Rychle a zběsile 8

• USA The Fate of the Furious (více)

Dominic Toretto (Vin Diesel) zradil svou rodinu. V jedné z nejúspěšnějších filmových sérií všech dob je sice možné cokoliv, ale tohle je víc než automobilové seskoky padákem, průlety aut mezi mrakodrapy, nebo tažení obřího trezoru ulicemi Ria. Rychle a zběsile 8 rozhodně nepojede na neutrál. Na stranu zla přetáhla Doma legendární kyber-teroristka přezdívaná Cipher (Charlize Theron), která je stejně krásná jako nebezpečná. Není tedy divu, že Toretto naprosto ztratil hlavu a vykašlal se nejen na Letty (Michelle Rodriguez), ale i na všechny staré kámoše. Že s ním má Cipher jiné plány, než jsou romantické večeře při svíčkách, je nabíledni. Kombinace její inteligence a jeho svalů a řidičských schopností z nich mohou udělat neporazitelný tandem. Aby svět zůstal v rovnováze, převezme otěže v osiřelé rodině Hobbs (Dwayne Johnson), který do ní proti své vůli přibere nového člena – Deckarda Shawa (Jason Statham), vysokooktanový záporák ze sedmého dílu, který měl původně shnít ve vězení. Společně s nimi se budeme přesouvat z divokého pobřeží exotické Kuby, přes ucpané ulice New Yorku až na pusté ledovce v Barentsově moři, abychom si užili další zábavnou a nezapomenutelnou jízdu. (Cinemart)

CarLoSiiin

Rychle? Ano. Zbesile? Ano. Popirajici naprosto vsechny fyzicke zakony? Ano. Ve svem profilu mam napsano, ze nejsem zadny filmovy kritik. To je pravda, avsak rad bych ted udelal vyjimku, ktera potvrdi me pravidlo. Nedava mi smysl, jak tento film ziskal takovy kladny ohlas. Predpokladam, ze se okolo Rychle a zbesile za ty leta vytvoril kult lidi, kteri tuto filmovou sagu budou podporovat na veky veku. K te podpore se samozrejme vaze i kladne hodnoceni na portalech spojenych s kinematografii. Nyni kratce k samotnemu filmu. Vlastne jsem si to docela uzil. Zasmal jsem se, coz je urcite dobre. Bohuzel to vsak nebylo zpusobeno kvalitnimi vtipky v dialozich, ale spatnym grafickym zpracovanim a naprosto smutnou dejovou linii, ktera se posledni ctyri dily toci dokola. Jak tato dejova linka vznika? Dokazu si predstavit, ze scenariste svolaji herce do jedne mistnosti a spolecne si zahraji hru "Chodi pesek okolo.". Ten, kdo jde z kola ven, je v dalsim dile Rychle a zbesile zapornou postavou. Vskutku kvalitni myslenka, jak vydelat penize. Ac jsem za rypala, nutno rict, ze tenhle film bych vlastne i bral, kdyby se netvaril tak strasne vazne. Od filmu s rozpoctem 250mega jsem cekal mnohem vice. Zapomnel jsem zminit strasny soundtrack? Kdepak, nezapomnel, opet jsme se dockali uzasneho "Vrrr chuu" od Pitbulla. Ve vysledku pak dve hvezdy s tim, ze jedna je ze smilovani a druha za Theron, Torettovic prcka a Stathama, jemuz jsem jako jedinemu v tom herectvi veril. ()

luciasce

Když pomineme pár nelogických momentů, tak to byla pěkně zábavná podívaná s výbornými hláškami, skvělými scénami nejen rozmašírovaných nabušených aut, hudba paráda... Vin skvělý, Dwayne skvělý a Jason jako vždycky boží. Charlize prostě sednou záporný postavy, nemůžu si pomoct a u Michelle by člověk plátno poslintal... poslední dobou vidím všude Eastwooda, takovej Little Nothing, kterej se kariérně dere kupředu :D na některé předchozí díly to nemá, ale pořád si to drží laťku skvělý podívaný. ()

mucho3

Tak tohle mělo potenciál a kurewsky zklamalo,,,,ty utržené prachy nechápu,lidí chodí asi s nostalgie k minulým dílům ()

dadoool

Na osmý díl se mi popravdě do kina ani moc nechtělo. Podle traileru to vypadalo na totální blbost, která už mi může dojem ze série spíše zkazit, ale opak je pravdou. Film mě velmi překvapil. Ani po osmé to nebyla nuda, příběh měl nápad a celou dobu mě bavil. Soundtrack byl jako vždycky parádní, já si nemůžu stěžovat. ()

MaxQ69

Tak jsem minulý týden zavítal do kina na FF8 a musím dát za pravdu těm, co tvrdily, že je hodnocení tohohle filmu na ČSFD přepálený. Je, a to sakra hodně! Prostě čeho je moc, toho je příliš. Patrná snaha vracet se v některých bodech k první dílům se spíš vymstila. Kombinace klasiky a hi-tec megalomasntký testosteronový akční nálože prostě dohromady nefunguje. Neužil jsem si jedinou akční scénu. Po technické stránce je to špičkově odvedená práce (ještě aby ne, když na to mají čtvrt miliardy dolarů). Dějová konstrukce je totiž natolik tupá a vymykající se logice, že to potopí celý film. Nejde jen o prakticky absolutně nemožný momenty, jde o momenty zcela absurdní, jejichž vznik a existenci lze pochopit jedině pod vlivem LSD. Člověk už se ani neptá "jak", jen nechápavě křičí "proč". Co touhle scénou a situací chtěl básník vůbec říct??... A co jako fanda F&F (filmů, né tý módy z Tesca) opravu nezkousnu, je přeměna zabijáka - vraha jedný z hlavních a nejsympatičtějších postav - v parťáka, co se tváří jako roztomilá Stratfordská chůvička. Ne-e! Ten jeho humor fungoval v první scéně, ale když už ho opakují pošestý, ztrácí to vtip. Stejně tak verbální kohoutí zápasy dvou černých aktérů o srdce IT nováčka v sukni. Dom má rád silný americký káry, Brian měl slabost pro natuněný Japonce, Hobbs se nevejde do ničeho menšího než do obrněnýho monster trucku. Bez Briana tomu něco chybí. Je to pořád o autech, jenže v hlavních rolích dvacetilrový Charger a třicetitunový bunkroidní Wrangler! A to nějak není ono. Prostě všechno špatně. 40% ()

Sharlis

To uz bolo skor na urovni Sharkonada. Dejovo i vizualne. S autami ci zavodenim tento film uz davno nema moc spolocneho. Ale bavil som sa pri tom, Expendables mam rad. ()

Nallymo

K žánru zabudli pridať scifi a paródia. Toľko nezmyslov vo filme som už dlho nevidel. Táto séria išla už dávno definitívne do prdele...ak je vám menej ako 12 tak si to užijete. ()

zissou

Hvězda za technické provedení, ale jinak je to tak tupé, až to bolí. A ještě se to celé bere tak strašně vážně, až člověk z těch patosů zvrací testosteronový průjem. Nesmutnější na tom je, že je po těchto píčovinách taková poptávka... ()

ifca88

Tenhle film dává pojmu přepálená akce nový rozměr, nicméně to nic nemění na tom, že se na to dobře koukalo...na druhou stranu znovu bych se na to už nekoukla, protože podruhé bude absence základních fyzikálních zákonů bolet mnohem víc. Z celýho filmu je ale jednoznačně nejlepší akce Jasona Stathama v letadle s tím prckem, tu už jsem si několikrát s radostí zopákla. Suma sumárum je to za tři hvězdy ( a Jason Statham a prcek samostatně za pět). ()

kyrysar

Všeho je tu víc, všechno lítá vzduchem, všichni jsou naprosto cool. Theron je super rajdojidní záporačka a snad se z ní staně podobného jako se záporáky z minulých dílů. Masakr! A ještě k tomu nestárnoucí Helen Mirren jako mámka záporačka. Fak pecka ()

Grázl83

Velmi dobře natočeno i scénář byl o dost méně stupidní než u předchozího dílu. I když krást kufřík s kódy k odpálení atomových zbraní kvůli k dítěti, které nikdy neviděl a nemůže tak k němu mít žádný sociální vztah, je pitomost. Taktéž jet na Sibiř v Lamborghini 😀. Porušování​ fyzikálních zákonů a střílení ze zbraní zloduchů zásadně mimo cíl je už klasika. ()

Dr_Berry

Našlapaná popcornovka!!! Jako dycky po shlédnutí posledního dílů si říkám, že už nemůžou vymyslet větší šílenosti...a jako dycky se zmýlím. Očekával jsme náraz, protože ta osmička v názvu mě už děsila a přeběhnutí Vina Diesela na stranu zla mě přišla přestřelená. Ale všechno to parádně funguje. Akce, hlášky, děj...všechno to do sebe zapadá a já se královsky bavil. Film je sice žánrově označený jako akční thriller, ale já se smál od začátku do konce. Opravdu se těším na další díl. ()

SuperXero

Mám rád túto partičku, aj keď bez Paula Walkera to už u mňa nie je ono. Bohužiaľ sa tu už nedá hovoriť o Fast and Furious, ako poznáme z prvých 3 dielov. Film ponúka rovnaký scenár ako predchádzajúce diely - kopec akcie, kde samozrejme nájsť veľa nelogických prvkov, zopár upravených superšportov, záporáka a samozrejme happy end. A keďže z toho stále dokážu vydolovať háfo peňazí, môžme len tipovať, čo bude nasledovať po tanku, lietadle a ponorke v ďalšom pokračovaní. (Podľa mňa raketoplán). Napriek tomu som sa ale dokázal preniesť cez tieto neduhy a nakoniec z toho bola akčná pútavá naháňačka so sympatickými hercami. ()

Dawydov

Celkově slušné tři, dějově to je opravdu hrozná ptákovina, ale zpracováním by to bylo klidně pět. Je to podobné jako sedmý díl. Prostě výplachová zábava, kterou nelze brát vážně a nebere se vážně ani ona sama. Prospěla by tomu kratší stopáž, ale přežít se to dalo. ()

Optical

Po Guardians vol. 2 a Covenantu další letošní zklamání. Nemám výhrady proti primitivním zápletkám pokud jsou zajímavé pro mne z pozice diváka, zde to však neplatí. F8 je změt pochybných dialogů s bizarní akcí, jenž mě přestává bavit. A pokud si u filmu začínám klást otázky a všímat si kdejaké pitomosti, asi je na čase se rozloučit. Aneb osmkrát a dost. O stupiditě scénáře netřeba rozepisovat dlouhé odstavce, jelikož je účelová a přepálená stopáž je jen takový režisérský vtípek na rozloučenou. ()

mstychov

Naprosto peckovej dil!!!! Vetsina pokracovani je u filmu na prd, ale tady??? Snad nejhezci dil!!!! Bylo to dojemny, srandovni, spravne akcni, napinavy....Nadupany od zacatku az do konce a to nejen paradnima autama!!!! Urcite nezustane u jednoho shlednuti....verze s titulkama v originalnim zneni byla dokonala!!!! Vrele doporucuju. ()

tyzmrde

Normálně za tři, ale finále v Sovětském svazu ehh pardon v Rusku byla fakt silná ujetá zábava. A taky musím pochválit útěk z vězení který byl nejhustší z první poloviny. A chci spinoff The Rocka a Jasona Stathama. ()

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Další herní značka míří do kin

Další herní značka míří do kin

19.07.2020

Přestože si Hollywood na drtivé většině herních adaptací vylámal zuby, studia i tvůrci nadále vidí obří potenciál, který herní příběhy ukrývají. A tak to zkouší dál. Po The Last of Us, Falloutu nebo… (více)

Křehká ega na setu Rychle a zběsile

Křehká ega na setu Rychle a zběsile

05.08.2019

Následující článek není ani tolik novinkou, jako spíš zajímavostí. Točí se kolem hereckých hvězd, respektive mužských hereckých hvězd, z akční série Rychle a zběsile a nově také spin-offu Rychle a… (více)

Další spin-off pro Rychle a zběsile?

Další spin-off pro Rychle a zběsile?

15.05.2019

Studio Universal Pictures momentálně těžce sází na svoji nejvýdělečnější akční sérii Rychle a zběsile. Devátý díl nekonečné ságy vstoupí již brzy do produkce, ještě předtím ale do kin dorazí první… (více)