Místo zločinu Plzeň (TV seriál)

Krimi

Česko, 2015, 5 h 49 min (Minutáž: 6x60 min)

Jan Hřebejk

Martin Bezouška

Asen Šopov

Lukáš Vaculík, Martin Stránský, Jan Zadražil, Vladimír Polívka, Berenika Kohoutová, Vladimír Kratina, Zuzana Vejvodová, Jaroslav Pížl, Václav Veselý, Barbora Kodetová, Vítek Pokorný, Václav Liška, Jana Gýrová, Josef Humpolec, Tomáš Zajíc, Václav Chalupa, Martin Bezouška, Marie Švestková, Vendula Ježková, Radim Špaček, Veronika Řeháková, Milan Enčev, Táňa Hlostová, Josef Fojt, Jaroslava Krpálková, Eva Měřičková, Magdalena Wronková, Kateřina Burianová-Rajmontová, Přemysl Bureš, Ľubomír Paulovič, Andrea Verešová, Tereza Brodská, Petra Navrátilová, Zdeněk Maryška, Markéta Frösslová, Ivo Niederle, Jitka Čvančarová, Markéta Martiníková, Vlastimil Harapes, Aleš Najbrt, Dalibor Vinklát, Daniel Rouha, Daniel Rous, Martina Krátká, Zdeněk Mucha, Martin Myšička, Bohumil Kulínský, Ivana Wojtylová, Tereza Lášková, Kristian Štibinger, Pavel Pudla, Eva Suková, Ivan G'Vera, Jan Vaši, Anna Kratochvílová, Anna Bubníková, Estelle Roger, Jiří Šesták, Věra Hlaváčková, Radan Hlubinka, Štefan Chovanec, Martin Havelka, Valérie Zawadská, Kateřina Lojdová, Jarmila Vlčková, Michael Dymek, Viktorie Hájková, Vilém Pustějovský, Kateřina Mátlová, Josef Prouza, Radek Zima, Berenika Suchánková, Igor Ondříček, Ondřej Brousek, Teresa Branna, Petra Kozielová, Daniela Choděrová, Iveta Jiřičková, Jan Burian, Michal Zimula, Kristýna Hulcová, Anna Pačesová, Jiří Maria Sieber, Kamila Trnková, Tomáš Bambušek, Marta Bačíková, Ivan Urbánek, Martin Hofmann, Kateřina Holánová, Josef Nechutný, Jakub Jirásek, Andrei Toader, Jana Hubinská, Martin Froyda, Ladislav Trojan, Vladimír Kudla, Karel Polišenský, Jiří Srnec jr., Michal Šášinka, Vendula Hlásková, Martin Schulz, Pavel Neškudla, Dan Horyna, Eva Jeníčková, Richard Němec, František Hnilička, Matouš Rajmont, Pavel Kovář
  • Liam

Nemám rád hodnocení v průběhu seriálu, aniž bych viděl všechno... takže se tady moje hodnocení nejspíš neobjeví, protože po druhém díle nemám chuť ani sílu dál pokračovat. Při vší úctě k Hřebejkovi, kriminálky mu prostě nejdou. Dost jasně to naznačil už v Případu pro exorcistu a po dvou dílech se ukazuje, že tady jde snad ještě níž. Chybí tomu jakýkoliv náznak napětí nebo aspoň vzdáleně něčeho, čehokoliv, kvůli čemu bych se to snažil dokoukat celé. Samozřejmě největší kámen úrazu není v Hřebejkovi, ale ve scénáři, který selhává naprosto všude. U prvního dílu jsem se nestačil divit, co se před mýma očima odehrává. Snad jen ten Martin Stránský se neztratí, abych nebyl jen negativní. Jeden slušný herec je ale málo na seriál, kriminálku, vlastně na cokoliv. A ani ta znělka mě nebere. Při vší úctě... příští pondělí si najdu jinou zábavu.(26.10.2015)

• VeeDee

Poslední díl mě utvrdil v názoru na celý seriál: nedomyšlené příběhy, na hlavu postavené, neuvěřitelné, ale úplně nejhorší ze všeho byly dialogy, o snaze o vtip ani nemluvě! Trapné! A jestli se policie musí ptát, co to znamená stalking, je tedy asi vážně něco hodně špatně. Seriál jsem sledovala jako kulisu při večeři nebo tupém zírání do blba po té, co jsem přišla unavená z práce a potřebovala vypnout. Rozhodně nic pro náročného diváka.(24.11.2015)

• wafc

PAPÍRNA na scéně. :)) Jinak je to zatím a bohužel tužka. Přišlo mi to děsně dětský, umělý, nereálný. Dávam tomu šanci, ne jak místní moulové, kteří už hážou odpady a hvězdy. Dotčení Plzeňáci, znalci této západočeské metropole, povězte mi, kde se kurva odehrávala ta poslední scéna? Protože to vojenská nebyla. :/¨EDIT: Na druhym a třetím dílu byl znát velkej pokrok a je děsná škoda, že ten první úlet se vůbec odvysílal, protože by to jinak mělo úplně jiný hodnocení a sledovanost.(19.10.2015)

• GeusX

První díl začínal vcelku dobře, jako solidní kriminálka. Relativně brzo to však začalo uvadat. A finálová scéna? Co to bylo za neuvěřitelný amatérismus? Jak neohrabané získání seznamu dárců krve, následná akce a celé to ještě děsně zfilmováno. A hudební doprovod mi k tomu také moc nesedí. Ohodnotím po dalších dílech, ale jestli ten úvodní díl měl nalákat, tak je to slabota. Za ten zmaštěný závěr prvního dílu, zmaštěnější než jeden z vyšetřovatelů, bych nad dvě hvězdy nedal...(20.10.2015)

• Fox85

Seriál s velkými ambicemi, který ale shořel jako sláma. Nevím, jestli bylo záměrem, aby Stránský se Zadražilem působili jako mírné protipóly, ale snaha vyšla vniveč. Vaculík jako velitel nefunguje a Kratěna jako mentor už vůbec ne. Polívka je do počtu, a kdyby tam nebyl, tak se nic neděje. Kohoutová dostala trochu prostoru v poslední epizodě, jinak taky nic moc. Dialogy a některé reakce postav jsou kapitola sama o sobě.(15.12.2015)

• - Závěrečná scéna prvního dílu se netočila v Plzni, ale v Thomayerově nemocnici v Praze. (bkv)

• - Náměstí, které se objevuje ve znělce každého dílu a poté i v ději většiny epizod, je plzeňské Náměstí republiky s dominantní katedrálovu sv. Bartoloměje. (hendrich6)