Místo zločinu Plzeň (TV seriál)

Krimi

Česko, 2015, 5 h 49 min (Minutáž: 57–60 min)

Jan Hřebejk

Martin Bezouška

Asen Šopov

Lukáš Vaculík, Martin Stránský, Jan Zadražil, Vladimír Polívka, Berenika Kohoutová, Vladimír Kratina, Zuzana Vejvodová, Jaroslav Pížl, Václav Veselý, Barbora Kodetová, Vítek Pokorný, Václav Liška, Jana Gýrová, Josef Humpolec, Tomáš Zajíc, Václav Chalupa, Martin Bezouška, Marie Švestková, Vendula Ježková, Radim Špaček, Veronika Řeháková, Milan Enčev, Táňa Hlostová, Josef Fojt, Jaroslava Krpálková, Eva Měřičková, Magdalena Wronková, Kateřina Burianová-Rajmontová, Přemysl Bureš, Ľubomír Paulovič, Andrea Verešová, Tereza Brodská, Petra Navrátilová, Zdeněk Maryška, Markéta Frösslová, Ivo Niederle, Jitka Čvančarová, Markéta Martiníková, Vlastimil Harapes, Aleš Najbrt, Dalibor Vinklát, Daniel Rouha, Daniel Rous, Martina Krátká, Zdeněk Mucha, Martin Myšička, Bohumil Kulínský, Ivana Wojtylová, Tereza Lášková, Kristian Štibinger, Pavel Pudla, Eva Suková, Ivan G'Vera, Jan Vaši, Anna Kratochvílová, Anna Bubníková, Estelle Roger, Jiří Šesták, Věra Hlaváčková, Radan Hlubinka, Štefan Chovanec, Martin Havelka, Valérie Zawadská, Kateřina Lojdová, Jarmila Vlčková, Michael Dymek, Viktorie Hájková, Vilém Pustějovský, Kateřina Mátlová, Josef Prouza, Radek Zima, Berenika Suchánková, Igor Ondříček, Ondřej Brousek, Teresa Branna, Petra Kozielová, Daniela Choděrová, Iveta Jiřičková, Jan Burian, Michal Zimula, Kristýna Hulcová, Anna Pačesová, Jiří Maria Sieber, Kamila Trnková, Tomáš Bambušek, Marta Bačíková, Ivan Urbánek, Martin Hofmann, Kateřina Holánová, Josef Nechutný, Jakub Jirásek, Andrei Toader, Jana Hubinská, Martin Froyda, Ladislav Trojan, Vladimír Kudla, Karel Polišenský, Jiří Srnec jr., Michal Šášinka, Vendula Hlásková, Martin Schulz, Pavel Neškudla, Dan Horyna, Eva Jeníčková, Richard Němec, František Hnilička, Matouš Rajmont, Pavel Kovář
  • Gwaihir

Čím to je, to úplně nevím, ale tvorba Jana Hřebejka mě bohužel většinou obloukem míjí a nejinak je tomu také v tomto případě, který se s kvalitou ostatních kriminálních seriálů z dílny veřejnoprávní televize posledních let nemůže měřit ani zdaleka. Je to totiž takové bez chuti a bez zápachu, ani ne tak vinou jednotlivých případů, jako spíš jejich zpracování. 30 %(4.12.2015)

• pakobylka

Nevím, nakolik můžu mluvit za Plzeň, ale je mým rodným městem - a nikdy jsem ji neopustila, tak snad mám alespoň trochu právo vyjádřit se k její nejnovější roli. Myslím, že má dostatek - ne-li nadbytek své vlastní kriminality ... tudíž není třeba zásobovat ji ještě kriminalitou fiktivní a pasovat ji tak na skutečné "místo zločinu". Obzvláště pokud na place nijak zvlášť nezáří: Řekla bych, že je degradována na pouhé "křoví" ... a nevšimla jsem si, že by měla vlastního vizážistu, který by o ni pečoval - který by zařídil, aby navzdory svému věku před kamerou vypadala k světu. Ani o zápletce se nedá říct, že by vynikala krásou nebo inteligencí, jejíž odlesk by snad Plzni mohla předat, takže konečný výsledek je dosti ubohý. P.S.: 1) Mám ke "svému" městu spoustu výhrad, měla jsem docela jiné představy i o jeho prezentaci jakožto hlavního evropského města kultury pro rok 2015, ale co je moc, to je moc - TAKOVOUHLE ostudu si snad žádné české město nezaslouží. Dokonce ani v tom případě, když si samo neobyčejně chytře zbourá vlastní Dům kultury. (A když jeho nevděčné obyvatelstvo následně v referendu zamítne další obchodní centrum, které mělo být na takto uprázdněné ploše vystavěné, zůstane na dohled od hlavního vlakového nádraží něco jako obří díra po obřím granátu - zatímco budova zbrusu nového divadla se tísní na jedné z nejrušnějších místních křižovatek.); 2) Proč si proboha seriál vybírá lokace, které s Plzní - potažmo s plzeňským krajem - nemají pranic společného ? (Viz díl číslo 4, který se prokazatelně odehrává na Liberecku.) A pokud je mi výjimečně povoleno užívat si existujících plzeňských exteriérů (u interiérů si mnohdy nejsem jistá), musím pro změnu vstřebat neexistující místní zločinné celebrity - ach jo !(21.10.2015)

• Tom_Lachtan

Hřebejku, cos to udělal s mym městem?! No dobře, ono to zatím nijak extra špatné není, jen veskrze průměrná kriminálka, kde prim hraje charisma Martina Stránského, bohužel, až na pár záběrů žlutejch tramvají, synagogy, Bartoloměje a slovu o štruncákách je to jen a pouze tisíckát viděné, scénář je prostě slabej a navíc jsou v týmu až nechutně mladí vyšetřovatelé (24letá Kohoutová?? To někdo myslí vážně?). Mimochodem, v jednom záběru z náměstí bylo použito digitálního klíčování na blue screenu, neskutečná odpornost, obzvlášť když by se dalo krásně natáčet o pár metrů dál z jiného úhlu a nikdo a nic by nepřekáželo. Uvidíme dál, snad s lepším zakončením, že pokus o akci vyvolávajícím tak možná pocit trapnosti. Příště líp, do háje!(19.10.2015)

• Kimon

Po shlédnutí !! CELÉHO !! prvního epizodního dílu (měl by být coby zaváděcí ten nejlepší, vzhledem k tomu, že nejde o na sebe navazující děj klasického seriálu) naprostý souhlas s Radek99. Hřebík byl s konečnou platností zatlučen. Navíc dodám, že zde už nešlo z kteréhokoliv hlediska (scénář, režie, herecké výkony, ...) více zkazit. A televizi ČT vzkazuji, "nevyhazujte koncesionářské poplatky !! " za podobné produkce.(20.10.2015)

• ghatos

1. díl: Pozvolný poklus, bez výraznějších hereckých etud. Vaculík žádný, vyšetřování žádné, dějová stavba žádná...40%. 4. díl: Solidní díl o zlém dědkovi. Předvídatelné, ale dalo se. 51%. 5. díl: Sex, lži - to jde vždy do kupy. Verešová byla hrozná...vzhled, přízvuk, herecký výkon. 40%. /// Honzo, tohle nebyl ani průměr...celkové hodnocení: 44%.(19.10.2015)

• - Náměstí, které se objevuje ve znělce každého dílu a poté i v ději většiny epizod, je plzeňské Náměstí republiky s dominantní katedrálovu sv. Bartoloměje. (hendrich6)

• - Závěrečná scéna prvního dílu se netočila v Plzni, ale v Thomayerově nemocnici v Praze. (bkv)

• - Na fakturách k objednávce nového grafického řešení je uvedena „úhrada za nákup valut“ a razítko hotelu Meteor ze seriálu Čtvrtá hvězda (od r. 2014). (S0ustruh)