Vzteklina

• angličtina Rabies (festivalový název)
TV spot 3
Česko, 2018, 5 h 46 min (Minutáž: 55–61 min)

Režie:

Tomáš Bařina

Scénář:

Jan Stehlík

Kamera:

Pavel Berkovič

Kryštof Hádek, Johana Matoušková, Gabriela Heclová, Jan Vlasák, Leoš Noha, Igor Bareš, Filip Čapka, Stanislav Majer, Pavla Beretová, Přemysl Bureš (více)

Epizody(6)

Jakkoli je Česká republika vztekliny prostá země, objevují se náhle poblíž jedné z šumavských vesnic nakažená zvířata a hlavní postava tohoto kriminálního thrilleru, třicátník, virolog Pavel Rogl, má za úkol zmapovat situaci, dohlédnout na vakcinaci a nalézt příčinu nákazy. Je také pověřen vypracováním odborného posudku pro tým kriminalistů, kteří vyšetřují záhadnou dvojnásobnou vraždu. Nelze totiž vyloučit, že vražedné běsnění má spojitost s nákazou. Je vrahem člověk, nebo uprchlá velká šelma? Minisérie Vzteklina je zasazena do šumavského prostředí, které má nezpochybnitelný genius loci, je příkladem odedávného propojení člověka s přírodou a v mnoha ohledech tak vytváří samostatnou rovinu vyprávění. Nejen atmosférickou, ilustrativní, ale i svým konkrétním historickým kontextem. (Česká televize)

quido.morava

Nástup byl nadějný, ale šlo to pak od 10 k 5 a finální zápletka poněkud hloupá, až na vyjímky odfláknuté herecké výkony, slaboduchá režie, nelogický scénář a samoúčelné nepovedené "lekačky" - celkově dost nuda. ()

JerryPilsen

To co zpočátku vypadá jako nějaké tajemno se postupně rozjede v nečekaný thriller s dějiným přesahem.Pro mě překvapení,protože i závěr se podařil,což nebývá zvykem,hlavně v našich končinách. ()

RenataD

Pro mě velké zklamání. Moc si nedovedu představit, že by někde nebyli psi očkovaní proti vzteklině. Důvod k vraždám mě taky nepřesvědčila a to provedení spíše ze žánru sci-fi. Vraha jsem odhadla někdy ve druhém díle a poslední díl byl pro mě téměř nekoukatelný. ()

Buddyman

Seriál jsem si pustil v jednom kuse, musím uznat že jsem byl velmi překvapen. Mrzí mě závěr tohoto seriálu, protože nezůstal ani otevřený ani uzavřený, prostě nedokončený. Místo Kryštofa hádka bych si dokázal představit jiného herce. V některých momentech byla jeho postava "umělá" a nezapadala do děje. Jinak si myslím, že si u mě určitě najde místo. Doporučuji ostatním ke koukání. 6 hodinový maraton stál za to. ()

Jirkacek

Seriál Vzteklina mne zaujal především tím, že se natáčel prakticky pouze v exteriérech a to na kouzelné ale divoké Šumavě a dále proto, že se v něm objevili hned dva moji oblíbení čeští herci. Prvním z nich byl hlavní hrdina celého příběhu virolog Pavel Rogl, kterého si zahrál Kryštof Hádek. Tím druhým byl Stanislav Majer, který si v jiných seriálech střihl detektiva, zatímco zde ztvárnil menší, leč velmi důležitou roli jednoho obyvatel vesnice na Šumavě, kterým byl Stanislav Machar, provozovatel usedlosti Gabréta. Úkolem virologa Pavla Rogla bylo nalézt původce vztekliny, která se v okolí šumavské vesnice Bučiny objevila u zvířat. Měl zajistit naočkování psů ve vsi a také sepsat zprávu pro policii, která si od něj vyžádala odborný posudek týkající se dvojnásobné vraždy. Tou odstartoval první díl z celkových šesti a odehrála se o půlnoci v lesní chatě dosti brutálním způsobem. Vyšetřování se ujal major Valenta, kterého si zahrál Leoš Noha. Nevím jak to tento člověk dělá, ale když jsem ho viděl hrát nějakou postavu, připomínal mi líného flegmatického opilce a nikoliv to co měl hrát. Ze začátku byl hlavním podezřelým Václav Bureš, jehož zahrál skvěle Igor Bareš, jenž jako jediný přežil záhadný útok vraha na chatě. Postupně se ale zjistilo, že se vše stalo úplně jinak a celý případ se začal více a více zamotávat. Jak se začaly přidávat další postavy, chvílemi jsem se v propleteném ději ztrácel. V dalších dílech začaly oběti vraha přibývat a co se mi hodně líbilo, případ byl spojen s událostmi, které se na Šumavě staly na konci druhé světové války. Než se však k tomu vyšetřovatelé a další postavy dostaly, proteklo v šumavských řekách hodně vody. Takové vyšetřování vraždy, která má spojitost s něčím z historie mne vždy hodně bavilo a tím, že Vzteklina byla natáčena hodně na vesnici a v lesích Šumavy, líbil se mi seriál ještě více. Pouze to velké množství postav mi dělalo v hlavě zmatek, o všem již ve třetím díle jsme měli jasno, kdo že tím vrahem vlastně je. Každopádně mně bavilo sledovat rodinu Burešů, doktora Vacka, jenž jako obvodní lékař pomáhal Roglovi s řešením případu, tým na první pohled neprofesionálních policistů, manželskou dvojici Papežů, rodinu Pudilů, starostu Mudrocha, hajného Holého a další a další....Byl bych rád, kdyby se natočilo více takových zajímavých seriálů z českého a moravského prostředí s kořeny v minulosti. Vzteklina si u mne vysloužila čtyři vzteklé hvězdičky ****. ()

Lykos

Toto se velmi povedlo. Ano, ke konci už se tempo ztrácí, ale minimálně první tři díly jsou velmi atmosferické a místy až děsivé. Některé postavy se bohužel chovají tak debilně seriálově a ten chlapec mladý Pudil, to je tak nesympatický zjev, toho bych bila na potkání. No ale asi má tvůrce pocit, že kdyby se všichni chovali logicky, tak by se to nedalo natočit. Ke shlédnutí rozhodně doporučuji. ()

rostsoft

Opět mě česká filmaři na mile překvapila. Tento vynikající Krimi / Thriller plný zvratů nechává diváka až do poslední chvíle v napětí kdo to vlastně udělal. Autoři zvolili velmi netradiční téma, čímž podtrhli tajemno tohoto snímku. Jsem velice rád, že i v ČR se najdou filmaři, kteří natočí něco na co se dá koukat, o tomto snímku říkám, že byl vynikající a věřte mi, že toto neříkám tak často. ()

pupopony

Dokoukal jsem během jednoho týdne Vzteklinu a ZeroZeroZero a ten rozdíl je tak markantní, až jsem z toho sám překvapený. Vzteklina 78% ZeroZeroZero 38% ()

patho666

Zápletka a samotný začiatok seriálu celkom o.k., žiaľ veľmi rýchlo tomu dochádza dych a človek to do konca len nejako pretrpí, dej je plný zbytočností a absurdných scén a postavy s každým dielom iritujúcejšie. Chabý pokus o krimi thriler s atmosférou Slunce, seno a pár facek. ()

A_Shearer

Překvapivě dobré, dobré využití specifik Šumavy v atmosféře i zápletce. Má to celý jen dvě mouchy. Jednak to příliš brzy ztratilo tu mysticky hororovou atmosféru prvního dílu, jednak už od půlky, kdy se začaly vynořovat stíny minulosti, mi začalo být jasné, kdo je  pachatel. To bylo nezvládnuté scénáristicky i režií, protože postupně mizely paralelní možnosti řešení. Jinak to ale byla povedená šumavská krimi. ()

ondrapec

Labyrint, Pustina a Vzteklina. Za mne velké trojka českých kriminálních sérií. Seriál má napětí, zajímavou zápletku a originální námět. Hádek a Matoušková jsou fantastičtí, moc mě to bavilo. Je vidět, že se tvůrci inspirovali v severských kriminálkách, byť je jasné, že letní Šumava seriálu severskou atmosféru nedodá. *85%* ()

stuj

Milé překvapení. Děj je docela zajímavý a čeští herci jsou ve svých rolích protentokrát i uvěřitelní. ()

Gedzby

Kryštof Hádek, podle mě, hraje jako král. Na ženu už od Bobulí sahá, jako by to držel poprvé, ale jinak je skvělej. Velké překvapení, tahleta věc, po všech stránkách. Děj, herecké výkony, výborně natočeno. Klobouk dolů. ()

Filooos

dokonalá série. Napětí od prvního do posledního dílu. Jediná skvrna je katastrofální výkon Ihor Krotovych....ten to teda shazuje neskutečně ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz