poster

Místo zločinu Plzeň (TV seriál)

Krimi

Česko, 2015, 5 h 49 min (Minutáž: 57–60 min)

Režie:

Jan Hřebejk

Scénář:

Martin Bezouška

Kamera:

Asen Šopov

Hrají:

Lukáš Vaculík, Martin Stránský, Jan Zadražil, Vladimír Polívka, Berenika Kohoutová, Vladimír Kratina, Zuzana Vejvodová, Jaroslav Pížl, Václav Veselý, Barbora Kodetová, Vítek Pokorný, Václav Liška, Jana Gýrová, Josef Humpolec, Tomáš Zajíc, Václav Chalupa, Martin Bezouška, Marie Švestková, Vendula Ježková, Radim Špaček, Veronika Řeháková, Milan Enčev, Táňa Hlostová, Josef Fojt, Jaroslava Krpálková, Eva Měřičková, Magdalena Wronková, Kateřina Burianová, Přemysl Bureš, Ľubomír Paulovič, Andrea Verešová, Tereza Brodská, Petra Navrátilová, Zdeněk Maryška, Markéta Děrgelová, Ivo Niederle, Jitka Čvančarová, Markéta Martiníková, Vlastimil Harapes, Aleš Najbrt, Dalibor Vinklát, Daniel Rouha, Daniel Rous, Martina Krátká, Zdeněk Mucha, Martin Myšička, Bohumil Kulínský, Ivana Wojtylová, Tereza Lášková, Kristian Štibinger, Pavel Pudla, Eva Suková, Ivan G'Vera, Jan Vaši, Anna Kratochvílová, Anna Bubníková, Estelle Roger, Jiří Šesták, Věra Hlaváčková, Radan Hlubinka, Štefan Chovanec, Martin Havelka, Valérie Zawadská, Kateřina Lojdová, Jarmila Vlčková, Michael Dymek, Viktorie Hájková, Vilém Pustějovský, Kateřina Mátlová, Josef Prouza, Radek Zima, Berenika Suchánková, Igor Ondříček, Ondřej Brousek, Teresa Branna, Petra Kozielová, Daniela Choděrová, Iveta Jiřičková, Jan Burian, Michal Zimula, Kristýna Hulcová, Anna Pačesová, Jiří Maria Sieber, Kamila Trnková, Tomáš Bambušek, Marta Bačíková, Ivan Urbánek, Martin Hofmann, Kateřina Holánová, Josef Nechutný, Jakub Jirásek, Andrei Toader, Jana Hubinská, Martin Froyda, Ladislav Trojan, Vladimír Kudla, Karel Polišenský, Jiří Srnec jr., Michal Šášinka, Vendula Hlásková, Martin Schulz, Pavel Neškudla, Dan Horyna, Eva Jeníčková, Richard Němec, František Hnilička, Matouš Rajmont, Pavel Kovář
(další profese)
 • Fox85
  **

  Seriál s velkými ambicemi, který ale shořel jako sláma. Nevím, jestli bylo záměrem, aby Stránský se Zadražilem působili jako mírné protipóly, ale snaha vyšla vniveč. Vaculík jako velitel nefunguje a Kratěna jako mentor už vůbec ne. Polívka je do počtu, a kdyby tam nebyl, tak se nic neděje. Kohoutová dostala trochu prostoru v poslední epizodě, jinak taky nic moc. Dialogy a některé reakce postav jsou kapitola sama o sobě.(15.12.2015)

 • Ozzy2
  ***

  Normální kriminálka, lehce zaměnitelná s jakoukoliv jinou kriminálkou tohoto typu.je to bohužel pořád stejné.Místo činu, vtipný patolog, mnoho podezřelých a každému je úplně putna, kdo a proč vlastně vraždil, protože zavražděný je na obrazovce 2 minuty a je to stejně parchant, který si to zasloužil. Ty hvězdy jsou pouze za obsazení hlavních postav, ty vedlejší, jako je Harapes si mohl Hřebejk odpustit a obsadit opravdové herce. jediný, kdo mi tam nesedí je Kratina.On mluví tak, jako my rodilí pražáci mluvíme, takže mu příslušnost do Plzně vůbec nevěřím.(26.10.2015)

 • Přemek
  **

  Tak fajn: zatím souzeno podle jednoho dílu. Hned na začátku přemíra klišé (opilý policista, policisty nenáviděný a opovrhovaný žurnalista, o vtípcích typu "Vedla nadaci Kapka krve" - "No tady je teda víc než kapka krve, co?" nemluvě), jinak průběh detektivky bez napětí, ovšem co měla znamenat ta scéna se stříkačkou a následná honička po nemocnici a po střechách, finále zcela bez gradace... No, nevim.(20.10.2015)

 • slunicko2
  ***

  Příjemný rozjímavý seriál, kde zamyšlený monolog střídá jiný zamyšlený monolog. 1) Nikdo tu neřve, ba ani nezvyšuje hlas, nikdo nikam neběhá. 2) Příjemný dojem podtrhují hezké, byť nepříliš vynalézavé, záběry na Plzeň. 3) Stále pěkný už 40letý Jan Zadražil i rovněž pěkný 26letý Vladimír Polívka to pak jistí.(27.12.2017)

 • zette
  **

  Dalsi z nekonecne rady ceskych kriminalnich serialu na nasich obrazovkach (pro me osobne jen dobre), ktery bohuzel v pameti divaka sotva zustane. Nicim vyjimecne pripady, nevyrazne postavy, bez napeti a atmosfery. Posledni dil z biofarmy je podle me nejlepsi ve vsech smerech, bohuzel uz celkovy dojem nedokazal napravit.(24.11.2015)

 • - Ve scéně na začátku rozhovoru na schodišti (cca 41.–42. minuta), jde policista nahoru rychle, při oslovení se zastaví cca 4 schody před mezanínem, po zjištění, že nejde o něj, se opět rychle rozejde, avšak v dalším záběru (cca za 8 sekund) teprve vchází na mezanin. (PMUL)

 • - Závěrečná scéna prvního dílu se netočila v Plzni, ale v Thomayerově nemocnici v Praze. (bkv)

 • - Ve scéně rozhovoru na schodišti (cca 41.-42. minuta) se všichni koukají dolů do kamery, ačkoliv by oba pánové měli koukat nahoru, protože rozhovor vedou se slečnou v patře nad nimi. (PMUL)