Blair Witch: 20 let poté

• USA Blair Witch (více)

20 let po záhadném zmizení Heather Donahue a jejího filmového štábu v burkittsvillských lesích se její bratr vydává na místo činu. Spolu se skupinou přátel je odhodlaný zjistit, co se tenkrát skutečně stalo. Jenže jejich výprava od začátku nejde podle plánů. Atmosféra houstne, ve tmě někdo čeká a z lesa není podle všeho úniku... (Magic Box)

Rathalos

Treti film o zahade Blair Witch a som maximalne prekvapeny,v dobrom slova zmysle,neda sa to ani porovnat so srackou z roku 1999,vyborne,napinave,akcne,tajomne,strasidelne a adrenalinove spracovanie,ktore neodporucam pozerat ludom so slabym srdcom,tie lakacky su perfektne,skoro som sa posral od strachu,jasnych 5 hviezdiciek...:-) ()

helloween93

Kamarád mi vždycky řiká: Proč na ty found footage horory koukáš? Vždyť stojej za hovno. Ani sám nevim, proč se dobrovolně nechávám tiltovat. Jednička byla super, dvojka bolest a trojka je taky hrozivá. Příběhově poupravený první díl, klasicky roztřesená kamera, takže nic neuvidíte. Příběh moc smysl nedává, což je u FF horoů normálka. To nakonci měla být čarodějnice? Vypadalo to spíš jak ta potvora, co byla v závěru REC. Není to děsivé, je to hloupé, nudné a hlavně úplně zbytečné pokračování. ()

SpeedyCZ

Díky kvalitním kamerám konečně lepší zážitek. Ale některé věci mě zase vadily - dvakrát více lidí neznamená dvakrát více Adidas.Výmysl trvalé tmy je sice lepší pro efekt, ale z hlediska děje nedává smysl. Finální třetina narozdíl od prvního filmu mnohé ukázala, což bych taky viděl jako plus . Kdyz to vezmu kolem a kolem - duch původního filmu je zachován v lepší obrazové kvalitě, dějově to nicméně šlo trochu dolů, ale dalo se to. Bohatě by mi stačilo, kdyby jen udělali remake originálu v lepší kvalitě... ()

domirovec

Jo jo, Adam Wingard opět zaválel! Mně osobně se původní Blair Witch líbil jen tak pouze z části, protože na jednu stranu to je v podstatě pěkně udělaný amatérský found-footage horůrek s pár pěknými a děsivými scénami, ale jinak je to pouze opravdu hodně předceněný počin, který se proslavil spíše jenom kvůli tomu, že byl docela ve své době kontroverzní. Jinak to bylo vcelku nic moc. Každopádně tahle pekelně dobře zpracovaná a natočená záležitost nechala upadnout původní snímek z roku 1999 v zapomění a nastolila pořádek, který zde měl být nastolený už dlouhé roky. Bál jsem se totiž popravdě, že film bude trpět problémem, kterým trpěl třeba i třetí REC a že film bude found-footage pouze z části. To se však nestalo a dostali jsem peckovou found-footage jízdu s hromadou povedených scén a to nejenom gore scén. Film nás také nechá tápat a to mám rád, jelikož se nás totiž také furt snaží přesvědčit, že hlavní monstrum filmu (ta Blair Witch) je v jednu chvíli nějaký duch, vidina, dále nějaký kolosální mutant a podobně. Je to prostě strašně fajn a já bych tedy rád konstatoval, že tohle je tak 60 krát lepší než snímek z roku 1999. Prostě bomba, klobouk dolů pane Wingarde. 4/5 ()

panvasik

Tenhle film se snaží, alespoň jet ve staré šabloně původního filmu, protože jinak k tomu nic moc pozitivní nemám. Herecké obsazení nezáživné, až nudné, dialogy ničím novým nezaujmou a jede se pořád to stejné, jenom v modernějším kabátě k dnešní době. To je ale asi všechno 3/10 ()

Johny M.

V podstatě to samí, jako přeceňovanej předchůdce z 99týho, akorát v dnešní době už jim to žádnej naivka nesežere. Takže tu máme chození po lese, plazení pod zemí (pak jsem chvíli usnul), barák.... a překvapivě - tentokrát se na konci i něco děje a není to tak úplně zlý. ()

KUFI

BW je muj top horror a po kukaccim hnizde i druhej top film ever, takze jsem veskery deni kolem tyhle znacky bedlive pozoroval a k tomuhle pokracovani pristupoval znacne obezretne. Cekal jsem pro jistotu sracku a dockal jsem se prumernyho hororu. Hororu kterej se na legendarni BW snazi navazat. Bohuzel ale neprinasi nic novyho, nic zasadniho, zapletka je ke vsemu jeste pitoma (prejze Heather v zrcadle, pritom ji vubec nepripomina) a co je nejhorsi - atmosfera puvodniho filmu je tam ve stopovym mnozstvi. Snad se nekdy toho SKUTECNYHO pokracovani v podobe prequelu, kterej kravataci z Lionsgate Myrickovi se Sánchezem zatrhli, prece jenom dockame. A i Heather, Joshui a Mika, ktery meli soucasti prequelu byt, nez jim bude 80 let. ()

DAPDO

Zase se potvrdilo, že opakovanej vtip prostě není vtipem. První díl o strašidelným lese měl úroveň, bylo to něco novýho, člověk nevěděl co čekat, u tohohle pokračování to byl pravej opak, žádný překvapení, člověk přesně věděl, co bude následovat. Marně přemýšlím, za co dát tu jednu hvězdu, tak asi za tu hlavní představitelku, protože ječet jako pizda 60 minut v kuse je fakt hereckej počin. Tak doufám, že žádný další sourozenec, kterej by se vydal pátrat po své ztracené sestře s bratrem, už není v plánu. ()

AngelG

Co na to říct.. opětovné snažení oživit něco, co nemá cenu znovu oživovat. Nejde o to, že by snad Blair Witch byla jako příběh blbost, to ne. Ovšem proč se bezmozkovitě rozhodli kopírovat první díl a nedali tomu trošku novější směr? Protože tady se opravdu jedná jen o lacinou vykrádačku se vším všudy - procházky lesem, ztracení se a barák, wow. Teda až na to, že postavy jsou zde oproti jedničce totálně nesympatické a tupé, takže mi bylo úplně jedno co s nimi bude a to že si sebou do lesa berou dron, neboli nej vynález od dob selfie tyče, mé pohrdání ještě prohloubilo. Opravdu je tady toho málo, co by mohl člověk pochválit, možná tak ta závěrečná část jakž takž ušla. Tedy až na ty vteřinové záběry čarodejnice, která vypadala jako něco mezi strašilkou a mámou Groota. To si opravdu mohli odpustit, nejen protože to vypadá směšně, ale hlavně tak jí v prvním díle opravdu nepopisovali, just saying.. ;) ()

figliar

Úplne zbytočný film. Jediné čo ma na ňom zaujalo, bola ako taká spojitosť so svojim o 20 rokov mladším predchodcom. Inak bolo skoro všetko zlé. Herci, nevhodne zakomponovaná roztrasená kamera, hlúpy príbeh a koniec, ktorý bol totálne nezmyselný. Úplná strata času a súdnosti tvorcov. ()

JetDryerFan

Kdyby tohle bylo bývalo přímé pokračování, bylo by to mnohem důstojnější než slátanina s názvem Záhada Blair Witch 2, kterou si tvůrci mohli odpustit. Tenhle film perfektně navazuje ve všem na jedničku, která je pro mě fenoménem v hororový oblasti a proto prostě nemůžu jinak než čtyři hvězdy (a to i přes to, že některé momenty jsou jak přes kopírák z jedničky - ale to nevadí!). Původní nápad a původní film nikdy nic nepřekoná, ale aspoň to není extrémní kravina, ale slušnej pokračovací horor, kterej nabídne hned několik překvapivých momentů a nesnaží se bejt kde jak inovativní, což je občas spíš ke škodě. ()

AxelWers

Zoberte vrecko kvalitného čaju, štyrikrát ho vylúhujte a to čo zostane po štvrtom vylúhovaní, vypite. Asi takýto odvar je tento film oproti pôvodnému Blair Witch. Vyslovene zlé to nie je, ale akákoľvek snaha o napätie skončila nezdarom. Ale, aby som nebol až taký prísny, zopár hutných scénok sa tam našlo. ()

Veronica27

Kdo nechce být zklamán, ať se raději nedívá.Původní Záhada Blair witch ve mě ještě dokázala vyvolat nějakou tu atmosféru, dokonce i dvojka.Tady to máme do třetice opět to samé, bohužel už trochu ohrané. ()

andrew88

Zábavných bylo možná posledních 10-15 minut filmu...totální zívačka, ve které nejde téměř nic vidět, takže stačí poslouchat zvuky... ()

nwx

Mnohem lepší, než ta původní blbina. Na originální Blair Witch se nedalo ani koukat. Originál byl jen o obrovském humbuku kolem něj. Humbuk, který tu blbinu prodal. Nový Blair Witch funguje bezvadně sám o sobě jako horror, jako perfektní "found footage" příběh. Pokud někdo neviděl originální původní Blair Witch, ani se ním neobtěžujte, je to katastrofálně nekvalitní film. Rovnou zvolte tento "remake". ()

glorious

Neodsudzoval by som hned tento počin od Wingarda, jednotka sa točila pred 17 rokmi a bola fantastická a dnešná doba si vybrala dan na hororom žánre a to v podobe opakujúcich sa prvkov , remake starších hororov alebo stupiditu postáv atd... V projecte tri to bolo všetko dokopy plus keď si pridáme trochu prehnané reakcie postáv a asi aj nesympatie voči nim, vyzerá zo velmi zle. Ak si však nejak odmyslím tieto veci, atmosféru to pre mňa osobne malo celkom dobrú a dalo sa na to pozerať. Len dúfam že už nikto nikoho nepôjde hladať. 3,5 hviezdičky :D ()

Likan7

Milé překvapení! Z prvního Blair Witch jsem byl vyloženě zklamaný. Ve své době možná způsobil film poprask, protože tu nic jiného nebylo, ale v době všech těch PA a podobných kravin jednička nemohla ničím překvapit nebo uspět, jen měla solidní atmosféru. Dvojka narozdíl od ní neměla ani tu, takže když jsem si šel pustit nejnovější díl, moc jsem nečekal. A ke svému překvapení jsem dostal hodně. Jasně, všichni se chovají jako naprostý dementi pořád. Jsem uprostřed lesa, kde je údajně čarodějnice a nenapadne mě nic lepšího, než věřit dvěma pubošům, který tam údajně chodí dnes a denně a pro jistotu tam v noci jdu sám nasbírat dřevo. Tyhle faily se už ale tak nějak od takových filmů čekají. Naštěstí nejnovější Black Witch přináší i dobrou hutnou atmosféru, spoustu řevu, utíkání, lekaček ale v neposlední řadě jde naštěstí film ještě dál než jednička, která dneska už nudí. Takže nervozita Vám nabíhá o to víc, protože víte, a VIDÍTE, že tam něco je, že to nejsou jen výmysly. Například scéna s přetrhnutím panenky (panenky?) byla vyloženě povedená. Jasně, je to furt ruční kamera, takže čekejte obzvlášť na konci v tunelu až moc velký nic..rozmazaný obraz, křik a běh, kde si musíte dávat pozor, aby jste vůbec něco viděli, ale třeba závěr jde fakt dost na krev a nejsou neobvyklé ani full záběry na... :-) ...Jsem rád, že jsem dal Blair Witch šanci. Je to fajn béčko a v rámci moderních in hororů rozhodně povedený film. ()

gemi

Kdyby takto vypadala jednička, byla by to bomba. Jenže tento opakovaný vtip už bohužel není vtipný. ()

Záhada Blair Witch má pokračování

Záhada Blair Witch má pokračování