Westworld - Dveře (série)

• Austrálie

• Nový Zéland

Sci-Fi / Thriller / Western / Drama / Mysteriózní

USA, 2018, 10 h 35 min (Minutáž: 58–91 min)

Ramin Djawadi

Evan Rachel Wood, Thandie Newton, James Marsden, Talulah Riley, Katja Herbers, Ed Harris, Jonathan Tucker, Jeffrey Wright, Neil Jackson, Brian Ames, Tao Okamoto, Julia Jones, Kiki Sukezane, Zahn McClarnon, Martin Sensmeier, Tessa Thompson, Luke Hemsworth, Steven Ogg, Angela Sarafyan, Ben Barnes, Jimmi Simpson, Gustaf Skarsgård, Shannon Woodward, Ingrid Bolsø Berdal, Rinko Kikuči, Clifton Collins Jr., Peter Mullan, Hirojuki Sanada, Betty Gabriel, Fares Fares, Simon Quarterman, René Ashton, Randal Edwards, Adrian Dev, Brett Edwards, Micah Fitzgerald, Ward Roberts, Boualem Hassaine, Anouar H. Smaine, Mark Kubr, Rodrigo Santoro, Giancarlo Esposito, Wiley M. Pickett, Scott Peat, Louis Herthum, Fredric Lehne, Leonardo Nam, Tantoo Cardinal, Currie Graham, Alexander Ward, Dieterich Gray, Kelvin Han Yee, Ramin Djawadi, Sancho Martin, Masayoshi Haneda, Lili Simmons, Rebecca Henderson, Timothy V. Murphy, Ronnie Gene Blevins, Anthony Hopkins, Sidse Babett Knudsen, Gina Torres, Irene Bedard, Booboo Stewart, Sarah Alami, Trisha LaFache, Sela Ward, Jack Conley, David Midthunder, Daniel da Silva, Mike Damus, Summer Spiro, Brenna Otts, Ed Gage, Izabella Alvarez, Hal Havins, Hunter Doohan

Mé průměrné hodnocení se po deseti epizodách druhé sezóny vyšplhalo na čtyři hvězdičky, ale proti první sérii jsem zažil spíše zklamání. Akčních scén bylo opravdu dost, ale často vyzněly do ztracena, protože byly napsány spíše na efekt, než aby měly vliv na samotný příběh. Ten se zase často utápěl v hlubokých filosofických myšlenkách, čímž ztrácel na tempu, proti úvodní řadě došlo ke značnému poklesu kvality.(26.9.2018)

Intenzivní zážitek a možná i silnější než série první. Příběhově je to klasicky překombinované,zvratovité a matoucí, ale to k tomuhle seriálu patří. Hodně se přidalo na akci, která je velmi brutální a Indiáni či samurajové seriál skvěle oživili. Nedivil bych se, kdyby šel Westworld ve šlepějích Game of Thrones, protože vymyslet se tu toho dá skutečně dost. Bavil jsem se a některé díly téměř nedýchal. Díky pestré režii a vizuálu Westworld patří mezi žánrové klenoty. 85%(10.8.2018)

Osobne sa mi druhá séria páčila viac ako prvá, je to zrejme aj kvôli tomu, že ako divák už som nemal taký problém sledovať jednotlivé postavy a dejové linky, chápať zmysel a motiváciu ich konania, vnímať podstatu sveta westworldu a aj napriek retrospektívne sprítomnenej forme narácie som sa v celom tom klbku napokon nezamotal. Nie je to však úplne najjednoduchšie sledovanie, divák musí byť pozorný po celú dobu time-ingu.(25.2.2019)

Tak bohužel. Druhá řada Westworldu nebude takovou hvězdou jako Game of Thrones. Příběh, který se utápí ve své filozofii, kterou upřednostňuje i před dějem. Vězte ale, že to není špatné, ani zdaleka. Postavy mají své charakteristiky, příběh má své pletence, které postupně dostávají řád a vývoj některých charakterů je zajímavý. Bohužel ale jsem musel vytrpět řadu nastavované, nicneříkající nudné vaty. Dějové linky, které se neustále opakují, a pak to finální rozuzlení, které je jakýmsi návratem do začátku. Jsem z toho spíše rozladěn, než potěšen. Nicméně čísla jednotlivých epizod mluví jasně. Westworld je pro mě seriál, který si i tak mé srdce získal. Ne tak silně jako první série, ale dost na to, abych mu dal šanci i v sérii následující. Nicméně, pokud ten kvalitativní pád nezastaví, přijde o mě jako o fanouška. 82%(27.6.2018)

Obsahuje spoilery: "Žádný falešný svět se pravému nevyrovná. Co je skutečné... nelze nahradit. Už si nehodlám hrát na kovboje a indiány, Bernarde. Chci jejich svět. Ten, který nám upřeli." Celá série přešlapuje na místě. Výtvory 10 dílů prchají, aby v poslední epizodě skočili ze skály. Ok... Je to scífko, takže tady bylo, že se jejich vědomí přenese do programového ráje. Přišlo mi to strašně uhozený. Užvaněný indián: Byla nejhorší výplňková epizoda. Shogun World: Měl dobrou akci, ale taky tam byl jen proto, aby natáhl příběh. Herecké obsazení zůstalo zachované. Dolores byla tady nejvýraznější. Dalo by se říct, že si celý seriál ukradla pro sebe. Jinak mi tato série přijde jako umělé natahování příběhu. - 60%.(23.1.2019)

• - V této epizodě zazní skladba „Play with Fire“ od kapely Roling Stones. (Epistemolog)

• - Klavírní melodie v úvodní scéně je skladba „Prelude“ od skladatele Sergeje Rachmaninova. (Epistemolog)

• - V této epizodě zazní klavírní verze sklaby „Heart Shaped Box“ od kapely Nirvana. (Epistemolog)