Místo zločinu Plzeň (TV seriál)

Krimi

Česko, 2015, 5 h 49 min (Minutáž: 6x60 min)

Jan Hřebejk

Martin Bezouška

Asen Šopov

Lukáš Vaculík, Martin Stránský, Jan Zadražil, Vladimír Polívka, Berenika Kohoutová, Vladimír Kratina, Zuzana Vejvodová, Jaroslav Pížl, Václav Veselý, Barbora Kodetová, Vítek Pokorný, Václav Liška, Jana Gýrová, Josef Humpolec, Tomáš Zajíc, Václav Chalupa, Martin Bezouška, Marie Švestková, Vendula Ježková, Radim Špaček, Veronika Řeháková, Milan Enčev, Táňa Hlostová, Josef Fojt, Jaroslava Krpálková, Eva Měřičková, Magdalena Wronková, Kateřina Burianová-Rajmontová, Přemysl Bureš, Ľubomír Paulovič, Andrea Verešová, Tereza Brodská, Petra Navrátilová, Zdeněk Maryška, Markéta Frösslová, Ivo Niederle, Jitka Čvančarová, Markéta Martiníková, Vlastimil Harapes, Aleš Najbrt, Dalibor Vinklát, Daniel Rouha, Daniel Rous, Martina Krátká, Zdeněk Mucha, Martin Myšička, Bohumil Kulínský, Ivana Wojtylová, Tereza Lášková, Kristian Štibinger, Pavel Pudla, Eva Suková, Ivan G'Vera, Jan Vaši, Anna Kratochvílová, Anna Bubníková, Estelle Roger, Jiří Šesták, Věra Hlaváčková, Radan Hlubinka, Štefan Chovanec, Martin Havelka, Valérie Zawadská, Kateřina Lojdová, Jarmila Vlčková, Michael Dymek, Viktorie Hájková, Vilém Pustějovský, Kateřina Mátlová, Josef Prouza, Radek Zima, Berenika Suchánková, Igor Ondříček, Ondřej Brousek, Teresa Branna, Petra Kozielová, Daniela Choděrová, Iveta Jiřičková, Jan Burian, Michal Zimula, Kristýna Hulcová, Anna Pačesová, Jiří Maria Sieber, Kamila Trnková, Tomáš Bambušek, Marta Bačíková, Ivan Urbánek, Martin Hofmann, Kateřina Holánová, Josef Nechutný, Jakub Jirásek, Andrei Toader, Jana Hubinská, Martin Froyda, Ladislav Trojan, Vladimír Kudla, Karel Polišenský, Jiří Srnec jr., Michal Šášinka, Vendula Hlásková, Martin Schulz, Pavel Neškudla, Dan Horyna, Eva Jeníčková, Richard Němec, František Hnilička, Matouš Rajmont, Pavel Kovář
  • Rosalinda

20:42 - první díl premiéry seriálu a je tu už dvanáct hodnocení v podobě hvězdiček... Třikrát pět, čtyřikrát tři, čtyřikrát dvě a jednou jedna (60%). To je fascinující, jak rychle si člověk udělá hodnocení něčeho, co má šest dílů... Objektivita nadevše! - Tak po skončení prvního dílu hodnocení velice kleslo. - Já za sebe musím říct, že jsem se těšila hodně moc a zatím tedy přišlo spíše velké zklamání. Možná to bylo tím očekáváním, ale spíš bych řekla, že mě to zatím tedy opravdu moc nebere. Důkazem mi budiž i to, že jsem se v průběhu stihla kouknout sem, což by se mi při velkém (alespoň větším) zájmu a alespoň malém okouzlení prostě nestalo. A když už mi posledních asi deset minut nepřišlo tak tragických, tak přišly titulky a tak příšerná hudba k tomu, že mi zase spadly krovky. Plzeň taky zatím dostává pořádně na frak. Snad bude líp, uvidíme, ale pochybuji. Nicméně opět potvrzení toho, že velká očekávání, přináší velká zklamání. Neslané, nemastné, nezajímavé až nudné a nečekaně slabé.(19.10.2015)

• Wacoslav1

Tak víceméně se jedná veskrze o průměrnou kriminálku, kde je 6 dílů tak akorát. Není to žádná řacha, ale to extrémně nízký hodnocení tady se mi úplně nezdá. Škoda, že ten seriál má spíše sestupnou tendenci. První díl na základě kterýho to tady většina odstřelila se mi paradoxně docela líbil, druhej taky ušel, no třetí začal slibně, ale to rozuzlení bylo hrozně naivní. Čtvrtej díl fakt podařenej asi nejlepší. Po něm jsem si říkal, že aspoň ty průměrný 3* tenhle seriál neminou. No bohužel pátý díl už celkem slátanina, kde scénárista kombinoval, až to překombinoval. No a bohužel poslední díl to celý zazdil. To byla fakt regulérní parodie na tý biofarmě a psychopat Roman Rohan mě rozsekal. To nemohl doufám nikdo myslet vážně, takže škoda nakonec dávám silný 2*, ale víc ani náhodou. Dokud se seriál drží mantinelů kriminálky, tak to jde, ale ten 6 díl to fakt zabil.45%(28.11.2015)

• EllienPM

Ty holky jsou dneska takový nebojácně samostatný, že? V minisukni a podpatcích skáčou po střeše Thomayerky jako Chuck Rorýs. Marně dumám, jak mohl jeden člověk zároveň spáchat Pelíšky, Musíme si pomáhat a TOTO. Doufám, že v příštím díle ukáže aspoň z poloviny tolik nahejch chlapů, jako dneska ženskejch. Ale ne, teď vážně - tohle je tak dětinský, že by se z toho mozkový závity nezavařily ani pravidelným divačkám Novy. Tou dětskou naivitou je to vlastně i hodně komický, hořce směšný, směšně nechytrý a nestrašidelný. Kdybych u dnešní policie pracoval já, byl bych za megahvězdu. ČT v čele s Dvořákem je holt už jen hodně špatnej seriál, bez naděje na zlepšení. Kdyby to člověk neplatil, mohl by to zdatně odignorovat, že.(20.10.2015)

• Radek99

Po prvním dílu ambiciozní krimi série Jana Hřebejka v produkci ČT je evidentních hned několik věcí - 1) Jan Hřebejk už není etalonem kvality, ale pouhopouhým rutinérem 2) Češi kriminálky neumějí točit 3) Martin Bezouška je naprosto zoufalý scénárista 4) První díl byl asi i můj poslední... 2. díl: Porušil jsem čtvrtý bod předešlého výčtu, tedy - 2. díl byl výrazně lepší než bezkrevný a planý pilot, vypadá to na dramaturgický lapsus - proč byl jako pilotní díl, který má nalákat diváky, zvolen právě ten nejslabší? A pak ještě smutné konstatování - po x letech čeští tvůrci naskakují na vlnu scandi noir detektivky...a svět už mezitím surfuje někde úplně jinde... 3. díl: Objevování Skandinávie pokračuje...scenáristicky to vypadá na naprostou analogii s předešlým dílem, naštěstí na konci přijde zvrat...jenom mi začíná připadat tendenční, že všechny případy se týkají horních deseti tisíc...v jiných vrstvách společnosti se v Plzni nevraždí? Škoda, že kvalita seriálu nedosahuje kvalit úvodní a závěrečné znělky...Mišík s Gellnerem jsou úžasní...(19.10.2015)

• GeusX

První díl začínal vcelku dobře, jako solidní kriminálka. Relativně brzo to však začalo uvadat. A finálová scéna? Co to bylo za neuvěřitelný amatérismus? Jak neohrabané získání seznamu dárců krve, následná akce a celé to ještě děsně zfilmováno. A hudební doprovod mi k tomu také moc nesedí. Ohodnotím po dalších dílech, ale jestli ten úvodní díl měl nalákat, tak je to slabota. Za ten zmaštěný závěr prvního dílu, zmaštěnější než jeden z vyšetřovatelů, bych nad dvě hvězdy nedal...(20.10.2015)

• - Závěrečná scéna prvního dílu se netočila v Plzni, ale v Thomayerově nemocnici v Praze. (bkv)

• - Náměstí, které se objevuje ve znělce každého dílu a poté i v ději většiny epizod, je plzeňské Náměstí republiky s dominantní katedrálovu sv. Bartoloměje. (hendrich6)