Ulice Cloverfield 10

• USA 10 Cloverfield Lane (více)

Jednu chvíli jedete v autě, pak to do vás z boku napálí nějaký idiot a vy se probudíte pomlácení, ale živí v podzemní kobce, kde vám neznámý podivín řekne, že jste právě vyhráli hlavní cenu v životní loterii. Onen neznámý podivín (John Goodman) se jmenuje Howard a je to zkušený „Prepper". To jsou lidé, kteří tuší, že jednoho nepříliš krásného dne přestane fungovat svět, a tak se na to připravují. Například Howard si postavil a komfortně vybavil podzemní bunkr. Výhra Michelle (Mary Elizabeth Winstead) spočívá v tom, že ji našel ve vraku havarovaného auta a přesunul do svého krytu krátce předtím, než na Zemi plnou silou udeřila gigantická katastrofa, která zničila veškerý pozemský život. Emmett, jeho kámoš, který mu se stavbou pomáhal (John Gallagher), a Michelle jsou podle všeho široko daleko jediní přeživší. Škoda, že je venku kontaminovaný vzduch a nejde to proto ověřit. Michelle ale téhle teorii příliš nevěří. Howarda považuje za magora, který ji unesl a pod za vlasy přitaženou záminkou ji chce udržet ve sklepě. Jenže důkazů, že má tenhle apokalyptický vizionář pravdu, se postupně objevuje víc a víc. Stejně jako dokladů toho, že Howard je fakt pořádný magor... (CinemArt)

Hanys_

Komorní drama, chytře naroubované na 8 let starou mysteriózní pecku. Je tady pár parádních scének a Goodmanův pohled je přímo ďábelský. ()

Gildor

Jak málo aktérů stačí k perfektnímu thrilleru. Komorní, klaustrofobická řež nervů, která funguje a do konce nepustí. The thrills are for reals - 90 %. A jdu kopat bunkr. ()

Litvicek

Pořádné klaustrofobické drama mělo The Divide. Tohle bylo ve srovnání s ním velká romantická pohádka. Chceme stísněnou atmosféru, zvraty, překvapení a chceme se co nejvíc bát u takových filmů. To mi hodně chybělo a proto dávám jen průměr. Jednoduše mi zvracený taťka Goodman nevynahradil vše, co bych si přál. ()

barlow

Netradiční pokračování (spíš takový spin-off) již původně zvláštně odvážného filmu Cloverfield. John Goodman je zkrátka boží, ale ani ostatní nezaostávají. Příjemné překvapení, od kterého nelze nic čekat, pokud se vyhnete spoilerům. ()

panWolf

Jo , líbilo se mi to.I když , v podstatě jsem viděl stejný film před pár léty - csfd.cz/film/227789-mlha/komentare/ ()

Ilhan

Goodman zasloužil minimálně nominaci. Zejména ve srovnání s Hedgesem z Manchester by the Sea. Jinak skvělý příspěvek ke Cloverfieldu. Už se těším, co přijde příště a klidně zase trochu jiný žánr. ()

bloodline

Komorné sci-fi, kde ufóni slúžia iba ako kulisa na rozmontovanie psychológie postáv, tu v takom komfortnom prevedení nebolo od čias K-PAX a Signs. Atmosféra griluje námet do špiku kosti, záhady rozdajú existenčný poker a herci hrajú srdiečkom. Goodman ako prototyp deviantného spasiteľa sám o sebe roztáča ruletu skepticizmu, ktorá rozožiera optimistické vyhliadky do ďalšieho priebehu kolotoča udalostí. Každá rozlúsknutá záhada zamotá hlavu novými hádankami. Film neulahodí masám, ale očarí bojachtivé povahy. Drsnejším spracovaním a prepracovanejším záverom to mohol byť mimozemský atak na film roka. ()

F.W.Colqhoun

SPOILERY. People are strange creatures. You can't always convince them that safety is in their own best interest. Nejlepší scifi hned po Cannibal Airlines. Připusťme, že se Fritzlův sklep s odpovídajícím příslušenstvím při invazi z vesmíru hodí, bez ohledu na potíže s panem domácím. Se vší tou izolací, dekontaminací a nejistotou ohledně bezpečí tam venku se film stal v roce 2020 nečekaně aktuálním. Autentická zkušenost pak dává divákům lépe rozpoznat, jakým iracionálním bullshitem nás komerční kinematografie běžně krmí. Dan Trachtenberg nicméně natočil působivý a přiměřeně chytrý žánrový film. Je fakt, že titul signalizující napojení na Abramovo emzácké univerzum sabotuje zvrat v poslední čtvrtině, ale to moc nevadí. Každý divák jen trochu zběhlý v hollywoodské rutině by i jinak se značným předstihem seznal, že imperativu osobní svobody za každou cenu musí být učiněno zadost. Zajímavé je tedy hlavně to, že se Trachtenbergovi daří navozovat nejistotu reálným očekáváním navzdory. A že by si situace zasloužila scény s frontou náctiletých panen, připravených rozkuřovat majitele bunkru za pomeranč? Pravda je někde venku, třeba v Maleville nebo Le temps de loup. S realistickým rakouským postapo, na které jsem si asi právě proto vzpomněl, spojuje Ulici delikátní kvalita hlavní představitelky. Mary Elizabeth Winstead je hnětena ze stejného těsta jako Anais Demoustier. Jde o produkt výsostně civilizované cuisine, který by se na tabuli v čase vlků ocitlo nutně v roli předkrmu. Ale jenž se přeci vzpříčí v hrdle: Je t'aime, Anais/Mary, totiž Paris. ()

kolemjdouc

vzhledem k tomu,že sci-fi není něco co bych zrovna vyhledávala ale tenhle film mě zaujal.I když,přiznávám,jsem si několikrát klimbla. ()

Warle

Čím méně o tomhle filmu víte, tím více si ho užijete. Proto silně doporučuju následující řádky nečíst. Hemží se věcma, který nepotřebujete (/nechcete) vědět před shlédnutím. J.J Abrams: "...to bychom tenhle film nazvali Cloverfield 2. Tohle je úplně jiný žánr a úplně jiný film. Mnohem děsivější“. Tohle je výrok, který by si měl přečíst každý fanboy Cloverfieldu před tím, než tento film uvidí a bude ho překvapeně soudit, protože je naprosto pravdivý. 10 Cloverfield Line má a zároveň němá něco společného s původním filmem, co vše si musíte určit sami. 3/4 filmu se odehrávají v podzemním bunkru, kde si ladí do noty trojice John Goodman, Mary E. Winstead a John Gallagher a ve kterém sledujeme především onemanshow Johna Goodmana, který si za tuhle roli zaslouží sošku, za tím si pevně stojím. Zbylou část filmu nebudu nějak rozebírat, protože to se musí vidět a čím méně o tom budete vědět, tím více si to užijete. Řeknu jen to, že to bylo hlavně to, co mě utvrdilo na konečných 5*. Skvělý zvuk (7.1 v kině je labůžo) a precizní scénář dělá z 10 Cloverfield Lane strhující bombu od začátku až do konce a nedá vám ani minutu odpočinout. Dokážete si představit atmosféru bunkru z The Divide? A k tomu atmosféru a napětí ze Signs s Melem Gibsonem? A k tomu ještě Spielbergrovskou Válku Světů? Protože přesně tuhle kombinaci 10 Cloverfield Lane nabízí. Ani o chloupek méně. A otevírá obrovská vrata pro pokračování. "Thug life, Y.O.L.O... I don't even know what that means, but everybody says it, so it's gotta be cool, right?" ()

lucijelucije

Jednoznačně lahůdka. Tenhle film má hned několik zvratů. Jeden přichází celkem dost brzo. Při druhém víte, že nic není úplně jak si myslíte. Nastává pak třetí zvrat, abyste zjistili, že situace může být ještě horší, ale netušíte, že po třetím zvratu, byste možná svá rozhodnutí tolik neunáhlili. Dala jsem tři hvězdy, myslím si, že mohl mít 10 Cloverfield Lane dobrej potenciál. Ne že by ho úplně zahodil, ale malá s větší kapkou chyběly, aby se tahle věc dokončila do konce. ()

Hyb_rid

Po delší době jsem opět viděl Goodmana ve fantastické formě nebýt toho totálního zatmění v posledních 15-20 minutách tak bych Cloverfield střelil klidně plný počet, ale to co se odhrávalo na konci bych přirovnal ke znásilnění a já byl ten, který se s brekem a prosbami snažil docílit aby Trachtenberg s tou hrůzou už skoncoval. ()

Hanes88

Navíc než na tři hvězdy tento film nemá. John Goodman a Mary E. Winstead v hlavních rolích dobří, ale to je asi tak všechno. Bylo to celé takové zdlouhavé, některé situace hodně dobré, ale některé zase hodně špatné. Takže spíše takový průměr. 60%. ()

IvoB

Čert vem pochybnou návaznost na předchozí Cloverfield. Ulice Cloverfield 10 funguje zcela samostatně, přičemž většinu stopáže předkládá skvěle natočený, zahraný, ozvučený a mrazivý thriller, který si bohatě vystačí i s tak skromným prostorem a hrstkou postav. Především Goodman ve své roli zcela exceluje. Škoda trošku vynuceného závěru, který se ke zbytku filmu absolutně nehodí a kazí tak skvělý výsledný dojem. Nebudu ale více prozrazovat, ostatně film nejlépe funguje právě tehdy, kdy o něm vůbec nic nevíte. Nenechte se zmást zdejšími pochybnými hodnoceními a posuďte sami, tento film za zhlédnutí určitě stojí. 4* (8/10) ()

Darth Maul

Podstatná časť filmu (tá, ktorá sa odohráva v bunkri pod farmou) je nezabudnuteľným mysterióznym zážitkom. Ťahá ju predovšetkým ústredná trojica. Nevyspytateľný Howard dominuje, ale aj Michelle s Emmettom ponúkajú zaujímavé momenty. Dojem z kvalitne napísaných postáv vylepšujú neopozerané herecké tváre. Táto časť filmu je zahalená príťažlivým tajomstvom a obsahuje niekoľko odvážnych dejový zvratov, ktoré sú bez problémov uveriteľné a na diváka majú tvrdý emocionálny dosah. V tú najnevhodnejšiu chvíľu (posledných desať minút je úplne zbytočných a nezmyselných) však film padá do priemeru. Veľmi ma to mrzí, pretože ten mrazivý thrillerový potenciál bol obrovský. ()

peetriss

* Obsahuje potenciální spoilery * Protože jsem četl před shlédnutím pouze obsah a o původní Cloverfield i komentáře jsem se zajímal až po shlédnutí filmu, vůbec jsem netušil, v jakém světě se to nacházím, což bylo mou nespornou výhodou. Mohl jsem tedy tvůrcům dovolit si se mnou až do konce pohrávat. O to více jsem si mohl úžívat zvraty a přemýšlení, zda Goodman svém obětem/zachráněným věší bulíky na nos nebo ne. Každopádně atmosféricky povedený, sympaticky si s divákem pohrávající thriller s komorní a napínavou příchutí, podpořenou kvalitními hereckými výkony. Mary Elizabeth Winstead jsem, příznám se, doposud spíše přehlížel, tady však má tak extrémní charisma, že se rázem ocitla mezi mými hollywoodskými srdcovkami, skoro jsem se zamiloval! :) ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Uncharted našlo nového režiséra

Uncharted našlo nového režiséra

18.01.2019

Po odchodu Shawna Levyho (Ocelová pěst) se filmová adaptace herního Uncharted znovu ocitla bez režiséra. Snímek, který má vyprávět o mladém Nathanu Drakeovi, jehož ve filmu ztvární Tom Holland … (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Třetí Cloverfield už je na cestě

Třetí Cloverfield už je na cestě

28.10.2016

J. J. Abrams pokračuje v budování sci-fi antologie, která zatím čítá Monstrum (aka Cloverfield) z roku 2008 a letošní Ulici Cloverfield 10. Série tajuplných thrillerů, v nichž si nemůžete být ničím… (více)