Reklama

Reklama

Zaklínač

(seriál)
Trailer 5
USA / Polsko, (2019–2024), 30 h 55 min (Minutáž: 47–67 min)

Tvůrci:

Lauren Schmidt

Předloha:

Andrzej Sapkowski (kniha)

Hrají:

Henry Cavill, Freya Allan, Joey Batey, MyAnna Buring, Anya Chalotra, Eamon Farren, Adam Levy, Jodhi May, Lars Mikkelsen, Mimi Ndiweni, Wilson Mbomio (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(4) / Epizody(32)

Zaklínač Geralt, mutant a lovec příšer, těžce hledá svoje místo ve světě, kde lidé jsou často ohavnější než zvěř. (Netflix)

Diskuze

Luicy

Luicy (hodnocení, recenze)

W.Dow

Tak to já mám otevřený světy ráda a ty vedlejšáky byly fajn zpestření hry. Naopak mám ráda když je každý otazníček splněný, ale je pravda že u konce už to bylo hrozně repetitivní, hlavně zakázky zaklínače.

na příspěvěk reagoval Merengues9, W.Dow

W.Dow

W.Dow (hodnocení, recenze)

dragon94

Celou hru ti jen zdůrazňují jak Geralt spěchá, jak jde po stopách Ciri a jak nemá čas na nic jiného, pak si měl hrát karty a řešit kolikrát naprosté prkotiny kdejakého vesničana, i to jak mu několikrát "proklouzne" skoro mezi prsty a on tak musí do další oblasti působí blbě, když je to stále dokolečka, no moc mě to nebavilo ale hlavně to zbytečně tříštilo už tak nic moc hlavní linku. Kdyby ta hra byla uzavřenější, s míň hloupostmi okolo, jen by jí to prospělo po všech stránkách. Nemám ale ráda otevřený světy a přiznám se, že i po stránce hratelnosti mě to moc nebavilo a dohrála jsem to jen kvůli příběhu.

na příspěvěk reagoval Luicy

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

W.Dow

Nesmyslné natahování hlavní dějové linky? Jako na jednu stranu máš pravdu na tu druhou ty vedlejšáky působí jako povídky v knihách. A stejně jako povídky v knichách a jsou vedlejší úkoly v Zaklínači 3 kolikrát mnohem lépe napsané, než hlavní dějová linka.

na příspěvěk reagoval W.Dow

Blackhand47

Blackhand47 (hodnocení, recenze)

W.Dow

Co se týče vedlejšáků a náplně světa, z většiny je to fakt generické. Do toho tam jsou prostě denní úkoly, které jsou náhodně generované, aby toho bylo jakože ještě víc.

Dějových linek, ať už je to hlavní příběh nebo vedlejšáky je moc. V tom množství jsou tak lepší i horší questy... ale barbarské mi jinak přišlo, že hru vlastně uzavírá až datadisk. Podobný přístup zvolili i u Origins a teď Valhally, kdy poslední část příběhu vyjde teď na podzim... tentokrát naštěstí v rámci free updatu.

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

V příběhu v Odyssey, je minimálně deset silných momentů. Který fungují a sou zapamatovatelné. 

W.Dow

W.Dow (hodnocení, recenze)

Blackhand47

Odyssey jsem chtěla zkusit, dost lidí mi to doporučovalo, mám ráda řeckou mytologii jenže ta hra je na můj vkus už moc masivní, už u zaklínače jsem trpěla těmi vedlejšáky a nesmyslné natahování hlavní linky, jen aby hráče provedli všemi oblastmi. Přišlo mi to strašně hloupý.

Ono stejně nejlepší open world pro mě osobně má Elden Ring díky pocitu neznáma a objevován, Spider-Man zase kvůli pohybu a pak se mi dost líbil Horizon s Ghost of Tsushima, které mají nádhernou barevnou paletu a celkově vizuál, první jmenovaný má i dostatečně zajímavý a originální svět. Jinak se jim snažím vyhýbat jak jen to jde, pokud tam tedy není dobrý příběh, a AC prostě nejsou nic extra abych to protrpěla :D 

na příspěvěk reagoval Blackhand47, dragon94

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Akira777

Spousta lidí tenkrát Indánu na to skočila, neměli důvod nevěřit, však oni taky dostali určitě štědré vánoční prémie za tu recenzi. CD Projekt v tomhle směru se umí postarat o své zaměstnance, ale neni to jen o Indiánu. Za těch skoro deset let, kdy se ta hra vyvíjela sem přečetl stovky článků, jak že je ta hra parádní a úžasná, jak má vychytaný tohle a támhle to a jak že umí pracovat s tímhle a podobné kecy, vždycky sem se podivil, jak to ten dotyčný pisatel může vědět a napsat to, následně to projde korekcí a schválí to nadřízený. Teď už vím kam šli ty peníze, které měl CD Projekt investovat do hry, dle všeho nešli do hry. 

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Akira777

Z toho si nic nedělej, já sem v minulosti taky už několikrát koupil hru, která měla hodnocení úplně božské a pak sem litoval, že sem ty peníze raději nedal do nějakého komiksu/mangy, či nějaké jiné hry. 

Blackhand47

Blackhand47 (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

Oni měli Skull and Bones vydat jednoznačně dříve a neměli jej tolikrát předělávat. Ta finální verze totiž působí neskutečně genericky a nikomu se to nelíbí.

na příspěvěk reagoval dragon94

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Blackhand47

Ždímalo, ale většinou to byli Indii studia s malým dosahem,nejvýraznější je Hellblade. Který ale spíše upřednostnilo hororovou a psychologickou notu, než tu Vikingskou. Což je hrozně fajn, protože ta hra pracuje s psychickými problémy a onemocněním, a pracuje s tím na jedničku.

 

Pak je tady God of War, který má i velkou dávku té severské mytologiie, ale jde si to hodně svojí a svéraznější cestou. A v pdostatě je to také příběh o otci a synovi. 

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

dragon94

Já je na jednu stranu chápu, oni se bojí uvést na trh novou značku, s tím že tohle bude nová herní série ze Starověkých světů. Ale  problém je v tom, že ta nová značka by se nemusela dobře uchytit a prodávat, takže oni před to dají AC a už mají zajištěné to že se o hře bude mluvit, že si hru koupí různé vrstvy hráčů. Proto taky Skull and Bones považuji za krok do neznáma, který se jim může vymstít. 

na příspěvěk reagoval Blackhand47

Blackhand47

Blackhand47 (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

Jo, je pravda, že tato období jsou strašně nevyužitá... i když vikingy ždímalo v posledních letech více studií. Jinak tam moc velkou konkurenci nemají.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

I kdyby příběh byl béčkovějšího rázu, tak já sem hned našel souznění s Alexiosem, on mi hrozně padl do noty, byla to výrazná a ikonická postava, která měla charisma a záleželo mi na něm.

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Blackhand47

Ano je to honba za rodinou, které následně přerůsta do biblických rozměrů, ale to čím si společně s Alexiosem a nebo Kassandrou hráč projde, je prostě epické. 

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

Brotherhood, AC IV a já osobně mám hodně v oblibě i Syndicate, kvůli victoriánské Anglii. To jsou ty nejlepší AC díly. Ale Odyssey je z té nové trilogie určitě nejlepší. I když příběhově to není ani zdaleka žádné terno.

na příspěvěk reagoval Luicy

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Blackhand47

Problém bude možná v tom, že neni moc her, ze starověkého Egypta, Řecka, Norska, atd, takže potom Ubisoft může skrze značku AC produkovat tyhle hry, které se světem AC nemají moc společného, ale zase o to víc uspokojí tu část komunity, které baží po tomhle. Protože ruku na srdce, kdo by nechtěl hrát hru ze Starověha Řecka, kdy si projdeš několika ikonickýmy eposy. 

na příspěvěk reagoval dragon94, Blackhand47

Blackhand47

Blackhand47 (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

Příběh je naprosto generický a jeho tematikou je akorát rodina... Snad všechna řecká dramata a eposy, které jsem četl, jsou na daleko vyšší úrovni... Jestli tě to bavilo, v pohodě, jsem rád, ale jinak to scénář fakt dobrý nemělo...

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Blackhand47

Jeden z nejlepších příběhů. Ale abych nebyl jen pozitivní, na té hře mně štvalo tohle : Když jsme chtěl zabít nějakého člena kultu, tak se na mně sesypal dav lidí a párkrát mně i umlátili. Stalo se to sice jen dvakrát-třikrát, ale i tak. Občas kamera taky zazlobila.

 

Ale to je asi tak vše, hlavní příběh byl epos, na úrovní Trojské války, Dvanáct úkolů pro Herakla a nebo Odysseusova cesta domů. A některé vedlejší úkoly sou naprosto parádní. 

na příspěvěk reagoval Blackhand47

Blackhand47

Blackhand47 (hodnocení, recenze)

W.Dow

Zatím jsem to ještě nehrál (čekám na DLC), ale ze zkušenosti u jiných titulů můžu říct, že lidem kolikrát stačí fakt málo a onen flow-efekt pak udělá svoje. Stejně jako jsou lidi schopní se bavit u nesmyslných blockbusterů bez děje, nekonečných seriálů atd, tak i u her dáš lidem něco, kde máš základní fyziku, jednoduchý příběh a lidi ti to budou vychvalovat do nebes. Třeba fakt nechápu popularitu posledních tří Assassins Creed her, což jsou jen kopírky Zaklínače 3 s horším... vším. Popularitu posledních Far Cry titulů, kdy jde jen o reskin třetího dílu, ale fyzika atd. je pořád horší.

Aspoň z toho, co jsem viděl, tak Cyberpunk dopadl přesně, jak jsem čekal. Víceméně Deus Ex mixnutý s GTA, kde to prostě nedosáhlo kvalit hypu, na který lidi až nesmyslně naskočili. Nejvtipnější stejně je, jak polovina lidí soudí hry už podle prvních cynematic trailerů a vykřikují, jak si to koupí, i když záběry z hraní ještě neviděli. A to se stává celkem často.

na příspěvěk reagoval W.Dow

W.Dow

W.Dow (hodnocení, recenze)

dragon94

Souhlasím, nemám ráda moc otevřené světy ale z těch co jsem hrála, bych řekla že je to snad nejvíc mrtvé město co jsem viděla, ty npc jsou viditelně panáci bez života a ani se nesnaží o nějakou iluzi, prostě obyvatelstvo po lobotomii, i hratelnost je taková jako z dob PS3 :D Nehraju střílečky ale pochybuji, že má střelba působit tak nezáživně, tak jsem přešla na plížení, které je ještě horší, a pak na katanu a o té se radši nebudu ani zmiňovat, to i Skyrim je proti tomu jinde :D

Největší zklamání ale pro mě byl příběh, ten je prostě strašně průměrný a jasně mu chybí dost obsahu, vedlejší úkoly jsou ještě horší. Jako když občas vidím ty výkřiky o tom, jak je to užasne tak se sama sebe musím ptát, jestli jsem já ta divná nebo naopak.  

na příspěvěk reagoval Blackhand47

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

dragon94

Asi už je hratelná, po stránce že ti to nezabije konzoli, což se prý nějakým lidem stávalo, kdy ta hra regulerně poškozovala konzoli. Ale furt nedokázali opravit základní věci, viz videa. 

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

Hra už je hratelná... ale co mi hlava nebere jsou ty výkřiky lidí, že se jedná o nejlepší, nejpropracovanější a nejdetailnější hru všech dob... Vždyť je to hroznej trash a to i teď 2 roky po vydání.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune, W.Dow, Akira777

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Oni toho moc neopravili a to co opravili, buď stojí za hovno a nebo je to dokonce horší, než při vydání.

Související novinky

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry

10.10.2023

Netflix oznámil, že šestá a poslední sezóna seriálu Koruna bude rozdělena do dvou částí. U velkých věcí jako jsou Zaklínač nebo Stranger Things už je tento formát pro Netflix prakticky standardem,… (více)

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Už to bude pěkných pár let, co byl oznámen reboot kultovní akční sci-fi fantasy Highlander v čele s Henrym Cavillem a režisérem Chadem Stahelskim (John Wick) za kamerou. Jenže Cavill měl od té doby… (více)

Sledovanost Zaklínače klesá

Sledovanost Zaklínače klesá

07.07.2023

Nedávno jsme psali článek zabývající se odchodem hlavní hvězdy Zaklínače Henryho Cavilla, a jak si tvůrci představují, že představí jeho náhradu. Už tehdy jsme se nicméně zabývali taky otázkou, jaké… (více)

Tvůrci Zaklínače komentují odchod Cavilla

Tvůrci Zaklínače komentují odchod Cavilla

02.07.2023

Třetí řada známého Netflix seriálu Zaklínač před pár dny dorazila na streamovací službu – respektive dorazila tam její první část. Zatímco prvních pět epizod už mají diváci k dispozici, zbylé tři… (více)

Reklama

Reklama