Nezvěstní

Drama / Krimi / Mysteriózní
USA / Velká Británie, (2014–2016), 15 h 40 min (Minutáž: 56–60 min)

James Nesbitt, Frances O'Connor, Tchéky Karyo, Jason Flemyng, Émilie Dequenne, Saïd Taghmaoui, Eric Godon, Arsher Ali, Anastasia Hille, Astrid Whettnall (více)

Série(2) / Epizody(16)

Keď sa päť ročný syn Oliver stratil počas dovolenky vo Francúzsku, nikoho vtedy ani nenapadlo, že prípad bude trvať ešte mnoho rokov. Seriál Stratený, je citlivý príbeh zobrazený prostredníctvom otca rodiny, ktorý sa nevie zmieriť so stratou svojho syna a aj po rokoch sa vracia na miesto činu a hľadá minimálnu nádej na jeho nájdenie. Príbeh je vyrozprávaný striedaním dvoch časových ôs. Jedna spätne rekonštruuje dobu, kedy Oliver zmizol a druhá sleduje príbeh Oliverovho otca Tonyho, ktorý stále, aj po ôsmych rokoch, nestráca nádej a neúnavne pátra po svojom synovi. Spolu s pomocou detektíva Juliena, chce dostať povolenie na znovuotvorenie prípadu. Je to mrazivý, srdcervúci príbeh o strate, živený nádejou a presvedčením, že na konci všetkého príde úľava. (STV)

vanadium

Zbytečná rozvleklost, arcinesympatická hlavní postava (Tony Hughes) a nesympatická většina ostatních postav dokázala dokonale zabíjet moje prožitky z tohoto seriálu. Pokud se na něco díváte 1,25x rychleji, a i tak se vám to zdá příliš pomalé, a pokud si nedokážete vytvořit větší sympatie k postavám, natož když vás hlavní postava arciirituje, jen těžko můžete emocionálně silněji prožívat příběh a myšlenkově hlouběji přemítat nad předloženými tématy. ()

Maddlis

Poměrně dlouho se mi nestalo, abych skutečně chtěl vidět pořád další a další díl. Výborná atmosféra, skvělá znělka, a těch pár nedostatků hravě strčil do kapsy hereckej výkon Jamese Nesbitta. S Fargem a The Knick nejlepší počiny za rok 2014. ()

Pugo

Pre mňa o chlp lepší seriál ako True Detective. Tam kde TD bol vykreslovaný ako noir z amerického predmestia s filozofujúcim McCounagheym, ktorému som občas ani nerozumel, je The Missing priamočiarejší, jednoduchší a osobitejší. Postavy sú výborne zahrané, prostredie príťažlivé, stret rôznych národností exotické, dialógy a dej skvelo napísané. Mnoho twistov a prelínanie časových rovín len dopomáhajú skvelej atmosfére a dosahuje kvalít môjho obľúbeného The Killing. ()

Pajky3

The Missing přináší příběh, který se odehrává ve dvou časových rovinách a jejich prolínání skvěle funguje. Vyšetřuje se ztracení malého Olivera a napříč celou sérií se táhne naděje, deprese a zoufalství jeho otce, který se snaží za každou cenu zjistit, co se stalo. Silné drama, kde se nabízí srovnání se seriálem Broadchurch. Podobná atmosféra i téma, skvělé herecké výkony (hlavně James Nesbitt) a fakt, že chcete vědět, jak to dopadne. Postavy byly skvělé a žádná vás nenechá chladným a chcete vědět, co s ní je a proč. Jediná věc, která mě trochu zklamala je závěr. Nemám rád, když něco nepadne tak, jak si přeju a tvůrci použijí "to si domyslete sami". Pokud však máte rádi pomalé, atmosférické příběhy, které se řeší napříč celou sérií, tak neváhejte a Missing vyzkoušejte, určitě si přijdete na své. ()

okkac

Season 1: 95%. Velmi hutná a tíživá kriminálka. Příjemné překvapení, že za ní sedí americká TV Starz, ale přitom se jedná výhradně o evropskou produkci. Ještě nejsem rodič a i tak mne příběh o ztraceném dítěti dostal. Depresivní i melancholické. A sešli se tu Bofur a Balin :-) Poslední scéna sice nechá otevřenou otázku, ale další série už bude úplně nový případ, tak jsem zvědav. ()

geklon

The Missing hraje od úplného začátku na hodně podlazené struny. Nikdo za nic nemůže, všichni jsou strašně hodní, celej svět se snaží pomoci zoufalým rodičům Hughesovým s hledáním po ztraceném synovi. Především Francouzká policie je velmi obětavá. Peklo, které rodiče zažívají v obou časových rovinách je napínavé a emočně destruktivní. Nabízí se otázka proč 8 dílů? Satčily by 4? Kort u Anglácké produkce mě tohle natahování tryzny, přijde až nevkusné. Jinak po všech stránka exklusivně odvedená práce na patetickém klišé, které roztáčí kolotoč emoční frustrace. Nesbitt by byl jako pomstychtivý zabiják úchyláků a únosců, kouzelný Mstitel v nějaké béčkové komiksové sáze. V této poloze jsem měl o něj místy strach. Určitě výborně odvedená práce, ale z jednoho námětu vyžít celou 8 hodinovou sérii, je příliš. Navíc připočítáme li, že se dramatickou minisérii roku utkává s The Affair, která mě rozsekala mnohem víc, hlavně díky rozmanitosti příběhové linie a rozsáhlému se věnování hlavních postav. ()

hanagi

Stará známá pravda - není nic horšího než přijít o dítě! Je horší jeho smrt nebo jen jeho "pouhé" pohřešování? Je osm let dost dlouhá doba na smíření se s danou situací? Věříme ještě ve šťastný konec anebo se každou noc budíme hrůznými představami, co zlého se mu mohlo stát? A chceme skutečně znát pravdu? Tady ať diváci nečekají žádné šokující zvraty, důležitý je důraz na psychologii postav, na vedlejší motivy, které podle některých děj brzdí, podle mě jsou ale důležité k pochopení motivace hlavního hrdiny a nabízejí tu jednu z možných alternativ. A na konci je slib. Slib, že si tím očistcem příště projdeme znovu. ()

venison

Nakonec jsem si pustila tolik velebený britský seriál "The Missing".. Bohužel první pilotní díl jsem absolutně nikde nesehnala a pravděpodobně se bez něj absolutně nechytám, protože druhý díl mě rozhodně žádným výrazným nadšením nenabudil.. Další kriminální drama, které spíše řeší okolní vztahy než hlavní detektivní zápletku.. Po shlédnutí S01E02 vzdávám.. ()

Movie Gourmet

Síla toho příběhu je zdrcující a herecké výkony jsou skvostné. Ovšem přesně jak píše uživatel Marigold: "Samotná detektivní rovina trpí syndromem "logika podřízená pointě", ale naštěstí v závěru převáží magnetismus hlavní postavy, kterou na hraně únosnosti vysekl zdevastovaný James Nesbitt." Tím "zdevastovaným" James(em) Nesbitt(em), který to celé "vysekl" na hraně únosnosti je to výborně vyjádřeno. Samotný příběh je místy až možná zbytečně moc natahovaný a pointa celé této minisérie mi vyzněla tak trochu na prázdno. Celé je to tak trochu nekonzistentní a ten závěr jsem trochu nepochopil. Mám na mysli např. to video, kde je vidět únos hledaného chlapce... Jak že to tedy celé doopravdy vlastně bylo? Hmm.... Krom James(e) Nesbitt(a) jsem byl spokojený i s tím jak hrál Tchéky Karyo, popř. Frances O'Connor. Verdikt: 4* a 80 %. ()

ddf76

Naposto skvely detektivni psychologicky drama. Vyborne napsany scenar a fantasticka rezie. Herci vyborni.Podzimni serialova pecka. Druha serie opet perfektni zustal je Tcheky Karyo. Doporucuji opravdovy serialovy narez. ()

Mlle

Tady je všechno špatně. Postavy jsou dotěrně nesympatické, herci nepůsobí věrohodně, prkenně přehrávají, co někdo nazývá „hutnou atmosférou“, mohu já nazvat jen trapným čekáním. Neděje se nic, padesát minut z šedesáti každého dílu je modlitbou za posun ručiček na hodinkách, nálada žádná, obrazy zbytečné… „Jste pes, který půjde hledat svou kost.“ – Vážně, až taková klišé. Jedno klišé za druhým se snaží poslepovat dohromady to Velké zdržování. Když přeskočíte z prvního dílu rovnou na závěr, o nic nepřijdete. ()

warrenur

Vyborna kriminalka. Tie osudy rodicov a vsetkych okolo boli znazornene ukazkovo. Herecky nie je prakticky co vytknut. Miestami dost silne depresivna drama. Kazdopadne odporucam. ()

zahadum

Prvá séria: Psycho nakladačka ktorá nepustí od pilotu až do poslednej časti ktorá všetky vaše teórie o tom kam zmizol Olly rozmetá ako vietor múku. Ani jedna hluchá sekunda, ani jedna postava bez duše. Striedanie časových rovín správne načasované..prehľadné..vždy viete kto je na scéne a prečo. Dokonalá hudba ktorá sa vtiera drsne depresívne do hlavy. Maximálny herecký prejav u Nesbitta ktorý podal asi svoj životný výkon a otec ktorý stratil všetko ale bezhlavo ide dopredu nebola ešte nikdy zahraná tak grandiózne. Tchéky Karyo v úlohe múdreho, trpezlivého, starého detektíva ktorý vidí všetkú bolesť a špinu sveta a predsa stále stojí na tej správnej strane. Jeho Baptiste je jediný optimistický prvok v tomto pochmúrnom a smutnom seriály kde všetku nádej vzal čas. Dokonalosť ! P.S: Odkaz pre človeka menom : erased...chlape ak nevieš písať komentáre bez spoilerov tak ich radšej nepíš. Vďaka ! ()