Blair Witch: 20 let poté

• USA Blair Witch (více)

20 let po záhadném zmizení Heather Donahue a jejího filmového štábu v burkittsvillských lesích se její bratr vydává na místo činu. Spolu se skupinou přátel je odhodlaný zjistit, co se tenkrát skutečně stalo. Jenže jejich výprava od začátku nejde podle plánů. Atmosféra houstne, ve tmě někdo čeká a z lesa není podle všeho úniku... (Magic Box)

Botič

Celkem důstojný sequel, u kterého jsem měl párkrát pocit, že dostanu infarkt (hodně slušnej sound mixing 👍 👍 👍), ale sledovat další nesympatický děcka, co si hrajou s hi-tech hračkama a dronama, ale mají problém postavit stan nebo přebrodit řeku, je místy trochu utrpení. Tímhle přírůstkem bych se s found footage formou rozloučil, děkuji! ()

Marceloo

Dlhé roky po zmiznutí Heather z prvého filmu o čarodejnici z Blair sa nájde videopáska so zábermi z udalostí, ktoré sa vtedy odohrali. Na túto nahrávku narazí jej brat, ktorého toto video uistí v teórii, že aj napriek mnohým neúspešným pátracím akciám je jeho sestra stále nažive. Dá dokopy tím kamarátov, zabezpečia techniku a s pomocou miestneho chlapa sa vydávajú do lesa, v ktorom sa jeho sestra stratila. Na mieste ich však namiesto dojemného stretnutia so stratenou sestrou čaká najhrôzostrašnejší zážitok ich mladých životov. - Marketing mal tento horor zvládnutý perfektne, ale rovnako ako v mojich očiach nepodarený horor The Witch, ktorý mal podobný ošial na hororovej scéne a tým pádom sa dostal aj do rúk mnohých divákov, v ktorých nemal čo robiť, sa to vo finále premenilo na neuspokojivý projekt. Zodpovednosť nenesie Adam Wingard, ktorého práca je pre mňa ako vždy uspokojivá, ale skôr aspekty, ktoré sú u hororového Found Footage subžánru najdôležitejšie. A to práca s kamerou a herci. Nemyslím si, že bolo dobrou volbou dať do rúk kameru neskúsenému postaršiemu pánovi, keďže bolo cielovou skupinou hlavne mladé publikum a využívalo sa množstvo modernej techniky. A herci sú tým najslabším článkom tohto hororu. Otravnej škriekajúcej Heather sa samozrejme nevyrovnajú, ale u tohto hororového subžánru si divák jednoducho potrebuje vytvoriť mierny vzťah k postavám, keďže sleduje všetko z prvého pohladu, a to sa u postáv v Blair Witch takmer vôbec nedalo. Na všetko sa išlo až príliš rýchlo a aj keď tu bolo nočných scén vela a snaha o vystrašenie diváka sa nedá poprieť, bolo mi v podstate úplne jedno, kto zomrie a kto prežije. Páčilo sa mi, že tvorcovia ukázali tentokrát aj zábery na les zhora, pretože u prvého projektu mnoho ludí kritizovalo to, že sa všetko odohrávalo na okraji lesa v riedkom poraste. Taktiež som rád, že som sa dozvedel nové informácie o čarodejnici, ktoré sú prínosné aj pre objasnenie niektorých nejasností z prvého projektu. Som spokojný aj s intenzívnym vyvrcholením, ktoré však kvôli spomenutým problémom s hercami nepôsobí až tak výrazne, ako by malo. Jedná sa u mňa teda o mierne sklamanie, pretože tak ambiciózny projekt by mal s touto zaujímavou hororovou tématikou pracovať ovela profesionálnejšie. + herečka z From Dusk Till Dawn: The Series ()

tron

Taká dvojka, aká vznikla, nikdy vzniknúť nemala. Ale jednotka mohutne zatriasla kinami na celom svete. Pamätám si na to, akoby to bolo dnes ráno. VŠETCI to „museli“ vidieť. Kiná boli natrieskané. Mystifikačná kampaň bola DOKONALÁ. A v kine na divákov čakal nervy trhajúci horor s takou hustou (až hnusnou) atmosférou, že to v sálach mnohí nerozdýchali a uprostred premietania odišli domov; stal som sa toho svedkom. Ja som bol fascinovaný hororom, aký tu ešte nebol. A trojka? Určite je lepšia, ako mizerná dvojka, ale príliš kopíruje jednotku, miestami pôsobí skôr ako remake, než sequel. Hlavný problém je jednak v absencii invencie (od premiéry jednotky ubehlo 17 rokov, no jedinou zmenou oproti originálu je dron), jednak v tom, že čo bolo desivé vtedy už proste nie je desivé dnes (chaotické a hysterické pobehovanie nočnými lesmi, kde nič nevidíte a potom padne kamera a je koniec) a jednak v nesympatických postavách. Ja osobne som svojho času Heather, Mikeovi a Joshovi držal palce a ich správanie bolo vzhľadom na situáciu, v akej sa nachádzali, pochopiteľné. Trojka však ponúka hrdinov, ktorí sú otravní už od prvých sekúnd. Koniec je vcelku intenzívny, ale to nestačí. No som rád, že som sa do pochmúrnych lesov pri Burkittsville po dlhom čase opäť vydal. Sú veľmi inšpiratívne. Čo sa bohužiaľ nedá povedať o samotnom filme. ()

Joker Punx

Blair Witch: 20 let poté - Po tolika letech další pokračování o Blairské čarodějnici co navazuje na první díl. Máme tady bráchu Heather - Co záhadně zmizela v prvním dílu. Bratr James a jeho parta kamarádů se opět vydávají na výpravu do lesů kde záhadně zmizela jeho sestra Heather a její dva kamarádi Josh a Mike. No a strašení čarodějnice může zase začít v plný parádě :D To už se pak jenom opakuje jako v prvním dílu, je to hodně podobný - Klasický voodoo figurky udělaný z větviček a klacků, hromádky kamenů u stanů, podivný děsivý zvuky z lesa a tak dále. No a konec stejnej jako v jedničce, nabíhání do domu fiktivního vraha Rustina Parra. Konec nejvíc psycho v tom baráku, víc akčnější než v jedničce. Zase je film udělanej jako Found Footage a kamera byla dobrá. Akce a napětí funguje v pohodě a konečně se tu objeví rozkošná čarodějnice :D No byla to pěkná zrůdička :D Atmosféru to má pořád děsivou ale tenhle díl už nemá tu šťávu jako ten první a s druhým dílem se to už vůbec nedá srovnávat, přesto je to pořád fajn horůrek na příjemnou noc. Tenhle díl mě pořád bavil. Neni to špatný. ()

Chrustyn

Po všech směrech absolutně zbytečný film, který prakticky po celou dobu jede ve stejných kolejích jako kultovní Blair Witch. Ten byl amatérským filmem, který mizivý rozpočet využil ke svému prospěchu a tak výsledná podoba "amatérského dokumentu" byla tím, co film zkultovnělo a zpopularizovalo. V tomto případě to je ale na škodu, protože se film pokouší o to samé, ale jakoby větší. Bohužel to nefunguje, film dokonce i vypadá hůř, postavy budete nenávidět a to, že na konci vítězoslavně uvidíme "bubáka" už nic nezachrání, přestože poslední desetiminutovka byla tím nejlepším co film nabízí. Jinak je to nuda, slabota a přestože se film opět pokouší o dokumentární pojetí nemůže to absolutně fungovat už jen kvůli tomu, že ke konci film přepíná do klasického filmového pojetí a přidává více úhlů pohledu, přestože by se mělo jednat o pohled postav. ()

• Film sa natáčal pod krycím menom The Woods. Reportér hororového portálu bloody-disgusting.com Brad Miska prezradil tajomstvo o tom, že The Woods bude patriť k sérii Blair Witch, dávno predtým, než bol tento fakt ohlásený oficiálne. Marketingové tajomstvo to však nepokazilo, pretože mu nikto z čítajúcich neveril. (BoredKid)
  • Traduje sa, že nová Blair Witch bola v procese nakrúcania po dobu piatich rokov, než by o tom niekto vedel. Filmovanie malo prebiehať v úplnom utajení vo Vancouveri, na rozdiel od pôvodnej Záhady Blair Witch (1999), ktorá bola točená v Burkittsville. (BoredKid)

Záhada Blair Witch má pokračování

Záhada Blair Witch má pokračování