Reklama

Reklama

Rok 1973, Alabama. Nadaný stredoškolský futbalista Tony Nathan (Caleb Castille) a ďalší afroamerickí študenti sa po vládou nariadenom zrušení rasovej segregácie začlenia do prevažne bieleho futbalového tímu Woodlawn High School v Birminghame. V tomto čase, kedy v meste vypuknú veľké nepokoje, sa futbalový tréner Tandy Gerelds (Nic Bishop) snaží zmierniť rasové napätie medzi hráčmi. Umožní preto kaplánovi Hankovi Erwinovi (Sean Astin) prihovoriť sa tímu ako "motivačný rečník". Vtedy nastáva skutočná zmena. Hank, ktorý bol radikálne ovplyvnený kresťanským stretnutím, ktorého sa nedávno zúčastnil, povie hráčom, ako sa vysporiadať s problémami pomocou náboženstva. Viac ako 40 hráčov, takmer celý tím, čierni aj bieli, zasvätia svoj život Ježišovi Kristovi a ich spoločná duchovná zmena má hlboký vplyv na trénera, školu, ale aj celú okolitú komunitu... (TV Markíza)

(více)

Videa (11)

Trailer

Recenze (16)

Rakosnicek77 

všechny recenze uživatele

Stejně jako ve Světlech páteční noci a Vzepřít se obrům, se i v tomhle filmu silně buší na nebeskou bránu. Bohužel jak už jsem dokázal ve zmíněných snímcích svůj ateismus potlačovat a vnímat jen tu sportovní stránku, tak tady už to prostě nešlo. Není šance se všudypřítomným panbíčkářským plkům vyhnout byť jen na 10 minut a to je na můj vkus spíše výplach mozku, než filmová podívaná. Příběh se totiž divákovi snaží vnutit fakt, že tak jak láska hory přenáší, tak i boží pomoc zvyšuje sportovní výkony a eliminuje rasizmus. V zemi kde ještě dnes úřaduje ku klux klan a v kostelech probíhají pravidelně černé gospelové diskotéky, by tomu člověk asi jen stěží věřil. Jedině, že by se tamní afroameričani modlili k úplně jinému bohu. Film doporučuji sledovat maximálně jako náhradu za nedělní mši. ()

KrestanFilms 

všechny recenze uživatele

Dost netradiční sportovní film. A je to o to podivuhodnější, že je dle skutečné události! Ač je to film o americkém fotbalu, tak tam o něj ve skutečnosti až tak nejde. Celý tým totiž uvěřil - Bohu! A šířil toto poselství všude kam přišel. Je to o to silnější, že to bylo v době, kdy byli černoši spíše za psy. A tým vyhrával především díky věřícímu černochovi! Určitě doporučuji. TIPseznam dalších křesťanských filmů. ()

Reklama

Borrtex 

všechny recenze uživatele

Víra skutečně má smysl. Bratři Erwinové se začínají jevit jako slibná revoluce křesťanského filmového průmyslu. Příběhy umějí s lehkostí a citem servírovat divákovi, spolu se zachováním kvalitní produkce hodné Hollywoodskému hereckému obsazení. Woodlawn tomu není výjimkou. Kvalitní zpracování reálné události s týmovým duchem a Boží oddaností. Skvělá atmosféra s velice překvapivým Nicem Bishopem! Jen tak dál. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Ani omylem! Ten film může být natočený, jak dobře chce, ale tohle prostě není něco, co mě osloví. Ty kydy o víře jsou prostě hloupé. Lidé věří v něco, co nemá smysl, jenom proto, že nejsou schopni ze sebe vydat to nejlepší. Stejně ale pak neuznávají hodnoty, které tahle víra prezentuje. Ano, tady je to podáno, že jsou všichni kamarádi nakonec, ale já nevím, opravdu v Americe vymizel rasismus? ()

JirkaLexa 

všechny recenze uživatele

Jak dobrý film by to byl, kdyby vypustili tu absolutně přehnanou a všudypřítomnou zbožnost, víru v boha všemohoucího a všechny ty stupidity? Další typicky americký až fanaticky křesťansky pokažený sportovní film. Zbytečně zahozený potenciál. Hudba kvalitní, dobrý příběh i herecké výkony, ale prostě je to přitažené za vlasy. Pomalu bych to přirovnal k nějakému instruktážnímu videu náboženské sekty. Normálním lidem (ateistům) určitě nedoporučuji vidět. Jsem z toho znechucený a to už podruhé, co se týče amerického sportovního filmu na téma fotbalu... 25% ()

Galerie (26)

Zajímavosti (4)

  • Fotbalové scény byly natočeny na fotbalovém hřiště v Hueytownu. (BloodMax)
  • Legendární hlas fotbalového hlasatele Eli Golda posloužil k vytvoření některých zvuků hlasatelů pro školské zápasy ve filmu. (orkadimenza)
  • Postava Hanka (Sean Astin) byla ve skutečnosti kombinací tří reálných osob: Walese Goebela, bývalého stavitele domu, který začal oslovovat místní střední školy; Hanka Erwina, otce spolupracovníků Andrewa Erwina a Jona Erwina, který byl dva roky kaplanem týmu; a Mikea Huckabee, jehož zkušenost z Explo '72 byla nápomocna k tvorbě některých dialogů. (orkadimenza)

Reklama

Reklama