Vzteklina (TV seriál)

Krimi / Thriller

Česko, 2018, 5 h 46 min (Minutáž: 6x56 min)

Tomáš Bařina

Jan Stehlík

Pavel Berkovič

Kryštof Hádek, Johana Matoušková, Gabriela Heclová, Jan Vlasák, Leoš Noha, Igor Bareš, Filip Čapka, Stanislav Majer, Pavla Beretová, Přemysl Bureš, Eva Nosálková-Leinweberová, Štefan Capko, Ihor Krotovych, Hana Igonda Ševčíková, Petra Jindrová, Ivan Sochor, Miroslav Hanuš, Václav Helšus, Lukáš Melník, Anežka Rusevová, Pavel Skřípal, Jana Šulcová, Marie Jarošová, Jan Mazák, Ctirad Götz, Jana Janěková ml., Ladislav Trojan, Jana Epikaridis, Zdeněk Pecháček, Adéla Petřeková, Denny Ratajský, Karel Polišenský, Jindřich Hrdý, Iva Baumanová, Patrik Gega, Martin Bareš, Boris Búrik, Tereza Hladíková, Anton Čamaj, Roberta Pracná, Petr Vorel, Bohumil Krutiš, František Čejka, Jan Novotný, Jiří Štrébl, Jana Matiášková, Rostislav Pastorek, Hana Štádlerová, Gabriela Zoubková, Matěj Černý, Michal Zimula, Narine Hakobyan, Jakub Šorm, Matouš Moudrý, Pavel Trávníček, Petr Motloch, Libor Jeník, Sofie Hogenová, Lukáš Hogen, Zdeňka Vorlíčková, Patrick Markes, Martin Havelka, Jakub Štěpán, Petr Volek, Marek Dienstl, Petr Stach, Ján Sedal, Roman Slovák, Tereza Léblová, Stanislav Hyžík, Tomáš Tobola, Martin Hub, Pavel Krátký, Jindřich Klaus, Vojtěch Havelka, Miroslav Lhotka, David Lištván, David Mottl, Magdaléna Zelenková, Radka Fidlerová, Jan Fiala, František Mitáš, Jiří Havel, Radek Rubáš, Vojtěch Hříbek, Eliza Roth, Alfons Duška, Petr Franěk, Sofie Hoblová, Sebastian Hobl, Zdeněk Mucha, Zdenka Procházková, Denisa Barešová, Ivan Shvedoff, Markéta Martiníková, Jiří Ployhar ml., Matěj Pohořálek, Jan Kalina, Ivo Novák, Miroslav Chýle, Lucie Domesová, Martin Schneider, Ivo Zubatý, Petr Mráz, Jiří Basl, Miroslav Švéda, Petr Konvalinka, Magdaléna Chrzová, Jana Eva, Radek Polák, Stanislav Macháček

Podle diváckých, potažmo kritických ohlasů jsem čekala větší pecku. Téma je hodně zajímavé, ale řádění vzteklých zvířátek mě bavilo více než druhá polovina seriálu. Taky mi dost vadilo degradování místní kriminálky na neschopné pablby, co se místo koblih cpou pizzou a nudlemi. Třetí hvězdičku tak přihazuji hlavně za méně okoukané obsazení (i když Nohovi šišlavého Ádu z "Okresního přeboru" už stejně nikdo neodpáře), ve výsledku mě nejvíc bavila postava soudní lékařky.(23.2.2018)

Seriál, jenž mě přikoval k obrazovce a kdy jsem se těšil na každý další díl. Chování postav bylo sice někdy hloupé, ale napětí a vtip ve správnou dobu daly tomuto nešvaru zapomenout. Závěr sice tvůrci trochu degradovali zbytečně směšnou akcí, ale celek je podle mého názoru povedený a funkční. Sympatické postavy, krásná krajina, temná minulost. Řadím mezi své oblíbence.(27.2.2018)

Začalo to hrozně zajímavě, s perfektní atmosférou. Atmosféra zůstala po celou dobu seriálu, ale děj byl postupem času stále zamotanější a méně uvěřitelný. Jaký byl hlavní motiv vraha a kdo to byl jsem tušil od 3. dílu. To rozluštění záhady bylo ale hrozně komplikované a muselo na tom dělat několik lidí, který by s k tomu ve skutečnosti vůbec neměli dostat. Celkovému dojmu nepomohly ani některé hodně amatérské herecké výkony herců ve vedlejších rolích.(17.2.2018)

Produkce HBO, které se ČT tímhle očividně chtěla přiblížit, je prostě pořád někde jinde. Vzteklina se tváří jako tajemný thriller s přesahem do minulosti, pravda je ale taková, že Hádek v hl roli nestíhá, půlka dílů je tady zbytečná a ve finále i ta motivace záporáka dost podivná. Jako vykročení správným směrem je Vzteklina ok, seriálová událost ale ani omylem.(18.2.2018)

Aspoň trochu změna, vyšetřovatel je virolog, který původně měl vyšetřovat příčinu rozšíření vztekliny a pátrá po křivdách z minulosti. Kryštof Hádek má furt stejný, bezpohlavní výraz. Celkově zde bylo moc postav i zbytečného děje, ale furt lepší než detektivky na ostatních programech. Akorát teď nevím jestli se nebudu bát jet na Šumavu:)(18.2.2018)

• - Zbraně použité zásahovkou byly samopal MP-5, samopal MP-7 a útočná puška G-36. (K98)

• - Při natáčení noční scény na chatě byly teploty pod nulou a pršelo, tvůrci však používali i uměle vyrobený déšť k znásobení toho přírodního. [Zdroj: iDnes.cz] (hansel97)

• - Hlavní hrdina v podání Kryštofa Hádka se celou dobu prezentuje jako zaměstnanec Státního veterinárního ústavu (SVÚ), nicméně v Epizodě 1 (2018) se představuje jako Rogl ze Státní veterinární správy (SVS). Jde o dvě různé organizace, SVS je nadřízeným orgánem SVÚ. (akvidzerp)