tvůrci násilím dotlačí. Navíc vtípek o kondomech, to jsou reálije zlaté éry pirátství jako víno. ()

Scaevola

Přestože jsem se musel vyrovnat s tím, že postavy Stevensonova v podstatě "dětského" dobrodružství jsem si představoval jinak, začátek první série měl kvalitní napětí i pravý pirátský nádech. Problém tkví v tom, že obé se postupem času ztrácelo v místy zbytečně překombinovaných zradách všech všemi a v neustálém zdůrazňování, že několikero demokratických (s)myšlenek udělá i z největšího hrdlořeza postavu veskrze kladnou. Pomalý úpadek dokonaly podivné příběhové odbočky (kapitán Vane mezi dřevorubci, puritánská panička, ...) a primitivně explicitní erotické scény, které nejsou ani součástí stylisace jako v případě "Spartaca", ani prvkem posunujícím děj jako ve "Hře o trůny", ale pouhou okatou zbytečností. Vyhlížeje letošního J. Malkoviche pro srovnání, doufám pro příští sezonu, že už nebudu černými vlajkami přesycen. ()

Saxos

Druhá pirátská série je za námi. Přibylo hodně pozemskýho kecání, intrikaření a z chudáka piráta Flinta udělali navíc i bukanýra. Obě série: nádherné lodě na moři. S01 - 70%. S02 - 75%. Měsíc duben 2016 nám ukončil posledním dílem třetí sérii. Opět žádná nuda, vše zůstalo. Boje na moři i souši, zrady, kolaborace na oko i skutečná, ale nějak se vytratili prsíčka. Sympaťáka Charlese pověsili a boj o Nassau bude pokračovat až opět za rok. S03 - 80%. ()

hufnagel

Celkom slušný a veľkorozpočtový návrat pirátov.Vadili mi len tie inteligentné dialógy z úst pirátov a vlečúci a ukecaný stred 2.série.A Flint gay ??? 1.séria 60% 2.séria 60%. ()

Z0ltar odpad!

ubohost. štve mě, jak někdo dokáže vzít atraktivní téma a udělat z toho něco takhle nezáživnýho. skutečnej život piráta byl utrpení, hlad, smrt, vzpoury atd, kdežto tady neuvidíte ani kapku krve, uslyšíte jen pár trapáků hádat se o to, kdo bude příští kapitán. nezáživnej příběh, minimum akce, celkově bez napětí, až na pár vyjímek směšně afektovaný postavy, tady prostě netáhne nic. ()

brasek

Podľa tv upútaviek to vyzeralo na tuctový televízny seriál... začiatok mi dal nádej, že to tak nebude. Smola... bola to len ilúzia. ()

silvusaak

Napad vybornej, no to prostredi jde videt, ze je az moc umely. Holt nebe moc modry a pirani moc utapli. Moje predstava piratu (znacne ovlivnena Johnny Deppem - guilty!) je uplne jina. Tito jsou moc nazehleni, celkove maji vyjadrovani jak napul oficiri v parukach a cest a slava ble ble ble. Chci zatemneny svetla, osoupany lode, spinavy a smradlavy piraty co nemaji pozemskou cest. No, stejne se asi dokoukam pac je tam par fesaku a nemam nic lepsiho momentalne na pracu :D Uvidime co to prinese dal. Pilot jakestakes, mozna se k tomu vratim po case az nebudu mit na co koukat. ()

sydney

Tenhle seriál se fakt povedl. Hlavní postavy (s výjimkou Flinta) jsou historické a o to je pro mne seriál přitažlivější. ()

joseee

Zaujímavé prelínanie fikcie na reálnom historickom pozadí. Seriál má šmrnc, štýk a postupne sa zlepšuje (do druhej série), tretia stále dobrá. Silným momentom je zvučka a celkovo nie úplne ortodoxný prístup k tematike ale našťastie sa tvorcovia vyhli natočeniu stupidity ako v prípade Johnyho Deppa. Kriticky by som videl malú autenticitu, piráti majú vybielené zuby, majú stále štýlové účesy (nenosia dobové parochne) a ženy sú hladučné ako na móle. Lode sú tiež ako z výroby, no ale nečakajme od Američanov zázraky. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson