Co způsobilo, že Ljudmila Pavličenková, krásná mladá dívka, vzala do ruky zbraň a stala se jednou z nejúspěšnějších sniperek druhé světové války? Je hrdinkou, nebo chladnokrevnou vražedkyní, která má na svědomí 309 obětí? A jaký byl její vztah k americké první dámě Eleanor Rooseveltové? Dokázala si zachovat ženskost i během vojenských operací? Nejen na tyto otázky odpoví strhující a napínavý snímek Bitva o Sevastopol, který vás provede jednou z nejdůležitějších bitev druhé světové války. (Bontonfilm)

babuca

Výborné bojové a akčné scény, skvelá výpoveď doby... veľmi dobré 4+. Snáď sa to ale mohlo volať : Ostreľovač - Pavljučenková, alebo ,,Nezlomná" ako v originále, že ?! Áno je tam aj pátos, ale to k tomu patrí. Ešte si neodpustím odkaz pre: VERBALa - ty si proste blb, ktorému ide hlavne o to aby zaujal a šokoval. ()

9FilMMan9

Celkom sklamanie. Mám veľmi rád vojnové filmy či už od Rusov, Američanov, Nemcov ale aj od kohokoľvek iného. Herečka Pavlinčekovej je sympaťáčka a páčia sa mi aj bojové scény, kôli tomu to u mňa získalo 2 hviezdy. Nezaujímave omáčky, absolútne nepochopiteľné city a nejak si všetko a všetky vzťahy treba domýšľať. Snažil som sa tam nájsť aj ten brutálny, čistokrvný a odhodlaný pocit nenávisti pri hlavnej herečke , bohužiaľ nenašiel som. Celý film je zmätený a nevie čo vlastne chce. ()

kjama

Zpočátku jsem si říkala, super film. V polovině už to začalo být dlouhé. A co ta maškara na konci? To filmaři neumí spočítat roky? To je záležitost druhé třídy. ()

Daumatin

Po Stalingrade tu máme Sevastopol, ale tento krát je v hlavnej úlohe žena. Samotná vojna o Sevastopol je tu zobrazená minimálne. Tento film je predovšetkým životopisným filmom o Ljudmile. Je tu určite zlepšenie oproti Stalingradu, ale stále je tento film presiaknutý ruským hrdinstvom a nenávisťou k zlým fašistom. Bojové scény sú typu, že Ljudmila odpraskne zopár náckov a koniec. Nie je tu žiadna súvislá bojová scéna a ďalej mi vadilo, ako bola Ljudmila posadnutá kosením náckov a prekladanie anglických dialógov do ruštiny (ako by sa nedali dať titulky) . Rusi znova nenatočili normálny vojnový film iba zlepenec životopisu, vojny a nekonečného ruského hrdinstva. ()

Unlikelyhero

Měl jsem u sledování retropocity, občas narušené vražením moderního songu do jinak klasického ruského schématu, prostě žádný velký rozdíl s bolševickou produkcí, famózní, že Julia Peresild zvládla celý film s jedním výrazem, bylo to něco mezi zarputilostí a permanentní nasraností. ()

Lukiz

Bitvy tam není většina, spíše se film zaměřuje na život před válkou a v zázemí fronty během války. Prokládáno propagačním turné po USA v 1942 a apelem na "druhou frontu" v Evropě. ()

mdf

Rusové a válečný žánr zkrátka jde dohromady a funguje. Film o elitní ženské sniperce, která během 2. světové války zneškodní 309 nácků a divák pouze fandí a počítá padlé společně s hlavní hrdinkou. Akce je perfektní, sniper scény napínavé, nechybí i správná brutalita a solidní vizuál. Špatný ten film není,scény mimo bitevní pole už tak poutavé nebyly,možná i nudné..... ()

raininface

Mělo se to spíš jmenovat Dlouhé čekání na bitvu o Sevastopol. Ale zaujalo mě, že podle tvůrců filmu si sovětské soudružky v létě roku 1941 vyholovaly podpaží. ()

sad12

Jednoduše nejde dle mého názoru o nejlepší, ale ani o nejhorší válčený film. Rozhodně se tento film nemůže srovnávat třeba s Pádem Třetí Říše. Avšak je mnohem lepší, než například Pád Berlína, či Neporažení. Jde spíše o "hrdinský" film. Přesto jsem se více bavil, než u příšerného Pearl Harbor. ()

PowPow

Neurazí, nenadchne. Místy nuda. Možná by zaujalo víc, kdyby v tomto žánru už nebyla obrovská konkurence. Druhá světová válka vedle neuvěřitelných hrůz stvořila také velké množství obdivuhodných, hrdinných příběhů, které si své zvěčnění v knihách a na stříbrném plátně zaslouží, a Ljudmila je určitě mezi nimi. Technicky je film natočený velmi schopně, ovšem jinak je poněkud rutinní. Srovnám-li jej například se soudobým Hacksaw ridge Mela Gibsona, nemůžu se ubránit dojmu, že Gibson umí o „svém" skutečném hrdinovi vyprávět mnohem poutavěji. ()

sgt.krtek

No zajímavě zpracované a ne špatně, to jistě ne. Nicméně film se jeví zejména ke konci značně okleštěný a šitý trošku horkou jehlou. Nicméně bojové scény jsou velice dobře zpracované, na velmi vysoké úrovni i co se týře realismu a provedení. Na druhou stranu osobně mi schází větší důraz na tu stinou stránku Ljudmily... ()

McGuffin

Bitva o Sevastopol se ve stejnojmenném filmu téměř nekoná. Leonid Korin vypráví příběh z práce válečných snajprů, zejména jednoho. Jehož popularity využije válčící země k posílení morálky vojska a v diplomatickém úsilí získat válečného spojence. Překážkami při plnění úkolů jsou, jak to tak při takové práci bývá, smrt kolegů a neschopný vedoucí diplomatické mise. Bitva o citované město je především bitvou o divákovy city, s využitím jednoduchého triku. Hlavní postava je žena. O život přijdou sice kolegové, ale současně její partneři, a jeden z nich dokonce svůj za její vymění. A v diplomacii ženskost předčí natvrdlého šéfa jednoduše tak, že se v ní zhlédne manželka prezidenta přemlouvané budoucí spojenecké země a dříve než ze zemí se stanou spojenkyně z nich. Takže tak. https://www.macguffin.cz/ ()

MilanM76

Je to jeden z najlepších vojnových filmov, ktoré som videl. Má to myšlienku, emocionálne momenty aj bojovú akciu. To všetko je doprevádzané výbornou hudbou. ()

totleben

Něco pro Ampi,celou dobu jsem trnul,aby se paní Eleonor nezačala na Ljudmilu milostně sápat,i ve skutečném životě byla paní E.pravděpodobně bi. ()

luccijas

Od začátku do konce nevím jestli jsem ráda, že podnikla tuto významnou poctu a zapsala se do dějin. Nevím jestli jsem ráda viděla její trnitou cestu, odhodlání, trápení, štěstí, smutku... Je to příběh plný mnoha emocí... A jsem moc ráda, že ji natočili Rusové... Protože oni to umí, a těším se na další... ()