Místo zločinu Plzeň (TV seriál)

Krimi

Česko, 2015, 5 h 49 min (Minutáž: 6x60 min)

Jan Hřebejk

Martin Bezouška

Asen Šopov

Lukáš Vaculík, Martin Stránský, Jan Zadražil, Vladimír Polívka, Berenika Kohoutová, Vladimír Kratina, Zuzana Vejvodová, Jaroslav Pížl, Václav Veselý, Barbora Kodetová, Vítek Pokorný, Václav Liška, Jana Gýrová, Josef Humpolec, Tomáš Zajíc, Václav Chalupa, Martin Bezouška, Marie Švestková, Vendula Ježková, Radim Špaček, Veronika Řeháková, Milan Enčev, Táňa Hlostová, Josef Fojt, Jaroslava Krpálková, Eva Měřičková, Magdalena Wronková, Kateřina Burianová-Rajmontová, Přemysl Bureš, Ľubomír Paulovič, Andrea Verešová, Tereza Brodská, Petra Navrátilová, Zdeněk Maryška, Markéta Frösslová, Ivo Niederle, Jitka Čvančarová, Markéta Martiníková, Vlastimil Harapes, Aleš Najbrt, Dalibor Vinklát, Daniel Rouha, Daniel Rous, Martina Krátká, Zdeněk Mucha, Martin Myšička, Bohumil Kulínský, Ivana Wojtylová, Tereza Lášková, Kristian Štibinger, Pavel Pudla, Eva Suková, Ivan G'Vera, Jan Vaši, Anna Kratochvílová, Anna Bubníková, Estelle Roger, Jiří Šesták, Věra Hlaváčková, Radan Hlubinka, Štefan Chovanec, Martin Havelka, Valérie Zawadská, Kateřina Lojdová, Jarmila Vlčková, Michael Dymek, Viktorie Hájková, Vilém Pustějovský, Kateřina Mátlová, Josef Prouza, Radek Zima, Berenika Suchánková, Igor Ondříček, Ondřej Brousek, Teresa Branna, Petra Kozielová, Daniela Choděrová, Iveta Jiřičková, Jan Burian, Michal Zimula, Kristýna Hulcová, Anna Pačesová, Jiří Maria Sieber, Kamila Trnková, Tomáš Bambušek, Marta Bačíková, Ivan Urbánek, Martin Hofmann, Kateřina Holánová, Josef Nechutný, Jakub Jirásek, Andrei Toader, Jana Hubinská, Martin Froyda, Ladislav Trojan, Vladimír Kudla, Karel Polišenský, Jiří Srnec jr., Michal Šášinka, Vendula Hlásková, Martin Schulz, Pavel Neškudla, Dan Horyna, Eva Jeníčková, Richard Němec, František Hnilička, Matouš Rajmont, Pavel Kovář
  • jacksax

tragická kamera, tragický Hřebejk - těžko říct, jestli i tragický scénář. Ale ztrácející se vanilkový doutník a vrah, co spadne z rovné střechy mne moc nenadchly, amatérismus vyšetřování první kategorie už mám nastudovaný z prvního dílu olomouckého triptychu (víc jsem nedal), záběry vykrádají Stracha a hudba asi měla odkazovat na Malého pitavala. Celkově to má outfit Rodiných pout nebo čehokoliv podobného, což mi podsouvá myšlenku, jestli Hřebejka a jeho tým vůbec kriminálky zajímají a mají něco nastudováno nebo se jen vecpali tam, kde je to in a smrdí z toho lehce keš studia za "velký režisérský jméno"..(19.10.2015)

• maniacxl

Česká televize po velmi vydařeném Labyrintu dává do televizního éteru další krimi seriál.Jaj,jaj,trpěl jsem jako kůň,kterýmu hnisá kopyto.Měl jsem pocit,že je to celý vtip,protože to vypadalo jako nějaký studentský pokus o něco,co nefunguje ani jako parodie.V kolonce režie Jan Hřebejk,to mi hlava nebere vůbec.Nuda,nuda,všechny to obtěžuje něco vyšetřovat,po něčem pátrat,nulová,co nulová,mínusová akce,de facto žádnej scénář, naprosto otřesná hudba.Tak nelogický policejní postupy jsem snad ještě neviděl!!!To i v Bláznivé střele je to tisíckrát lepší.Za mně těžkej propadák a u dalších dílů nevěřím,že se něco změní,to by se musel vyměnit celej štáb i s vrátným.A tohle mi máme platit??Odpad jak Brno,vlastně jako Plzeň!(19.10.2015)

• zette

Dalsi z nekonecne rady ceskych kriminalnich serialu na nasich obrazovkach (pro me osobne jen dobre), ktery bohuzel v pameti divaka sotva zustane. Nicim vyjimecne pripady, nevyrazne postavy, bez napeti a atmosfery. Posledni dil z biofarmy je podle me nejlepsi ve vsech smerech, bohuzel uz celkovy dojem nedokazal napravit.(24.11.2015)

• mh.mail

30% - Tentokrát spíše zklamání, obzvlášť ve srovnání s Labyrintem, který běžel ve stejném čase předtím. Řekl bych, že řemeslně to bylo natočené celkem v pohodě, ale děj, postavy a případy byly takové nijaké, mdlé a nepříliš zajímavé. Dost divná byla i parta vyšetřovatelů, asi nejvíc se mé představě seriózního vyšetřovatele blížila postava Jana Zadražila a kupodivu i Vladimíra Polívky - sice mladý a nezkušený, ale dělal, co se od něj očekávalo. Martin Stránský - alkoholik, který podle mého názoru u policie nemá co dělat, Berenika Kohoutová - několikrát si vystřihla akci na vlastní pěst a porušila nařízení nadřízených, což by ji určitě taky nemělo projít. Lukáš Vaculík a Vladimír Kratina se tam jenom občas míhali, ani jsem nepochopil, kdo je vlastně komu nadřízený a jakou má funkci. Ne, tohle mě opravdu ze sedadla nezvedlo. Značka „Hřebejk“ bohužel značně vyčpěla.(27.11.2015)

No co, nebudu to hanit. Hřebejk není úplná piča, aby točil na piču. Točit ještě umí. Před kameru dostal solidní herecké osazenstvo. Do týmu kriminalistů vkládám svoji důvěru. Tak třeba Lukin Vaculík, jistě si pamatujete, jaký to byl kdysi manekýn, dívky po něm šílely, tak to už neplatí. Je krásně strhaný, ale já ho žeru. Konečně hraje poldu s hodností plukovníka. Kdo by se toho nadál po Lásce z pasáže, kde byl bytař, že ano. Dále kapitánka Berenika Kohoutová, za mě se mrdat dá, osvěžující ženský prvek mezi samými muži. V popředí je o něco víc Martin Stránský, Jan Zadražil hraje takového upjatého kokota, moudré stáří v týmu kriminalistů zastupuje Vladimír Kratina, jeho major má punc hereckého šediváka, zezadu je doplňuje, ne, nedělají jí to zezadu, Zuzana Vejvodová, ta dělá expertku na forenzním. Tým na pohodu, přišel mně originální. Případy ucházející. Ale je jich jen šest. To je tedy kurevsky málo, když uvážím, že než se to pořádně rozjede a u diváků zaběhne, je konec. Největší chybou je, že to má málo dílů. Nevím, proč se toho tak málo natočilo. Jestli za tím byly značné výrobní náklady, nebo jestli panovala obava, že si kriminální případy nevydupou požadovanou sledovanost, obzvláště když se za poslední dobu vyrojila celá řada kriminálek, to fakt nevím. Tenhle seriál mně přišel záživnější oproti jiným. Nemá žádné zběsilé tempo, ale plyne nenásilně. Brutální scény vypadají přesně tak, jak divák na české poměry očekává. Takže je připraven, že nepřijde nic mimořádného v tomhle ohledu. Ale nebyl jsem nakurven. A změnil bych název. Naprosto tuctový, neatraktivní, splývající s konkurencí. Mně je značně u prdele, jestli se to odehrává v Řitce, nebo kde, ale nedivím, se, když tenhle mamrdský název diváka odradí. Nebyl jsem odrazen. Dívat se na to dá. Rozhodně lepší než stupidní a zoufale zrežírované Ordinačky, Přístavy a podobné "prajtajmové" zhýralosti. 60%(17.11.2015)

• - Náměstí, které se objevuje ve znělce každého dílu a poté i v ději většiny epizod, je plzeňské Náměstí republiky s dominantní katedrálovu sv. Bartoloměje. (hendrich6)

• - Závěrečná scéna prvního dílu se netočila v Plzni, ale v Thomayerově nemocnici v Praze. (bkv)