Vzteklina (TV seriál)

Krimi / Thriller

Česko, 2018, 5 h 46 min (Minutáž: 6x56 min)

Tomáš Bařina

Jan Stehlík

Pavel Berkovič

Kryštof Hádek, Johana Matoušková, Gabriela Heclová, Jan Vlasák, Leoš Noha, Igor Bareš, Filip Čapka, Stanislav Majer, Pavla Beretová, Přemysl Bureš, Eva Nosálková-Leinweberová, Štefan Capko, Ihor Krotovych, Hana Igonda Ševčíková, Petra Jindrová, Ivan Sochor, Miroslav Hanuš, Václav Helšus, Lukáš Melník, Anežka Rusevová, Pavel Skřípal, Jana Šulcová, Marie Jarošová, Jan Mazák, Ctirad Götz, Jana Janěková ml., Ladislav Trojan, Jana Epikaridis, Zdeněk Pecháček, Adéla Petřeková, Denny Ratajský, Karel Polišenský, Jindřich Hrdý, Iva Baumanová, Patrik Gega, Martin Bareš, Boris Búrik, Tereza Hladíková, Anton Čamaj, Roberta Pracná, Petr Vorel, Bohumil Krutiš, František Čejka, Jan Novotný, Jiří Štrébl, Jana Matiášková, Rostislav Pastorek, Hana Štádlerová, Gabriela Zoubková, Matěj Černý, Michal Zimula, Narine Hakobyan, Jakub Šorm, Matouš Moudrý, Pavel Trávníček, Petr Motloch, Libor Jeník, Sofie Hogenová, Lukáš Hogen, Zdeňka Vorlíčková, Patrick Markes, Martin Havelka, Jakub Štěpán, Petr Volek, Marek Dienstl, Petr Stach, Ján Sedal, Roman Slovák, Tereza Léblová, Stanislav Hyžík, Tomáš Tobola, Martin Hub, Pavel Krátký, Jindřich Klaus, Vojtěch Havelka, Miroslav Lhotka, David Lištván, David Mottl, Magdaléna Zelenková, Radka Fidlerová, Jan Fiala, František Mitáš, Jiří Havel, Radek Rubáš, Vojtěch Hříbek, Eliza Roth, Alfons Duška, Petr Franěk, Sofie Hoblová, Sebastian Hobl, Zdeněk Mucha, Zdenka Procházková, Denisa Barešová, Ivan Shvedoff, Markéta Martiníková, Jiří Ployhar ml., Matěj Pohořálek, Jan Kalina, Ivo Novák, Miroslav Chýle, Lucie Domesová, Martin Schneider, Ivo Zubatý, Petr Mráz, Jiří Basl, Miroslav Švéda, Petr Konvalinka, Magdaléna Chrzová, Jana Eva

Na českou produkci nadstandardní. Kdo je hlavní záporák jsem sice poznal hned v počátcích seriálu (tvůrci využili snad nejpoužívanější model detektivek, kdy největší padouch je ten nejmíň podezřelý a hlavní hrdina se k němu navíc přimkne), délka seriálu by taky stačila vměstnat do třech dílů, ale toto všechno lze odpustit. Co ale strhává body je proč vůbec vzteklina, proč v takovém rozsahu, když byla určena jednomu člověku a hlavně pro děj filmu úplně nesmyslná postava Standy Maiera jakožto zhypnotizovaná mašina na zabíjení. Takhle to připomíná omylem spojené dva filmy v jednom, jeden o vzteklém medvědovy s filmem o vysídlení Sudet. Vzájemné propojení drhne.(16.2.2018)

Podle diváckých, potažmo kritických ohlasů jsem čekala větší pecku. Téma je hodně zajímavé, ale řádění vzteklých zvířátek mě bavilo více než druhá polovina seriálu. Taky mi dost vadilo degradování místní kriminálky na neschopné pablby, co se místo koblih cpou pizzou a nudlemi. Třetí hvězdičku tak přihazuji hlavně za méně okoukané obsazení (i když Nohovi šišlavého Ádu z "Okresního přeboru" už stejně nikdo neodpáře), ve výsledku mě nejvíc bavila postava soudní lékařky.(23.2.2018)

Vůbec nechápu,proč někdo v konceptu šestidílnýho seriálu,kterym plyne jeden docela košatej příběh,hodnotí jednotlivý díly.Ten seriál je v našich končinách jednim z unikátů(jako rapl,Pustina,Cirkus Bukowsky a ještě nekterý další,ale moc jich neni.)Fakt perfektní seriál,kterej si dokážu v klidu představit v kině jak tříhodinovej biják,našlapanej jako prase.Ale jinak opravdová spokojenost,a zápletka sice nijak bombastická,ale vlastně potěší,tyhle křivdy z minulosti,a pomsty mě vždycky bavily.90%.(15.2.2018)

• Torpid

/napsáno po e01-04/ Chtělo by to být atmosferické, napínavé a syrové. Je to roztahané, někdy s nesmyslnými vedlejšími linkami, které mají za účel asi jen dotlačit celou věc na požadovanou stopáž. Mladší herci /s výjimkou Hádka/ jsou v lepším případě nevýrazní až špatní. Akčnější scény dost často směšné /viz. nahánění medvěda po lese v e04/. Jakoby z Doktora Martina někdo udělal temnej napínák.(17.2.2018)

Za naturalistické pohledy, které Vzteklina nabízí, by se nemusel stydět ani samotný Emile Zola. Místy to opravdu stálo za to. Ostatně celý seriál je důkazem toho, že Česká televize pořád kvalitní seriály umí (posledně to byl skvělý Trpaslík). Doufám, že podobně kvalitních projektů bude vznikat více, protože Vzteklina vás do sebe vtáhne a zápletka, potažmo rozuzlení, nejsou vůbec špatné, ba naopak.(3.3.2018)

• - Natáčelo se v šumavských vesnicích - Dolejší Těšov, Nuzerov, Prášily a Dobrá Voda. V seriálu se objevilo i město Klatovy a Sušice. (hansel97)

• - Čtyřměsíční natáčení v drsných přírodních podmínkách bylo fyzicky i psychicky velmi náročné. Režisér Tomáš Bařina zhubl 7 kg. Na některé lokace jako např. na zaniklou osadu Bystrá/Wunderbach jezdil štáb čtyřkolkami a jeho někteří členové zůstávali na místě a spali v lese. (quixote)

• - SPZ na starostově vozu chybí pomlčka mezi dvojčíslími, této číselné kombinaci navíc odpovídá starší, nereflexní typ SPZ, vydávaný ještě za dob Československa. Filmaři však použili typ novější, ve standardizovaném evropském rozměru, vydávaný až od roku 1994. (MIK0cz)