Ulice Cloverfield 10

• USA 10 Cloverfield Lane (více)

Jednu chvíli jedete v autě, pak to do vás z boku napálí nějaký idiot a vy se probudíte pomlácení, ale živí v podzemní kobce, kde vám neznámý podivín řekne, že jste právě vyhráli hlavní cenu v životní loterii. Onen neznámý podivín (John Goodman) se jmenuje Howard a je to zkušený „Prepper". To jsou lidé, kteří tuší, že jednoho nepříliš krásného dne přestane fungovat svět, a tak se na to připravují. Například Howard si postavil a komfortně vybavil podzemní bunkr. Výhra Michelle (Mary Elizabeth Winstead) spočívá v tom, že ji našel ve vraku havarovaného auta a přesunul do svého krytu krátce předtím, než na Zemi plnou silou udeřila gigantická katastrofa, která zničila veškerý pozemský život. Emmett, jeho kámoš, který mu se stavbou pomáhal (John Gallagher), a Michelle jsou podle všeho široko daleko jediní přeživší. Škoda, že je venku kontaminovaný vzduch a nejde to proto ověřit. Michelle ale téhle teorii příliš nevěří. Howarda považuje za magora, který ji unesl a pod za vlasy přitaženou záminkou ji chce udržet ve sklepě. Jenže důkazů, že má tenhle apokalyptický vizionář pravdu, se postupně objevuje víc a víc. Stejně jako dokladů toho, že Howard je fakt pořádný magor... (CinemArt)

Saxos

Největší problém pro mě byl rozhodnout - 3 nebo 4 hvězdičky. Nejsem velkým příznivcem filmů s několika herci v jedné místnosti. Tento vývoj filmu jsem ale opravdu nečekal a vsadím se, že kdo řekne, že úplně v pohodě dějový link předpokládal, tak kecá. ()

zbigi15

Prvých 90% filmu by som dalo považovať za napínavý psychologický thriller, v ktorom sa stále stupňovalo napätie. Treba hlavne vyzdvihnúť Johna Goodmana ktorý svoju postavu podivného a paranoidného Howarda zahral veľmi presvedčivo. Taktiež ostatné postavy boli sympatické a film mal celkovo rýchly spád čo mám rád. Avšak záver filmu bol jeden z najhlúpejších a tak naivných, že sa to nedá ani slovami opísať. Ukázalo sa tu, že menej je niekedy viac, pretože z napínavého thrilleru/hororu prešli na konci do lacného béčkového sci-fi filmu s drahými počítačovými efektmi. Mal som z toho pocit ako keby scenáristi napísali posledných 20 minúť filmu pod vplyvom alkoholu. Hodnotenie: 3/5. ()

Goumen

Výborný atmosférický thriller, většinu filmu jsem byl napjatý a měl jsem takový nepříjemný pocit. Závěr super. ()

andrewXx

Už dlho sa mi nestalo aby som po skončení nevedel ako film ohodnotiť. Bol som rozhodnutý udeliť 4* jednalo sa totiž o slušný povedal by som thriller, ktorému spojitosť s filmom Cloverfield ublížila. Celé to bolo vystavané veľmi fajn, malo to hustejšiu atmosféru, ktorá odsýpala presne tak ako by mala. Vcelku fakt dobré, nenudil som sa, zaujímavý námet, ktorý ma dokázal vtiahnuť, ponúkol nejasnosti a prinútil človeka uvažovať. No ten sci-fi koniec sa tam absolutne nehodil a pokazil mi celý výsledný efekt filmu. John Goodman inač super. ()

Sharlis

Dlho som to odkladal a neveril filmu, i na základe niektorých komentárov, ale musím povedať, že som vôbec nebol nijako sklamaný. Nehovoriac o tom, že sa jedná o režisérsky debut, zvládnutý na výbornú. Pravda je, že Cloverfield v názve nemal byť, pretože to hodne prezrádza (ak Cloverfield poznáte), ale koniec koncov to je snáď úplne jedno - film bol komorná záležitosť dvojice Winstead - Goodman a obaja hrali veľmi dobre, dej postupuje svižným tempom k výbornému finále. Príbeh samotný nie je nejaká mindfuck filozofia, aby ste ho museli skúmať, skôr je to hodne mysteriózne a hororové - zábavné. Celé ma to bavilo, som spokojný. Johna Goodmana by som nechcel naštvať. ()

moriero

Mary Elizabeth je pro mě novou (takovou hezčí) Ripleyovou někdy od dob Věci: Počátek. A tady to zase dokázala. Stejně jako Ellen ve Vetřelci trojce: nakopala prdel úchylákům a potom ještě slizké havěti z vesmíru. Já jí nějak věřím každou emoci v obličeji: úlek, nedůvěru, pozvolné pochopení situace...i ten neuvěřitelný atavistický pud sebezáchovy. Ubráním se, čím mužů. Použuju všechno, co mám po ruce. A když to nemám, tak si to vyrobím. A pak kolem sebe mlátím hlava nehlava. Něco mi říká, že kdybych si dovolil ji znásilnit, tak si mě najde, přiváže za nohu k topení ve sklepě, vykastruje a ještě splynuje....Monstrum z roku 2008 si už moc nepamatuju, takže si musím udělat reparát. Ale Cloverfield 10 mělo úžasnou hutnou atmošku a parádní pointu. Jako nejvíc jsem byl posraný až za ušima, když hráli tu slovní hru: Hádej, kdo jsem...Santa! Uff, málem mě u toho klepla pepka. ()

rigby

Nejprve chvíle napětí, zda to, co je divákovi předkládáno, je vůbec pravda a jestli se z toho nevyklube jenom pouhý únos s neobvyklou zápletkou. Nevyklubal. Napětí houstlo, i když jsem do poslední chvíle nevěřil, že je tomu opravdu tak. Ale ke konci přišla drobná sci-fi vložka, která vše vysvětlila, ačkoli závěr nechala otevřený. Solidně natočený film s povedenou atmosférou. Ale že by to byl nějaký hit, to vážně ne. 3+ ()

Dawydov

Silné 4*. Komorní, ale o to intenzivnější drama/horor/mysteriózní/sci-fi. O ději nejlépe vůbec nic nevědět. Stačí vědět, že je to napínavé, po všech stránkách dobře zvládnuté, zejména herecky výborné, a tak akorát dlouhé. Velký film to není, ale to nevadí, zabaví to skvěle. ()

JenomDominik

!Spoilerový komentář! Tomuhle filmu vyloženě škodí ti mimozemšťani na konci, přišlo mi to jak kdyby měl někdo napsanej scénář na super thriller ze sklepa nějakého psychopata, ale ještě než ho dokončil si nějaký psychopat sedl, a udělal konec a název filmu podle sebe, přišel mi úplně vytrženej z atmosféry a příběhu celého filmu... Kdyby se to nakonec normálně vysvětlilo, dal bych asi filmu 4* a to nemluvě o tom, že hlavní hrdinka měla až neuvěřitelně moc štěstí, no nevadí, proč by nemohla lahví chlastu, hadru a zapalovačem zničit obřího mimozemšťana.... Konec mi zkazil celý názor na film, tudíž snižuji hodnocení na 3* (55%) ()

J.Bakhita

No páni. Tak tohle byli tedy nervy. Hodně jsem váhala ohledně hodnocení. Od začátku do té doby kdy do konce zbývá 15 minut, to bylo výborné. Do téhle doby to byla zápletka naprosto možná, reálná a děsivá. Hudba zajímavá, ačkoliv když spustí, tak musíte soustavně tlumit repráky. Herci byli dobří, zejména John Goodman dodával filmu tu pravou atmosféru. Děj měl opravdu spád. Ani chvíli se nenudíte a se zaťatými pěstmi čekáte, co z toho vyleze. Nicméně je tu těch posledních 15 minut. Film dosti strhnou na zem. Díky nim tu zanechávám jen tři hvězdy. Nicméně jsou to velké hvězdy, protože ten pořádný zážitek z té velké a mnohem zajímavější části předtím, už to jen tak vymazat nemůže. A nervy budete mít i u nich, takže celkový dojem ponechán. Doporučuji. ()

Richi007

Jo Abramsova partička, teda společnost Bad Robot ví, jak dělat sci-fi apokalyptické filmy. A nejlepší je, že toto dílo vůbec není nikde uprostřed boje a na celý útok ukáže úplně jiným pohledem. Goodman zahrál velice dobře psychopata ochránce nebo jak ho nazvat. Ještě venku jsem čekal, jestli se objeví, vyleze a bude ho muset nějak zabít a ono ji tam překvapilo něco jinýho. Za mě super. Naštěstí mě název nezmagořil, protože na původní film jsem si nevzpomněl, takže jsem do konce nevěděl o co jde a až tady jsem si to přečetl. Takže kdo nezná nebo už zapomněl na Cloverfield jako já, tak super zážitek až do konce s příjemným překvapením. ()

8laci8

z poměrně velkého očekávání dle hodnocení a recenzí, za mě velká bída...čekal jsem všechno, ale celý film se téměř nic neděje a posledních 15 minut, kdy na zem dorazí (pardon za ten spoiler) mimozemšťani to nezachrání ba naopak, spíš mě to o to víc zklamalo. 4/10 ()

serdehelan

Jendnohubka, ktorá neurazí, ale ani nenadchne. V momente záverečných titulkov okamžite zabudnutá, bez potreby si pripomínať. ()

B3njamin

To byla jízda. Celý film vypadá hrozně průhledně a konec je úplně překvapující. Goodman má ještě co ukázat. Za mě jednoznačně 5+ ()

spawnxp

Velice slušnej "levnej" scifi/horror. Hlavní hrdinka je sice tak trochu McGyver, člověk čeka že si ve finále z odstřižků sestrojí i paprskomet, ale nevadí. Hlavní paranoik zábavnej, má to všechno fakt sesumírovaný. Výtvarnej nápad v závěrečnech titulkách potěší. Dobrá zábava... ()

Deathwing

Opravdu napínavý film. zajímavá kombinace snad všech možných verzí pobytu v podzemním bunkru od záchrany z lítosti, přes únos maniakálního úchyla až po skutečnou hrozbu zvenčí. Odhalení pravdy na konci filmu bylo jak předvídatelné, tak překvapující a poněkud zoufalé. Jo a podzemní úkryt byl perfektně zařízený, opravdu tomu nic nechybělo, stačí se jen nastěhovat. ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Uncharted našlo nového režiséra

Uncharted našlo nového režiséra

18.01.2019

Po odchodu Shawna Levyho (Ocelová pěst) se filmová adaptace herního Uncharted znovu ocitla bez režiséra. Snímek, který má vyprávět o mladém Nathanu Drakeovi, jehož ve filmu ztvární Tom Holland … (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Třetí Cloverfield už je na cestě

Třetí Cloverfield už je na cestě

28.10.2016

J. J. Abrams pokračuje v budování sci-fi antologie, která zatím čítá Monstrum (aka Cloverfield) z roku 2008 a letošní Ulici Cloverfield 10. Série tajuplných thrillerů, v nichž si nemůžete být ničím… (více)