Blair Witch: 20 let poté

Adam Wingard

Simon Barrett

Adam Wingard
  • EvilPhoEniX

Člověk by si řekl, že když uběhlo od první Blair Witch 17 let, tak film bude ve všech ohledech lepší a po pravdě příliš rozdílů najít nemohu. Ženské zde řvou snad ještě víc než kdysi, kamera je klasicky roztřepaná a nic nejde vidět, hodinu se víceméně jen konverzuje do prázdna a ve finále něco málo oproti prvnímu dílu ukážou, ale pořád to je nedostačující. Tyhle uřvané koniny, kde nejde nic vidět mě vůbec nerajcují. Nelíbilo se. 40%(23.12.2016)

• darkrobyk

Původně jsem se chtěl tomuhle filmu vyhnout, ale zase bych nebyl v obraze, že. Tak už jsem. Závada BW 2! To měl být remake původní trapárny, nebo snad parodie? Snímek moc nefunguje ani jako komedie, i když jsem se místy dost nasmál. Nejvtipnější scénky - létající stan, lovení dronu a zaseknutí v díře. Který magor by asi šel přes vodu v kalhotech, aby je pak musel sušit? Od půlky všichni jen lítají po lese a řvou. No, všichni naštěstí ne. Jestli se při tomhle někdo bojí, tak asi nikdy nedržel noční hlídku na letním táboře...Jinak stále nechápu , že, má-li se jednat o FF, chopí se ručky někdo s Parkinsonem a k tomu navíc permanentně zoomuje... Šaškárna pro děti ze školky. A obraz jsem měl ostrý jako bič, tudíž tím to nebylo... Hvězda za nožičku, i když jsem postrádal dlouhý detailní záběr.(24.12.2016)

• Tom_Lachtan

První Blairskou čarodějnici mám hodně rád, jednak dokáže skvěle využít mýtus "nalezené nahrávky" a jednak je to natočené tak, že to do velké míry kopíruje dokumentární stylistiku a hlavně, když je klid, tak je jasné, kdo, co a proč natáčí a když se prchá před neznámo-zlem, tak to vypadá jako opravdový úprk, kdy člověk držící kameru s**e na cokoliv a zdrhá. Tady ne, tady v polovině případů není tak úplně jasné, proč by měl kurva kdokoliv chtít natáčet v tomhle úhlu a dívat se zrovna na tuto, což, stejně jako debilní střih, dokonale przní atmosféru a zdání (para)dokumentu. Navíc postavy jsou tu dost debilní a duo místních degenů působí spíš jako humorná parodie, než cokoliv jiného. Takže.. Tu není zhola nic dobrého ani zábavného, ve scénáři ani v řemesle, všechno špatně. Ale OK, je tu zábavný záběr na černocha, pozorujícího vlajku konfederace. [mírný spoiler] A to, že ten černoch zmizí jako první, tomu se už ani nedá smát, aneb žánrová trapnost reloaded.(4.2.2017)

• honajz

Jako fakt miluju filmy, kde je houno co vidět, slabé světlo slabé baterky svítí na dva listy a jedno mraveniště, a kamera se klepe, jak by se ani dědečkovi neklepala, kdyby mu ji někdo dal do ruky, a že se mu třesou ruce hodně. Napětí mají vzbuzovat zvuky - no, v noci v lese měšťáci slyší ledacos - a sem tam nějaký kus dřeva (což je v lese fakt hodně divná věc), jinak je otázka, jestli se fakt něco děje, nebo lidem jen hrabe. Ale to se samozřejmě nedozvíme, neb žánr found footage se vědomě vzdává nadhledu a odstupu, který by divákovi mohl naservírovat i jiný pohled, než kdejaké first person youtube video o tom, jak třeba někdo jede na kole a přejede statečně lávku přes potok. Jako v Divoškách na Primě, nakolik jsou ta videa rodinné blbiny, je víc napětí, akce a dramatu, než v tomhle filmu. Po logice a nějakém smysluplném jednání postav tady ani nemá cenu cokoliv psát. Jedete do lesa, kde víte, že není signál ani GPS, ale máte sluchátka vybavená GPS signálem - k čemu? A pokud přes Google Maps v leteckých snímcích oblasti pro les nevidíte cestičku, určitě vám přímo na místě pomůže dron. V neznámém lese si nenecháváte značky pro cestu zpět. A když lesy propátrala policie a žádný dům nenašla, vám je jasné, že dům najdete. Hele a kde furt brali ty nabité baterie do všech těch svých zařízení? A to nemluvím o tom, že někdy museli mít někteří ti lidé kamery snad i na pr.deli, aby tam mohly být tyhle rádoby nalezené záběry.(16.12.2017)

• Gilmour93

Na ochranu před blairskou čarodějnicí si prý máte stoupnout do kouta a zavřít oči. Za sequel zbytečný jak blinkry na jejím koštěti by si měl jít Wingard do kouta kleknout.. Což o to, kužel světla z baterky mířící do nočního lesa či zchátralého domu umí být v očekávání věcí příštích hrůzyplný, ale pokud jsou to desítky minut stereotypu obalené hysterickým ječením, dojdete k závěru, že stejně atraktivní jsou i záběry z inspekční kamery v kanalizaci. Po sedmnácti letech a tuctech podobných filmů už toto prostě z principu nemůže fungovat. Do toho úplně připitomělé jump scares a krajně nesympatická mládež, co je vybavená vysílačkami s GPS, různými typy kamer, dronem a snad i mobilní aplikací The Nearest Baba Jaga a přitom ani neumí postavit stan či orientovat se v přírodě pomocí marylandských mravenišť. Vždyť jim přejete konec rychlejc, než se řekne: „Kdopak mi tu loupá metamfetamin?“.. Omlouvám se, ale příště se raději podívám na Tony Blair Witch, found footage o náročném soužití bývalého britského premiéra s jeho panovačnou manželkou..(24.1.2017)