Reklama

Reklama

Zaklínač

(seriál)
Trailer 5
USA / Polsko, (2019–2024), 30 h 55 min (Minutáž: 47–67 min)

Tvůrci:

Lauren Schmidt

Předloha:

Andrzej Sapkowski (kniha)

Hrají:

Henry Cavill, Freya Allan, Joey Batey, MyAnna Buring, Anya Chalotra, Eamon Farren, Adam Levy, Jodhi May, Lars Mikkelsen, Mimi Ndiweni, Wilson Mbomio (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(4) / Epizody(32)

Zaklínač Geralt, mutant a lovec příšer, těžce hledá svoje místo ve světě, kde lidé jsou často ohavnější než zvěř. (Netflix)

Diskuze

futislav

futislav (hodnocení, recenze)

Mr.Apache

Á, další hlubina vědění s vytříbeným slovníkem a znalostí slušného chování. Ach jo, je vás stále víc. Asi inkluze.

na příspěvěk reagoval Mr.Apache

futislav

futislav (hodnocení, recenze)

Mr.Apache

Pouze jsi nepochopil psaný text. Příspěvek se netýkal seriálu, nýbrž možného zfilmování knihy Bouřková sezóna. Ale jak jsem se dočetl, už je z toho jakýsi animák Vlčí sen a jak mi píše Verbal " Možná bys pak měl zkusit nějakou dobře napsanou pořádnou fantasy".  I přes mou prosbu však žádnou nedoporučil. Psal jsem pouze o současném trendu nacpat do každého filmu aktivistické prvky, které jsou zpravidla nutnou úlitbou uřvaným menšinám a celé dílo sráží o několik levelů.  

na příspěvěk reagoval Mr.Apache, mm13

W.Dow

W.Dow (hodnocení, recenze)

mm13

Mám pocit, že třetí série už je potvrzená, byla ještě před odvysíláním druhé.

na příspěvěk reagoval mm13

mm13

mm13 (hodnocení, recenze)

Tretiu sériu ešte neohlásili? Najvyšší čas. Dúfam, že nie sú v pláne úžasné marketingové postupy typu "najebeme teraz fanúšikom plno prequelov, midquelov a spin-offov a ku hlavnej línii sa vrátime najskôr o dva roky, keď všetok ten hnoj dookola párkrát otočíme".

na příspěvěk reagoval W.Dow, Blackhand47

meti

meti (hodnocení, recenze)

verbal

Martin pan spisovatel? To myslíš vážně? A já měl doteď, že jsi docela racionální člověk. Martinovo dílo se dá snadno přirovnat k příběhu, kdy pejsek s kočičkou vaří dort. Píseň ohně a ledu má tak tři zajímavé příběhové linie, jinak natahovaná průměrná nuda.  Sapkowski se drží u země, ale píše to o dost líp...

na příspěvěk reagoval verbal

RKBoy

RKBoy (hodnocení, recenze)

cernakus

snažíš sa milo a pekne a chápem, že svoje veľké ego rád obaľuješ veľkou dávkou sarkazmu a takzvaného nadhľadu aby si si a ostatným pripadal ako uštipačný génius, ktorý všade príde, vygrcia pár hlúpych a detinských poznámok a potom sa otočí s úsmevom na tvári mysliac si, ako všetkým ukázal, nasral ich a dal najavo ako sú mu názory zvyšku ukradnuté, lebo tu tento pán toho zažil toľko, že názor bežnej spodiny jej preňho asi tak dôležitý ako toaleťák pre cigáňa, ale realita je taká, že si len na smiech v každej diskusii v ktorej sa zúčastníš.. a možno ti ide byť o to druhý verbal, čo je už smutné samo o sebe.. smutné aj je, že tu niekomu takému ako ty píšem toľkoto riadkov.. snád mozgové bunky stíhajú, ale držím ti palce pri tvojom úbohom snažení. 

na příspěvěk reagoval cernakus

cernakus

cernakus (hodnocení, recenze)

RKBoy

hele čobole, chápu, že si přeješ, aby na tvé beznadějně tupé urážky ostatní reagovali oduševněle. Ale realita všedního života je, že na tvá přání sere pes ;-)

na příspěvěk reagoval RKBoy

futislav

futislav (hodnocení, recenze)

verbal

Velmi rád. Doporučíš něco ? Mám raději jiný žánr, rád se však dovzdělám a něco nového objevím. Poslední opravdu zajímavé dílo, které jsem četl se jmenuje "Chemie a technologie výbušnin" a "Klinická psychofarmakologie" . Literárně je to průměr, ale těch nových věcí co čtenář objeví !

W.Dow

W.Dow (hodnocení, recenze)

Achjo, co je zas tohle za individuum, to tu opravdu nemůže být normální diskuze? Že mě to ale překvapuje, internet no :D

Blackhand47

Blackhand47 (hodnocení, recenze)

futislav

Knihu ale bohužel Netflix zpracoval jako anime film Vlčí sen, kdy to hodili na Vesemira, vzali si z toho vlastně jen motivy a příběh si komplet vymysleli nový.

futislav

futislav (hodnocení, recenze)

verbal

Čtu teď od Sapkowského "Zaklínač - Bouřková sezóna" a až na obligátně rozvláčné popisy krajin a míst, kde se děj odehrává, to má celkem děj, pointu i napětí. Kdyby z toho někdo dokázal udělat ucelený film bez zbytečných serepetiček a módních výstřelků typu LGBT, BLM a podobně, zasadit to do trochu ponuřejší atmosféry a okořenit magií, mohlo by to mít potenciál.

na příspěvěk reagoval Blackhand47, verbal, Mr.Apache

alchac

alchac (hodnocení, recenze)

verbal

Myslíš jako Marťasovy trůny? Já se s ním v knižní podobě srazil jinde a jeho příspěvek mi onu knihu dokonale znechutil. Asi jako když mi kdosi kdysi podstrčil Líheň jako první kus od Žambocha, pročež jsem od něj od té doby nepřečetl ani řádku. V obou případech možná dělám chybu, ale dokud budu míti dostatek četby od prověřených autorů, tak po nich nesáhnu.

na příspěvěk reagoval verbal

verbal

verbal (hodnocení, recenze)

alchac

Jj, qalitní literatura je holt qalitní literatura, to musel být hustý frajer! A vem to schválně někdy do ruky například, jen tak nnamátkou, po tom pšontkovském babralovi. Velmi kontrastní a výmluvné. Něco jako dát si po žluklém kefíru prvotřídní maskarpóne.

na příspěvěk reagoval alchac

alchac

alchac (hodnocení, recenze)

verbal

Možná časem. Momentálně je ho ale málo, neb mi bohužel nějakej dobrák podstrčil výjimečně potentního Scarrowa, od kterého žel nemohu už dva měsíce odtrhnout držku.

na příspěvěk reagoval verbal

cernakus

cernakus (hodnocení, recenze)

verbal

jirka umí vymyslet hovno, když to nehodí na papír. To tlustoprase zhebne dříve, než vydá Vichry zimy. Na to si už můžeš vsadit zbývající varle a tak ta totálně dokurvená 8 série GoT pro tebe bude jediným zakončením :-D Ožralej poliš to alespoň dopsal.

Mimochodem, Sapkowského svět je relativně originální fantasy. Martin jen opsal Výňatky z dějin anglického zkurvenectví a přidal tři draky a tím fantasy linka začíná i končí zároveň. PLaO je IMHO mimořádně přehypované hovno. Na Tolkeinovu srajdu to v přehypovanosti sice nemá, ale ta byla alespoň první.

na příspěvěk reagoval verbal, RKBoy

Související novinky

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry

10.10.2023

Netflix oznámil, že šestá a poslední sezóna seriálu Koruna bude rozdělena do dvou částí. U velkých věcí jako jsou Zaklínač nebo Stranger Things už je tento formát pro Netflix prakticky standardem,… (více)

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Už to bude pěkných pár let, co byl oznámen reboot kultovní akční sci-fi fantasy Highlander v čele s Henrym Cavillem a režisérem Chadem Stahelskim (John Wick) za kamerou. Jenže Cavill měl od té doby… (více)

Sledovanost Zaklínače klesá

Sledovanost Zaklínače klesá

07.07.2023

Nedávno jsme psali článek zabývající se odchodem hlavní hvězdy Zaklínače Henryho Cavilla, a jak si tvůrci představují, že představí jeho náhradu. Už tehdy jsme se nicméně zabývali taky otázkou, jaké… (více)

Tvůrci Zaklínače komentují odchod Cavilla

Tvůrci Zaklínače komentují odchod Cavilla

02.07.2023

Třetí řada známého Netflix seriálu Zaklínač před pár dny dorazila na streamovací službu – respektive dorazila tam její první část. Zatímco prvních pět epizod už mají diváci k dispozici, zbylé tři… (více)

Reklama

Reklama