Blair Witch: 20 let poté

• USA Blair Witch (více)

20 let po záhadném zmizení Heather Donahue a jejího filmového štábu v burkittsvillských lesích se její bratr vydává na místo činu. Spolu se skupinou přátel je odhodlaný zjistit, co se tenkrát skutečně stalo. Jenže jejich výprava od začátku nejde podle plánů. Atmosféra houstne, ve tmě někdo čeká a z lesa není podle všeho úniku... (Magic Box)

tatka

Prosím vás, pán Baumgartner, každá trochu lepšia kamera v cene nad 100 euro má už cca 10 rokov stabilizáciu obrazu. Nebolo by sa načase poohliadnuť po nejakom novom vercajgu? A trochu popracovať dialógoch. Hodne mi liezlo na nervy, že sa polovicu filmu pokrykovalo: Pídr!!!! Pídr?????? Hedr!!! Hedr????? Ešte že sa to rýmuje. Škoda, že to nebolo v českom dabingu, Pídře, Hadře????? ()

Emperor1

Pokud bych neměl možnost srovnání, dal bych možná i tři body, ale takto je to pouze slabší odvar prvního dílu. Zatímco ten budoval atmosféru v náznacích a působil autenticky, u tohoto snímku bylo příliš zřejmé, že se jedná o úpornou snahu navázat na úspěch geniální jedničky. Nepovedlo se. Nijak originální příběh v podstatě kopíroval děj prvního dílu, ale autoři snad asi ani nepočítali s tím, že by divák podruhé skočil na špek. Je to jako ten opakovaný vtip, který už není napodruhé tak vtipný, pár lekaček a bubákoidních postav to nezachrání. I tak pořád lepší, než vyložený průser v podobě druhého dílu. ()

Tomko87

Prvý Blair ma statočne vydesil. Však tomu ani veľa netrebalo. Bol som školáčik,k tomu stačil les, divné zvuky a voala. Do dnes spomínam, ako som sa vyslovene bál isť do lesa. Dvojka bola kokotina. K nej sa nebudem vyjadrovať. Nasledovali dve alebo tri pc hry, objasňujúce pôvod toho všetkého. (Štýl RE) tak tiež zasratý. Dnes som videl regulérne pokračovanie. Nesklamalo. Teda čo som čakal od filmu, to som dostal. Pekne vidno, že autor má naštudovaný materiál. Začiatok zľahka, sem tam buf, bum, no bude sa to stupňovať až do epického finále, kde bude menší mindfuck ako sviňa. Skrátka, je to skvele natočené pokračovanie ()

Brodequin

Jsem zklamán. Jedničku uznávám a moc se mi líbila.... ale tohle je bohužel o několik řádů níže. Nejvíce mi vadila stupidita a imbecilní chování postav a záměrné ale strašně trapné lekačky. Představte si, že se jdete vyčůrat do lesa (nejlépe tak 500 metrů od tábora) a když se vracíte, přijdete ke kamarádce u stanu a jako náhle se objevíte 5 cm od jejího xichtu. Ona o ničem neví, vy jste nindža... kdyby to bylo alespoň záměrně jako vtip, ale tahle zjevení postav u kolegů byla brána bohužel vážně. A ještě zařvete "Moniko!!"... No...prostě tohle bylo vážně trapné. Zvuky, i když fajn, byly příliš umělé, syntetické - nekorespondovaly prostě do snímku, jako v jedničce, kde dokázali i pomocí blbého šoupání o stan vytvořit parádní atmosféru. Za zmínku stojí asi posledních 10-15 minut. U filmu jsem si říkal.... "Takové námahy natočit film....v lese...za tmy.... a takhle to zpackat." ()

othoson

Pokud jsem pěti hvězdičkami hodnotil první díl, tady nemůžu hodnotit jinak.Jde totiž v podstatě o to samé, akorát v modernějším pojetí. Asi bych to přirovnal k prvním Star Wars a Síla se probouzí, taky jde o pokračování, které ctí události prvního dílu, ale zároveň je svým způsobem převypravuje znovu. Už po shlédnutí původního Blair Witch jsem si přál, aby se to někdy natočilo vyspělejšími prostředky a když se tady použily, jsem uspokojen. Samozřejmě stupidnější chování některých postav je u hororů už zakořeněné, takže jsem se ani moc nedivil. Ale myslím, že celkově jde o důstojné pokračování. ()

brasek

Áno... takto nejako malo vyzerať pokračovanie snímku Blair Witch z roku 1999. Slušný nástupca, ktorý sa objavil na plátnách kín veľmi neskoro, keď už sláva pôvodného Blair Witch upadla do zabudnutia. Snímok nie je nejako extra silný, človeka však nenudí ani neustále behanie a revanie po lese. ()

Trilobajt odpad!

Viděla jsi to? Kde? Tam? Nic nevidím... Utíkejte! Aaaaaaaa! Naprosto zbytečný film, přiživující se na jedničce Záhada Blair Witch, která už dle mého nebyla nic moc extra. Půlka filmu ve tmě, díky roztřesené kameře je hovno vidět a banda ječících turistů, kteří nejsou schopní uprostřed lesa nasbírat dřevo na oheň aniž by se ztratili... ()

Ace.A.T.L.

Dokoukal jsem to a neni to prostě ONO. První díl byl úžasnej svojí jedinečností, autentičností a atmosférou. Tady už se člověk nemá šanci dočkat něčeho novýho. Úplná hovadina to neni, jen to je takový silně Béčkově zbytečný. S přemáháním dávám 2* a NEDOPORUČUJU ()

Velislav

Príklad, keď dvaja robia to isté a vysledok je diametrálne odlišný. Originál je z minimalistického hľadiska perfektný, strach z neznámeho vybičovaný na prasknutie nervov. Toto druhé pokračovanie síce kopíruje formu, začiatok aj vyzerá nádejne, kým nepríde precitnutie. Zabudnuteľná amatérsky páchnuca nuda a zároveň bez zápachu. 1/10 ()

Maraboy

Takovej pokus vzkřísit dnes už klasiku a trošku ji obassovat. Blair Witch nikdy mít pokračování prostě neměla. 10% ()

gorerated odpad!

Jsem tak neskutecne nasrany ze jsem tuhle sracku videl, ze to nelze slovy ani vyjadrit. Reziser a herci me doslova okradli o hodinu a pul meho drahocenneho casu. Kdybych mohl, normalne jim za to rozbiju hubu. Naprosta zbytecnost, nikdy uz se na to nikdo nedivejte !! Radsi pet minut babovresku, nez sekundu tohohle. ()

Ronkar

Připadá mi to tu podhodnocené. Je fakt, že tenhle film nepřináší nic nového. Koncept z jedničky se opakuje, akorát je teď grupa vybavená hi-tech hračkama a autoři mají víc prachů, tak zakomponovali i více triků a vymazlili obraz i sound design... ale nic naplat. Koncept je už vyčpělý, nemá čím překvapit a tvůrci ho nikam dál neposunuli. Plusem budiž velmi dobrá atmosféra v poslední třetině a finále v chajdě je fakt děsivé. Sice ten nápad s "Medůzou" mi nepřipadá nejchytřejší a konec je předvídatelný, ale celkem sem se bavil. Ale je to málo. Proč musíme čučet na bandu debilních děcek, kteří na sebe jen křepčí? Ty už jsme viděli před 20 lety a fungovalo to i s menší rozpočtem paradoxně lépe. Tam celé to dění působilo reálněji, tady vidím jen herce a uvěřitelnost je fuč. Lekačky jsou levné, stupidní a štvali mě. Nedá se s tím tématem pracovat nějak jinak? Fakt se nedá vytěžit z toho náapdu něco zajímavějšího? Slušný horůrek ale dost prázdný. PS: voodu panenka pobavila :) ()

PanPyzamo

Blair Witch je zpátky a já si nestěžuji. Vrátilo se to, co mi tak chybělo ve druhém díle a to jsou záznamy. Jinými slovy už je to zas Found Footage a mně se to líbilo. Co se též vrátilo byl les a tentokrát byl pro mne zajímavý celou dobu, protože se neustále něco dělo. Celý film je mnohem akčnější oproti tomu prvnímu, což pro někoho bude příjemná změna a někoho to naopak může nudit. Mně se sice líbilo pomalejší tempo z prvního filmu, kde to sice místy byla trochu nuda, ale postupně to gradovalo do konce. Na jednu stranu i zde byl nejlepší konec, který byl sakra akční. Bylo to napínavé sledovat, ale na jednu stranu už to nebylo tak uvěřitelné, jako původní Blair Witch. Jde vidět, že už je to moderní horor, ale nevadilo mi to, protože to bylo něco trochu jiného. Překvapilo mě to. Myslel jsem si, že to bude bída, ale nakonec Blair Witch z roku 2016 považuji za dobrý film, který můžu doporučit fandům hororu. 7/10 ()

avantgardx odpad!

První věc, která mně zklamala, byl dost minimální a naprosto nenápaditý "build-up" prostě žádné velké okolky nebo budování atmosféry, jen šup s věcmi do batohu, a jde se zkusit zjistit co se tehdy stalo sestře. Pak začíná nestydaté vykrádání a kopirování originálu - někdo se zraní, technika začíná blbnout, ztrácí se cesta... Jelikož od dob jedničky doba pokročila, máme zde drona, odkaz na youtube a lepší kamery. Absenci atmosféry a invence tvůrci neúspěšně naddělávají zvukovým terorem a náhlou, až nepřiměřenou změnou hlasitosti a neustálým praskáním a digitálními efekty z přepínání/zapínání/selhávání kamer. Herci nijací, a film působí velmi nepromyšleným, laciným, a jakoby "narychlo" utvořeným dojmem, navíc s hromadou nelogičností. Cítím se hloupě, že jsem návštěvou kina podpořil tak špatný film, který dělá originálu spíše jen ostudu. ()

jenspifa

Tohle fakt ne. Co to mělo bejt? Poloviční kopie originálu, vykradačka Ghoula, a bůhvíčeho ještě, a tohle pustěj do kin pod tímhle titulem? To se nestyděj? Hanba a urážka kultovního originálu. A o ohranejch trapnejch klišé, jakože bacha dira bacha dira a hups, nebo poslední scéna? Asi nejvíc je scéna na stromě. To jsem absolutně nepochopil. Zhlédněte, a udělejte si obrázek sami. Za mě 40% ()

WugWugs

Prečo BW nefunguje: 1. stratených nahrávok bolo od roku 1999 nájdených viac než spočítame na rukách všetkých bosoriek 2. scénár neponúka skoro nič nové, len reprízu toho, čo už dávno nedesí, akurát s modernou výbavou do lesa; pridaná časová slučka to nezachránila 3. hlasné zvukové "prekvapenia" každé dve minúty sú trápne, rovnako ako nadužívané nehlučné zjavovanie sa postáv z ničoho nič, len aby bolo bububu. Wingard si rozumie s hmatateľným hororom, desiť len tmou a zvukmi mu však veľmi nevyšlo. Blair witch je tak prvý jeho film, ktorému dávam menej ako 3. ()

Záhada Blair Witch má pokračování

Záhada Blair Witch má pokračování