kristynca

Tolik zmiňovaného Jamieho Dornana strčí jeden každý český herec/herečka, co se ve filmu objeví, s přehledem do kapsy! Nemám problém s Čechy a jejich angličtinou, ale s "angličtinou" těch ostatních. A tak se ptám... Bylo to vážně nutné? Už aby to někdo nadaboval! Jinak silný příběh vyvolá silné emoce, ať ho natočí jakkoliv a těší mě, že si Sean Ellis vybral právě tohle. ()

Dejvi21

S vlasteneckými brýlemi by to klidně mohlo být za 5*. Čistě objektivně jsou to silné 4 hvězdy, a to zejména kvůli první půlhodině, která je krapet rozpačitá a postrádá patřičnou emocionální angažovanost. Obecně v této části mezilidské vztahy nepůsobí kdovíjak autenticky. Angličtina českých herců mi nepřijde až tak strašná, leč české ucho tam ten přízvuk slyší a z úst českých známých herců to vyznívá krapet komicky. Jakmile se ale začne reálně chystat atentát, začíná neskutečná jízda s neustále eskalující rychlostí, která končí epickým finále v kostele. Ano, mohlo to celkově dopadnout i lépe, přesto se však jedná o nadprůměrný film, za který se není třeba stydět. ()

Brejlil

Čím méně víte o atentátu a toho, jak to za Heydricha v protektorátu vypadalo, tím lépe. Úplně nejlepší je nevědět nic. Pak se dá Anthropoid sledovat jako trochu pomalý válečný film, ve kterém je kdosi skoro anonymní honěn a zlikvidován parašutisty a pak Němci zlikvidují ty parašutisty. Jediné, co takový divák nepochopí, je motivace. Já jsem u filmu z větší části trpěl. Hned od úvodního vysvětlujícího titulku, o kterém snad ani nemůžu říct, že to je jednoduchá zkratka. A tak to pokračovalo. Scéna po seskoku, čiré WTF. Protektorát, vykreslený trochu na efekt, ale bez atmosféry neustálého plíživého strachu. Postava Ladislava Vaňka, jehož roli v celé akci dodnes nikdo pořádně neobjasnil. K negativům musím přidat i lokace. Až ná závěr se pohybujeme po Praze všude možně, jen ne tam, kde bychom měli. Chápu, že křižovatka Chotkovy a Badeniho bylo to nejlepší, co se dalo použít, a scéna atentátu nebyla špatná, ale přeci jen. A teď ke kladům. Soustředění na parašutisty je fajn. O plánování se sice nedozvíme nic, ale pochybnosti a obavy je dost zlidšťují. Závěrečné přestřelce v kostele sice chybí hutnější atmosféra bezvýchodnosti, ale dostatečně akční, aby to nevadilo. Herecké výkony jsou solidní, a to od všech. ()

Pevek2

Anthropoid drzi syrovy styl, ktery se zadira pod kuzi a az tak moc ani neprepisuje historii. A na anglictinu si jde zvyknout. Mohl to byt jedinecny kus, kdyby se parasutisti v expozici chovali alespon trosku opatrne a konspiracne, coz by podporilo dojem realisticnosti. O realisticnost film prichazi ale hlavne ve chvilich, kdy pouziva obehrana a ozkousena klise. Rozslapnute housle, plovouci kniha Wiliama Shakespeara a jine podobne blbiny nas vraceji ze syroveho zaznamu operace do holywoodskych pohadek o druhe svetove valce. Coz je skoda. ()

doctor20

Temná, nacistická Praha plná udavačov, špehov, prisluhovačov? Ale kdeže. Atentátnici sa v kľude promenádajú po Václaváku a každému, kto je ochotný počúvať, rozprávajú čo majú v pláne. Angličtina českých hercov je tak katastrofálna, že absolútne kazí celkový dojem. A to je škoda, pretože takéto filmy jednoznačne patria na obrazovky. Natočené dobre, scény a kulisy primerané a celkový dojem napriek snahe zúčastnenej produkcie pozitívny. ()

bidja

Je to (film) směšné. Škoda, že třeba Hřebejk nenatočil atentát na Louise Mountbattena jistě by pěkně vystihl kolorit života v Mullaghmore či IRA. Navíc další méně vtipné informace: Ministerstvo obrany se rozhodlo přispět na vznik filmu o českém odboji v 2. světové válce Anthropoid, příjemcem je společnost Lucky Man Films Davida Ondříčka. Celkem jde o 12 milionů korun, smlouva ukazuje i detailní rozúčtování, na co peníze šly. Uvedení ministerstva v titulcích je za půl milionu, poděkování na české premiéře za 300 tisíc korun. Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/zajimave-pripady-z-registru-smluv-d58-/ekonomika.aspx?c=A161108_180914_ekonomika_rny&strana=5#space-b ()

Illy

Pokud skousnete tu šílenou musimmluvitsceskymprizvukem angličtinu, je to dobrej film. Taky vím pro se Cilián Merfy tvářil furt tak nasraně...zbyla na něj Geislerka. A ta mezi ostatníma vypadá už fakt jak stará hajtra. ()

Pawlisman

Trochu "americké", ale stále myslím na slušné úrovni s odpovídajícími proporcemi. Moc se mi líbilo zfilmované napětí při samotném pouličním atentátu. ()

Heero

Film bych rozdělil na dvě části. Tu před atentátem a tu po atentátu. V první části bych ocenil přímočarost a tah na branku. Divák se hned od začátku seznamuje s několika postavami a jejich jména zní v různorodé angličtině strašně divně. Posléze jsem nabil dojmu, že tah na branku poněkud vymizel a moje koncentrace se začala výrazně ztrácet, naštěstí už se blížil den D, atentát. Tu se dostáváme do druhé části, tu ve které začala maličko nějaká akce a člověk byl opět vtáhnut do děje jak šluk do plic. Poslední nádech tohoto snímku sebral člověku veškerá slova a nechal ho bez jediného pohybu nevěřícně zírat na poslední boj našich hrdinů, jak mého kolegu thajská ping pong show, kde si striptérka strčí do kundy pár žiletek, živou rybu či živého oškubaného ptáka, obaleného v sezamovém těstíčku. Ať si každý o kvalitách tohoto snímku říká co chce, z nabídnutého tématu bylo vymáčknuto totální maximum. Ono taky co natočit o jednom atentátu...Jako celku, pro českého diváka, trochu škodí ta národnostní různorodost mluvená pouze v angličtině, tu když Angličan hrajícího Čecha mluví anglicky, tu když Češka hrající Češku mluví strašidelnou angličtinou, tu když Francouzka mluví francouzskou angličtinou, tu když se Němci mezi sebou baví anglicky místo německy, člověku se z toho může udělat nevolno, protože tělo neví, jestli je otrávené nebo jestli je to pouze anthropoidní slátanina. Také bych vytknul až do nebe volající nabíhaní Němců do mušky českým střelcům, takhle blbě by tam nenabíhal nikdo ani s minimálním pudem sebezáchovy. Po závěrečných titulkách bylo však hrdlo stažené až příliš a málem ukápla i slza, takže to na ty 4 hvězdy bylo. (200. komentář) ()

Haniczka

Milostná linka, která v prvoligových filmech nesmí chybět, byla velmi decentní a jemně vyplnila prostor mezi kulkami, zradou a statečností těchto mladých mužů. ()

Gulde

Docela těžko se mi to hodnotí. Film to byl podařený, o tom žádná a rozhodně ho nepovažuji za zklamání. Film jsem sledoval v angličtině s titulky, což asi byla jedna z věcí, která zapříčinila, že jsem se do toho filmu tolik nevžil, protože to nepůsobilo autenticky. Ale to filmu samozřejmě vytýkat nemohu, to pouze svému výběru verze. Co už ale mi na filmu nesedělo, byl Cillian Murphy jako Josef Gabčík. Hrál dobře, ale bohužel jeho nepříliš sympatický výraz a to, že jsem jej znal již z předešlých dosti výrazných filmových rolí mi zabránilo mu uvěřit. Tak či onak u závěrečného boje v kostele člověku zvlhnou oči, ale to asi nemůžu přisoudit úplně tak filmu, jako spíše faktu, že je to podle skutečné události. ()

Echelon1

Taká pecka ako Valkýra sa nekoná, ale konečne film, ktorý snáď zvýši povedomie o tejto operácii. Je menej známa, než si zaslúži (a než si zaslúžia jej obete a jej účastníci). Pozerať len s dabingom! Škoda toho množstva fikcie, keďže to chce byť skôr vojnový akčný thriller, než vojnová dráma s väčšou dokumentárnou hodnotou. ()

beniczech

Znáte to, skončí film, sedíte, nedýcháte, a po chvíli jdete na google pro další doplňující informace, co a jak se tehdy stalo, přestože nějaké povědomí o historii máte. Kvituji postupnou gradaci atmosféry a zachycení otřesných momentů naší historie. Vyobrazení tak silné a bytostné, že se projednou zase cítíte hrdi býti Čechem či Slovákem. Ufff... Zážitek mně osobně narušila práce s jazyky, nějak mi to tam neštymovalo. /85%/ ()

arcticsky

Razantní akční film, který mně docela přikoval do křesla. Velmi dobré obsazení a to jak z řad cizích, tak i domácích herců. Jistěže to nebylo zcela košer z historického pohledu (Němci měli při závěrečném boji v kostele všehovšudy čtyři zraněné), ale nevadí...vyznění je v pořádku. ()

petikacka

Celkem povedený film, který čerpá z ryze českých dějin...Stejně je, ale divné když vidíte a slyšíte anglány jak se snaží mluvit césky... Podle mě stejně nic nepřekoná náš ATENTÁT...Za mě 85% ()

Johny303

Hodnotit tento film je docela oříšek. Zpočátku jsem se obával, že kluci vyskočili z letadla jen aby mohli v protektorátu vojíždět holky a Heydricha že budou řešit jen v pauzách během střídání sexuálních poloh, ale naštěstí se v tomto ohledu netlačilo na pilu a romance nakonec nepřekročila snesitelnou hranici. Totéž platí o historických nepřesnostech, které sice občas zabolely, ale zároveň výraznějším způsobem nepoznamenaly to zásadní. Za co tedy strhnout hvězdu? Že se příliš nevydařil dabing a že Geislerka není ideálně zvolenou představitelkou tradičně české krásy tu řešit nebudu, ale velice nemile mě překvapilo, když jsem se v samém závěru filmu o vojáky v kostele nebál a jejich zoufalý boj mě zanechal takřka bez emocí. Bylo to tím, že člověk jejich osudy předem zná? Nebo mě snad herci nedokázali svými výkony dostatečně přesvědčit? Možná jsem si prostě jen nezvykl na Ciliana Murphyho, kterého zároveň sleduji v Peaky Blinders a jeho obličej mám spojený výhradně s grázly. Ať už je to čím chce, film jako takový rozhodně stojí za vidění a této fascinující kapitole válečných dějin určitě nedělá ostudu. ()

Tunri

Ve filmu je pár nepřesností, ale jsem ochotná to přehlédnout, vzhledem k tomu, že se film v určitou chvíli stane nesnesitelně napínavým (i když všichni nějak tak víme, jak dopadne). Potěšil mě prostor věnovaný českým umělcům. ()

Muel

| Bleecker Street Media | Vlastne výborné. Išiel som do toho s dostatočným odstupom, nečakal som od toho veľa, ale - ono je to fakt super. Síce tá prvá polovica by mohla byť dramaturgickejšie lepšie zvládnutá a to vyšetrovanie a skúmanie Heydricha mohlo byť sofistikovanejšie než len v aký čas prejde každý deň na tom istom mieste, ale druhá polovica filmu všetko s prehľadom vynahradí, pretože tu fungujú emócie, akčné scény a celkovo, bol som hlboko zainteresovaný. A aj napriek tomu, že vieme, ako samotný atentát dopadol, je tu vygradovaný vyslovene nervydrásajúco. Veľmi potešilo. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 | ()

Horak

Na filmu je špatně téměř vše, od tramvaje projíždějící po novu napříč Václavákem, Geislerku "hrající" dvacítku, mizerné dialogy, děravý scénář, bezradné herce a režiséra, který neudržel opratě příběhu, natož herců. Závěrečná cca čtvrtina hollywoodské přestřelky film nemůže zachránit. V A R O V Á N Í všem, kteří příběh znají a chystali se do kina, věnujte 2 hodiny svého času něčemu jinému, ušetříte si hořké zklamání! ()

Tvůrci Samotářů natočili kontroverzní seriál

Tvůrci Samotářů natočili kontroverzní seriál