Kingjiri

Rusky znějící přízvuky jsou otravný (aspoň teda já bych se vůbec nezlobil, kdyby čechoslováci mluvili plynule anglicky) a rozjezd je kvůli ukecanejm, seznamovacím a namlouvacím scénám utahanej. Ale od chvíle, kdy se jde na samotnej atentát (někde v polovině stopáže), začne příběh nabírat solidní tempo, přičemž nepolevuje až do působivýho finále v kostele. Emoce fungujou a filmařina nebo anglicko-českej casting jsou fajn. Nejvíc oceňuju, že je Anthropoid místama hodně napínavej, ačkoliv bude každýmu, kdo zná aspoň zásadnější souvislosti atentátu na Heydricha, jasný, co se kdy bude dít a jak to celý skončí. Velká škoda delšího úvodu před atentátem. Za dobovou atmosféru, hudbu a finále ale letí čtvrtá slabší hvězda. ()

Whitebeard

Málo napětí. Atentát na Heydricha by ho asi skousnul trochu víc. Jinak solidně odvyprávěný příběh o hrdinech, co se postavili Německu. Ke konci filmu jsem si uvědomil, že během něj nehraje prakticky žádná hudba jako podkres. To je docela unikát bych řekl :) Filmu by slušel asi trochu větší rozpočet. Za mě taková průměrka za 3* ()

Dementra

Vážně jsem chtěla, aby se mi film líbil. Má ale až příliš hluchých míst a málo opravdového dramatu, akční scény jsou ve filmu snad jen dvě. Hudba je prakticky nicotná (ne přímo špatná, ale velmi nevýrazná - proč více nevyužít dobových písní? Proč je ve většině filmu ticho), romance vypadá uměle a zbytečně, jak už bylo řečeno v jiných komentářích, Heydrich zde mohl být mnohem více rozvinut, bohužel se zde objeví jen jako figurka v pozadí. Zbytečně dlouhé. Nevyužitý potenciál. Na druhou stranu, je tu Cillian Murphy... ()

Stíba

K některým věcem co do způsobu zpracování mám výhrady ale ono je tisíc způsobů jak by vše šlo natočit a jen pár věcí, jako třeba zvláštní míchání jazyků, které mi tak nějak víc vadily. Za finále v kostele si každopádně Ellis zaslouží pochvalu a film jako celek působí velmi dobře a naprosto bez patosu. Je nicméně zvláštní dívat se na adaptaci téhle významné historické události našich dějin v podání zahraničních i našich anglicky mluvících herců ale to už je spíš určitý problém pohledu na věc pro nás Čechy. Díky za obsazení mého oblíbence Cilliana Murphyho. ()

Corbinian

Anthropoid byl pro mě velkým zklamáním. Jediné, co mohu bezvýhradně ocenit je kulisa nacistické Prahy. Co se týká samotného scénáře, silně mi připadalo, že samotný atentát na Heydricha je ve filmu na vedlejší koleji. Spíš mi to přišlo jako film o tom, kdo koho dřív svede a docela dlouhou dobu se mi nechtělo věřit, že se sem hlavní protagonisté nepřišli jenom vyspat s Aňou Geislerovou. Dál mi zde strašně ubíjelo, jak z toho nebyla cítit ta správná atmosféra. Ten strach, paranoia, obavy, podezíravost a vůbec všechny ty emoce, co téhle době patřily. Místo trochu realistického a alespoň trochu uvěřitelného pojetí operace Anthropoid, jsme se tak dočkali akční thrilleru s romantickou zápletkou. Akce tu bylo hodně a poměrně slušné. Bohužel si ale nemůžu být tou kvalitou akce jist na 100%, protože vždy při akčních scénách dostával kameraman tak silné epileptické záchvaty, že jsem z toho viděl pořádně sotva půlku. Na velkém plátně mě z toho fakt hodně bolely oči. Jediné části, které bych opravdu ocenil je úplný začátek a pak úplně poslední scény v kryptě pod kostelem. Ty ve mně zanechávaly to, o co se snažil celý film a zoufale se mu to nepovedlo. |45%| ()

tomik99

Jak já jsem rád, že se tohoto filmu zhostili tvůrci a herci ze zahraničí, protože profesionalita je zde cítit na každém kroku. Jsem rád, že v zahraničí nezapomněli na naší historii a rozhodli se film o atentátu na Heydricha zfilmovat. Co si budeme říkat, američtí herci jsou úplně na jiné úrovni než ti naši. Jejich styl hraní, vyjadřování emocí je o tři stupně výš, než kdyby hlavní role hráli Češi. Cillian Murphy a Jamie Dornan hrají své postavy skvěle a jen těžko si dokážu představit někoho lepšího. Čeští herci jim sice „dobře“ sekundují, ale rozdíl mezi světovými herci a těmi z našeho rybníčku je opravdu markantní. Díkybohu za režiséra Seana Ellise, který si nechal kecat jen do těch vedlejších věcí. Kdyby to dělal český režisér, byl by to film jen o lásce s béčkovými herci z Ordinace v růžové zahradě a s celou řadou „známých“ herců, kteří nepustí ke slovu ty mladé, aby přece mohli platit nájem a my je mohli považovat za extratřídu svého kalibru, že. ()

horovska

Silné drama mapující velmi naturalisticky jedno z nejtěžších období naší novodobé historie. Hrdinové jsou uvěřitelní, jejich strach a pochybnosti nás provází celým dějem. Díky jemným a nevtíravým náznakům pochopíme vztahy i motivace jednotlivých postav. Vše se děje úsporně, není to ukecané ani moralizující. Nečekala jsem mnoho, ale byla jsem nadšená, pokud se to po takovéto "sodě" dá vůbec napsat... Mám jedinou výtku - je opravdu nutné dělat v českých titulcích hrubky? ()

DAPDO

I když je ve filmu pár detailů jinak, než se opravdu udály, tak je to výborně natočený. Přiznám se, že na mě Anthropoid udělal velkej dojem. Na to, že tohle český téma natočili cizinci, tak klobouk dolů. A Karel Čurda, to byl pěkná zrádcovská kunda. ()

Drom

Uf, to bylo fakt slabý. Bohužel nikoliv natolik, abych to dokázal dokoukat. Proskákal sem si pak tu druhou půlku a hodil voko na deathmatch na mapě s kostelem, ale stejnak mě CoDko bavilo víc. Minimálně se v něm tolik neklepe obraz. Jako tady, prakticky neustále, kameraman asi držel v jedný ruce kameru a druhou střílel ze samopalu. Krom toho, že to, vzhledem k roztahanosti keců před tím, vzali docela hopem. Šest hodin asi za dvacet minut. A ani jinak se zmíněná bezduchá střílečka nesnaží o přehnanou dramatizaci na každém kroku, jako v tomhle filmu skoro každá scéna. Je mi jasný, že kdyby si tam někdo utíral zadnici, bude k tomu taky hrát dramatická hudba... To mě začalo více než nudit asi už po půl hodině. Je to tak měsíc a upřímně, pamatuju si z filmu jen negativní vjemy. Nevím co víc dodat, nestojím o to se tím filmem už víc zaobírat, protože to byla ztráta času a promarněný potenciál. ()

AloeB

Samozřejmě to není přepis historie, jakkoliv přesný se snímek snaží být. Ať už jde o někdy zbytečný eufemismus (to se dá říct například o zjednodušených scénách mučení) nebo o nepřesnosti zažité (Gabčík útočící před autem, časování mezi hozením granátu a pokusem o výstřel) či chyby faktické (Aťa přítomen v Praze, mrtví Němci během přestřelky, jiné počasí během atentátu) a také znatelný americký (hollywoodský, chcete-li) vliv kde je prostor dán hlavně vztahům mezi postavami a samotná akce neznatelně ustupuje do pozadí, to vše naštěstí v malé míře, což filmu prospívá a my se tak stáváme svědky výborně zahraného dramatu s perfektními scénami, ať už jde mrazivé zpodobnění samotného atentátu, bitva v kostele, psychické mučení Ati (přestože se udává že bylo daleko horší) nebo třeba Gabčikovo epické "We are Czechs!" a to i přesto že byl Slovák. ()

P. J. D.

Není to špatné, ale film "Atentát" (1964) mi ve srovnání s tímhle přijde mnohem lepší (byť měl asi menší rozpočet). Kulisy tu působí fantasticky a atmosféra z nich dýchá, ale nějak mi k tomu nesedí samotní představitelé a herecké výkony. Možná za to může scénář, možná režie (netuším), ovšem ve výsledku film na mne působí poněkud tuctovým dojmem. Tedy ve smyslu, že obdobně pojatých historických filmů je celá škála a tento nad nimi nijak nevyčnívá. Zkrátka průměr. Tmavomodrý svět je pořádný český kumšt, tohle bohužel ne. 3/5. ()

tranquill

"Co se stane pak, není podstatné..." Nejvýznamnější český vojenský čin za druhé světové války tentokrát z pohledu zahraničních filmařů. A špatný pohled to nebyl. "Jsme Češi, nikdy se nevzdáme!" ()

Razzor_82

Anthropoid je silný příběh ze kterého Ellis udělal skvělý thriller. Hvězdné obsazení hlavních hrdinů Dornan / Murphy vyšlo na jedna hvězda. Hutná atmosféra ze které mrazí a boží finále u kterého naběhne husí kůže. Odkryje tak celému světu jaké jsme měli legendární československé patrioty! Kdo ví jak by to dopadlo nebýt té zrzavé krysy Čurdy. Každopádně se díky tomuto atentátu hnuly ledové kry a život 5.tisíců lidí nevyšel zcela nazmar. Skvělá podívaná. 8/10 ()

ROBOTER

Strašný film. Unylý, umělý, ubíjející, nezajímavá dějová linka... Vůbec to nevypadá jak z protektorátu a většina scén neviděla konspiraci ani z rychlíku, větší porci naivity to už snad ani nemohlo pobrat... ()

tavlas

Tak jsem si po nějaké době pustil film, abych nezapomněl proč jsem hrdý na Česko a Slovensko. Co , ale nemůžu  přežít je Aňa Geislerová.  Prostě tak hrozně  osazena postava už  tady dlouho  nebyla.  Vážně  by mě  zajímalo jestli za tím byla jen angličtina nebo ala Weinstein. Mimochodem proč nenosí fedory? ()

Pilník

Sel jsem tam s tim, ze od toho nebudu nic ocekavat a splnim prani pritelkyne, ktera nutne potrebovala jit..... A ejhle, dostal jsem, to co jsem tajne doufam, ze dostanu... at je pravda jaka je, tak filmarsky a jako CECH, to beru vsema 10. 1* dolu je za to, ze neudelali film v cestine, ano chapu film je hlavne pro zapadni divaky, ale stejne... divat se na anglicke herce, jak se snazi mit rodily jazyk a vlozit do nej umele nauceny cesky prizvuk je smesne, ale i tak to vcelku fungovalo... byla chvilka, kdy jsem mel na krajicku a to je co rict... rozhodne doporucuji a nelituji toho, ze jsem film videl. Film jako takovy 90% tech 10% dolu za tu cestinu. ()

jiriks

Běžte do prdele všichni, kdo říkáte, že Heydricha zabili moc brzy, že není cítit dobová nálada, nějaké bullshity ohledně přízvuků a podobné kraviny. Kdo chce hledat chyby, vždycky je najde. Byla to pecka! Od začátku do konce jsem se bavil, děj měl spád, ani jednou jsem nepomyslel na nic mimo film, srandovně říkají česká jména a pojmenování ulic, skvělá hudba při dobývání kostela...Při sledování v kině jsem cítil hrdost, emoce ve mně hrály. My jsme Češi! My se nikdy nevzdáme!!! Cinestar 29. 9., Luna 14. 10. ()

Luxocculta

První polovina filmu je velmi slabá. Vykreslení doby, atmosféry i postav působí dost plochým dojmem, postavy a jejich charaktery nejsou nijak rozvedeny a divák se tak na ně nemá jak napojit. Vše také působí vzdáleně a cize díky tragikomickému originálnímu znění s kostrbatě znějící angličtinou a ještě příšerněji vyslovovanými českými jmény. Druhá část filmu, počínaje atentátem, je ale síla. Dokáže přenést v čase tak věrně, že ani nedýcháte, jste skutečně v kostele a jeho kryptě v roce 1942, kde jen bezmocně přihlížíte tomu, jak před vámi ti kluci bojují a nakonec umírají. Boj v kostele a kryptě je (až na výjev s Geislerovou) naprosto strhující scénou, která má silný potenciál přenést diváka přímo do děje jednoho z nejsilnějších vlasteneckých momentů našich dějin. 3 a velké plus za zpracované téma, atmosféru atentátu a strhující závěrečnou scénu. ()

bearmeedek

Jedná se o slušný film a je chvályhodné, že se tématu z naší historie ujali filmaři z "velké země". Ale právě proto jsem se těšil, že to bude zážitek u horní příčky hodnocení. To se nekonalo. Čechům na plátně předložili paragány, kteří vypadali jako manekýni, v Praze se tak nějak žilo, nebyl cítit ten neustálý strach a hrozba, že kdykoliv za cokoliv. V podstatě zde němci vůbec ani "nehráli". Dále chyba distibutora: do našich kin měl být film o češích, s čechy a v Československu nadabovaný. Protože jinak se mi pořád nedařilo zapadnout do našeho prostředí. Problémy s českými jmény v angličtině a s českou angličtinou zde už byly na více místech zmíněny. Ale divné to bylo i s němčinou. V některých pasážích mluvili němci anglicky a bylo otitulkováno. Jinde zase mluvili německy a titulky nebyly vůbec. Takže i v sousední zemi mohou být z originální verze zmateni. ()

Tvůrci Samotářů natočili kontroverzní seriál

Tvůrci Samotářů natočili kontroverzní seriál