Místo zločinu Plzeň

(seriál)
Česko, 2015, 5 h 49 min (Minutáž: 57–60 min)

Jan Hřebejk

Martin Bezouška

Asen Šopov

Lukáš Vaculík, Martin Stránský, Jan Zadražil, Vladimír Polívka, Berenika Kohoutová, Vladimír Kratina, Zuzana Vejvodová, Jaroslav Pížl, Barbora Kodetová, Vítek Pokorný, Václav Liška, Jana Gýrová (více)

Epizody(6)

Šestidílný kriminální seriál Místo zločinu Plzeň sleduje práci plzeňského kriminalistického oddělení. Divákům se představí plukovník Karel Drtina (Lukáš Vaculík), šéf plzeňské kriminálky, strohý profesionál, který nemá osobní vztahy s vyšetřovateli v oblibě, a kapitán Tomáš Karas (Jan Zadražil), racionální pedant, jehož jedinou slabostí je tolerance ke kolegovi Viktoru Knappovi (Martin Stránský), který i přesto, že se rád napije, má v týmu respekt. Nejstarším členem kriminalistického oddělení je major Vladimír Šimek (Vladimír Kratina), ženský element zastupuje kapitánka Mirka Ondrová (Berenika Kohoutová), svéhlavá, ale velmi pracovitá vyšetřovatelka. Nejmladším členem týmu, hledajícím každou příležitost k tomu, aby se prosadil, je zakomplexovaný kapitán Jakub Lepší (Vladimír Polívka). Kromě nich se v seriálu objeví také Bára Kodetová, Jitka Čvančarová, Tereza Brodská, Andrea Verešová či Zuzana Vejvodová. Tým kriminalistů bude v seriálu řešit vraždu významného plzeňského podnikatele, pátrat po nezvěstných pracovnících bio farmy, hledat manželku šéfa plzeňské opery, odhalovat psychopata, který zřejmě stojí za vraždou mladé ženy, i pátrat po tom, kdo řídil náklaďák, který srazil místní učitelku. (Česká televize)

Rockerman odpad!

Moc rád bych věděl, jestli se Jan Hřebejk ještě někdy dostane do "devadesátkové" formy, protože po roce 2000 to už nebylo to pravé ořechové. První díl krimi seriálu z Plzně je velice bídný a jen dokazuje má předešlá slova. Nevím, jestli ještě budu pokračovat? Spletl jsem se i v novém miléniu se Hřebejkovi pár filmů povedlo, ale toto je zoufalství a ztráta času! (31.10.2015). ()

S.Quentin QUALE odpad!

Po prvním dílu můžu jen říct, že Hřebejk nemá Strach.....bohužel! Nebudu zasírat hodnocení po šestině, jak to již udělalo 148 inženýrů tady, ale zatím to teda vypadá hodně nevalně. Po druhém dílu je to ještě horší. Vata v podobě dialogů "Byl jsem tam a tam, udělal jsem to a to..." - "A co jsi zjistil?" - "Nic." je skoro nesnesitelná a dojem totálně ztraceného času evkoující. Asi na tom černým něco bude, ale ještě se zatracením počkám. Zatím je těch 27% úplně v rychtyku. Bohužel. Po třetím dílu: Pocit iritace díky trapným rádoby huhuhu vtípkům neúprosně roste spolu s chutí dál nepokračovat, ovšem asi mi to nedá..... Po čtvrtém dílu: Má to nějakou návaznost, nebo jsou to samostatné díly, jejichž cílem poukázat na neschopnost PČR???? Dovoluji si za půlkou nahodnotit jednou hvězdou, kterou budu maximálné o jeden stupeň korigovat po skončení. Po pátém dílu: Ty vole já jsem idiot! To fakt nemá návaznost, nechápu, že mi to trvalo 5 dílů to poznat. Takže čistej TV odpad, kterej není hoden čt1 a role nástupce Strachova Labyrintu. Hnus. Zlatá Kobra 11. ()

Tommassi3

Hřebejk dokázal ještě nedávno nemyslitelné, potvrdil, že jeho poslední krimitrapas s exorcistou nebyl výjimečným kiksem, ale pouze důkazem, že tento žánr naprosto neovládá, když navíc tohle špatně obsazené plzeňské místo činu platí za vlastně dokonale řemeslně nezvládnutý projekt.. Když jsem nedávno zprvu spílal nezkušenému Hudskému za jeho poněkud křečovitý scénář k výbornému Strachovu Labyrintu, o jehož gradaci a napětí si může nechat tahle (hře)bejkovina jen zdát, ani v nejhorším snu by mě nenapadlo, s jakou upocenou prasárnou se vytasí Martin Bezouška, ačkoliv zde nefunguje takřka nic, tu nablblou úvodní titulkovou znělku nevyjímaje.. Prozatím opravdu příšerné zklamání, které jednoho přímo odrazuje vůbec dalšího sledování.. Tak to vypadá, když si (hrdina mainstreamu) autor bez sebereflexe myslí, že televizní tvorba je cosi méněcenného, čemu stačí jízda bez zaujetí na půl plynu.. ()

SimpanzJi

Hřebejk končí. Definitivně. Rozhodně u mě. Časy Pelíšků, Pupenda a Musíme se pomáhat už odletěly rychlostí 100 kilometrů za vteřinu. Už jeho poslední Zakázané uvolnění a Líbánky taky nebyl žádný zázrak. Tímhle to ale dorazil. A to doslova. Jeho konečná stanice má název "Ztroskotanecká". Už strašně natahovaný striptýz, který ani za nic nestál, následně příchod vraha a... ÚVODNÍ ZNĚLKA. To je jediná pozitivní věc, co jsem na seriálu našel. Vcelku dobře graficky zpracováno, a super retro hudba. Jediný plus z šedesáti minut utrpení a tyrany. Jsem rád, že mi, z velmi "pestrého" scénáře (hýřícího vtipem) nestouply dioptrie. Respektive, bezkonkurenčně nejhorší počin Jana Hřebejka. Neuvěřitelně nudné, nezábavné, bez jiskry. Stránskýho a Zadražila mám rád, ale Vaculíka jsem nikdy za herce nepovažoval. Nepovažuji a asi ani nikdy považovat nebudu. Tady mi to jen dokázal. Připadalo mi, že ho to vůbec nebavilo. Taková ponurá nálada u něj vládla, a já se mu ani nedivím, říkal si asi "K sakru, do jaký p...... jsem se to zas navrtal". Doufám, že seriál nebude mít pokračování. Něco o tom totiž Hřebejk říkal při natáčení. Tajně doufám, že si z nás Hřebejk dělá srandu, a představí skutečné, kvalitní, Místo zločinu Plzeň. Nebo skutečně neumíme kriminálky?? Na odpověď "NEUMÍME" bych mohl navrhnout velmi kvalitní počiny TV Nova (Atentát, Policie Modrava), na odpověď "UMÍME" bych spíše navrhl seriály České televize, jako je Labyrint a Případy 1. oddělení. Snad se Hřebejk vzpamatuje. ()

pakobylka

Nevím, nakolik můžu mluvit za Plzeň, ale je mým rodným městem - a nikdy jsem ji neopustila, tak snad mám alespoň trochu právo vyjádřit se k její nejnovější roli. Myslím, že má dostatek - ne-li nadbytek své vlastní kriminality ... tudíž není třeba zásobovat ji ještě kriminalitou fiktivní a pasovat ji tak na skutečné "místo zločinu". Obzvláště pokud na place nijak zvlášť nezáří: Řekla bych, že je degradována na pouhé "křoví" ... a nevšimla jsem si, že by měla vlastního vizážistu, který by o ni pečoval - který by zařídil, aby navzdory svému věku před kamerou vypadala k světu. Ani o zápletce se nedá říct, že by vynikala krásou nebo inteligencí, jejíž odlesk by snad Plzni mohla předat, takže konečný výsledek je dosti ubohý. P.S.: 1) Mám ke "svému" městu spoustu výhrad, měla jsem docela jiné představy i o jeho prezentaci jakožto hlavního evropského města kultury pro rok 2015, ale co je moc, to je moc - TAKOVOUHLE ostudu si snad žádné české město nezaslouží. Dokonce ani v tom případě, když si samo neobyčejně chytře zbourá vlastní Dům kultury. (A když jeho nevděčné obyvatelstvo následně v referendu zamítne další obchodní centrum, které mělo být na takto uprázdněné ploše vystavěné, zůstane na dohled od hlavního vlakového nádraží něco jako obří díra po obřím granátu - zatímco budova zbrusu nového divadla se tísní na jedné z nejrušnějších místních křižovatek.); 2) Proč si proboha seriál vybírá lokace, které s Plzní - potažmo s plzeňským krajem - nemají pranic společného ? (Viz díl číslo 4, který se prokazatelně odehrává na Liberecku.) A pokud je mi výjimečně povoleno užívat si existujících plzeňských exteriérů (u interiérů si mnohdy nejsem jistá), musím pro změnu vstřebat neexistující místní zločinné celebrity - ach jo ! ()

• Schůzka s informátorem proběhla v objektu areálu bývalé cihelny Emanuela Klotze. Objekt se nachází v obci Košutka na adrese Karlovarská 124, Plzeň. (sator)
  • Filmová biofarma se nachází v objektu Trojanův mlýn v Praze–Suchdole. Vodní mlýn stojí na historické stezce, která spojovala hradiště na Levém Hradci s Pražským hradem. Protéká jím Únětický potok. V místech mlýna se mlelo obilí již v polovině 12. století. Objekt si lze pronajmout pro filmování nebo pořádání společenských akcí jako jsou firemní oslavy nebo třeba svatby. (sator)
  • Šlechtic (Ivan Urbánek) se jmenuje Rohan. Rohanové jsou bretaňský, respektive francouzský šlechtický rod, jehož jméno je odvozeno od Rohanu v Morbihanu. Jméno rodu nese dodnes v Praze třeba Rohanský ostrov či Rohanské nábřeží. Pánové Petr Hapka a Michal Horáček složili píseň „Jako kníže Rohan“. Jako inspirace posloužil Horáčkovi Kamil Rohan (1900–1982), jenž byl lidumil a mecenáš, který žil na zámku Sychrov. (sator)