Labyrint - Série 2

(série)
Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní
Česko, 2017, 6 h 45 min (Minutáž: 57–58 min)

Režie:

Jiří Strach

Scénář:

Petr Hudský

Kamera:

Martin Šec

Jiří Langmajer, Jan Hájek, Tatiana Dyková, Zuzana Kajnarová, Michal Dalecký, Miroslav Donutil, Jiří Dvořák, Radomír Švec, Alois Švehlík, Viktor Preiss (více)

Epizody(7)

V druhé řadě kriminálního seriálu režiséra Jiřího Stracha podle scénáře Petra Hudského bude tým majora Remeše řešit další rozsáhlý a komplikovaný případ série vražd. Detektivové nacházejí v lese nedaleko Brna tělo mladé atraktivní dívky, která zemřela obzvlášť brutálním a trýznivým způsobem. Vyšetřování její smrti je dostává do labyrintu napínavých událostí a přivádí je ke skupině lidí, kteří se ničeho nebojí a nic je nezastaví. (Česká televize)

made1

Obdivuju každého, kdo vydržel čekat vždy týden na další díl, já to musela dát najednou. Osobně bych přivítala víc historie, pár skazek mi bylo málo. Ale jinak hodně nadprůměrné na místní poměry a plus za neokoukané lokace. ()

keoma26

vcera jsem syny odhanel od televize, aby nekoukali na Spravedlnost, protoze by nemohli spat... dneska je musim asi donutit zacit sledovat Labyrint, aby konecne usnuli ()

Wally

O hodně slabší než první série, kterou považuji za suprovou. Někdo tu napsal, že mu to připadalo jakoby se tu někdo pokoušel zjistit, kolik herců s nulovým přínosem pro děj se sem dá nacpat a já bych to podepsal... Moc jmen, osob, dějových linek, které se zázračně v posledním díle pospojují... Hodně nepřehledné.... ()

Disease

Ne tak dobré jako první řada, ale pořád nadstandard. Co se týče v komentářích zmiňované roztahanosti. sice bych si odpustil například "příběh chlapce ve studni a co bylo předtím" nebo "kdo je vlastně ten člověk, co naboural auto s Křížem a advokátem", ale zas taková tragédie to není. ()

Esgalnor

Neskutečně průměrná série, která začíná skutečně špatnou epizodou a graduje do toho nejlepšího, přesto jde až na poslední díl o průměr, v nejlepším lehký nadprůměr. V prvních třech epizodách vás bude strašit šílená kamera, potom se to trochu zklidní, ale až do šestýho dílu se nic nevyřeší a přicházejí nové a nové ukázky. Finále je povedené, ale uspěchané. Druhá série není vyloženě odpad, ale jsem z ní zklamaný. ()

ArthasKarfa

Celkově poměrně povedená krimi mini-série, ale na původní filmy to prostě nemá. Tajemno vystřídá série nudných dialogů a ze záhadných zločinů zůstanou prachsprosté vraždy, které jen málo připomínají původní styl a koncepci zločinů z prvních filmů. Celá záležitost si ovšem drží svojí kvalitu, především díky skvělému obsazení i vedlejších postav, které celý seriál pozvedají i přes některé trhliny ve scénáři. Co bych asi nejvíce vytkl je již výše zmíněná absence tajemna, mystika a minulost odsouzena hrát druhé housle za stínem lobistů a moderních úkladů mocnářů, kteří plní funkci tajného a tajemného bratrstva spíš jen jako druhotnou povinnost. U pana režiséra Stracha vždycky tak trochu čekám, že se budu bát a budu googlit okolnosti historických vražd a nebo méně známých událostí, ovšem v této druhé části mi chyběly tyto záležitosti obě, nebál jsem se u žádné scény a historie a tajemno se zde taky prakticky neobjeví. Naproti tomu mě velmi zaujala originální přemyslovská myšlenka následníka a s tím spojená celá zápletka, která měla být dle mého názoru zapletena trošku jinak. ()

Garch

Povětšinou herci z nekonečných seriálů, až na výjimky, evokují svými výkony telenovelu. To pak ani Langmajer a spol. holt nevytrhnou. Scénář by v jiném zpracování mohl být zajímavý. Kamera, dialogy i režie Strachových seriálů zde slabší, než umí. ()

Caine

Mě teda dost děsilo víc věcí - spousta postav, ve kterých jsem se ztrácel, nějaké zbytečné odbočky a vůbec divné vedení příběhu. Ale nejhorší asi střih některých scén! Ve scénách "viděli jste v minulém díle" byl použitý jiný záběr než v normálním díle a v posledním pokračování scéna s voláním z auta - aniž by Taťána cokoliv stihla vyslovit do telefonu, dozvěděla se přesně všechno na co se měla zeptat. Fakt je to tak nějak divně sestříhaný dohromady, že to dělá hluchá a slepá okna. A závěr jsme už doma úplně prochechtali... :-( Ale scénárista o hlavu asi nepřišel, co??? Škoda. Ale ta poprava ve druhém díle - úplně bez krve - byla taky dílko. ***** Jo a ještě jsem zapomněl na ty 3 výstřely z dvouhlavňové brokovnice... :-)))))) Fakt dobrý střih! :-) ()

Blueeyes

Na Jiřího Langmajera se vždycky ráda podívám a tady se před kameru dostává po velkou část stopáže, potud je to v pořádku. Táňa Vilhelmová, která je přisámpánu stejný prcek jako já, mi ale jako policajtka fakt nesedí. Může se tvářit jako profík a herecky se snažit o stošest, ale ne, tohle neberu :-). Co se kvality zápletky, stylové čistoty děje a tahu na branku týká, tak první série z toho vychází jednoznačně lépe. Ano, tady je postav jako na demonstraci a toho prostoru k rozvinutí nějaké té divácké teorie i poskytnutých indicií je jako šafránu. Ale pořád je to v porovnání se všemi těmi Kriminálkami Anděl, Horní Dolní či Praha Sedlec, nebo co, pořád velmi velmi nadprůměrný počin s výtečnou režií a hodně slušným scénářem. Spoiler!!! Tak ona to byla Šifra mistra Leoparda počesku... No tak nakonec proč ne. Je to takové, milé, historické a lokální :-) ()

mh.mail

60% — Nemám nic proti tomuto typu zápletky, dotek mysteriózna, proč ne, dokonce by se dalo říct, že se mi to rozluštění vlastně líbilo. Problém bych viděl v tom, že série měla až příliš dílčích zápletek a postav, takže jsem se v těch jménech poněkud ztrácel, i když se na konci vlastně ukázalo, že to všechno spolu souvisí. Taky těch mordů bylo priveľa, vypadalo to, jako by se scenárista utrhl ze řetězu a v posledním díle jako by tomu chtěl nasadit korunu. Jinak na český TV seriál technicky bez výhrad, bavilo mě to, jen se měli tvůrci držet trochu víc zpátky. ()

Ombak▼Penari

Druhá série je značně složitější než první, což je na jednu stranu klad, protože se pořád něco děje. Nicméně v tomto případě už je to vyloženě překombinované. Deset podezřelých, deset mrtvých, pět vrahů, pět vyšetřovatelů, čert aby se v tom vyznal. Nejvíc mě mrzí, že tento případ nemá divák možnost vymyslet dřív než dojde k rozuzlení, indicií je pomálu. Nicméně ústřední motiv byl nakonec velmi zajímavý a docela mě zamrzelo, že to mystické pozadí příběhu bylo všemi těmi vraždami a sexem tak upozaděno a divák se s ním hlouběji střetl až v posledním díle. Každopádně byla ale druhá série o něco lepší než ta první. ()

Kolssteyn

Polovinu této série jsme nevěděl, o co vůbec jde. Zbytečně překombinované, bez atmosféry, bez napětí, bez logiky, nuda. Teprve poslední tři díly se vrátily zpět na úroveň první série. ()

Ozzy2

Mám seriály a filmy Jiřího Stracha moc rád.Bohužel mi tam vadí jedna zásadní věc.A to jsou stále stejní herci.Langmajer, Dvořák, Kříž.Pak už jsem jen čekal, kde se vynoří Ivan Trojan,ale ten mě asi jiný kšeft. Jinak jak už píšu všude, je všude překriminilizováno, člověku to už všechno splývá dohromady. Ale to je moje chyba, nemám na to čumět. , ()

Torpid

Franšíze mistra Leonarda dávám dvě hvězdy a to je věc vysokorozpočtová, po technické stránce zvládnutá. Labyrynt můžou zachránit jen dobře napsané a zahrané postavy. Po třech dílech dávám 40% s tím, že napsané to dobře není a to pak i Langmajer čumí tupě do prostoru. Extra bonus je za výběr Vilhelmový, která má sice přirozený charisma, ale tady spíš připomíná tanečnici u tyče s policajtskou čepicí anebo gumovou panenku na pérku s pistolkou a za sklem auta. Posledních 30 minut seriálu je absolutní meganářez. Od okamžiku, kdy si geronti-ochránci navlečou hábity jde o nefalšovanej Monty Python skeč. Takže Strachu, 2x do stejnýho hudskýho hovna nevkročíš !!! ()

anitae

V prvním dílu bylo moc postav, pak se už skoro všechno vysvětlilo, ale já mám raději kriminálky kde se řeší normálnější věci než to jestli je mladej Donutil potomek Václava III.? a kdo patří k jeho ochráncům. Velkým plusem ale zůstává, že z toho aspoň tvůrci neudělali úplnou frašku. ()

DAPDO

Na druhou sérii Labyrintu jsem se těšil jak uprchlík do Německa. První série, asponˇ teda za mě, neměla chybu. Když jsem po první sérii napsal Jirkovi, že jsme s přítelkyní poznali vraha už v pátým díle po hlasu v telefonu, nevěřil, že Vondráčka máme tak naposlouchanýho. Bylo jasný, že nám to tentokrát nedá tak lehce zadarmo a to potvrdil už první díl druhé série. Přiznám se, že jsem se v hodně okamžicích ztrácel, nejenom v první epizodě, ale v celé sérii. Těch postav tam bylo na můj vkus strašně moc, Jirka rozvinul víc příběhů dohromady na úkor mysteriózna, kterýho oproti jedničce hodně ubylo. Musím srovnat i herecký obsazení, který bylo skvělý v jedničce i dvojce, ale v těch důležitejch rolích Majer předčil Hájka a hlavně Kanócz Vilhelmovou. Hodnotím celkově jako průměr, ale protože vím, že Jiří Strach je skvělej režisér, tak doufám, že nebude mít bobky natočit klidně trojku, která se kvalitou víc vyrovná za mě stoprocentní jednotce. ()