The Flash - Season 3 (série)

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy / Sci-Fi

USA, 2016–2017, 16 h 29 min (Minutáž: 43 min)

Blake Neely

Grant Gustin, Candice Patton, Danielle Panabaker, Carlos Valdes, Keiynan Lonsdale, Tom Cavanagh, Jesse L. Martin, Violett Beane, Tobin Bell, John Wesley Shipp, Danielle Nicolet, Matt Letscher, Joey King, Wentworth Miller, Michelle Harrison, Grey Damon, Ashley Rickards, Susan Walters, Todd Lasance, Stephen Amell, Emily Bett Rickards, Melissa Benoist, Franz Drameh, Victor Garber, Greg Grunberg, Willa Holland, Caity Lotz, Dominic Purcell, David Ramsey, Brandon Routh, Andre Tricoteux, Mark Hamill, Chad Riley, Patrick Sabongui, Isaiah Lehtinen, Devielle Johnson, Lisa MacFadden, Taylor St. Pierre, Audrey Marie Anderson, Donnelly Rhodes, Jerry Wasserman, Nicholas Gonzalez, Chantal Bui Viet, Jessica Camacho, Andrea Brooks, Bri Neal, Stephen Huszar, Matthew Kevin Anderson, Keith David, Arpad Balogh, Peter Flemming, Paul Jarrett, Sean Poague, John Barrowman, Darren Criss, David Harewood, Jeremy Jordan, Chris Wood, Robbie Amell, Vanessa Williams, David Dastmalchian, Nickolas Baric, Anne Dudek, Tom Felton, Lillian Doucet-Roche, Christina Brucato, Liam Hughes, Sasha Rojen, Dalias Blake, Alex Désert, Caitlin Stryker

První dvě série mají díl od dílu vzestupnou tendenci, výbornou gradaci a nadhled. Během jejich sledování jsem si říkal, že mám strach, aby se tvůrci nezapletli do vlastních sítí a ono se, bohužel stalo. Atmosféra slabší, záporák taky a co jsem začal nenávidět už od začátku, to je Kid Flash - debilní postava, která, je v komiksech a tak se pokusila obměkčit srdce i v seriálu a spolu se Savitarem táhne všechno dolu. Není to vyloženě propad, ale je to slabší. Jsem rád, že DC upustilo od natočení Flashpointu, protože tento příběh má sice potenciál, ale bojím se, že se nedá dost dobře zpracovat, aby fungoval.(4.12.2018)

Takový potenciál, jaký má příběh Flaspoint Paradox moc komiksových seriálů nemá. Ale to, co s tím tvůrci Flashe zase vyvedli by se mohlo vyučovat ve škole spálených šancí a velkých failů. Pokud by se do této školy tvůrci náhodou přihlásili (Haháá), možná bych jim jí znovu nedoporučoval po shlédnutí finále, protože to, jak naložili s (do té doby opravdu dobrým) záporákem je opravdu bída. Ikdyž co se divím, on záporák druhé sezóny dopadl poměrně stejně. U Flashe jakmile se záporák odmaskuje, vypínejte cokoliv na čem ho sledujete, protože přesně v tom momentu nějaká logika a zdravá zábava končí a otěže po nich přebírá pouhopouhá bída! Jedna z pozitiv je určitě Tom Felton, který do seriálu zapadl výborně. Ale jinak? Tento rok opravdu slabé. 55%(27.5.2017)

Příběh Flashpoint Paradox skýtal velký potenciál, jelikož je to jeden z vůbec nejdůležitějších eventů Flashovo mytologie a dle mého to na seriálové poměry tvůrci vyřešili obstojně. Tentokrát tam už bylo těch výplňkových dílů o něco více, velkou část série mě také otravoval Wally a opět další speedster-záporák, což naznačovalo, že prokletí CW 3. řad se nevyhlo ani Flashovi, ale pokud alespoň takhle bude vypadat čtvrtá série, rozhodně bych se nezlobil. Takže na podzim se doufám uvidíme s Hunterem Zolomonem z E-1 a Arow strašák ze čtvrté série se doufám Barrymu vyhne obloukem, jinak bych to snad radši vzdal. PS : Jsem asi jeden z mála, kterého uspokojilo finále.(30.5.2017)

Obsahuje spoilery: "Po porážce Zooma a záchraně mnohovesmíru jsem se vrátil v čase a vytvořil alternativní časovou osu, Flashpoint. Osu jsem obnovil, ale zjistil jsem, že některé věci se změnily. Do našeho světa jsem přivedl nové hrozby. A já jediný jsem dost rychlý na to, abych je zastavil. Jsem Flash." Rychlík Grant Gustin jako mučedník, neboť se celou sérii lituje. Příběh je o Flashpointu a záporákem je bůh rychlosti Savitar. Je tam pár nových postav, ale jinak se nic nezměnilo. Tom Cavanagh a jeho H.R mně pil krev. Tom je dobrý herec, neboť v každé sérii má jiný charakter. Nicméně ten co měl zde, se k němu nehodil. Efekty: Když to porovnám s 2 sérii Supergirl, tak má Flash otřesný vizuál. Nejhorší epizody byli s gorilou Groddem. No, a celkově to působilo poněkud zmateně. Finálové rozuzlení bylo promne směšné a působilo dětinsky. - 50%.(22.2.2018)

Určitý úpadek zde je, ale stále se jedná o velmi kvalitní sérii, kterou jsem si užil. Akční scény byly úžasné, CGI taktéž na vysokém levelu. Hlavní zaporák Savitar je skvělý, i když je o malinko slabší než Reverse Flash a Zoom. Škoda, že Flashpoint byl jen v jedné epizodě. Prvních pět epizod bylo velmi slabých, ale od prvního objevení Savitara jsem si to začal užívat.Noveho Harrisona jsem si také hned oblíbil. Linka s Caitlin, která se mění na Killer Frost byla opravdu parádní. Zimní finále bylo taky povedené, pak se ale úroveň seriálu po několik epizod snižuje, další kvalitní epizoda je až The Wrath of Savitar. Crossover se Supergirl sice mohl být lepší, ale vyloženě špatný nebyl. Zjištění, kdo je Savitar bylo pro mě velmi překvapivé. Finále hodnotím jako velmi povedené, ale mrzí mě že místo Iris umřel H.R. Celkově se mi tato série líbila, ale z toho důvodu, že měla 23 epizod a mnohé z nich byly výplňové a nudnější, musím hodnotit 4 hvězdami. Nejlepší epizody: Killer Frost, I know who you are, Infantino Street. Nejhorší epizody: Magenta, Monster, The New Rogues. Hodnotím 87%(5.10.2018)

• - Grant Gustin (Barry Allen) v této epizodě hrál hned se dvěma kolegy ze seriálu Glee (2009), v němž sám ztvárnil roli Sebastiana Smythe. Melissa Benoist (Kara Danvers/Supergirl) a Darren Criss (Music Meister) v seriálu Glee ztvárnili členy New Directions. (Nikitera)

• - Záporákem série je Savitar (Andre Tricoteux), který se poprvé objevil v roce 1995 v komiksovém sešitu "The Flash (Vol. 2) #108". (Bube1)