Místo zločinu Plzeň

Česko, 2015, 5 h 49 min (Minutáž: 57–60 min)

Režie:

Jan Hřebejk

Scénář:

Martin Bezouška

Kamera:

Asen Šopov

Lukáš Vaculík, Martin Stránský, Jan Zadražil, Vladimír Polívka, Berenika Kohoutová, Vladimír Kratina, Zuzana Vejvodová, Jaroslav Pížl, Barbora Kodetová, Vítek Pokorný, Václav Liška, Jana Gýrová (více)

Epizody(6)

Šestidílný kriminální seriál Místo zločinu Plzeň sleduje práci plzeňského kriminalistického oddělení. Divákům se představí plukovník Karel Drtina (Lukáš Vaculík), šéf plzeňské kriminálky, strohý profesionál, který nemá osobní vztahy s vyšetřovateli v oblibě, a kapitán Tomáš Karas (Jan Zadražil), racionální pedant, jehož jedinou slabostí je tolerance ke kolegovi Viktoru Knappovi (Martin Stránský), který i přesto, že se rád napije, má v týmu respekt. Nejstarším členem kriminalistického oddělení je major Vladimír Šimek (Vladimír Kratina), ženský element zastupuje kapitánka Mirka Ondrová (Berenika Kohoutová), svéhlavá, ale velmi pracovitá vyšetřovatelka. Nejmladším členem týmu, hledajícím každou příležitost k tomu, aby se prosadil, je zakomplexovaný kapitán Jakub Lepší (Vladimír Polívka). Kromě nich se v seriálu objeví také Bára Kodetová, Jitka Čvančarová, Tereza Brodská, Andrea Verešová či Zuzana Vejvodová. Tým kriminalistů bude v seriálu řešit vraždu významného plzeňského podnikatele, pátrat po nezvěstných pracovnících bio farmy, hledat manželku šéfa plzeňské opery, odhalovat psychopata, který zřejmě stojí za vraždou mladé ženy, i pátrat po tom, kdo řídil náklaďák, který srazil místní učitelku. (Česká televize)

Von Kempelen

V Plzni teda žiju přes třicet let, ale až pan Hřebejk mi v ní ukázal místa, kde jsem asi nikdy nebyl a který doteď marně hledám. Kromě zmíněných naprosto zavádějících reálií je Místo zločinu Plzeň další podprůměrnou ukázkou současný český seriálový tvorby. Filmům s režií Jana Hřebejka se záměrně vyhejbám a začnu to asi dělat i u seriálů. ()

tomuleee

Děs běs, nezapomenu na 4 epizodu kdy je scéna vstupujícího detektiva do domu v dešti a o chvili později záběr jak z domu vychází a ono všude sněhu po kolena skoro :D :D Hřebejk nikdy detektivky neuměl ale toto? Výsměch celé policejní práci. Docela se divím lidem v ČT že po tak podařením projektu Případy 1 oddělení dokáží do světa vypustit tento paskvil? Dvě hvězdy za policistu Edu (povedena figurka) Bereniku Kohoutovou a Andreu Verešovou. Ale k seriálu se fakt už nikdy nevrátím. ()

Etta

Nuda v Plzni.. Pokaždé, když se "rozjel" děj, začalo na mě padat spaní.. Slabá režie i scénář..:-( ()

veronique22

Hledala sem nejakou hustou ceskou zalezitost typu 1. oddeleni. Tenhle serial to ale vskutku neni. Ja vim, neni dobry hodnotit, pokud clovek nevidi minimalne celou serii, ale ja vic jak dva dily proste nedam. Jedna hvezda ze soucitu, druha za Honzu Zadrazila, ten je vybornej. Jinak tenhle serial nestoji vubec za nic. ()

majakmp3 odpad!

Fandím každému českému počinu, ale tohle bylo nad mé síly! Začněme příšernou kamerou, vážně to nebylo natočeno podnapilým výrostkem na obstarožní mobilní telefon? Herecké výkony tomu také mocně sekundovaly. Laťka byla nastavena na nejnižší myslitelnou amatérskou úroveň. Berenice Kohoutové jsem ani na chvíli nevěřil, že je policistkou a závěrečná scéna ve výtahu, kdy neohrožená žena zákona zneškodňuje útok injekční stříkačkou a z kořisti se následně stává lovec, vážně stála za všechny drobné. Výslech slečny Jany od koní by vrcholem detektivní souhry kriminalistů (34:46 – 35:54) Pat i s Matem se mohou jít zahrabat. Celé to působí jako narychlo spíchnuté a natočené na první pokus bez zastavování kamery, bez střihu a pouze s drobnými zásahy bohémského zvukaře – v každém ohledu amatérská fušeřina! ()

JerryPilsen

Neodehrávat se to u nás v Plzni končím po prvním díle.Takhle jsem si odtrpěl všechno abych zjistil,že se filmaři třikrát prošli večer po náměstí a měli Plzeň,zbytek je točenej bůhvíkde.Samotný případy nestojí za nic a ani Hřebejk z toho nic nevyždímal, ()

kreyson13

Úplně dementní policajtka, uvěřitelná asi jako Ježíšek na Santových sáních. Závěr prvního dílu a "honička" po střechách byly taky famózní. Dvě hvězdy za občasné hlášky, jinak je to zoufalství. ()

modranka

Celkom som prekvapená z hodnotenia ***odpad*** Mne sa celkom séria páčila, bola spracovaná hodne realisticky, aj práca vyšetrovacie tímu. Samozrejme ak sa posudzuje seriál podľa amerických krimisérií potom sa vám mohlo zdať, že česká práca je slabá a nudná, lenže ja sa radšej pozriem na detektívku, ktorá je spracovaná realisticky než idealisticky. A práve preto má seriál odo mňa plný počet hviezdičiek. Výkon hercov bol dobrý, exteriéry nádherné a samotný scenár prijateľný. ()

Bradley

Nevím proč se to jmenuje Místo zločinu Plzeň, když město tam figuruje jen v záběrech při znělce a pak hodně moc okrajově v samotném ději. Většinou je točeno v Praze, nebo jinde. Tak toliko k Plzni. Teď k seriálu jako takovému: Námět 0, scénář 0, krimi zápletky 0, režie 0 (u Hřebejka dost nezvyklé). Herecké výkony kolísavě 0,2 - 0,5, ale nevinil bych je z toho, jelikož neměli v podstatě co hrát. Těšil jsem se na seriál v duchu Plzeňský pitaval, ale tenhle paskvil, který nám předložila ČT, je nekoukatelný. Jedna hvězda za Martina Stránského, který se alespoň snaží uplést z hovna bič. ()

miserable odpad!

Skvělá detektivka, nějakej asi trans podřízne dvě ženský, jo a končí to v hospodě, že jako kolega je expert na klokaní box. Praha skvělá, Ostrava už nic moc a Plzeň - to už nemá ani příběh, ani nápad. ()

A_Shearer

To je patrně nějaká podvratná akce Svobodných za likvidaci veřejnoprávního média, jinak si to neumim vysvětlit. Taková nekonečná míra šmíry, ubohého scénáře  a absolutní nedůvěryhodnosti v čemkoli, to se opravdu jen tak nevidí. Chudák Stránský, který jediný se v tom aspoň snaží hrát. ()

JirkaKohout

Rodilého Plzeňáka, či obyvatele Plzeňského kraje, musí tento seriál zklamat. Tak jako se to stalo mě. Když před lety ČT seriál upoutávala, těšil jsem se. A pak přišlo hluboké zklamání. Teď sleduji reprízu, jen proto, abych si připomněl, proč mne ten seriál tak zklamal. V první řadě vysvětlím, proč dávám dvě hvězdičky - jednu za to, že byl natočen seriál odehrávající se v Plzni a okolí, druhou obecně za úroveň díla, za úplný odpad je nepovažuji. Pominu teď hodnocení příběhů a jejich zpracování. Zaměřím se na to, proč mne seriál zklamal jako obyvatele Plzeňska. Jsou to detaily, které obyvatel jiného regionu možná ani nepostřehne, ale... Ale třeba typická plzeňská mluva, jako slůvka "copa", "tůto", "japa", "tuten". Ano, párkrát to zaslechnete, ale vyzní to nějak divně. Prostě to těm postavám nevěříte, tvůrci jakoby to do scénáře narvali šroubovaně, jenom proto, aby tůto na obrazovkách zaznělo. To je jedna věc. Další jsou lokace. Chápu, že ne všechno šlo natočit na Plzeňsku. Ale třeba vesnice v epizodě "Opožděná vražda" se natáčela v Kryštofově Údolí v Libereckém kraji. Přitom v Plzeňském kraji by filmaři jistě našli spoustu vesnic, do kterých by tento děj šel zasadit a obyvatelé by určitě rádi vyšli štábu vstříc. Prostě a jednoduše - na to, že se seriál jmenuje Místo zločinu Plzeň, je tam toho z Plzeňska zatraceně málo. Tuten seriál se nepovedl, jeslipa se někdy tuta naše veřejnoprávní televize pokusí natočit něco podobného, co by můj rodný kraj vyzdvihlo trochu více? ()

kamil.ice

Jeden z nejslabsich krimi serialu na CT. Dej se neuveritelne tahne a kdyby nebylo sem tam napinave hudby, tak by se clovek nudil uplne. Pritom obsazeni dobre, ale asi se nikomu moc nechtelo ()