• Likan7

Nevím co přimělo Sergeje Morickijho, aby vzal čtyř dílný seriál a sestříhal ho tak, aby dal dohromady jeden dvou hodinový film. Patrně ale právě proto mam s Bitvou o Sevastopol takový problém. Jednoduše mi tam spousta věcí chybí a většinou jsem měl jen problém se zorientovat co se zrovna děje. Těch 80 minut, co podle zajímavostí chybí, chybí hodně i mě. S herci jsem ani tak problém neměl, Julija prakticky nesleze z obrazu ale zvládla to celkem dobře (i když na konci by jí mělo být kolem 40 a podle masek jí je tak 65, takový wtf). Válečné scény nebyly nejhorší, i když to CGI často bilo do očí. Čekal jsem prostě poctivý ruský válečný film, který právě proto, že je ruský mohl být jiný než ty americké. On jiný je, ale je bohužel jen o hodně horší.(19.8.2017)

Výborný ruský životopisný snímek o Ljudmile Pavličenkové, dívce, která zabila 309 fašistů. Název je trochu zavádějící, i já jsem čekal válečný film, ale jde hlavně o příběh Pavličenkové. Ale akce je tam dostatek. Musím říci, že Julija Peresild podala excelentní výkon. Jen jsem žasl, kolik toho Ljudmila stačila zažít a to jí nebylo ani 25 let. Jo hold při válce jde všechno rychle.(5.2.2018)

"Pánové, je mi 25 let a dosud jsem zabila 309 fašistických okupantů. Nemyslíte, pánové, že jste se za mnou schovávali již dost dlouho?" Dnešní holky dokáží dát do 25 let i 309 fotek na facebook. Tahle se válela v bahně a stihla zabít 309 nepřátel, což je pro mě fascinující. Kdyby to nebylo podle skutečného příběhu, tak bych dal o hvězdu míň, ale takhle musím jít na plný počet.(13.11.2016)

Překvapivě dobrý film. Ne pouze válečný, ale spíš válečné drama. Skutečný příběh legendární sovětské sniperky, která nikdy nebyla poražena. Film zahrnuje i dobu, než nastoupila do armády, studentská léta a náhodu, která ji vtáhla do světové války. Následně i potom dobu po jejím vyřazení z bojových akcí a neuvěřitelný vztah s první americkou dámou Rooseveltovou. Takže film může zaujmout i některé ženy. Co se týče bojových scén a akcí, tak nic není odrbáno na úkor právě zmíněného. Pěkné sniper akce i velké válečné scény. Zároveň dobré ztvárnění ruské mentality z pohledu ostatní části světa. To se Rusům povedlo.(6.3.2017)

• Jakubik

No spíš by se film měl jmenovat Romance u Sevastopolu. Romantiky je tu totiž více než bitvy. Poměrně nudnej film. Taková trapná verze Nepřítele před branami. Přijde mi, že to rusáci mohli natočit o dost lépe. To oni umí. Díky stylu vyprávění je tu hlavní děj tak trochu zkratkovitý, a to ubírá na napětí. Obsazení je celkově fajn a vizuálně to taky není úplně špatný i když občasné CGI působí trochu lacině…(26.4.2017)

• - Na začátku filmu, přibližně ve třetí minutě, stojí v pozoru před první dámou Rooseveltovou jistý Pčelincev, který se představí jako odstřelovač se 152 zabitími. Jedná se o Vladimíra Nikolajeviče Pčelinceva, jednoho z nejúspěšnějších odstřelovačů druhé světové války. Na konci války se Vladimír mohl pyšnit hodností plukovníka a 456 zabitími, což bylo více, než měla na konci války samotná Ludmila Pavličenková. [Zdroj: Valka.cz] (PozorGranat)

• - Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach na Ukrajine, vrátane poloostrova Krym, miest Sevastopoľ, Odesa či v metropole Kyjeva. (MikaelSVK)

• - Po svém návratu do Sovětského svazu již Pavličenková nebojovala. Byla moc cennou pro frontu. Stala se odstřelovačskou instruktorkou u Moskvy. [Zdroj: Vojna.net] (PozorGranat)