Místo zločinu Plzeň

(TV seriál)
všechny plakáty
Krimi
Česko, 2015, 5 h 49 min (Minutáž: 57–60 min)

Jan Hřebejk

Martin Bezouška

Asen Šopov

Lukáš Vaculík, Martin Stránský, Jan Zadražil, Vladimír Polívka, Berenika Kohoutová, Vladimír Kratina, Zuzana Vejvodová, Jaroslav Pížl, Václav Veselý, Barbora Kodetová, Vítek Pokorný, (více)

Epizody(6)

Šestidílný kriminální seriál Místo zločinu Plzeň sleduje práci plzeňského kriminalistického oddělení. Divákům se představí plukovník Karel Drtina (Lukáš Vaculík), šéf plzeňské kriminálky, strohý profesionál, který nemá osobní vztahy s vyšetřovateli v oblibě, a kapitán Tomáš Karas (Jan Zadražil), racionální pedant, jehož jedinou slabostí je tolerance ke kolegovi Viktoru Knappovi (Martin Stránský), který i přesto, že se rád napije, má v týmu respekt. Nejstarším členem kriminalistického oddělení je major Vladimír Šimek (Vladimír Kratina), ženský element zastupuje kapitánka Mirka Ondrová (Berenika Kohoutová), svéhlavá, ale velmi pracovitá vyšetřovatelka. Nejmladším členem týmu, hledajícím každou příležitost k tomu, aby se prosadil, je zakomplexovaný kapitán Jakub Lepší (Vladimír Polívka). Kromě nich se v seriálu objeví také Bára Kodetová, Jitka Čvančarová, Tereza Brodská, Andrea Verešová či Zuzana Vejvodová.
Tým kriminalistů bude v seriálu řešit vraždu významného plzeňského podnikatele, pátrat po nezvěstných pracovnících bio farmy, hledat manželku šéfa plzeňské opery, odhalovat psychopata, který zřejmě stojí za vraždou mladé ženy, i pátrat po tom, kdo řídil náklaďák, který srazil místní učitelku. (Česká televize)

Radek99

Po prvním dílu ambiciozní krimi série Jana Hřebejka v produkci ČT je evidentních hned několik věcí - 1) Jan Hřebejk už není etalonem kvality, ale pouhopouhým rutinérem 2) Češi kriminálky neumějí točit 3) Martin Bezouška je naprosto zoufalý scénárista 4) První díl byl asi i můj poslední... 2. díl: Porušil jsem čtvrtý bod předešlého výčtu, tedy - 2. díl byl výrazně lepší než bezkrevný a planý pilot, vypadá to na dramaturgický lapsus - proč byl jako pilotní díl, který má nalákat diváky, zvolen právě ten nejslabší? A pak ještě smutné konstatování - po x letech čeští tvůrci naskakují na vlnu scandi noir detektivky...a svět už mezitím surfuje někde úplně jinde... 3. díl: Objevování Skandinávie pokračuje...scenáristicky to vypadá na naprostou analogii s předešlým dílem, naštěstí na konci přijde zvrat...jenom mi začíná připadat tendenční, že všechny případy se týkají horních deseti tisíc...v jiných vrstvách společnosti se v Plzni nevraždí? Škoda, že kvalita seriálu nedosahuje kvalit úvodní a závěrečné znělky...Mišík s Gellnerem jsou úžasní... ()

Malarkey

První díl začíná hodně dobře. Evidentní budoucí oběť nejdřív ukáže kozy a následně i holou prdel. Pak přijde vrah, podřízne ji a v ten moment celá ta jinak docela dobře nasnímaná scéna skončí do strašnýho amatérismu, že mi je z toho až na blití. Pak nás Hřebejk seznámí s celým policejním ansámblem, kterej není úplně zlej. Herci jsou celkově to pozitivní na tomhle seriálu. Následně někdy v půlce seriálu přiskočí střih na další vraždu, která je natočená snad ještě hůř. Pak už nastupuje scéna, kdy nejmladší herečka celýho filmovýho štábu vleze do vejtahu s vrahem, kterej na ní namíří injekční stříkačkou. Ta mu bouchne ze strany do ruky, otevřou se dveře vejtahu a vrah začne zběsile utíkat. To, že policajti u sebe nemají telefon a nebo nechodí včas do práce i přesto, že večer předtím jsou více než aktivní a domluví si hned po příchodu do práce cestu za potenciálním vrahem, to je snad jenom taková třešnička. Nejsem žádnej odborník, jen hodnotím to, co vidím a tady mám pocit, jak kdyby Hřebejk něco naprosto záměrně přehlížel. Nebo? ()

Enšpígl

Co to je za klauni ? Tohle je kriminální seriál nebo krmení pro prasata ? ČT asi neví co s prachama a tak zavedla nový sport, hod koncesinářských poplatků vzduchem, kdo vyhodí víc, vyhrává. Po prvním díle samozřejmě nehodnotím, ale už abych pomalu šel otevřit popelnici ať mám ten odpad kam vysypat. Pomyslný souboj režisérů seriálových kriminálek ČT Strach vs. Hřebejk vyhrává Jirka v prvním kole stylem K.O. . ()

Jara.Cimrman.jr

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Tuten hezoun tady bydlí?" Tak by to mělo vypadat. Plzeň je zkrátka typická svým tuto, japa, copa, depa, pročpa, dypa, kady a tady to zaznělo asi třikrát. Tuto prostě nebyla Plzeň a už vůbec ne povedená kriminálka. Trošku mě zkrátka otravovaly ty mizerné případy, Vikinovo naprosto zbytečné zachraňování matky, neustále se potvrzující debilita kpt. Ondrové a příšerně nevhodná znělka, takže ta druhá hvězda vznikla jen aritmetickým průměrem hodnocení jednotlivých dílů. Můj celkový pocit z "díla" tak dobrý není. ()

D.Moore odpad!

Předem musím říct, že kdyby se tvůrci Místa zločinu Plzeň snažili ještě o něco méně, mohla z toho být docela dobrá parodie. A protože si nejsem jistý, že se dobrovolně dokážu podívat na další, hodnotím tentokrát výjimečně hned první epizodu a hodnotím ji tak, jak si zaslouží. Nejhorší je, že nejde jenom o naprosto jalový příběh s postavami, které se chovají jako blbci, ale že ho Jan Hřebejk ani nějak zajímavě nenatočil. Plzeň se mu hodila vlastně jen do názvu, jinak ji v podstatě nevyužil (tady si ale říkám, že s ohledem na výsledek je to možná lepší), a když se někdo zmínil třeba o Radbuze nebo o Štruncákách, znělo to tak strašlivě nuceně... Navíc je zvláštní, že ačkoliv bylo několikrát řečeno, že na sebe jednotlivé díly nebudou navazovat, přinejmenším příběh Stránského matky je propojovat bude. Čili je možné, že Jan Hřebejk pořádně ani neví, co natočil. A to by leccos vysvětlovalo.___P.S. Druhý díl dojem nijak nezlepšil. ()

• Režisér Jan Hřebejk se před natáčením setkal i se skutečnými vyšetřovateli. [Zdroj: ceskatelevize.cz] (SONY_)
  • Náměstí, které se objevuje ve znělce každého dílu a poté i v ději většiny epizod, je plzeňské Náměstí republiky s dominantní katedrálovu sv. Bartoloměje. (hendrich6)
  • Závěrečná scéna prvního dílu se netočila v Plzni, ale v Thomayerově nemocnici v Praze. (bkv)