Summer Camp

Čtyři mladí Američané se přihlásí na práci poradců v odlehlém španělském táboře, ale jejich představy zábavně stráveného léta začínají rychle slábnout, když jeden z nich náhle ztratí nervy a napadne ostatní. Než si skupina uvědomí, co se děje, zmocní se jich virus vyvolávající vztek. Virus se mezi nimi rychle šíří, a musí se spolehnout jeden na druhého, aby měli nějakou naději přežít noc. (noelcoward73)

intro

No tak nic. Summer Camp u mě vůbec nezafungoval. Několikrát jsem očima tlačil ukazatel času ke konci filmu. ()

Pitryx

Hihihi, tak to vskutku pobavilo. Aby se neopakovalo stále totéž, necháme zuřivce na chvíli uzdravit. Tak, jako, pro mne tedy opravdu novinka, to jsem ještě neviděl. Ovšem to je také jediný klad celého filmu. Jinak jde o klasickou naháněčku něco jako zombie a lidí. Málo gore, málo efektů, děj je jednotvárný až nudný. Pro mne naprostá blbina, ale sem tam se ve filmu něco malého najde plus ten nápad, dobrá, patnáct ze sta se zamhouřeným okem. (Ještě poznámka k obsahu výše uvedenému. Američané nejsou čtyři, ale tři. Ten čtvrtý je tam doma, jak je v ději řečeno a naznačeno a ty tři si najal. Viz můj obsah). ()

Mamlas odpad!

Kdyby každému ambicióznímu amatérskému lulinovi řekli, že se jeho nápad filmovat nebude, opravdu by to zvedlo průměrnou kvalitu světové filmografie. Kdyby každému amatérskému volovi řekli, že hrát neumí a nebude, tak také. Kdyby se každému kameramanovi, který točí na ruční vytřepanou kameru, samy pokroutily a polámaly prsty, tak také. To byly první 3 důvody, proč by tahle idiotská zhovadilost nemohla vzniknout a nemohla by lidi okrádat o čas. ()

mivr

Miestami mi vadila kamera, ale prekvapilo ma ako je to riešené s hlavnými postavami. Nevedel som komu mám fandiť lebo ... nebudem spoilerovať :) . Úvod pekný, stred miestami obyčajne napínavý a záver dostatočne uspokojivý. ()

Catella

Nejprve jsem si myslela, že všechno chápu. Pes. Zvířata. Kousnutí. Vzteklina. Nakazilo to lidi a už to jelo... Jenže pak se nakažení jako zázrakem uzdravili a já pochopila, že jsem vlastně nepochopila vůbec nic. Když pominu nesympatický herce, tak je to takovej průměrnej filmíček. ()

Pan.Antonin

Já na ty zombie-horory asi moc nejsem. Tenhle byl sice celkem koukatelný a film je zajímavý tím, jakým způsobem se virus vzteku šíří a jak vlastně nákaza funguje. Musíte přežít úvod filmu s neskutečnou blbostí postav (pes-vzteklina), jiné zdánlivé nesmysly se zase vysvětlí časem. Nejhorší věcí je samotný odfláklý vzhled zombíků/nakažených, který mi zabraňuje dát větší hodnocení než dvě hvězdy. ()

Ayax

Nežerte fosforeskujúce huby, stíšte hlavne zvuk a nečítajte Marceloo like komentár. :) A dajte si toto ako rannú rozprávku a nedodr*te si tým večer... ()

mikromishi

AchJo, půl roku se člověk těší na tenhle filmek, říká si, že by to mohlo bejt dobrý maso a je celej natěšenej - no a pak dostane tohle...Ani nevim, co k tomu napsat, nápad by asi nebyl špatnej, a tenhle rok už párkrát realizovanej v jiných filmkách, ale to provedení...bez atmosféry a masakr taky žádnej. Takže za mě dvě hvězdy a to jen kvůli Maiara Walsh, která mě od začátku zajímala (a přetrpěl sem kvůli tomu i její předešlý úděl v VANish) a konci s rozstřikovačem vody...bohužel slabé a víckrát o to nezavadím :/ ()

Smashed

Začalo to takovým tím, "Panebože, co to je??". A takhle to pokračovalo cca dalších 25 minut. Pak se to ale rozjedlo a připoutalo mě to ke gauči a nepustilo až do konce. ()

jarmil8

Horo je to svižný, situačně i vtipný a také dobře obsazený, tedy skvělá profesionální práce. Trochu jsem měl pocit, že na začátku je to divně sestříhané a scény tak působí nejasně, ale to rychle odeznělo. ()

vinducha

Tentokrát nám nákaza přišla do vody ne z houbiček , ale ze spor plísní , to jsou mi věci. Zajímavý a vcelku originální je návrat do reálu po vyběsnění se , pokud je to tedy možné takto nazvat. Rozplývat se nad tím nemůžu , ale úplně k zahození to taky není . Pjostě průměr jak vyšitý. ()

Martin29

Ze začátku to bylo dobré (pokud se teda přenesete přes to, že jsou v kempu kde chvíli neteče voda a jediná zábava je tam chodit do lesa a starat se o jakési zvířata což kdyby si radši vyšly třeba do zoo vyjde jich jak lépe tak levněji ) bohužel pak se to zvrhne v jakýsi bordel. Od té doby co jakéhosi kluka pokouše pes to jde do háje všichni se nakazí a pak se to posunuje dále pak zjistí co za tou nákazou stojí vyléčí se pak zase nakazí a už se v tom člověk ztrácí. Naopak konec s nakaženými dětmi se hodně povedl a je docela škoda, že o tom nebyl celý film. 40 procent promarněná příležitost pusťte si radši jakýkoliv díl Cabin Fevera (I 2, kterou nemusím je lepší než tohle) ()

kristovanoho

Přesně ten typ "hororu" v němž se podíváte na začátek, přeskáčete k vysvětlení proč, co, jak, kdy, kde a následně přeskáčete k finální scéně. Za 20 minut hotovo a jedna hvězda jak vyšitá. Ovšem sledovat poctivě celých 80 minut, dávám odpad. ()

Duffson

Boze, co zase toto melo byt? Cekal jsem trochu neco jako cabin fever nebo alespon trochu zajimavej dej,ale tohle?!! Urvana megasracka s trapnyma dialogama beze spetky snahy o prekvapeni divaka necim originalnim. Opravdu se musim priste vyvarovat filmum jako tento..uprime nechapu jak fandove hororu mohli dat vic jak 2* Jestli chcete videt nafetovany boweraky co rvou jak opice a maji cerny zuby tak bezte v noci po Cejlu a budete mit rozhodne vetsi adrenalin nez u tohodle braku!;) ()

RathuVSoak

Já snad koukal na dokument o zemětřesení, nebo jen někdo neumí pracovat s kamerou. To dokáže fakt naštvat. Ale i přesto...pravdou je, že s obsazováním herců si nikdo moc hlavu nelámal a z jedné stránky chápu proč zde má Summer Camp tak nízký průměr, několik důvodů pro to jsem již sám zmínil. Nicméně obsahuje prvky, na které se v jiných filmech hází lejno. Filmové charaktery, které vystupují mi byli často úplně pitomí až mě to vytáčelo. Mnohokrát jim ani nevadilo vykašlat se na kámoše a zachovat se jako zm*d. Ale právě přesně takhle nějak bychom se chovali v takto příšerně vypjaté situaci. Někdo může namítat, že ty postavy jsou strašně nudné a nevýrazně. Ale to asi tak jako my všichni ostatní, kdybychom se do takové situace dostali my, film který by z toho vznikl, by nevypadal líp nebo hůř. Vypadal by takhle. Čím si tvůrci zaslouží moje sympatie jest, že si tvůrci jsou vědomí naší inteligence a že někteří z nás - já obzvlášť - rádi hádáme, co se stane v následujících vteřinách. (Proto nenávidím hororová klišé a nikdy na ně nepřestanu nadávat.) Tohoto faktu hned několikrát využily v několika scénách. Ono se totiž třeba stalo, co jste předvídali, ale naprosto v jiný moment. Což já tedy rozhodně ocením. A konec? K tomu nemám ani slov. Dokonalost. Nemůžu se o tom moc rozepsat, aniž bych něco prozradil a to nechci. Rozhodně to není nejlepší film which I ever seen, ale rozhodně bych ho doporučil dál. ()

Kaylar

Pro mě je tohle přesně ten typ hororu, na který brzo zapomenu... film mě ani moc nebavil, postavy mi k srdci nepřirostly a krve bylo málo. Konec dobrý, ale ten to nevytrhne. Viděla jsem už mnohem lepší filmy španělské provenience. ()

Tossico

Heej, tak to byla slušná psychárna. Na to že sem to měl tady v rubrice "chci vidět" docela dlouho a dlouho sem to odkládal a navíc podle komentů sem od toho nečekal nic extra, tak mě to teda dost nadchlo. Díkybohu nejsem zaměřenej na to kdo co natočil a režíroval a většinou ani na herce tak nejspíš i díkytomu pak nemám takový předsudky nebo očekávání. Jen teda jedna věc mě celou dobu zarážela: Kam vlastně zmizel Antonio? Vím jen to že byl teda asi hned zabitej ale pak tam je záběr kdy tam přiběhnou holky a oba týpci jsou pryč. Nějak se tam ztratil. No ale jinak teda slušnej psycho film. A konec? Luxusní. K tomu ta hudba, no mě to bavilo, musim dát plnej počet. ()

Španělský král hororu chystá další film

Španělský král hororu chystá další film

03.11.2014

Jaume Balagueró je pevně spjatý se španělskou produkční společností Filmax, která se specializuje na žánrové filmy a pod jejíž hlavičkou si udělal mezinárodní renomé hororovou sérií REC. Poslední díl… (více)