Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

• Velká Británie Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald (více)

Na konci prvního filmu KOKUSA (Kouzelnícký kongres USA) zajme s pomocí Mloka Scamandera (Eddie Redmayne) mocného černokněžníka Gellerta Grindelwalda (Johnny Depp). Grindelwald ale splnil svou hrozbu, že uteče z vazby, a začal shromažďovat své stoupence, z nichž většina vůbec nic netušila o jeho skutečných cílech: připravit vládu čistokrevných čarodějů nad všemi nemagickými bytostmi. Ve snaze zmařit Grindelwaldovy plány, Albus Brumbál (Jude Law) získá svého bývalého studenta Mloka Scamandera, který souhlasí s tím, že pomůže, aniž by si uvědomoval, jakému nebezpečí se tím vystavuje. Bitevní linie jsou vytyčeny a ve stále více znesvářeném světě čarodějů je podrobena zkoušce láska a loajalita, dokonce i mezi nejvěrnějšími přáteli a rodinou. (Vertical Entertainment)

Oktavianus

Největší problém Grindelwaldových zločinů je především v tom, že se jedná o typickej „prostřední“ díl. Nikde nezačíná ani nekončí, nic moc se v něm nestane a zatímco jednička představovala fantastická zvířata, dvojka představuje lidi. To je vše. Od úvodního Grindelwaldova dechberoucí útěku z vězení úroveň celého spektáklu jen klesá, a jakmile se retrospektivními scénami začne řešit minulost jednotlivých hrdinů, vrcholících v závěru scénami jako z Cimrmanovy Hodiny pravdy, převládá velmi rozpačitý dojem. Stejně tak mi dost vadila vlastně zbytečná účast hrdiny celé série, Mloka Scamandera – kdyby v tomto filmu nebyl, na děj to nemá žádný vliv. Naštěstí má film řádně temnou a dospělejší atmosféru, kterou David Yates umí, hodně připomene jeho poslední díly Harryho Pottera. S tím souvisí i krátká návštěva Bradavic doprovázená původní hudbou, která mě moc potěšila, tak jako hra s potterovskou mytologií a uvedení na scénu Nicolase Flamela nebo Nagini(ho). Jen doufám, že si Rowlingová uvědomuje, jak moc závěrečným "rodinným twistem" riskuje a celou mytologii nepostaví na hlavu. Ale především: je tu fantastický záporák. Johnny Depp po hodně dlouhé době ukázal, že v něm něco ještě je a není to jen věčně sjetá troska, navíc Grindelwald není stejně prvoplánový padouch jako Voldemort. Jeho postava naznačuje hlubší vývoj i ve vztahu k Brumbálovi – až dostane Jude Law prostor, máme se v dalších pokračováních na co těšit. Jenže to bude nejdřív za dva roky. Pak budou Grindelwaldovy zločiny dávat smysl v celku. Jako samostatný díl... mě to zklamalo. ()

rikitiki

I když se toho děje moc – až příliš na to, aby byl film přehledný – vlastně se děj nikam výrazně neposouvá. Prostě Grindelwald (v odpudivém provedení J. Deppa) sbírá následovníky a povstane. Mezi tím běhá pár roztodivných stvůr, Mlok zase děsí svou šílenou ofinou a sem tam někdo zemře. Příběh se přesouvá mezi Paříží a Londýnem, zabrousí i do Rakous, aniž by se měnila atmosféra nebo aspoň nasvícení. Konec je spletitý, jak klubko hadů a mezi příbuzenskými vztahy jsem se zcela ztratila, aniž bych toho ale litovala, protože mi to bylo srdečně jedno. SHRNUTÍ: Třetí hvězdu přidávám výhradně za Dana Foglera, protože jsem si ho jako herce i jako postavu oblíbila už v předchozím filmu. Jinak, ať se tam ty potvory klidně vzájemně sežerou. ()

sharky

nějak tomu chybí většina toho, co bylo dobré na předchozím dílu. žádná nová fantastická zvířata a světy, jen furt ty tři zbytečné otravné hlavní postavy (jediná dobrá postava Kowalski je nepříjemně upozaděná). naštěstí je tu nově Brumbál, který to ale sám neutáhne. místo aby to bylo pohádkové a barevné, je to šedé a stereotypní. ()

BMW12

Není to špatné, je to prostě další fantasy dobrodružný film, jenže kvalita od prvního díla trochu klesla. A hlavně se to vůbec nemůže rovnat s Potterovskou sérií. Chybí tady více napětí, akce, rozvinutější příběh a hlavně je znát absence klasického hrdiny. Ve filmu totiž není jasně daná kladná postava, máme jenom tu zápornou – Grindelwalda. Toho Johnny Depp ztvárnil celkem dobře, ale také se nemůže rovnat Voldemortovi. ()

poz3n

Naprostý provar. Bez přehánění si nevzpomenu, jestli jsem někdy strávil v kině zbytečnější 2 hodiny. Od první minuty mi byl každý frame filmu naprosto ukradený. Nedovedl jsem si představit, že by druhý díl Zvířat mohl v negativním slova smyslu překonat díl první. Bohužel se to děje. Rowlingová předvádí tak šílené scenáristické znásilňování potterovského universa v kombinaci s nepochopitelnou diletantní neschopností vytvořit funkční postavy a zápletku, že nudnost a plytkost prvního dílu nechává výrazně za sebou. 134 minut, ve kterých hlavní hrdina nejeví zájem o hlavního padoucha a padouch o hrdinu je těch stejných 134 minut, ve kterých se prázdnota scénáře vyplňuje pátráním po nezajímavém a nedůležitém rodokmenu, a zároveň je to stejných 134 minut, které se Rowlingová pokouší zachránit snůškou bizarních a dementních twistů a odhalení. Nic tak pitomého vůči vesmíru, v němž se daný film odehrává, jsem dlouho neviděl. Jakožto fanoušek světa Harryho Pottera se zapřísahávám, že mě na další pokračování Zvířat už nikdo nedostane. 1/10 ()

Jinny

Vizuální přehlídka nejmoderší trikové technologie. Jinak také telenovelí drama s rodinnými odhaleními, kde se kouzlení používá bez vnitřního řádu kouzelnického světa, prostě cokoliv, co se právě tvůrcům hodí, je pomocí kouzel možné. Žádná z postav vyjma Newta Scamandera tentokrát zajímavá není. A černokněžník Grindelwald není nic víc než chodící vysvětlující epozice. Vlastně nejsilnější stránkou filmu je nostalgický návrat do Bradavic a Jude Law jako Brumbál, což bohužel o něčem vypovídá. ()

Pítrs85

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (zdá se ten název ujetej jenom mně?) nejsou špatný film, to rozhodně ne, ale v porovnání s prvním dílem jde přeci jen o kvalitativní sešup. No a pokud to srovnáme se spřízněnou sérií o Jindrovi Hrnčířovi, Fantastická zvířata prohrávají na celé čáře. JK je bezesporu talentovaná spisovatelka, ale co se týče scénáře, tam asi nějaké ty mezery v jejím potenciálu přeci jen budou. Problém mám hlavně s tím, že postav je ve filmu neurékom, ale většina z nich, jejich osudy, mi je totálně volná. Pak člověk dostane goosebumps jen při záběru na Bradavice za zvuků TÉ hudby... Jinými slovy tam kde Fantastická zvířata bodují (herecké obsazení, humor, triky a žvížátka), tam ztrácejí (příběh, příběh a zase příběh). Ale pořád je to kvalitní fantasy podívaná, která si to nejlepší třeba schovává na příště. ()

TheEvilTwin

Nevím co je horší, jestli to, že ten film vůbec vznikl a absolutně degraduje kvalitu a scénář Harry Potterů, nebo to, že diváci jsou z toho filmu tak "udělaní", jenom proto, že je to v univerzu HP a tudíž i kdyby to bylo rozmazané hovno na plátně, dali by tomu plnou palbu bodů. Začnu klady - docela dobré efekty, bradavice a propojení absolutně skvělé, a tím to končí. Mínusy - scénář nedává absolutně smysl (dějová linie Lestrangových - wtf úplně zbytečná, nějaký random černoch, co jde po jejím bratrovi taky nedává smysl, dále fakt veliká náhoda, že na oné lodi plula lestrangová a navíc i bratr brumbála Kredenc. Záporák je úplně stejně nevýrazný, jako zbytek jeho nudných společníků a kdyby tam nebyl, tak si toho asi ani divák nevšimne. Prostě hrůza, další díl asi vynechám. EDIT: vietnamská nagini byla taky k pobavení :D ()

hansel97

Problematické. Neuvěřitelně mě to bavilo, ale s kritickým odstupem, musím uznat fatální chyby. Prequely dělají obrovskou chybu tím jak moc se vážou na původní Harry Potter sérii čím dál více postavami a linkami, díky kterým pak celý kouzelnický svět působí menší a menší. Postavy jsou skvěle napsané, ale kromě finálních odhalení a šoků, u kterých ještě hodně záleží, jak budou vysvětlena, to dějově stagnuje. Nefungují tu sub-konflikty vedoucí k finální bitvě, tak jako fungovali v Bradavicích, ()

claudel

Nudné, nezáživné, zmatené a chaotické. Za nejlepší pasáž celého filmu považuji úvodních deset minut, jako divák jsem byl natěšen na další zběsilou akci a co nám Johnny Depp ještě předvede. A po zbytek filmu už jen nudně žvaní, a stejně jako první, tak i druhý díl se točí kolem jednoho podivína a jeho původu. Paříž, Eddie Redmayne a zmíněný úvod potěšili, jinak převládají negativní reakce. Snad trojka s Madsem bude lepší.. ()

ARI50

Tak vysoké hodnocení jenom kvůli přesvědčivému konci,bylo to dech beroucí podívaná, jinak jsem byl celkem zklamaný ve směs je to pořád tmavé a chyby větší dávka vtipného humoru, a samozřejmě myslím maličkosti. Celkově je film krásně efektivně proveden a krásně na něho kouká, Johhny je skvělý a ostatní herci si konečně našli moje místo ale zvířata, bože kočka z přehnaně dlouhým ocasem byla hrozná a to jsou ty maličkosti. Soundtrack opět nebezpečně výborný prostě neměl chybu, doufám že finální akce bude dech beroucí kouzelnická podívaná protože se těším i skrz příběh. ()

evapetra

Fantastická zvířata se tady jen mihnou, celé je to dost nudné a o ničem, jako by jen příprava na další či spíše několik dalších pokračování. ()

Mikah

S tímto dílem mám podobný problém jako s tím předchozím. Děj by se dal podrobně popsat v několika větách, a přesto se filmu podařilo ho natáhnout na více než dvě hodiny pomocí nekonečných akčních scén, vizuálních efektů, hloupých romantických zápletek, samoúčelně roztomilých zvířat a trapných vtipů, které ději nic nepřináší. Film jako celek na mě působí jako zmatený slepenec vzájemně nesouvisejících scén a příliš velký význam je kladen na vizuální stránku. Ovšem na rozdíl od prvního dílu tento alespoň nabízí poměrně hodně nových informací z kouzelnického světa, byť některé detaily z kánonu jsou pozměněny, a stejně tak přichází s nějakým slibným příběhem, kdežto v prvním díle šlo jen o honění zvířat po New Yorku a sledování zvláštního chlapce ze sirotčince, které zdánlivě nikam nesměřovalo. Oceňuji také odkazy, které by divák nepochopil bez znalosti HP přinejmenším ve filmové podobě (ale kdo ty filmy nezná?). A přiznávám, že jakmile se ozvala hudba z HP, tekly mi slzy. ()

luka4615

Nevěřil jsem, že je to vůbec možné, avšak Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald je ještě horším filmem než mizerný první díl. Jistě, vizuální stránka snímku je opět velmi opulentní a vtahující, nicméně ten zbytek nestojí vůbec za nic. Režisér David Yates zde totiž předvádí k uzoufání rutinní režii, herci hrají děsivě podprůměrně nebo vůbec a příběh je jeden nepřehledný olbřímí slepenec s kvantem vedlejších zápletek, v nichž jsem se po chvíli začal zcela ztrácet. Pomyslnou třešničkou na dortu této kouzelnické tragédie je nevkusné "recyklování" příběhových prvků z Harryho Pottera, které tomuto filmovému univerzu spíše škodí, nežli by mu pomáhali v nějaké slušné expanzi. Tohle se zkrátka vůbec nepovedlo! PS: Už teď se děsím toho, co nám naservíruje (bohužel) nevyhnutelný třetí díl. Achjo. „You're too good, Newt. You never met a monster you couldn't love.“ ()

Coleator

To si takhle tvůrci řekli, že když vezmou to nejlepší z prvního dílu (roztomilá zvířata a Kowalski), k tomu přidají spoustu digitálních triků a trochu přitlačí na pilu co se týče hrozby konce světa, tak to bude stačit... Za mě to stačilo ale jen na hrozně dlouhou nudu... Navíc když všichni z Harryho Pottera víme, jak to dopadne, veškeré napětí je pryč... Depp už několik let přesluhuje a vážně nechápu, proč padla volba zrovna na něj - vážně mě tady nebavil a vůbec jsem mu tu roli nevěřil... Nebýt Harryho Pottera, neštěkl by po této filmové sérii asi ani pes... Warneři ale díky tomu brýlatému klukovi klidně můžou přijít s filmem, kde se vlastně nic nestane, ale tu miliardu dolarů to stejně vydělá s přehledem... A o to tady jde až na prvním místě... ()

Lucasion

Moc jsem si myslel, že mě dvojka Fantastických zvířat bude bavit více. Ale ne. Tedy vlastně mě více než jednička bavila, ale stále jsem se většinu dobu v kině zatraceně nudil. Délká dvou hodin a já vlastně vůbec nevím, o co ve filmu šlo. Příběh se posune o krok doleva, o krok doprava a byl by na jednu epizodu Game of Thrones. Samotná výplň je pobíhání po Paříži s hlavním protagonistou a řešit jednu velkou rodinou záhadu. Navíc jsem opravdu jediný komu je Redmayne nesympatický? Já měl z traileru pocit, že konečně se vrátím do Bradavic a dočkám se nějakých návazností na oblíbenou sérii. Stalo se, vlastně ano. Ale celá pasáž s Brumbálem a hradem by vystačila na patnáct minut a ikonická hudba mi nestačí k tomu, abych se bavil. Ne vážně v tomhle filmu nevidím smysl. Ty postavy jsou napsané špatně a příběh vůbec negraduje, ani nikam nesměřuje. K takhle velké franšíze je to k uzoufání. Velké odhalení se nekoná, nýbrž zklamání že takhle dlouhý film nemá kvalitní zápletku a nedokáže zaujmout ani diváka, ani fanouška. Vážně tohle chce Yates dojit ještě třikrát? [Csfd projekce33] (42 %) ()

MonaSax

Přefektovaná píčovina dostala pokračování, aneb pojďme ještě víc všechno zamotat a udělat z toho podívanou, z které mně akorát začala bolet hlava. Tímto nesmyslem Rowlingová s Yatesem poškozují odkaz filmové série Harryho Pottera. Nedokázala jsem to ani dokoukat, páč to je takový maglajz, že se na to člověk nedokáže pořádně soustředit a akorát se v tom ztrácí. Už jednička mně celkem zklamala, tohle je prostě už takový kouzelnický odpad. To už i sólo film o nabíječích Draca Malfoye by byl zajímavější. Rowlingová pls už se na to vyser. ()

Morholt

Začátek byl fajn a Depp se jevil jako solidní záporák, ale pak mě to přestalo zajímat. Občas se sice objevila nějaká povedená potvora, ale jinak jsem měl pocit, že se dívám jen na partu dospělých lidí mávajících hůlkama. Z letargie mě asi půl hodiny před koncem probudilo jen rodinné drámo, ale to jen proto, abych si poprskal klávesnici. Klasická ždímačka na prachy. 30% ()

seale

Všichni všude všechno, a nic nedává ve výsledku smysl. Třpytí se to, až přechází zrak, ale fantastická zvířátka skoro nikde. Zase jen lidský boj mezi dobrem x zlem milionkrát omílaný napříč holywoodem, podávaný se vztahovým koktejlem. ()

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Ještě než do kin šel první díl Fantastických zvířat, autorka J. K. Rowling potvrdila, že se počítá celkem s pěti filmy. Tehdy ale ona ani studio Warner Bros. netušili, jak sestupnou tendenci bude… (více)

Harry Potter se dočká seriálu

Harry Potter se dočká seriálu

25.01.2021

A máme tu další televizní projekt, který byl nejspíš jen otázkou času. Streamovací služba HBO Max totiž ohlásila, že chystá seriál ze světa Harryho Pottera. Má to ovšem jeden malý háček - žádný… (více)

Batman našel svoji Catwoman

Batman našel svoji Catwoman

15.10.2019

Můžete spustit fanfáry, Batman režiséra Matta Reevese totiž oficiálně obsadil Catwoman. Po mnoha spekulacích, kdy se o roli v Hollywoodu ucházela snad polovina atraktivních hereček pod třicet, totiž… (více)

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

30.04.2019

Studio Warner Bros. oznámilo nové datum premiéry pro třetí díl fantasy ságy Fantastická zvířata od spisovatelky J. K. Rowlingové. Snímek nakonec dorazí až 12. listopadu 2021, tudíž tři roky pro… (více)