Blair Witch: 20 let poté

• USA Blair Witch (více)

20 let po záhadném zmizení Heather Donahue a jejího filmového štábu v burkittsvillských lesích se její bratr vydává na místo činu. Spolu se skupinou přátel je odhodlaný zjistit, co se tenkrát skutečně stalo. Jenže jejich výprava od začátku nejde podle plánů. Atmosféra houstne, ve tmě někdo čeká a z lesa není podle všeho úniku... (Magic Box)

Demonic189

Keby som si mal ťukať na čelo pri každej blbosti, ktorú vyprodukuje tento shity snímok, tak mam dnes v hlave jamku. Neuveriteľne trápne ľakačky made by ultras debilnými Američanmi, ktorí si poľahky v noci behajú po lese a strašia sa navzájom. Veď prečo niekoho len tak osloviť menom, radšej na neho v noci skočím a on sa môže rovno počurať. A tak sa to deje stále...ale len aby som nehánil. Par scénok a záver sú rozhodne fajn, hoci je to všetko hrr hrr hrr. Kde jednotka krásne postupne budovala napätie, tu sa ide na vec dosť prirýchlo. ()

Acrobat odpad!

Keď si pomyslím, čo by mala vydržať moja kamera a nevydrží som sklamaný. Naozaj ? Samozrejme nie, ale táto reklama na nezničiteľnú kameru to chce povedať. Iný námet v tom nevidím. Podľa zákona tento hnus nemohol dopadnúť inak, lebo v katastrofálnom príbehu s katastrofálnymi hercami sa len pobehuje s hysterkami ziapajúcimi až do susednej Kanady a týpkov, ktorí vedia spojazdniť dron ale stan už nie. Nič nevidno ani nebude a tak 20 rokov potom je snaha zdémonizovať les rovnakým odpadom ako to bolo na počiatku vekov. (videné 28.1.2019,FIlmplus archív) ()

Hellknight12

Z celej trilógie asi najlepší film. Aj keď nie o veľa. Príbeh je vlastne kopírka prvého filmu s tým rozdielom, že v dome na konci strávime trochu viac času. Jediné čo k tomu filmu pridáva sú nejaké tie malé nehody počas filmu a dron, ktorý nám aj keď len na chvíľu ukáže les zhora. Inak opäť nuda. Film neodporúčam. Celkové hodnotenie za mňa je 45%. ()

elimS

50% - komentář 20ti slovy: Les + tma + staršidelné zvuky = samo o sobě k posrání. Tohle všechno dobré, ale jinak přes kopírak jedničky a bez odpovědí. ()

Koprix

Já jsem normálně srab, co se rád bojí u všeho, ale tohle byla taková blbost, že hysterické vřeštění vypatlaných nesympatických adolescentů mě několikrát naopak upřímně rozesmálo. Původní Blair Witch fungovala hodně dobře (i když si jí člověk podle mě užije pořádně jen napoprvé), tohle byla jenom vykrádačka a to, co bylo navíc, tak nefungovalo - viz třeba nevysvětlená Ashleyina noha, která tam podle mě neměla absolutně žádnou pointu, a pokud měla, tak vážně nebyla poznat. Zápletka byla taky dost vynucená s jasným záměrem natočit pokračování za každou cenu - přiznejme si to, ono se s tím hopsáním po lese moc udělat nedá víc než jednou, pokud to má pořád vypadat jako původní Blair Witch. Tím pádem je divákovi naservírována další hororová debilárna, kde hlavní postavy pravděpodobně podstoupily lobotomii (jo, je fakt skvělej nápad jít hledat segru, kterou dvacet let nikdo nenašel, mně se to určitě povede a já se rozhodně neztratím, vezmu si přece GPS, dron a vysílačku a spasím svět) a pak se objeví další dva místní, kteří mi svým chováním taky nejdou do hlavy (je to tu celý prokletý, víme to a máme i důkazy, proto si s váma uděláme piknik přímo uprostřed dění). Ta potvora na konci byla taky dost pochybná a ubrala na atmosféře, buď neukazujte nic, nebo nějakou ženskou obdobu křížence Paroubka se Zemanem, hezky s bradavicí uprostřed, na wendigo z Until Dawn v Blair Witch není nikdo zvědavý. A konečně, to, že se prakticky celá druhá půlka filmu narozdíl od jedničky odehrává ve tmě po chvíli začne nudit. Jednička stála na tom, že se navodila hodně nepříjemná atmosféra ještě za denního světla a během poslední noci mohla pořádně vygradovat. Tady nemělo co gradovat, jelikož se po první noci partička jen pohádá kvůli blbému žertíku se slaměnýma panďulákama a pak už prakticky celou dobu poulíte oči do tmy, nebo sledujete divné šmouhy, jak pořád někdo někam utíká s kamerou v ruce. Dvě hvězdy jen za ten konec s pobíháním po baráku, jelikož mi silně připomněl Beginning Hour demo k Resident Evil 7, které mělo atmosféru doslova kulervoucí a po jehož hraní jsem tři dny nespala. Nicméně, hraním dema zabijete dvacet minut a pak se hodinu vzpamatováváte, zatímco tady musíte přežít hodinovou "předehru", než se dostanete k těm dvaceti minutám kýženého hororu. 25 % ()

Knor

A já půjdu proti proudu, poctivost by se měla ocenit. Jsou tu věci, který mě mrzeli a trochi i srali. S žádnou postavou se nedalo tak nějak ztotožnit, tudíž proč bych o někoho měl strach a to je velkej problém spousty nových hororů. Chování určitých postav komentovat nebudu, protože to už je vlastně o zvyku a co bylo dle mýho největší mínus, že na konci ukázali víc než bylo na můj vkus nutný. Kazí to celkovou image týhle děsivý mytologie a to je opravdu škoda. Na druhou stranu, temnej prokletej les, ve kterým se údajně vyskytuje čarodějnice a hladově čeká na další oběti, na mě velmi působí. Navíc oceňuju, že se to obejde i bez digitálních hrátek a straší se tu zkrátka po staru. Chápu, že někoho to nezaujme, ale proč si jednou za čas nepřipomenout to, co poctivě fungovalo, i když je to v novějším kabátu. A v podobný situaci bych se asi totálně posral, nechtěl bych to zažít. Já jsem spokojenej, slušná staršidelná podívaná. ()

Miagy

Velice rozporuplné - akoby film točili dvaja nezávislí režiséri. Jeden zakomponoval absolútne hlúposti, otrepané klišé a dementné správanie postáv (idem po rovine a len tak si zlomím nohu, idem na wc tak idem kilometer od tábora, dialógy typu: idem hľadať nezvestnú do temného lesa a len čo doňho vojdem už chcem zdrhnúť a podobne). To filmu dosť kazilo reputáciu, ktorú sa v poslednej polhodinke snažil vylepšiť "ten druhý režisér". Záver fajn, plazenie v tuneli s vodou bola top scéna. Film nejak extra neurazí, ani nevyplaší, ale do daždivého večera ako stvorený. PS. lakačky typu zvyšovanie hlasitosti sú už out, z tmavých scén v stane sa teda dalo vydolovať omnoho viac, ako len strašenie tým, že niekto zlomí konárik... ()

Zombiepod

Starý Blair Witch ma síce nikdy nebavil, no vo svojej dobe bol prelomom v žánre filmového hororu a v podstate úspešným zakladateľom found-footage žánru. Tento kúsok je žiaľ iba slabým odvarom toho, čo ponúkol prvý diel, bez akejkoľvek pridanej hodnoty. Tvorcovia využili techniku modernej doby (drony, náhlavné kamery, atď.) a pridali do filmu pár vizuálnych vychytávok vrátane čarodejnice, no strach z nepoznaného je už v tomto prípade neopodstatnený, a neustále potulky po lese kde väčšinu filmu vidíte len trasenie kamery, tmu a jačanie ženských hrdiniek, začína už v polovici nudiť. V každom prípade lepšie ako BW2, no ako moderný áčkový horor zbytočný a nezaujímavý kúsok. ()

joelly01

ja vubec nevim, vubec jsem se v tom nevyznala. co je to tedy nakonec sezralo (nebo co to bylo)? Jakysi medved tam porad rval, nebo to byl duch, nebo to oni sami a nejaky WTF time travel jak to byva v techhle "inovativnich" hororech... Takova uplna zbytecnost, ale kdyz clovek musi byt dva tydny doma a nedelat vubec nic, tak vezme zavdek i takovymto blackem. Jednou jsem se docela lekla. Nejhorsi ze vsech hororu na svete to neni. ()

JohnZ87

Návrat na místo událostí prvního filmu - tentokrát s nejmodernějšími výkřiky techniky - mikrokamery za ucho, létající dron s kamerou, GPS... Přesto se jedná o víceméně zbytečné pokračování, které je pouze nastavovanou kaší (a možná i tak trochu remakem) a přestože toho ve finále tvůrci ukáží (nikoli odhalí) relativně dost, tak vlastně nezodpoví téměř žádné otázky nastavené jak tímto, tak předchozími díly. Atmosféru se ovšem daří budovat slušně a to i díky vydařenému zvukovému mixu. Průměrná hororová jednohubka, která v podstatě těží pouze ze slavného jména prvního filmu. 50% ()

Sinusiridum

Nebudu to nijak složitě rozkládat na atomy, nic jsem od toho extra nečekala. Hlavní věc je, že pocity u toho filmu jsou hodně nepříjemný :-), lekačky bezva, bála jsem se :-) Potěšila mě akčnost a rychlý spád filmu, celkem mě to vtáhlo, takže jsem spokojená, nevím, co by kdo chtěl víc, fungovalo tam všechno...na horký letní večer super. ()

masekjc

Myslel jsem si, že po druhém dílu nemá záhada Blair Witch už co nabídnout, ale byl jsem příjemně překvapen. A nemůžu se zbavit pocitu, že by to ještě na jedno pokračování bylo... ()

prometheusXX

skvelý Found footage horor, a atmosférou aj o niečo lepší ako pôvodný snímok. zase jeden s tych hororov ktore su není docenené tu na csfd.za mňa super ()

lusa

Vykrádačka, kopírovačka a nuda k tomu. Polovica filmu je v tme, sem tam baterka, zase tma, dom, baf a koniec. Načo to?? 2* ()

Pharlap

Soustřeďme se na fakta. Všichni věděli do čeho jdou. Nemá to bejt remake ani žádná vykrádačka. Prostě se Amíci rozhodli udělat volné pokračování BW Project 1. A rozhodně z mého pohledu úctyhodné. Samozřejmě, a to se přikláním na část negativně hodnotících respondentů, ve filmu se objevují nelogičnosti a iracionality v rámci chování a rozhodování hlavních postav, v částech filmu, kde by je člověk nečekal. Ale odhlédneme-li tomuto, a soustředíme se na to, že to neměl být "know-how" dokument o kempování, nýbrž horror, pak nutno zkonstatovat, že to funguje!! A od půlky filmu atmosféra přísně graduje. To, co v "jedničce" nefungovalo, protože to bylo až MOC absurdní až směšné, je zde sníženo na bazální úroveň, která stačí, a je nesmírně děsivá. Doslova jsem HLTAL záběry a kousky osvětlené scény, ve které postavy prchaly. Pocit ztísněnosti, osamění, divných zvuků z lesa, déšť.. Do toho záblesky, a náznaky tajemné postavy z kořenů.. Nic víc není potřeba. Svůj účel jednozančně splnilo a sérii horrorů shlédnutých v poslední době, si tento získává jisté nr.1. ()

stephano

Moc milé překvapení. Myslel sem, že to bude propadák a nakonec to prakticky lépe natočit nešlo. Ono jak moc idiotský se zdá být nápad sequelovat film Blair witch, který nemá v pokračování žádný smysl, tak po shlédnutí tohoto filmu musím změnit názor. Povedlo se to na jedničku. ()

Mamlas odpad!

Podekujme "kameramanovi" za to, ze jako uplny odiot celou dobu trepal kamerou a rozostroval zabery, abychom se nemuseli divat na ty idiotske neherce, kteri se v tomhle idiotskem "filmu" snazili hrat idioty. Tento vyhnis lze bez uzardeni oznacit za absoultni sracku sracek. ()

Záhada Blair Witch má pokračování

Záhada Blair Witch má pokračování