Kačeří příběhy

• USA DuckTales
USA, (2017–2021), 26 h 15 min (Minutáž: 21–44 min)

Hudba:

Dominic Lewis

David Tennant, Ben Schwartz, Danny Pudi, Tony Anselmo, Beck Bennett, Kate Micucci, Bobby Moynihan, Toks Olagundoye, Eric Bauza, Josh Brener, Corey Burton (více)

Série(3) / Epizody(69)

Skrblík McKačer již dávno pověsil na hřebík život plný výprav za dobrodružstvím a dalším bohatstvím. Místo toho se naplno věnuje svému podnikání v Kačerově. Když se však nečekaně setká se svými prasynovci, rošťáckými trojčaty Kulíkem, Dulíkem a Bubíkem, otevřou se dveře do minulosti plné tajemství, artefaktů a dobrodružství, kterému nakonec neodolá a vydá se opět do světa. Kromě nezbedných trojčat mu dělají společnost také hospodyně, paní Čvachtová a její vnučka Kačka a samozřejmě Skrblíkův pilot a šofér v jedné osobě, Rampa McKvák. Pamětníci se mohou také těšit na Rafany, Hamouna, Kačera Donalda, Šikulu, Zlatku, Magiku VonČáry, ale i na zbrusu nové postavy. Legendární Kačeří příběhy jsou zpět! (Disney Channel)

mathes

Když jsem se dozvěděl, že je venku pár dílu nových Kačeřích příběhů, tak jsem se zalekl a rozhodl se předstírat, že se to nestalo... Nakonec jsem po nátlaku pustil první díl. A byl jsem naprosto nadšen. Tri spratci jsou naprosto perfektní a rozhovor v prvním díle mezi jedním z nich a Kačkou na lodi mě dostal do kolen. První díl naprosto fenomální, další díly už jsou malinko slabší, ale pořád je to velká paráda. ()

Víteček

Musím říct, že jsem nečekal, že se mi to bude líbit stejně jako původní Kačeři, ale k mému vlastnímu překvapení se mi to líbí možná i víc. Je to často nové pojetí původních příběhů a dost si to s nimi většinou vyhraje. navíc je to vtipné. Co oceňuji opravdu hodně je způsob, jakým byli ozvláštněny některé postavy. Hlavně trojčata a Kačka získali všichni mnohem více zajímavou osobnost a kluci jsou teď každý mnohem více jedineční a je to rozhodně ku prospěch věci. Kačka je pak dokonalá postava sama o sobě místo troubovité bezbranné holčičky z původního seriálu. Vylepšení se dočkala i paní Čvachtová a více individuality získali i Rafani. Mark Beaks je pak až moc moderní, ale alespoň funguje dobře jako kontrast k Hamounovi. Animaci a vzhled považuji za zdařilé, ale zde přeci jen na původní seriál ztrácí, i když znám i lidi, kteří preferují tohle výtvarné ztvárnění. Celkově za 1. řadu 90 % a pořádný palec nahoru. 2. řada mírně slabší a nové postavy nedosahují úrovně původních, ale stále velmi dobrá zábava. ()

Nonna odpad!

Strašné. Můj sedmiletý syn zbožňuje staré kačery. Teď koukl na tuto příšernost a konstatoval - Mami, to si zas někdo myslel, že malý děti jsou úplně blbý.......(Halt je na skouknutí tohoto paskvilu na kačery moc chytrej a filmově vzdělanej). ()

Teron

Původní Kačery mám rád dodnes, i když nepatřili k mé top toho, co se od Disneyho kdysi vysílalo a co jsem si ráno o víkendu nahrával na VHSky. K remakům a restartům přistupuju poslední roky s rezervovaností, protože za prvé kolikrát skoční mizerně, za druhé mi to přijde už jako taková rutina, že když nemají tvůrci nové nápady, tak oživí něco, co už ve sklepě chytá roky prach. Viděl jsem první screeny z tohohle, hrklo ve mě přesně někde mezi napětím a zděšením. Pak jsem si pustil na Yotube znělku...a pouštěl si ji až do zblbnutí. Delší pilot pak už zpečetil skutečnost, že tahle záležitost je naprostá bomba. Kačeři si zachovali všechno, co bylo krásné na původním seriálu a přenesli to s citem a přitom plnou aktualizací do dneška. Navíc jsou komplexnější a spousta toho, co v původních existovalo "tak nějak" bez hlubšího zdůvodnění, tady nabírá pevnější obrysy a už to není jen sbírka samostatných epizod bez centrální linie. Má to hloubku, má to šmrnc, neztratilo to nic z původní bláznivosti a krásně to složilo tým postav, které se prakticky bez omezení můžou vydávat do světa nebo světů, jak je zrovna nálada nebo jak okolnosti donutí. ()

FialovaMaska

Tohle by se mělo někam zapsat jako příklad správně provedeného rebootu. Osvěžující a moderní, ale zároveň věrný tam, kde původní seriál fungoval. Kulík, Dulík a Bubík mají konečně nějakou osobnost, narativa nedělá z dětí blbce a konečně se možná dozvíme něco o mamče trojčat. Mám radost. ()

Honza__St.

Rozhodně jde o jednu z nejlepších věcí (ne - li nejlepší), co u Disneyho udělali po roce 2000. Ale samozřejmě s původními a nepřekonatelnými Kačeřími příběhy ze zlatých osmdesátých let se to nedá sronávat ani vteřinu. Nejvíc pokulhává animace - bohužel podléhá dobovému trendu, a oproti původní propracované a velmi realistické působí jako nějaká parodie (proč se Disneyho animátoři v posledních letech inspirujou zrovna věcma jako Griffinovi nebo South Park, to nechápu). Příběhy většiny dílů jako by si braly inspiraci spíš z (až na čestné výjimky jako Zlatá husa) podstatně horší druhé série původního seriálu, než z dechberoucí první, a mnohem víc se snaží jít po vtipných scénkách a hláškách. Pokusy o remake některých dílů původního seriálu těžko dopadnou líp. Že si některé postavy udělají podle sebe, se dalo čekat, ale v nejednom případě to sakra přehnali - viz. synovci, kteří jsou tak lehkomyslní a pitomí, že by se v původním seriálu nedožili konce druhého dílu (zejména Dulíka by tam oplakávali na sto procent). Plus oproti původní verzi je, že se tvrůci rozhodli píchnout do vosího hnízda a (po)odhalit osud některých záhadných postav (máma synovců), škoda, že k tomu nedošlo v původním seriálu. Ale bojím se, že i toto zůstane ve stínu vtípků a hlášek, na kterých nová verze stojí a padá. A dabing sice rozhodně dopadl podstatně líp, než ta hrůza, kterou si dovolili nahradit nepřekonatelný původní dabing původního seriálu, ale taky to není úplně ono. Zejména hlasy synovců zní až moc podobně a nevýrazně, a hlasů vedlejších postav taky není zrovna moc (Máti Rafanku a Skrblíkovu sekretářku určitě nemá mluvit jedna herečka). Na druhou stranu ale zachoval co nejvíc jmen a názvů z původního dabingu původních Kačerů, což je samozřejmě velké plus. Původně jsem to viděl někde na půl cesty mezi 3 a 4 hvězdičkama, ale pozdější díly dokázaly, že ty čtyři hvězdy si to bez debat zaslouží. P.S: Opravdu jsem měl chuť zvednout hodnocení ještě o hvězdičku víc, ale poté, co přišla třetí série, která z toho udělala soap-operu (zejména ve finále) a do které začli ve snaze podkuřovat trockistické lobby dávat odporné zvrácenosti které v seriálech pro děti nemají co dělat (viz. ta holka, která má dva táty teplouše), zůstávám u těch čtyřech, a to jen kvůli dřívějším dílům. ()

Potjoc

Je to oproti původní sérii vtipnější, víc ze života, víc se objevují Donald a Gusta. Pro mně o dost lepší než původní série, protože tam jsem se vždy, když se díval, tak mě to nebralo, oproti jiným Disneyovkám, protože Kačeři byli vážnější, dlouhé a dobrodružné. ()

AnniqueCh

Tahle nová seriálová animovaná verze pro děti inspirovaná  starou seriálovou animovanou verzí pro děti  My z Kačerova docela jde protože hlavní zvířecí kačeří hrdinové strýček Skrblík s jeho třemi synovci Kulíkem, Dulíkem, Bubíkem a spol mají vždy čím zaujmout, ale i přesto se staré verzi nevyrovná. Nová animace ne vždy, předčí původní záměr - třeba humor. ()

T.O.M. odpad!

Původní seriál byl výborný a skvěle zaujme děti i dnes. Když jsem viděl tohle, napadlo mě, že zadání asi znělo, že to musí být víc cool. Disney by se měl zamyslet nad tím, proč jeho nejvýdělečnější značka je dnes Ledové království, které vůbec cool není. ()

Wiceman

Miluju originál ... ale teprv ten správnej Kačerovskej hurikán se dostavil až právě teď :D Neskutečná palba. Už trailer mi napovídal, že se to bude ubírat trochu jiným směrem, ale že premisa zůstane bez poskvrnky. A přesně tak tomu je :) Přechod do 21. století se sakra povedl no a korunku tomu nasazuje Carda dabující Šikulu s jeho projektem Hromdopolice :D Český dabing je taky k mému úžasu povedený, nicméně David Tennant jako strýček Skrblík je naprosto bezkonkurenční. Původní theme song v novém kabátku je taky moc super :) Na svý si přijdou letitý fanoušci (jako jsem např. já) s mnoha odkazy a easter eggs na starou klasiku, tak ale i ti noví, co o Kačeřích příbězích jen slyšeli od svýho milovanýho strýčka Oldřicha :D :D Fakt jsem se děsně bavil u každýho dílu a jen doufám, že druhá a třetí série bude nadabovaná co nejdříve :) Za mě pět * jak vyšitejch :) ()