• JirkaLexa

Jak dobrý film by to byl, kdyby vypustili tu absolutně přehnanou a všudypřítomnou zbožnost, víru v boha všemohoucího a všechny ty stupidity? Další typicky americký až fanaticky křesťansky pokažený sportovní film. Zbytečně zahozený potenciál. Hudba kvalitní, dobrý příběh i herecké výkony, ale prostě je to přitažené za vlasy. Pomalu bych to přirovnal k nějakému instruktážnímu videu náboženské sekty. Normálním lidem (ateistům) určitě nedoporučuji vidět. Jsem z toho znechucený a to už podruhé, co se týče amerického sportovního filmu na téma fotbalu... 25%(10.1.2016)

Za mne fajn. Dojemné, podle skutečné události a klasicky se sportovním nádechem který je oblíbeným tématem. Na druhou stranu, tento film od jiných sportovních filmů odlišuje jedna věc: náboženský podtext. Nebo to bych ještě možná upravil, nejedná se zase až tak moc o podtext jako o hlavní nosnou myšlenku, která prostupuje celým filmem. Ten je sice skvěle natočen, má zajímavé nosné body (především týkající se otázky černých a bílých), ale otázka víry je zde hodně rozebíraná. Je hezky ukázané, že víra dokázala celý tým spojit dohromady, přestože v něm byli jak bílí, tak černí mladíci. Ale celkově mi přišlo, že kdyby nebyli věřící, nedokázali by vůbec vyhrát. Což by nemusela být úplná pravda. Na diváka pak může dělat dojem, že pokud není věřící, ve sportu to nikam daleko nedotáhne. A tak to samozřejmě není. Ano, vidíme například v mnoha sportech oblíbené křižování a pohledy k nebesům různých sportovců, ale to neznamená, že za jejich výkon je zodpovědná nějaká vyšší síla. Takže tématicky byl film fajn, z pohledu "vtlačení" víry (pokud jsem správně pochopil, šlo o baptismus) byla ale otázka rozebraná až moc. Je dobré něčemu věřit, sledovat "vyšší cíl" jako například otázku rasy, když vezmeme v potaz období děje filmu, ale nemůžeme se spoléhat na to, že za nás někdo kopne nebo chytí míč.(13.3.2016)

Človek by se skoro po tomto filmu dal na modlení. Nemám rád vnucování víry, ať si každý vybere sám. Je to každého věc. Tohle mi přišlo ale párkrát už moc nátlakové a hrané. Celkově jde o skvělý dojemný příběh, klobouk dolů před všemi zúčastněnými. Mám rád filmy se sportovní tématikou, ale tento mi přišel až moc filmově zrealizován. Zápas vždy trval jen chvíli a točil se jen kolem čísla 22. A v neposlední řadě vše bylo tak nějak hodně předvídatelné - až na poslední zápas, kde jsem myslel že Woodlawn vyhraje. Asi i proto tam bylo zařazeno utkání Alabami, aby byl kýžené happy end. Příbeh super, film průměr. 65% - tři hvězdy.(25.3.2016)

• Rakosnicek77

Stejně jako ve Světlech páteční noci a Vzepřít se obrům, se i v tomhle filmu silně buší na nebeskou bránu. Bohužel jak už jsem dokázal ve zmíněných snímcích svůj ateismus potlačovat a vnímat jen tu sportovní stránku, tak tady už to prostě nešlo. Není šance se všudypřítomným panbíčkářským plkům vyhnout byť jen na 10 minut a to je na můj vkus spíše výplach mozku, než filmová podívaná. Příběh se totiž divákovi snaží vnutit fakt, že tak jak láska hory přenáší, tak i boží pomoc zvyšuje sportovní výkony a eliminuje rasizmus. V zemi kde ještě dnes úřaduje ku klux klan a v kostelech probíhají pravidelně černé gospelové diskotéky, by tomu člověk asi jen stěží věřil. Jedině, že by se tamní afroameričani modlili k úplně jinému bohu. Film doporučuji sledovat maximálně jako náhradu za nedělní mši.(1.3.2016)

• kaylin

Ani omylem! Ten film může být natočený, jak dobře chce, ale tohle prostě není něco, co mě osloví. Ty kydy o víře jsou prostě hloupé. Lidé věří v něco, co nemá smysl, jenom proto, že nejsou schopni ze sebe vydat to nejlepší. Stejně ale pak neuznávají hodnoty, které tahle víra prezentuje. Ano, tady je to podáno, že jsou všichni kamarádi nakonec, ale já nevím, opravdu v Americe vymizel rasismus?(15.1.2016)

• - Fotbalové scény byly natočeny na fotbalovém hřiště v Hueytownu. (BloodMax)